דרוש מידע שימו לב לשוד לאור היום וניצול בקשר למיסוי חד פעמי

גרונים

משתמש פעיל
לדעתי, בעליית המחירים טמון תרגיל שיווקי מוצלח.
עכשיו מעלים את המחירים מאוד גבוה וכו', ובעוד כחודש/חודשיים יורידו את המחירים, כך כאשר יבוא הלקוח, הוא ירגיש שהוא הרויח משהו, וכמו"כ יכתבו במקום מחיר X גבוה, השבוע במחיר זול בטירוף y, שגם ככה יהיה יקר באופן יחסי.
אבל ככה מרויחים שבתת מודע של הלקוח, הוא מרגיש שהוא ניצח את המשווקים, וזה יותר זול וכו'.

----------

משתמש מקצוען
יש במרכזון של רובע ו' חנות פרח לי השם שלה אבל זה לא מחסני השוק אלא בצד החיצוני ליד מארק ושם מוכרים במחיר נורמלי כגון כוסות קרטון נראה בערך 6 ש"ח וכדו'. אני ינסה לברר פרטים.

קוראים לחנות פארם 10 שלט צהוב גדול בכניסה.

קצרה

משתמש מקצוען
לדעתי, בעליית המחירים טמון תרגיל שיווקי מוצלח.
עכשיו מעלים את המחירים מאוד גבוה וכו', ובעוד כחודש/חודשיים יורידו את המחירים, כך כאשר יבוא הלקוח, הוא ירגיש שהוא הרויח משהו, וכמו"כ יכתבו במקום מחיר X גבוה, השבוע במחיר זול בטירוף y, שגם ככה יהיה יקר באופן יחסי.
אבל ככה מרויחים שבתת מודע של הלקוח, הוא מרגיש שהוא ניצח את המשווקים, וזה יותר זול וכו'.

אני חושבת וכבר כתבתי את זה שמדובר בטעות שיווקית חמורה.
זה הזמן שבו אנשים מחשבים את גודל הנזק ומחליטים האם לבצע שינויים באורח החיים בהתאמה.
המשרד להגנת הסביבה בדק ומצא - התייקרות של 100 אחוז תגרום לירידה בצריכה של 40. התייקרות של 200 אחוז תגרום לירידה בצריכה של 80 אחוז.

מחירים גבוהים במיוחד עכשיו ידחקו אנשים לשנות את אורח החיים
לקנות כלים קבועים/להתרגל יותר לשטיפת כלים/לקנות מדיח
אחרי שאנשים ישנו את אורח החיים - גם במבצע יראה להם פתאום "כמה כסף הוצאנו עד היום על חד פעמי מיותר".

אבל אם הוא עכשיו יהיה זול במקסימום כולל מבצעים ולאט לאט כשאנשים ישכחו להסתכל כמה זה עולה - יתייקרו בהדרגה - ימשיכו להם מכירות.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני לא מצטערת שלא קניתי ולו בגלל שאין לי טיפת מקום לאחסן כאלו כמויות,
והאמת לא ראיתי טעם בכל ההתנפלות
מה שכן אבל ההפקעה של המחירים כיום זה הזוי, דעתי האישית שהמחירים ירדו מהר מאד
לא יהיה לזה ביקוש
גם מי שיקנה חבילת כוסות ב10 שקל לא ככ מהר יגמור אותה
קנינו כמויות.
לא באטרף אלא כמות נחמדה שתספיק עד שהממשלה הזו תיפול בקרוב אבל אנחנו לא משתמשים בהם כי אנחנו חוששים מהיום שאחרי שיגמר לנו...:LOL:
סיטואציה הזויה!

ירוקים

משתמש רשום
צריך לברר
אבל צורת וכללי המסחר השתנו
כך שמסתברא שגם הדין השתנה
מעניין אם יש פה מישהו שיודע?
כלל ידוע הוא שהונאה זה רק באופן שהמוכר או הקונה 'הונה' - שיקר את הצד השני לגבי מחיר החפץ או טיבו
אך אם בעל חנות מצהיר לדוגמא בכל מקום חבילת צלחות עולה 5 ש"ח ואני לוקח 20 אין בזה שום הונאה.
לדעת רוב הפוסקים כיום שכל אחד יודע את כיוון המחירים של מוצרים [בכל אופן מוצרי צריכה] ממילא לא שייך הונאה, כי אתה יודע מראש שאתה משלם יקר ומבחינת ההלכה אף אחד לא הכריח אותך לקנות.
יותר מזה, גם אם יש דין הונאה הרי ההלכה היא שהמקח חוזר, כלומר אתה יכול להחזיר את המוצר ולקבל כסף חזרה... מה הרווחת?

----------

משתמש מקצוען
כלל ידוע הוא שהונאה זה רק באופן שהמוכר או הקונה 'הונה' - שיקר את הצד השני לגבי מחיר החפץ או טיבו
אך אם בעל חנות מצהיר לדוגמא בכל מקום חבילת צלחות עולה 5 ש"ח ואני לוקח 20 אין בזה שום הונאה.
לדעת רוב הפוסקים כיום שכל אחד יודע את כיוון המחירים של מוצרים [בכל אופן מוצרי צריכה] ממילא לא שייך הונאה, כי אתה יודע מראש שאתה משלם יקר ומבחינת ההלכה אף אחד לא הכריח אותך לקנות.
יותר מזה, גם אם יש דין הונאה הרי ההלכה היא שהמקח חוזר, כלומר אתה יכול להחזיר את המוצר ולקבל כסף חזרה... מה הרווחת?

יתכן שאתה צודק אבל הדגשת שרק אם המוכר אומר שבכל מקום המחיר הוא כך ואני לוקח יותר אבל אם אתה חושב שזה המחיר בכל העיר וככה זה משתמע מהמוכר אולי זה כן הונאה צריך רב שיפסוק.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היום הייתי באחת הרשתות הגדולות, איש לא ניגש לח"פ, הסלים היו מלאים, מה שמעולם לא זכור לי, והחנות המתה קונים. היו מעל 5 קופות,(לא ספרתי... אבל היו יותר) ליד כולן השתרך תור מכובד...
אנשים לא כ"כ מהר ממהרים לקנות...
מי שצריך להסיק מסקנות , מאמינה שיסיק... אחרת יתקע עם מלאי סחורה...
לא כ"כ מהר משלמים כאלו מחירים.

----------

משתמש מקצוען
היום הייתי באחת הרשתות הגדולות, איש לא ניגש לח"פ, הסלים היו מלאים, מה שמעולם לא זכור לי, והחנות המתה קונים. היו מעל 5 קופות,(לא ספרתי... אבל היו יותר) ליד כולן השתרך תור מכובד...
אנשים לא כ"כ מהר ממהרים לקנות...
מי שצריך להסיק מסקנות , מאמינה שיסיק... אחרת יתקע עם מלאי סחורה...
לא כ"כ מהר משלמים כאלו מחירים.

תמיד המבחן מי ישבר ראשון.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מחירי החד-פעמי יעלו פי שלוש או ארבע !

כי כמעט ולא קונים, לכן המוצר מתייקר.
כל מוצר שנמכר מעט, הוא מתייקר.
כך שההתייקרות היא כפולה ומכופלת, המס [שהוא מרגע הייבוא !] וכן שלא קונים בכלל ואז זה מייקר את המוצר.
מה שצריך לעשות זה לקנות מדיח כלים, נוח וזול.

אם הצריכה יורדת משמעותית אז המדינה לא מרויחה את המע"מ ומיסים [שהיו גם עד עכשיו].

והעיקר שליברמן לא ירוויח !
הוא יפסיד !

----------

משתמש מקצוען
בא נראה מי מציע מחירים טובים של מדיחים זה כנראה ירוץ עכשיו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה