התייעצות שכנים אחרי שיפוצים

מצב
הנושא נעול.

שמשייה

משתמש רשום
מתברר שיש כאלו שלא חושבים ככה
או עוצמים עיניים ולא רואים את הלכלוך
המרפסת שלי הרוסה מהבניה, כל הרצפה מלאה גושי בטון שהותז מלמעלה והתקשה. אי אפשר לנקות את זה, צריך לגרד את כל המרצפות. או להחליף ריצוף
הייתי מצפה שהשכנים היקרים ששפצו ישאלו אם נפגע לנו משהו בעקבות הבניה
לי אין כח לרדוף אחריהם
זה בלי לדבר על הלכלוך בבניין...
לא הגענו לכזו רמה..
השיפוצים מקסימום העירו כמה שכנים ולכלכו באבק את הקומה שלנו. במצב הנוכחי זה מה שיכלנו לצמצם..

ניהול 1

משתמש מקצוען
יש הבדל מאוד משמעותי בין לבנות יחידת דיור לבין לשפץ את הבית.

שיפוץ של הבית שלי - אף אחד לא יכול להתלונן על זה, וכל אחד מהשכנים עושה את זה במוקדם או במאוחר. וזה חלק מהמחיר של לגור בבנין מרובה דיירים ולא בוילה פרטית.

וודאי שיפה מאוד לתת התייחסות כל שהיא, אבל לא צריך להתפרע עם שיפוץ חדר מדרגות וכיוצ"ב.

בניית יחידת דיור זה כבר משהו אחר, גם ברמת הלכלוך והרעש, וגם בתחושה של השכנים שעושים כסף על ההפרעה שלהם.

בדיחה

יצירות שוקולד
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מארז פטיפורים טעים ומפנק - משלוח לפני שבת (פרווה)
(כבר הזמינו אצלי למטרה הזו בדיוק לכל משפחה בנפרד)

שירה 34

משתמש מקצוען
דבר ראשון לנקות יסודי את הבנין
דבר שני לבדוק אם יש מישהו שניזוק מהבניה ולפצות כספית / לתקן את הנזק

לדעתי לקנות משהו לבנין כמו תיבות דואר וכד'

(יש לי שיש לי שכנים שכל פעם שיש להם נזילה בצינור וכל התקרה שלי מתקלפת ושחורה הם שולחים עוגה/ חלה כפיצוי , וזה אף פעם לא ברור לי, היזקתם תתקנו/ תשלמו)

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כל הכבוד על המחשבה, לא כולם כך.
מזכיר לי סיפור על אדם שבא לרב שטיינמן לשאול אם לעבור לדירה גדולה יותר, או לשפץ ולהרחיב. שאל אותו הרב, מה 2 הצדדים?
ענה לו האיש, מצד אחד לעבור כי זה ימנע ממני את הטרדה של ההרחבה.
אך מצד שני יש לי שכנים טובים.
ענה לו הרב, אחרי שתרחיב, פתאום תכיר את השכנים ה"טובים"

גימפעל

משתמש מקצוען
ממש לא צריך להוציא אלפי שקלים לשיפוץ הבניין אחרי שיפוץ.
כמובן שלסחוט שכן אחרי שיפוץ בכמה אלפי שקלים לשיפוץ חדר מדרגות היא ניצול ציני של המושג 'אסיר' תודה,
מתנה נותנים משהו סמלי להכרת הטוב.

מירי ורמברנד

משתמש רשום
שכנים מיוחדים שהיו לנו. התאדו...
היינו בקשר חם וקרוב שכלל סעודות שבת משותפות וכד'..
וכך הם עם עוד כמה שכנים.
בזמן ששיפצו-
לא חשבו עלינו כלל!!!
ועוד טענו שאנחנו לא אכפתיים וצרי עין וכד'..
כך שכאשר שלחו מגשי פרות לט"ו בשבט- סתם התסיסו את השכנים!!!
פגע בכולם שבמקום להתנצל או לפחות לדעת שגרמו כאב לאחרים- הם" התיעצו" ושלחו לפי הפרוטוקול שי לכולם...

zgc

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
לא הגענו לכזו רמה..
השיפוצים מקסימום העירו כמה שכנים ולכלכו באבק את הקומה שלנו. במצב הנוכחי זה מה שיכלנו לצמצם..
גרוע שמבחינתכם זה 'מקסימום'...
כנראה לא חשבתם על היום שאחרי של השכנים- שצריכים להסתובב עייפים/עם כאבי ראש וכדו'
כי מקסימום העירו אותם...:cry:

שמחה וחיוך

משתמש רשום
לא יודעת מה הייתה הסיטואציה
מקווה שזה לא כמו שאנחנחו חוינו...
אבל מנסיון מר אחרי לידה בנו מעלי יחידות דיור
בשעות לא שעות עם קונגו לפעמים עד 8.5 בערב מהבוקר ...זה היה סיוט
מה שמעניין שהשכנים הנחמדים אפילו לא טרחו לבוא לשאול לבדוק אם מפריע וכו...
ואף פעם לא היו זמינים...

ככה שבמקרה שלי עוגה או פרחים לא היה עוזר בכלל בכלל !

אגב לילד שלי (שהיה אז פחות מחודש..)יש שמיעה חלשה
ואני עם יסורי מצפון שזה נגרם בגלל זה

וכן עדיף להתנצל עכשיו /או לפצות במידת הצורך

כי אין ברכה במשהו שגרם צער ..מנסיון
(למרות שאני אישית התפללתי שלא יקרה נזק מהצער הגדול שהיה לנו )

קצת שפכתי את ליבי כאן
לא בגלל שאני חושבת שזה קרה אצלכם
אלא רק כדי להסב תשומת לב לאלו שמשפצים
כי ב"ה הרבה נכנסים לפורומים הללו
דווקא כאן אגיב!, כי מה שכתבה רקפת כחולה משקף הרבה מאוד מימה שעברנו לפני שעברנו/ברחנו מהבניין שבו שיפצו, ובדיוק אותו מקרה, יחידת דיור, רק לא מעלינו אלא בצמוד אלינו, והקיר היה דק, וכל ההסכמים שהיו לפני השיפוצים לא כובדו כלל!, ואפילו השכנים עצמם הרעישו והפריעו נורא לפני תחילת השיפוץ, וכל פעם היתה התחמקות או ללא מענה, והרעש היה נוראי ללא שום התחשבות, לא בנו ולא בשאר השכנים, והמגש עם המיני מתיקה שנישלח לפיוס החזרנו חזרה ולא נגענו בו, רוב שעות היום -בגלל הבת הקטנה שהיתה אולי שנה- נאלצנו לבלות מחוץ לבית בגינה וכדו' ולא משנה מה המזג אוויר, ואת השכנים זה לא העסיק כלל!!! הם חשבו רק על השיפוץ ועל הריווח שאחרי!, מידי פעם שיתפו שזה מציק להם העיכובים בסיום - שזה עצמו התברר כשקר לפי מה ששמענו מהמשפץ!!!, אחרי שעזבנו שלחו חברים לפייס וכמובן דחינו הכל, עד שבורר הסכים להיכנס לתמונה והציע להם להציע לנו לקבל כפיצוי סכום כסף על התקופה הזו כי בגלל הרעש לא יכולנו לעבוד בבית את העבודות השונות של הפרנסה, וגם זה לא העסיק אותם - העיקר השיפוץ והריווח, כמובן שהסכמנו ונקבנו בסכום משוער ובתנאי שניסלח והודענו שהרב פסק שקודם יגיע התשלום אח"כ ניראה כי זה הפסד על חוסר עבודה שנגרם מהשיפוץ, והודענו שהסליחה תגיע אחרי שההשפעות השליליות והרפואיות יעלמו, ולמרות ששמענו על נזקים שונים שקרו להם אח"כ - הגבנו "הם ידעו שהם מפריעים בעבודות שלא כפי ההסכם וזה לא עיכב אותם ולא שיכנע אותם לכבד את ההסכמים". וזה הכי חבל ונורא שלא מכבדים הסכמים, הסכמים הכוונה שעות עבודה וימי עבודה, לדוגמא סיכמו איתנו שאין עבודה בימי שישי ואנחנו היינו צריכים לשתף אותם שהמשפץ הודיע שיעבוד בשישי ועבד עד סמוך לשבת. הוסכם על שעות עבודה מ8:30 בבוקר ועד הכי מאוחר 15:00 בצהרים, כשלמעשה התחילו ב7 בבוקר ועד אחרי 9 בערב.
👈אכן צודקת רקפת שמכתב לא יעזור👉, רק סכום כסף יכול לעזור, בנוסף למכתב ולשאר המטעמים.

אומנם כתבתנו מכתב תגובה חריף מאוד, אבל התבקשנו לא להעבירו כי מדובר בבעל בית שלומד הרבה, והרב שאיתו התייעצנו הגיב ש"מקוה שבעל הבית יודע מה שווה תורתו אם הוא מזיק בכוונה לשכנים".
ולכם המשפצים אציע מראש, סיכמתם - תכבדו הסכמים!!!, ואם יש צורך בשינוים - תדברו עליהם לפני כן!!!, ואם אין הסכמה - אל תשנו את ההסכם הראשון!!!! יש לזה מחירים יקרים וכבדים!!!! גם אחרי זמן רב מסיום השיפוץ, זיכרונות כאלו לא נמחקים. בתקוה שנהיה ישרים בין אדם לחבירו.

בתקוה להבנה

הייתי חייב לפרט

מרדכי זהב

משתמש פעיל
ולכם המשפצים אציע מראש, סיכמתם - תכבדו הסכמים!!!, ואם יש צורך בשינוים - תדברו עליהם לפני כן!!!, ואם אין הסכמה - אל תשנו את ההסכם הראשון!!!! יש לזה מחירים יקרים וכבדים!!!! גם אחרי זמן רב מסיום השיפוץ, זיכרונות כאלו לא נמחקים. בתקוה שנהיה ישרים בין אדם לחבירו.

בתקוה להבנה

הייתי חייב לפרט
שמחה ,
בחרתי מתגובתך רק את הסוף והעיקר
ואני מסכים עם כל מילה

רק אשתף שגרתי בבניין והשיפוץ היה בימי החופשה, וכל שכן קיבל בכל שבוע מיני מתיקה ועוד פיצוים לבני המשפחה, ובסיום נתן לכל אחד 200 שח כי השיפוץ ארך כשבועיים, אבל העיקר והחשוב הוא עמד וקיים כל מילה מההסכם.

ולגבי הפיצוי שביקשו כאן
עדיף לדבר או לשלוח לשאול את הנפגעים מה הם רוצים פיצוי - ולראות לפי הביקוש איך אפשר להגיע לביצוע הפיצוי.

מוטי דוד

משתמש רשום
מזכיר לי סיפור על אדם שבא לרב שטיינמן לשאול אם לעבור לדירה גדולה יותר, או לשפץ ולהרחיב. שאל אותו הרב, מה 2 הצדדים?
ענה לו האיש, מצד אחד לעבור כי זה ימנע ממני את הטרדה של ההרחבה.
אך מצד שני יש לי שכנים טובים.
ענה לו הרב, אחרי שתרחיב, פתאום תכיר את השכנים ה"טובים"
ההוכחה הזו בקצרה לכל המשפצים, זיכרו! אתם מאבדים! הן חברים הן שכנים והן בכלל!

שכן שלי ששיפץ בזריזות במשך שבועיים וחצי - נתן לכל שכן -היה לו כסף- שובר זיכוי בסך 200 שח
ולשכן הצמוד שידע שהפסיד לו כסף ולשכן נוסף שהיה אחרי שמחה - פיצה יותר בהתאם לנזק ולמאמצי הקירוב.....
*********************************************************************************************************
ציטוט מ zgc כנראה לא חשבתם על היום שאחרי של השכנים- שצריכים להסתובב עייפים/עם כאבי ראש וכדו'
כי מקסימום העירו אותם...

אתה צודק בכל מילה ואפילו הרבה יותר מיכך,
אחד השכנים אצלי מאז השיפוץ -בהשתתפות המשפצים- עם מכשירי אוזניים

ולסיכום כפי שסיכם שמחה, תזרזו את השיפוץ, תכבדו הסכמים, ותסכמו על פיצוי לאחרי השיפוץ

תמר פולק.

משתמש צעיר
ואף פעם לא היו זמינים...

קצת שפכתי את ליבי כאן
בקרתי חברה במודיעין עילית שם אפשר לחצוב בקיר חיצוני מעל הכניסה הראשית לבניין קומה רביעית בלי שום מכסה או הגנה.. שיפלו חתיכות אבנים/בלוקים על אנשים זה בסדר גמור אין מצד הקבלן ואין מצד בעל הבית!!!
ואם מישהו יעז להתלונן, הוא צר עין או מויסר או מה שתרצו!!

מי שחושב שאני טועה שילך לעשות שם סיבוב קצר...

נערך לאחרונה ב:

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
ואף פעם לא היו זמינים...

קצת שפכתי את ליבי כאן

דווקא כאן אגיב!, כי מה שכתבה רקפת כחולה משקף הרבה מאוד מימה שעברנו לפני שעברנו/ברחנו מהבניין שבו שיפצו, ובדיוק אותו מקרה, יחידת דיור, רק לא מעלינו אלא בצמוד אלינו, והקיר היה דק, וכל ההסכמים שהיו לפני השיפוצים לא כובדו כלל!, ואפילו השכנים עצמם הרעישו והפריעו נורא לפני תחילת השיפוץ, וכל פעם היתה התחמקות או ללא מענה, והרעש היה נוראי ללא שום התחשבות, לא בנו ולא בשאר השכנים, והמגש עם המיני מתיקה שנישלח לפיוס החזרנו חזרה ולא נגענו בו, רוב שעות היום -בגלל הבת הקטנה שהיתה אולי שנה- נאלצנו לבלות מחוץ לבית בגינה וכדו' ולא משנה מה המזג אוויר, ואת השכנים זה לא העסיק כלל!!! הם חשבו רק על השיפוץ ועל הריווח שאחרי!, מידי פעם שיתפו שזה מציק להם העיכובים בסיום - שזה עצמו התברר כשקר לפי מה ששמענו מהמשפץ!!!, אחרי שעזבנו שלחו חברים לפייס וכמובן דחינו הכל, עד שבורר הסכים להיכנס לתמונה והציע להם להציע לנו לקבל כפיצוי סכום כסף על התקופה הזו כי בגלל הרעש לא יכולנו לעבוד בבית את העבודות השונות של הפרנסה, וגם זה לא העסיק אותם - העיקר השיפוץ והריווח, כמובן שהסכמנו ונקבנו בסכום משוער ובתנאי שניסלח והודענו שהרב פסק שקודם יגיע התשלום אח"כ ניראה כי זה הפסד על חוסר עבודה שנגרם מהשיפוץ, והודענו שהסליחה תגיע אחרי שההשפעות השליליות והרפואיות יעלמו, ולמרות ששמענו על נזקים שונים שקרו להם אח"כ - הגבנו "הם ידעו שהם מפריעים בעבודות שלא כפי ההסכם וזה לא עיכב אותם ולא שיכנע אותם לכבד את ההסכמים". וזה הכי חבל ונורא שלא מכבדים הסכמים, הסכמים הכוונה שעות עבודה וימי עבודה, לדוגמא סיכמו איתנו שאין עבודה בימי שישי ואנחנו היינו צריכים לשתף אותם שהמשפץ הודיע שיעבוד בשישי ועבד עד סמוך לשבת. הוסכם על שעות עבודה מ8:30 בבוקר ועד הכי מאוחר 15:00 בצהרים, כשלמעשה התחילו ב7 בבוקר ועד אחרי 9 בערב.
👈אכן צודקת רקפת שמכתב לא יעזור👉, רק סכום כסף יכול לעזור, בנוסף למכתב ולשאר המטעמים.

אומנם כתבתנו מכתב תגובה חריף מאוד, אבל התבקשנו לא להעבירו כי מדובר בבעל בית שלומד הרבה, והרב שאיתו התייעצנו הגיב ש"מקוה שבעל הבית יודע מה שווה תורתו אם הוא מזיק בכוונה לשכנים".

בתקוה להבנה

הייתי חייב לפרט
מוסיפה גם.
השכנים בקשו ”להרחיב” אמרו מטר וחצי ובפועל היה זה 4 מטר. כולל יחידת דיור מתחת לבניין וכולל ממ"ד ועוד..
חזרתי מבית חולים לאחר הלידה ומצאתי טרקטור בתוך החלון של החדר שינה.
ברחתי לבית החלמה עד שהטרקטור ילך (הבטיחו לשלם את זה ועד היום זה לא קרה) התקשרו לעדכו אותי שהוא גמר ,למחרת חזרתי ואיתי חזר הטרקטור.
הם הבטיחו שיגמרו תוך חודשיים בפועל לקח 5 חודשים (באמת דברתי עם האדריכלית והיא אמרה לי מלכתחילה זה היה אמור לקחת 4 חודשיים ומי שאמר חודשיים שיקר)
היה ערב אחד שהם פגעו בברז הראשי של המים ובמקום לתקן הם פשוט סגרו את הברז (ולכי תתמודדי בלי מים) הנס שלי היה שחברת המים הגיעו בשמונה בערב לתקןאת התקלה למרות שזה לא היה אשמתם וכל זה היה אחרי שבכיתי להם בטלפון שיש לי תינוקת בת חודשיים ואין לי דרך להאכיל אותה כי אין לי מים.
וכן את החלק הרפואי שגררתי במשך 4 שנים והרופאה אמרה לי מפורש לא התאוששת מהלידה (כי כל יום במקום לנוח ברחתי מהבית ע"מ לשמור על השמיעה של הילדים שלי)

אני לא ימשיך להלאות את כל הזוועות שעברתי בשיפוץ של השכנים
אבל אח"כ הם קנו כמה פיצוחים וכתבו לי ”מה טובו אוהלך יעקב ” פשוט זרקתי את זה לפח.
אם לפחות הם היו באים להתנצל פנים מול פנים, מכתב יותר מפורט ש אולי זה היה מרגיע אותי

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני שואל שאלה
לא מתעלם שאסור לצער שכנים וצריך לדאוג לכמה שפחות נזק ולכבד הסכמים, הכל נכון.
אבל אני שואל באמת, שכן הוציא אלפי שקלים כי היה צריך להרחיב את הבית שלו/להביא עוד הכנסה למשפחה שלא מספיק לה מה שיש כיום ע"י יחידת דיור.
אבל לתת לכל השכנים פיצוי ?? לשפץ חדר מדרגות ??
הרי רק עכשיו הוא הוציא עשרות/מאות אלפי שקלים על השיפוץ, וכעת צריכים להוציא עוד אלפי שקלים לשכנים ?
מאיפה ?
ושוב, אני לא מתעלם מצער השכנים ומהקושי שבזה

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לא יודעת אם אפשר לפצות
לפעמים הפיצוי מעצבן יותר מעוזר
אבל- יש הרבה דברים שרצוי וכדאי לשים לב:
א. לעבוד בשעות הגיוניות בתאום עם השכנים
ב. למזער נזקי רעש ע"י תוספת תשלום. אפשר להביא ניסור יהלום לשעה (במחיר 2000 ש"ח) במקום לעבוד עם קונגו יומיים שלושה. אפשר לתגבר צוות בימים של הריסה וקדיחה, ולעשות הכל ביום אחד במקום לתת לעובד אחד לעבוד טיפין טיפין.
ג. לשמור על נקיון הבנין, דרכי גישה, מדרגות, מעלית וכו' במצב סביר.
ד. להיות בשטח כל יום כל היום. הכי מרגיז שאנשים בונים, בורחים לדירה אחרת, לא עוקבים בכלל מה השכנים שלהם עוברים, וחוזרים בסיום, לשקט ולשלווה...
ה. לעדכן כל הזמן!!! לפני הבניה, מתי מתחילים, מתי נוגעים בקולטים של הדוד שמש, מתי יהיה רעש, מתי עלולים ליפול אבנים מלמעלה. מתי יש יציקה (לבוא לכסות מרפסות, סורגים ושטחים/חפצים שעלולים להנזק) ההפתעות האלו מרתיחות את השכנים.
ו. לשים לב למקרים קיצוניים. אם שכנה ילדה לפני שבוע זה לא אנושי לחפור מתחת היסודות של הבנין בימים שהיא בבית יולדת טריה עם תינוק פצפון.
ז. לקצר את הבניה הכי שאפשר, גם במחיר של תוספת תשלום. כל יום של בניה הוא סבל בפני עצמו.

ומעל הכל- להיות קשובים ולהראות איכפתיות לסבל של השכנים. לא מספיק לבוא בסוף ולחלק שוקולד...
צריך להיות שם כל הזמן ולדאוג שהשכנים לא יסבלו ולא ינזקו...

מוטי דוד

משתמש רשום
לצערנו הרב ככל שהבניין הוא יותר חרדי כך השכנים סובלים יותר!!!
בקרתי חברה במודיעין עילית שם אפשר לחצוב בקיר חיצוני מעל הכניסה הראשית לבניין קומה רביעית בלי שום מכסה או הגנה שיפלו חתיכות אבנים/בלוקים על אנשים זה בסדר גמור אין מצד הקבלן ואין מצב בעל הבית!!!
ואם מישהו יעז להתלונן הוא צר עין או מויסר או מה שתרצו!!

מי שחושב שאני טועה שילך לעשות שם סיבוב קצר...
כל מילה - נכונה
כך זה כשהמשפץ לא נוהג לפי הלכה
גם ברמב"ם יש הילכות נזקי שכנים

וידוע שלפעמים המשפץ נהיה עקשן ואסור להלשין עליו, ואם האחר משפץ אז המשפץ לשעבר לא מבין "מילא אני לא מתחשב אבל הוא.... איפה המידות....????"
חייבים להציף את הנושא החשוב והחמור הזה עם כל הצבע האדום של בין אדם לחבירו.

שיתפתי חבר על הדיון וענה לי, "לשתף ולהגיב צריך - מה יצא מיזה, למשפצים פיתרונים..., צריך להשתדל ולדבר קודם, ואם השכנים מתנגדים, לא כדאי להתחיל, כי המחיר כבד מנשוא, ולא תמיד המחיר מיידי, לפעמים המחיר גם אחרי כמה שנים, אבל ברור שאם יש הסכמים לכבדם כראוי וככתוב.

צביה CPA

משתמש סופר מקצוען
תודה לכל המגיבים והמעוררים
שאלה
מה המרחק שרעש של שיפוץ מציק?
בניין קרוב - מרחק של כ 5 מטר, האם הרעש הוא כמו באותו בניין?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה