קניות באתרים מחו"ל שאלות הלכתיות בנושא קניות והזמנות באינטרנט

shosh 356

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
התפתחו לנו שאלות הלכתיות בנושא קניות והזמנות באינטרנט [אלי אקספרס] והתלבטתי [אם בכלל] את מי לשאול,
צריך כנראה רב שמבין קצת או יותר בנושאים האלו,
יש באינטרנט מקום מספיק מוסמך שאפשר לעלות את השאלות?

תודה מראש.

shosh 356

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הזמנתי כמה נברשות מחשבונות נפרדים,
כולם יצאו לדרך אחד התעכב, המוכר היה ממש בסדר ושלח חדש,
בערב פסח הגיע נברשת נוספת [הנברשת שאבדה] מה אני אמורה לעשות?
להחזיר? איך, שיגיע אלי הביתה לקחת? בקיצער מה אני אמורה לעשות, המוכר לא פנה אלי אבל בטח קבל הודעה שקבלתי את הנברשת.

שאלה נוספת,
הזמנתי כמה נגנים, הנגנים כולם מצוינים ועובדים נגן אחד עבד ואישרתי [בטעות מידי מוקדם]
אבל לצערי הנגן התקלקל [מהבהב ללא הפסקה] ולא פועל בכלל, השימוש היה שימוש סביר, יש לי נגן אחר באותו צבע שעדיין פתוחה האפשרות לפתוח סכסוך,האם אני יכולה לבקש החזר?

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני לא פוסק, אבל צריך לדעת שבאופן כללי, הקניות מותנות לפי כללי אלי אקספרס, וזה תקף גם מבחינה הלכתית, מכיון שכך מתנים בזמן הרכישה לטוב ולמוטב.
ולכן לכאורה (שוב אני מדגיש שזה לא פסק הלכה) כל דבר שמוסכם לפי התנאים שלהם תקף גם מבחינה משפטית.
אשמח לשמוע מה הרב פסק.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
התפתחו לנו שאלות הלכתיות בנושא קניות והזמנות באינטרנט [אלי אקספרס] והתלבטתי [אם בכלל] את מי לשאול,
צריך כנראה רב שמבין קצת או יותר בנושאים האלו,
יש באינטרנט מקום מספיק מוסמך שאפשר לעלות את השאלות?

תודה מראש.

מענה טלפוני בעניני חושן משפט יום יום בין 8 ל11 בלילה בבית הדין הישר והטוב:
025388380 שלוחה 2

1 היה אברהם

משתמש מקצוען
הזמנתי כמה נברשות מחשבונות נפרדים,
כולם יצאו לדרך אחד התעכב, המוכר היה ממש בסדר ושלח חדש,
בערב פסח הגיע נברשת נוספת [הנברשת שאבדה] מה אני אמורה לעשות?
להחזיר? איך, שיגיע אלי הביתה לקחת? בקיצער מה אני אמורה לעשות, המוכר לא פנה אלי אבל בטח קבל הודעה שקבלתי את הנברשת.

שאלה נוספת,
הזמנתי כמה נגנים, הנגנים כולם מצוינים ועובדים נגן אחד עבד ואישרתי [בטעות מידי מוקדם]
אבל לצערי הנגן התקלקל [מהבהב ללא הפסקה] ולא פועל בכלל, השימוש היה שימוש סביר, יש לי נגן אחר באותו צבע שעדיין פתוחה האפשרות לפתוח סכסוך,האם אני יכולה לבקש החזר?
https://www.prog.co.il/threads/קניו...תפו-ותזכו-למצוות.161431/page-360#post-5689830

https://www.prog.co.il/threads/טיפי...ך-מוצלח-רווח-מובטח.403672/page-3#post-5992540

אוקינוס

משתמש מקצוען
לי קרא פעם שהזמנתי ולא הגיעו כמה מוצרים ועבר הרבה זמן וביקשתי החזר וקיבלתי ולאחר חודש זה הגיע שאלתי רב הוא אמר לי שאני יכול להשאיר את זה ואני לא צריך לשלם משום שהמוכר לוקח את זה בחשבון וכו'
כמובן כל סיפור הוא בפני עצמו ושכל אחד ישאל את רבו ולא לקחת פסק על סמך זה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה