דרוש מידע שימו לב לשוד לאור היום וניצול בקשר למיסוי חד פעמי

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צריך לברר
אבל צורת וכללי המסחר השתנו
כך שמסתברא שגם הדין השתנה
מעניין אם יש פה מישהו שיודע?
אם אין שער קבוע אין הונאה מבחינה הלכתית
אבל אין ספק שגם אם זה כשר לפי ההלכה זה לא ראוי ולא הוגן

נראה לי כל הנושא של הפקעת מחירים מדובר רק על אוכל
על סמך מה נראה לך ככה?
מקור, רמז, או משהו מההלכה או מהגמ'? סתם הרגשה אישית?
יש איזשהו הגיון שעומד מאחורי זה?
כי לפי הידוע לי בכל אופן, אין רמז בהלכה להנחת היסוד הזו

ניק ירושלמי

משתמש פעיל
נראה לי כל הנושא של הפקעת מחירים מדובר רק על אוכל
זה לא פורום תורני כאן, אבל רק שלא תצא תקלה, זה ממש לא נכון בהכל יש את דיני הונאה חוץ מקרקעות, ודברים בעלי חשיבות מיוחדת כגון ס''ת ומרגליות והדברים מפורשים בגמ' ובשו'ע

ירוקים

משתמש רשום
העיקר שליברמן לא ירוויח !
הוא יפסיד !
ליברמן לא מרוויח שקל ממה שאתה קונה. המדינה לא שלו גם אם הוא חושב כך.
בא נראה מי מציע מחירים טובים של מדיחים זה כנראה ירוץ עכשיו.
קודם כל צריך חברות מטבחים שיציעו מחירים טובים על מטבח שמותאם למדיח.
ועוד לפני זה: צריך קבלנים שיציעו מחירים טובים על דירות שמתאימות למטבחים גדולים שיש בהם מקום למדיח:cry:

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא פורום תורני כאן, אבל רק שלא תצא תקלה, זה ממש לא נכון בהכל יש את דיני הונאה חוץ מקרקעות, ודברים בעלי חשיבות מיוחדת כגון ס''ת ומרגליות והדברים מפורשים בגמ' ובשו'ע
אתה מדבר על דיני הונאה, זה יש באמת בכל המטלטלין כמו שציינת.
אבל הם דיברו לגבי הפקעת שערים ובזה באמת יש הבדלים מהותיים בין דברים שיש בהם חיי נפש ודברים אחרים, וחד פעמי בהחלט לא נקרא אוכל נפש אבל ייתכן שנכנס בגד מכשירי אוכל נפש. עיין כאן שו"ע חו"מ סי' רלא סעי' כ-כח

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ליברמן לא מרוויח שקל ממה שאתה קונה. המדינה לא שלו גם אם הוא חושב כך.

קודם כל צריך חברות מטבחים שיציעו מחירים טובים על מטבח שמותאם למדיח.
ועוד לפני זה: צריך קבלנים שיציעו מחירים טובים על דירות שמתאימות למטבחים גדולים שיש בהם מקום למדיח:cry:
מדיח אינו חייב להיות עם מקום מיוחד.
יכול להיות סמוך למכונת הכביסה ולהתחבר למערכות שלה.
יכול להיות על השיש.
יכול להיות מתחת לכיור ולהתחבר לניקוז של הכיור.
בקיצור:
ישנם שלל מדיחים מכל הסוגים והמחירים, צריך להתאים אותם לצורך והיכולת.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מדיח אינו חייב להיות עם מקום מיוחד.
יכול להיות סמוך למכונת הכביסה ולהתחבר למערכות שלה.
יכול להיות על השיש.
יכול להיות מתחת לכיור ולהתחבר לניקוז של הכיור.
בקיצור:
ישנם שלל מדיחים מכל הסוגים והמחירים, צריך להתאים אותם לצורך והיכולת.
אני מנסה לחשוב, בכמה דירות שאני מכירה, על כל האופציות שהועלו כאן, והם פשוט לא מעשיות.
המטבחים (והאמבטיות, אם נחמד לכם להכניס לשם כלי אוכל) כל כך קטנים ומנוצלים, שגם ע השיש אין מקום

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מנסה לחשוב, בכמה דירות שאני מכירה, על כל האופציות שהועלו כאן, והם פשוט לא מעשיות.
המטבחים (והאמבטיות, אם נחמד לכם להכניס לשם כלי אוכל) כל כך קטנים ומנוצלים, שגם ע השיש אין מקום
מסקרן מה את עושה / תעשי בסוף.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בנושא האשכול: בימים האחרונים נחקרו מנהלי הרשתות הידועות.
על פי החשד, הרשתות תיאמו ביניהן, ופעלו לעידוד השיח על העלאת מחירים משמעותית, ובכך ניצלו את המצב והעלו כמה אחוזים נוספים במחירי המוצרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה