דרוש מידע שילוח הקן

שולחן עץ

משתמש פעיל
מבחינת שלא יחזרו לקן בדקה שנגעת בקן של הציפור היא לא תחזור לעשות שם קן
אבל היא חוזרת כמה פעמים ומחפשת את הקן ועושה קולות זה נקרא שהיא בוכה על הילדים שלה ואמרו לי שזה זמן מאוד גדול להתפלל

וויינער יואל

משתמש מקצוען
יש על זה ספר "קן ציפור", ועוד ספר שאני לא זוכר את שמו.
כדי לקיים את המצוה, צריך לדעת הרבה פרטים, וכדאי לעיין בהם קודם.

לגבי החזרה מנסיוני חזרו כמה פעמים, ואולי הם היו יונים אחרים, אבל מהמטרד לא התפטרנו.

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אפשר לעשות גם עם ביצה אחת.
למעשה ככה עשינו לאחר הטלה ראשונה. שילחנו בלילה את האם, הגבהנו את הביצה והחזרנו לקן (לא חייב להעלים לה את הביצה, צריך רק לזכות בהן ודי).
לאחר מכן היא חזרה לקן, הטילה ביצה שניה, וקיימנו שוב עם הביצה השניה.
אח"כ היא חזרה והמשיכה לדגור עליהן עד שבקעו לגמרי וגדלו לגוזלים.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
למעשה ככה עשינו לאחר הטלה ראשונה. שילחנו בלילה את האם, הגבהנו את הביצה והחזרנו לקן (לא חייב להעלים לה את הביצה, צריך רק לזכות בהן ודי).
זו שאלת רב. לא כולם מחזיקים כך
יש כאלו שאורים: צריך לקחת את הבייצים לגמרי. אם החזרת - לא קיימת את המצוה.

אגב, צריך קודם להפקיר את המקום בפני שלושה

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
יש כאלו שאורים: צריך לקחת את הבייצים לגמרי. אם החזרת - לא קיימת את המצוה.
לא מובן ההיגיון. וכי אני חייב לאכול את הביצה הזאת? לקחתי אותה, היא שלי, ועכשיו אני מפקיר אותה. איפה הבעיה כאן?

איזה שם?

משתמש מקצוען
א. צריך לשלח את האמא והיא נמצאת רק אחרי השקיעה, ביום האבא דוגר.
ב. צריך אחר כך לקחת את הביצים ולפרק את הקן כולו.
לא צריך לפרק את הקן צריך להרימו לקנין ואז יוצאים ידי חובה אפשר אפילו לתת לאדם נוסף לקיים את המצווה אם הראשון מפקיר שוב , יש ענין עפ''י קבלה לא לשלח את הקן בספירת העומר ובימים מיוחדים נוספים כך שעכשיו זה הזמן

איזה שם?

משתמש מקצוען
אי אפשר לקחת ביצה אחת כתוב הבנים תקח לך צריך להזהר במצווה זו לא לגרום לצער בע''ח אלא לקיים כפי שהתורה אומרת

י"כ

משתמש מקצוען
ב"ה זכיתי לקיים מצווה זו
ויעוי' מה שכותב על כך בספר החינוך דברים גדולים מאד
בספר החינוך כתב (מצווה תקמה) 'ונוהגת בכל מקום ובכל זמן בזכרים ונקבות'.
ויש שהביאו (ע"פ הקבלה) שלא לעשות זאת בשנת השמיטה (הגהות השמש לרש"ש שער טו, אות ג)

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
וכי אני חייב לאכול את הביצה הזאת?
אני לא זוכר את פרטי ההלכה כ"כ.
אבל.... ברור לי שיש דין כזה של שימוש בביצים, אם לא לאכול... :devilish:
אז לשים לקישוט באיזה מקום או משהו כזה...
אם למישהו יש מקור אדרבה... יחכימנו....

איזה שם?

משתמש מקצוען
אני לא זוכר את פרטי ההלכה כ"כ.
אבל.... ברור לי שיש דין כזה של שימוש בביצים, אם לא לאכול... :devilish:
אז לשים לקישוט באיזה מקום או משהו כזה...
אם למישהו יש מקור אדרבה... יחכימנו....
שמים לקישוט משום חיבוב מצווה ולא כי יש ענין

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אי אפשר לקחת ביצה אחת כתוב הבנים תקח לך צריך להזהר במצווה זו לא לגרום לצער בע''ח אלא לקיים כפי שהתורה אומרת
מחילה, אבל זה דין מפורש בשו"ע. ומה שכתוב בנים ברבים, זו דרכה של תורה לכתוב בלשון רבים. וגם בגמרא חולין.

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בדיוק היום עשינו.
חזרנו ביום ראשון אחרי שבת עם חלון פתוח וגילינו קן עם ביצה.
בעלי בדק היטב ומותר לכתחילה לעשות עם ביצה אחת ואפילו להפקיר את המקום (בפני שלושה) לאחר שכבר הקן נעשה.
למעשה, הערב שילחנו את האמא (לאחר יום שלם של דגירה, כבר זיהינו מי הזכר ומי הנקבה...) ופתאום גילינו שני ביצים!
וזהו, עכשיו הקן בויטרינה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה