עזרה שכנה מטפלת שנותנת לפעוטות לבכות כל הבוקר

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
לא כל רב מומחה לעניני לשון הרע!!!
צריך לפנות למקום שיש שם רבנים שמומחים לעניין הזה
@ששונית פני אלי באישי אם את רוצה, יש לי מספר של ת"ח עצום שבקיא מאוד בעניני לשוה"ר

צריך להיות רב עם כתפיים רחבות, שבקי לא רק בדיני לשון הרע, אלא גם בדיני נפשות.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אפשר לפנות לביה"ד של משמרת השלום, שמתעסקים עם שאלות הנוגעות לשמיה"ל.
אישית נעזרתי באחד הרבנים המשיבים, הוא כן אמר לי 'להלשין' תוך הנחיה ברורה איך עלי לעשות זאת (במקרה אחר, לא ממש דומה, ואין להקיש ממקרה למקרה).

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מתכוון לפגוע
אבל על דברים הזויים שעות על גבי שעות, יום אחר יום! ההורים צריכים לדעת מה קורה?
תחשבו שמדובר באישה עם רקע.... וכשיעירו לה ששומעים שבוכים הרבה שעות , היא תניח בעדינות שמיכה על הילדים ו..................
לא מתחבר לצדקות יתר......................
בפקו"נ מחללים שבת גם על ספק!!!!!!!!!!! וכ"ש בלשה"ר,
אני מכיר מקום שהמטפלת השאירה את הילדים אצל חולת נפש , שאת ילדיה שלה עצמה לקחו ממנה!
לקחת שעות לשמוע דעות של אנשים בפרוג זה בסדר, אבל לקחת כמה דקות כדי לשאול ולוודא שזה נכון לפנות ישר להורים- זה לא בסדר?

בוב ספוג

משתמש מקצוען
לא חסרים סיפורים על ילדים שנפגעו ואפילו נהרגו אצל מטפלות...
סתם שאלה-מי שולח את התינוק שלו למטפלת ששומרת עליהן במקום קטן?
ובכלל מי אמר שזה מפוקח??
אז בעיני הורה ששולח תינוק לכזה מקום יותר חסר אחריות מהמטפלת עצמה,
כי דבר ראשון שעושים שמחפשים מעון מוציאים את השיקולים של לחסוך כסף וליד הבית,
ומחפשים מקום אמין טוב ויקר שסומכים עליו ולא זורקים את הילד אצל משהי כיון שהיא זולה קרובה וכו...-זה הפקרות!

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יש לי גנון של 10 ילדים בגלאי שנה וחצי כיום
יש מושג שבוכים והרבה
אבל אני חושבת שיש גבול
גם אצלי כשאני מאכילה אחד והשני מחכה לתורו אז הוא בוכה ולפעמים אפילו כמה ביחד
אבל זה בכי לזמן מוגבל
בסופו של דבר כולם שבעים ורגועים והולכים לישון

קרה לי פעם שהיתה לי בת אצל מטפלת
ושכחתי לשים לה טיול בתיק אז שלחתי את בעלי להביא
כשבעלי דפק הוא שומע את הילדה בוכה ואף אחד לא התייחס
הוא פשוט פתח את הדלת וראה את הבעל של המטפלת יושב ליד המחשב
והילדה לבד בחדר בוכה
הוא שאל אותו מה קורה?
והוא אמר שאשתו יצאה לבדיקות דם והוא שומר
ולשאלת בעלי למה אתה לא מנסה להרגיע או להכין לה מטרנה
הוא ענה אני לא יודע
אז איך הוא נשאר במקום אשתו גם אני לא יודעת?
לזה קוראים שומר?
כמובן שבעלי מיד לקח את הילדה
והתקשר אלי היסטרי והודיע שהילדה לא הולכת יותר למטפלת הזאת
וכששאלו אותי למה הוצאתי אמרתי את האמת

אצלי בגנון קרה גם כמה פעמים בודדות שבעלי נשאר עם הילדים כשעה
אבל הילדים נהנו איתו הרבה יותר מאצלי
כשחזרתי חלקם כבר היו אחרי אוכל

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
השכנה מתגוררת ביחידונת הכוללת מטבחון וחדר שינה, אז רוב הזמן היא משאירה את דלת הבית פתוחה
לא הבנתי.
יש ביחידה מקום לכמה לולים?
התינוקות משחקים על הרצפה ויכולים לזחול החוצה?
עוד לפני הצרחות, משהו פה לא ברור.

secret

משתמש סופר מקצוען
נוגע ללב :(

לא יודעת לתת עצות,
לא יודעת האם לפנות להורים או למטפלת קודם [חושבת שעדיף למטפלת לפני ההורים]
כן יודעת שתעשי משהו ומהר פליזזז

עברתי את הסרט הזה, שמעתי את הילד בוכה מאחורי הדלת ואף. אחד. לא. ניגש!!!!
עד שהמטפלת פתחה לי טרוטת עיניים היישר מהמיטה...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שבוע שעבר שאלתי את שכנתי איפה היא שמה את התינוק ?
היא אמרה ששמה אצל מטפלת, שאוטוטו יוצאת לחלד בן שבוע:eek::eek::eek: ,ואחר כך היא חוזרת, ובעלה יעזור לה ....
ויש לה כבר שבע תינוקות ושלה יהיה כבר שביעי
הזוי, אבל כנראה יש אמהות שגם אצלם הילדים בוכים הרבה ,אחרת אין לי הסבר לכל הסיפורים המוזרים האלה .. .

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
שבוע שעבר שאלתי את שכנתי איפה היא שמה את התינוק ?
היא אמרה ששמה אצל מטפלת, שאוטוטו יוצאת לחלד בן שבוע:eek::eek::eek: ,ואחר כך היא חוזרת, ובעלה יעזור לה ....
ויש לה כבר שבע תינוקות ושלה יהיה כבר שביעי
הזוי, אבל כנראה יש אמהות שגם אצלם הילדים בוכים הרבה ,אחרת אין לי הסבר לכל הסיפורים המוזרים האלה .. .
את לא אמיתית
על זה עוד לא שמעתי אף פעם

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי.
יש ביחידה מקום לכמה לולים?
התינוקות משחקים על הרצפה ויכולים לזחול החוצה?
עוד לפני הצרחות, משהו פה לא ברור.
אולי נשארים בעגלה? (ולכן בוכים...)

פאוור

משתמש פעיל
לא מתחבר לצדקות יתר......................
בפקו"נ מחללים שבת גם על ספק!!!!!!!!!!! וכ"ש בלשה"ר,
מבלי להיכנס לפולמוס
חשוב היה לי להתייחס לציטוט, חילול שבת אינו כ"ש ללשוה"ר
יש הבדל בין מצוות שבין אדם לחברו למצוות של בין אדם למקום ועוד כלמיני שיקולים הלכתיים
ולנו אסור בשום אופן חלילה לעשות כ"ש על דעתנו הלא למדנית.
זהו פתח מסוכן ביותר לנטילת סמכות לפסוק..וכו'
חכמים, הזהרו בדבריכם.

דבורה לוינסון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נשמע רע מאוד.
לפני שהייתי פונה להורים, הייתי עושה השתדלות להבין מה באמת הולך שם.
לכן, כמובן אם יש לך אפשרות, לדפוק שם מחר בזמן הבכיות ולהציע עזרה. (אם לא עונים, אז גם לנסות לפתוח. אל תחששי לצאת מתערבת/חסרת טאקט. חשבי על זה שזה ממש עלול להיות הצלת נפשות רכות מישראל).
אחר כך כבר תהיי חכמה יותר. ותראי אם ומה בדיוק להגיד להורים.
אם המצב הוא הזנחה כמו שהיה נשמע, אז לא לבזבז רגע, לדווח להורים בדיוק מה ראית/שמעת.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בערך משעה עשר ועד כמעט אחת הם בוכים בהיסטריה ולא נשמע שמישהו מנסה להרגיע אותם, הם בוכים ברצף עד כלות הכוחות לבכות.
משהו פה מריח לא מדויק בעליל...

1.ילד שבוכה כל כך הרבה זמן בלי שום התייחסות מצד המטפלת וזה קורה יום אחרי יום או שהאמא דפוקה או שזה לא קורה כי אמורים לראות את זה על הילד נקודה!!!

2.אם זה באמת כך למה צריך לשאול את חכמי פרוג? אין דעה אישית להבין שמשהו פה לא תקין ולפנות בעדינות למטפלת? ואם לא הולך אז להורים, לפיקוח, לרווחה...?

לפני כשנה וחצי כשהגענו לדירתנו הנוכחית נוכחנו לפגוש תופעה מוזרה שכל דיירי הבניין משום מה שמעו אבל לא עשו מכך כלום...
כל ערב מהשעה 9 עד 1 בלילה (לפחות לפעמים יותר) היינו שומעים ילד מהדירה ליד נשמע כבן 8 בערך בוכה וצורח עד השמים בתחילה הרגשנו לא נעים להתערב...
אבל כשזה חזר על עצמו יום יום!!! החלטנו בעדינות להיסב את ''תשומת הלב'' בתחילה זה היה בבקשה לשקט וכ'
אבל לאחר שכלו כל הקיצין והדבר נמשך ואף נוספו צעקות כמו ''תוציאו אותי מכאן'' ''אתה רוצה עוד מכות''
אז פשוט בשעת מעשה הזעקנו משטרה והם כבר העבירו את העניין לרווחה וכ' מה שהתברר לאחר מכן שבאותו בית אחד מבני המשפחה סבל מבעיה נפשית כלשהיא והיה מכה את הילד כל ערב וסוגר אותו בחדר...:eek:
אני הזעקתי משטרה מסיבה פשוטה שלא רציתי להיחשף וג''כ ידעתי שאין בכוחי לעשות משהו.
היו מס' ימים לאחר מכן שהיו לי קצת ייסורי מצפון על כך בכ''א מקום חרדי לחלוטין וכל מה שנוצר מסביב זה אבל לאחר שידענו מה באמת קרה שם כבר לא היו ספקות.

אבל כאן לדעתי צריך לפעול בהיגיון
פשוט לגשת אליה ובצורה עדינה לראות אולי היא צריכה עזרה? היא בן אדם יכול להיות שקשה לה? והיא חנוקה מבחינת פרנסה אז היא מנסה בכל הכח וזה לא כ''כ הולך...
לא עבד. השלב הבא זה הורים, הפיקוח הרווחה..מה שבטוח שתגובות מתלעמות ומזדעזעות מניקי פרוג לא ממש יועילו לעצם העניין.

בהצלחה רבה!

נערך לאחרונה ב:

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
משהו פה מריח לא מדויק בעליל...

1.ילד שבוכה כל כך הרבה זמן בלי שום התייחסות מצד המטפלת וזה קורה יום אחרי יום או שהאמא דפוקה או שזה לא קורה כי אמורים לראות את זה על הילד נקודה!!!

2.אם זה באמת כך למה צריך לשאול את חכמי פרוג? אין דעה אישית להבין שמשהו פה לא תקין ולפנות בעדינות למטפלת? ואם לא הולך אז להורים, לפיקוח, לרווחה...?

לפני כשנה וחצי כשהגענו לדירתנו הנוכחית נוכחנו לפגוש תופעה מוזרה שכל דיירי הבניין משום מה שמעו אבל לא עשו מכך כלום...
כל ערב מהשעה 9 עד 1 בלילה (לפחות לפעמים יותר) היינו שומעים ילד מהדירה ליד נשמע כבן 8 בערך בוכה וצורח עד השמים בתחילה הרגשנו לא נעים להתערב...
אבל כשזה חזר על עצמו יום יום!!! החלטנו בעדינו להיסב את ''תשומת הלב'' בתחילה זה היה בבקשה לשקט וכ'
אבל לאחר שכלו כל הקיצין והדבר נמשך ואף נוספו צעקות כמו ''תוציאו אותי מכאן'' ''אתה רוצה עוד מכות''
פשוט בשעת מעשה הזעקנו משטרה והם כבר העבירו את העניין לרווחה וכ' מה שהתברר לאחר מעשה שבבית אחד מבני המשפחה סבל מבעיה נפשית כלשהיא והיה מכה את הילד כל ערב וסוגר אותו בחדר...
אני הזעקתי משטרה מסיבה פשוטה שלא רציתי להיחשף וג''כ ידעתי שאין בכוחי לעשות משהו.

אבל כאן לדעתי צריך לפעול בהיגיון
פשוט לגשת אליה ובצורה עדינה לראות אולי היא צריכה עזרה? היא בן אדם יכול להיות שקשה לה? והיא חנוקה מבחינת פרנסה אז היא מנסה בכל הכח וזה לא כ''כ הולך...
לא עבד. השלב הבא זה הורים, הפיקוח הרווחה..מה שבטוח שתגובות מתלעמות ומזדעזעות מניקי פרוג לא ממש יועילו לעצם העניין.

בהצלחה רבה!
מזעזע!! ה' ישמור.
ואף אחד מהשכנים לפניכם לא עשה כלום? הזוייייי.
כל הכבוד שפעלתם.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא חסרים סיפורים על ילדים שנפגעו ואפילו נהרגו אצל מטפלות...
סתם שאלה-מי שולח את התינוק שלו למטפלת ששומרת עליהן במקום קטן?
ובכלל מי אמר שזה מפוקח??
אז בעיני הורה ששולח תינוק לכזה מקום יותר חסר אחריות מהמטפלת עצמה,
כי דבר ראשון שעושים שמחפשים מעון מוציאים את השיקולים של לחסוך כסף וליד הבית,
ומחפשים מקום אמין טוב ויקר שסומכים עליו ולא זורקים את הילד אצל משהי כיון שהיא זולה קרובה וכו...-זה הפקרות!

יש באזורים מסויימים מחסור רציני של מעונות ומשפחתונים.
אמהות עובדות נמצאות ממש במצוקה באזורים האלו.

היו זמנים שחיפשתי מטפלת לתינוק, הסכמתי לשלם אפילו 15 ש"ח לשעה למטפלת טובה שלוקחת רק שניים-שלושה ילדים.
ולא נמצאה אף אחת כזו.

אלו שכבר יש, באות בדרישות כמו 'לסיים ביום חמישי בשתים עשרה וחצי' (הסכמתי. תבינו לאן הגענו... אבל היא הייתה שווה את זה)
ולוקחות חופשים נרחבים שגורמים להפסד של הרבה ימי עבודה.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מזעזע!! ה' ישמור.
ואף אחד מהשכנים לפניכם לא עשה כלום? הזוייייי.
כל הכבוד שפעלתם.
מסתבר שלא זה אזור מסוים שיש כאן תפיסת חיים שכל אחד חי לעצמו לטוב ולמוטב...
זה לכשעצמו מצריך אשכול שלם איך אפשר לחיות בתפיסת חיים כזו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה