התייעצות שאלה לאמהות של משפחות ברוכות ילדים

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
כבר כמה זמן שאני מכינה אוכל והוא נגמר בשניות ב"ה
כמה שקונים, רוצים עוד
אם לדוגמא הייתי מכינה חבילה אחת של עוף טחון מעורבב עם ירק ופחממה בצד, עכשיו זה לא מספיק, אז בעלי ואני לא אוכלים בשרי בזמן האחרון בימות השבוע כי כבר לא נשאר ועוד לא קלטתי שאני צריכה לעשות שינוי. עוף אחד? צריך כבר 2. שניצלים? אני מכינה חבילה הילדים אוכלים ולאמא לא נשאר... כולן כאן מכינות כל פעם 2 חבילות? חבילה אחת של שניצל עולה 40 שח, 2 חבילות-80 +ירקות ופחממה 95 וכו' 2 עופות- 60, עוף טחון 2 חבילות 48+10 לירקות.
איך אפשר בכלל? מוצאת את עצמי מכינה מקרוני עם טונה או גבצ, אורז ודג מרקים...[קטניות בקושי מסכימים]
ואם תקחו לדוגמא המלצה לפירות וירקות כל ילד צריך 2 פירות ליום ו5 ירקות
הפרי הכי זול עדיין יקרXמספר הילדיםXמספר הירקות ומי מדבר על לסחוב אותם הביתה
ועוד משהו, לאחרונה החלטתי לעשות דיאטה אז קניתי הרבה פירות וירקות תחליף לפחממה שלא אשאר רעבה -הכל נגמר ככ מהר, ב"ה שאוהבים דברים בריאים ואוכלים אותם אבל תכלס כל אחת קונה בכמות כזו?
דבר ראשון!! תשימי בצד אוכל לבעלך.
ממה שנשאר יאכלו השאר
(במקומו הייתי נעלבת. ואני אשה. איך גבר מרגיש?)

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אפשר להתרגל לאכול פחות 2 קציצות ו4 כפות אורז, גם פעם היו אוכלים פרוסת לחם עם בצל או שמן זית אחד בבוקר אחד בערב, אפשר להתרגל להרבה דברים, השאלה אם הם טובים...
זה לא בקטע להרגיל בן אדם לאכול פחות, ממש ממש לא, כל אחד מוזג לעצמו ואף אחד לא מונע מאף אחד לאכול
פשוט ספציפית אצלנו האנשים מתמלאים מאד מ2 קציצות וחצי צלחת אורז...

מיכל הולנד

משתמש צעיר
זה לא בקטע להרגיל בן אדם לאכול פחות, ממש ממש לא, כל אחד מוזג לעצמו ואף אחד לא מונע מאף אחד לאכול
פשוט ספציפית אצלנו האנשים מתמלאים מאד מ2 קציצות וחצי צלחת אורז...
לא בשביל לתפוס אותך על המילה..
אבל חצי צלחת אורז (צלחת בינונית, של ארוחת צהריים) זה הרבה אורז, ויכול להיות שלכן אוכלים רק 2 קציצות.

אם זה רק דוגמא, אז סליחה. ואם ככה טעים לכם- תהנו!

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא בשביל לתפוס אותך על המילה..
אבל חצי צלחת אורז (צלחת בינונית, של ארוחת צהריים) זה הרבה אורז, ויכול להיות שלכן אוכלים רק 2 קציצות.

אם זה רק דוגמא, אז סליחה. ואם ככה טעים לכם- תהנו!
חצי צלחת זה כ 4 כפות, ולכן כשאמרת ש 4 כפות זה מעט רציתי להדגיש שזה לא כל כך קצת... אלא כמו חצ צלחת

• תודה
Reactions: MRF

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כל האלה שטענו ש תרבות האוכל בציבור החרדי...
וכו'
עצם זה שנפתח אשכול ע"כ ומדסקסים ע"ז כ"כ הרבה זה רק מעצים את הטענה.
אין טעם לדיונים הללו לא חיים בשביל לאכול אוכלים בשביל לחיות ולעניות דעתי שכול אחדיעשה כטוב בעינוו בלי להתדיין להתעסק עם זה כ"כ הרבה.

קצרה

משתמש מקצוען
אפשר להתרגל לאכול פחות 2 קציצות ו4 כפות אורז, גם פעם היו אוכלים פרוסת לחם עם בצל או שמן זית אחד בבוקר אחד בערב, אפשר להתרגל להרבה דברים, השאלה אם הם טובים...
הם טובים.
הסבתות שלנו חשבו שלאכול הרבה זה מאד מבריא.
היום יודעים הרבה אוכל זה לא בריא.

2 קציצות בגודל בינוני וככוס אורז + ירקות מבושלים / מאודים הם ארוחת צהריים שהגוף שלנו צריך להיות רגיל אליה אם לא הרגלנו אותו ו"דחפנו" לו הרבה אוכל עד שהוא התרגל ליותר.

ריבוי האוכל והשפע הביא אלינו הרבה מחלות מטבוליות והרבה צרות מיותרות.
אני מקווה שאת לא באמת נותנת לילד לאכול 3 שניצלים... וזה רק למען המטאפורה. ילד לא אמור לאכול 3 מנות של חלבונים מן החי ... במיוחד אם זה טעים לו.. שיגדל וידע לאכול כפי הצורך הנכון ולא עם העיניים וחוש הטעם.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
יש לך מקור רפואי\אלטרנטיבי לקביעה הזו?
למיטב ידיעתי,
הנחיות התזונה הקלאסיות טוענות שבתזונה מערבית מגיעים לכמות החלבון היומית הרצויה בלי מאמץ, ובד"כ מגיעים לעודף חלבון אפילו.
הנחיות התזונה שאני נחשפתי אליהם טוענות שמגיעים לעודפי פחמימות וממש לא לעודפי חלבון.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
כמה שקונים, רוצים עוד
אם לדוגמא הייתי מכינה חבילה אחת של עוף טחון מעורבב עם ירק ופחממה בצד, עכשיו זה לא מספיק, אז בעלי ואני לא אוכלים בשרי בזמן האחרון בימות השבוע כי כבר לא נשאר ועוד לא קלטתי שאני צריכה לעשות שינוי. עוף אחד? צריך כבר 2. שניצלים? אני מכינה חבילה הילדים אוכלים ולאמא לא נשאר... כולן כאן מכינות כל פעם 2 חבילות? חבילה אחת של שניצל עולה 40 שח, 2 חבילות-80 +ירקות ופחממה 95 וכו' 2 עופות- 60, עוף טחון 2 חבילות 48+10 לירקות.
איך אפשר בכלל? מוצאת את עצמי מכינה מקרוני עם טונה או גבצ, אורז ודג מרקים...[קטניות בקושי מסכימים]
ועוד משהו, לאחרונה החלטתי לעשות דיאטה אז קניתי הרבה פירות וירקות תחליף לפחממה שלא אשאר רעבה -הכל נגמר ככ מהר, ב"ה שאוהבים דברים בריאים ואוכלים אותם אבל תכלס כל אחת קונה בכמות כזו?
א. ברוך ה'.
ב. לילדים יש נטיה לערבב בין קינוח חלבון ופחמימה.
ג. מן הסתם אין ילד או מבוגר שאינו מעדיף לנשנש שניצלים במקום פחמימות.
ד. לזה צריך 'לחנך' זה יכול להמשך בישיבה ע"ח חברים וכו'.
ה. לכן לא מקבלים עוד מנה של חלבון עד שגומרים את הפחמימה.
ו. ולהסביר את הצרכים של הגוף ולא לאכול רק כי בא לי.
ז. בהצלחה

• תודה

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
מגש של קילו חזה או שניצל אמור להספיק ל10 נפשות בכיף.
אלא אם כן אוכלים בלי חשבון ולא בחלוקה לפי מנה.
אצלי מגש מספיק ל5 נפשות בלבד.
ואני תמיד מכינה עוד 2-3 תוספות ולפעמים יותר.
מה פירוש אוכלים בלי חשבון?
אני ממש נגד להגיד לילד "היה לך שניצל ואני לא מרשה עוד".
ממתקים ושטויות מגבילה, לא אוכל.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ממש לא!
אולי יש שיטות אכילה כאלה, רק שלא מתאים לכל האוכלוסיה.
יכול מאוד להיות שחלבונים מהצןמח בריאים, ויכולים למלא מקום של פחמימות.
אבל חלבון מן החי-מלא בכולסטרול.
יכול להיות שלאדם בריא לאכול 2-3 מנות חלבון מן החי ביום זה בסדר.
אבל מכירה אישית משפחה עם הסטוריה של כולסטרול גבוה,
שההוראה מהרופא הייתה- לא לאכול יותר מ3-4 ביצים בשבוע! (שכולל גם את הביצים בפשטידות. עוגות, וכו')
ופעם-פעמיים בשבוע בשרי, בעדיפות לחזה. ואם אוכלים עוף-רק בלי עור.

אז רק כדאי להזהר לפני שכותבים...
יש ילדים שאסור להם לאכול סיבים תזונתיים בגלל בעיות עיכול. אז מה, בגלל זה קמח מלא הוא לא בריא?
הוא בריא וחצי, ויש אנשים שאסור להם.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
כמה שקונים, רוצים עוד
וודאי! כל תקופה, צריכה להגביר כמויות.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
א. ברוך ה'.
ז. בהצלחה
ממליצה להכיר את הצרכים של הגוף, אכן. חלבון בדרך כלל יותר בריא מפחמימה.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
א. ברוך ה'.
ז. בהצלחה
לגבי ה.
מאוד לא נכון להגביל ילדים בחלבונים.
רובם ככולם של הילדים אוכלים תזונה עודפת של פחמימות והרבה מאוד עודף!
לעומת חלבונים שהתזונה שלהם חסרה מאוד ומשמעותית.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
מרק ממלא בהתחלה אבל אחרי שעתיים כבר שוב רעבים .....
אני פשוט מביאה לילדים שלי קודם את התוספת פירה אורז ירקות וכו..
ובהמשך את הבשרי ככה הם לא מתנפלים על זה כאילו לא אכלו יממה....
ןכך הם גם אוכלים את התוספת , אחרת אם אני שמה את שניהם יחד הם יאוכלו רק את הבשרי.

הרבה נחת
חבל מאוד.
עדיף שישבעו מחלבונים.
גם ככה מאמינה שיש להם עודף פחמימות בתזונה והגיוני שגם חוסר בחלבון.

אודי'ה

משתמש מקצוען
הנחיות התזונה שאני נחשפתי אליהם טוענות שמגיעים לעודפי פחמימות וממש לא לעודפי חלבון.
בישראל? או באופן כללי במדינות מערביות?
יש המון מחקרים על עודף חלבון אצל ילדים בתזונה מערבית.
תראי למשל פה

מצטטת את התרגום לחסומים, מתוך האתר הרשמי של ממשלת ארה"ב למידע רפואי:
בפרט, במדינות מפותחות, מגמות צריכת החלבון של ילדים ובני נוער הן בדרך כלל גבוהות פי שניים עד שלושה מההמלצות, וחלבונים אלה נגזרים בעיקר ממקורות מן החי [21,23,24,25]. נתונים מהשנים 2016/2017 עד 2018/2019 תוארו סקר תזונה ותזונה לאומי (NDNS) [25] (n ≈ 1000; 500 מבוגרים ו -500 ילדים), שנערך בבריטניה (בריטניה), הגיע למסקנה כי צריכת החלבון הממוצעת הייתה 52.9 ו 64.5 גרם / d בטווחים 4-10 שנים ו 11-18 שנים, בהתאמה. לגבי PRI לגילאים אלה, צריכת החלבון הייתה גבוהה פי 2.39 ופי 1.40, בהתאמה. במדינות אחרות באירופה, צריכת החלבון גבוהה עוד יותר. הסקר התזונתי הלאומי על אוכלוסיית הילדים והמתבגרים בספרד (ENALIA) [24], המבוסס על 1862 משתתפים, מצא כי הצריכה הממוצעת נעה בין 74.45 (4-8 שנים) ל -93.6 גרם / ד (14-17 שנים), עם ערכים גבוהים פי 3.88-1.88 מאשר PRI, בהתאמה. יש לציין כי בקרב ילדים בגילאי 4-17 שנים, תרומת החלבון לצריכת האנרגיה הכוללת הייתה עד 17.8%. תוצאות דומות נמצאו גם בארה"ב. סקר בחינת הבריאות והתזונה הלאומית 2001-2014 (NHANES) [23] (n = 15.829; בגילאי 2 עד 80 שנים) הראה צריכה ממוצעת, הנעה בין 59.7 גרם ליום, בילדים בגילאי 4-8 שנים, ל -79.75 גרם ליום, באותן 14-18 שנים. ראוי להזכיר כי 0.96% מהילדים בגילאי 2-3 שנים היו ערכים מעל טווח התפלגות Macronutrient המקובל הספציפי (AMDR) עבור חלבון (10-30 %E), בעוד שאצל 1-3 שנים ילדים ספרדים, ערך זה היה 12.1%. AMDR מבטא מגוון של צריכת חלבון בהקשר של תזונה מלאה; עם זאת, אצל מבוגרים, הגבול העליון של AMRD (35% E) נקשר לסיכון לטרום סוכרת וסוכרת סוג 2 [11,15,32]. כתוצאה מכך, יש לשקול AMDR בזהירות. לבסוף, בהתאם לסקרי תזונה לאומיים אלה, מחקרים מקוריים שהופקו מעוקבות, כגון מחקר Dortmund Nutritional and Anthropometric Longitudinal Design (DONALD) [21] או דור R [33], דיווחו על צריכת חלבון דומה וגבוהה יותר.

לסיכום, בעוד שמחקרים תצפיתיים הראו באופן עקבי כי צריכת החלבון הממוצעת בקרב ילדים גבוהה פי שניים עד שלושה מהצריכה התזונתית המומלצת, שמטרתה למנוע מחסור ב-97.5% מהאוכלוסייה, אין כיום הנחיות לצריכת חלבון "אופטימלית" המקדמת גדילה והתפתחות בריאה מעבר להמלצות אלו.

• תודה

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
יש ילדים שאסור להם לאכול סיבים תזונתיים בגלל בעיות עיכול. אז מה, בגלל זה קמח מלא הוא לא בריא?
הוא בריא וחצי, ויש אנשים שאסור להם.
נכון הוא בריא וחצי.
אבל מאמינה שאם הייתי מעלה פוסט לפרוג והייתי כותבת את המעלות של סיבים תזונתיים,
וקמח מלא, והמסקנה שלי הייתה לאכול ארוחות מקמח מלא, במקום להשקיע זמן וכסף באוכל מבושל/ בשרי/ חלבונים, וכו' (תכלס-יותר קל להכין 4 קילו לחמניות פעם בשבוע, מאשר כל יום לבשל ארוחה, וגם יותר זול.... יכול להיות פתרון מצוין לפותחת האשכול) גם את היית יוצאת עלי
העניין הוא שהיה להם רק הסטוריה משפחתית כזאת.
הערכים שלהם היו תקינים, והם היו בריאים, רק מחשש שאולי, ושמא...
ולכן אולי להגיד לכל האוכלוסיה להזהר בכזאת רמה זה לא נכון.
שכל אדם בוגר יאכל 2 ביצים כל בוקר, עוף/ בשר לצהריים/ ערב, אולי אין בעיה...

רק הגבתי למי שכתבה לאכול בכל ארוחה 3 מנות עוף במקום פחמימה...
וסתרה את מי שכתבה שעלול להיגרם מזה שומנים בדם, וכו'
יכול להיות שאפשר לאכול מנת חלבון כפולה במקום פחמימה,
אבל חלבון מן הצומח, ולא מן החי כי לחלבון מן החי יש נספחים מלבד החלבון...

בקיצור נהיה פה חד גדיא ממי שכתבה, והגיבה למי שהגיבה, וכו'.
מקווה שעכשיו הובנתי:)

עריכה-
לפני שיבינו אותי שוב לא נכון- לאכול כמו שכתבתי בהודעה הקודמת-לא יספק לגוף מספיק חלבונים.
הרעיון היה לאכול את החלבונים מהצומח ולא מן החי.
כמובן שצריך לשים לב-גם כשמפחיתים בחלבון מן החי- לא אוהבים/ לא בריא מכל סיבה/מטעמי חסכון
להגביר את אכילת החלבונים בדרכים אחרות...

נערך לאחרונה ב:
  • תודה

שלויימע

משתמש רשום
אני ממש נגד להגיד לילד "היה לך שניצל ואני לא מרשה עוד".
ואם הוא ירצה 8 שניצלים?
באיזה שהוא מקום תצטרכי להגביל. לא?

הכנתי כמות רגילה. וילד אחד לוקח עוד ועוד ולאחרים לא ישאר. אני לא רואה בעיה בלהגיד- היה לך 4-5 שניצלים. תשאיר גם לאחרים.

מיכל הולנד

משתמש צעיר
לא
חצי צלחת זה כ 4 כפות, ולכן כשאמרת ש 4 כפות זה מעט רציתי להדגיש שזה לא כל כך קצת... אלא כמו חצ צלחת
לא אני. מישהי אחרת. כי זו התגובה הראשונה שלי באשכול.
ודווקא עקבתי אחריו, כי זה נושא קרוב וכאוב לי.
אין לי מה לאכול אצל חמותי כי אוכלים שם פחמימה עם פחמימה, חלבון פיצי, ובלי ירק. והיא בטוחה שהיא מכינה את האוכל הכי בריא שיש. (מה? פסטרמה זה לא בריא? זה עוף! תפו"א זה לא ירק? לכי תסבירי לה שזה פחמימה למרות שמברכים על זה אדמה)

לדעתי זה הרבה אורז. לדעת בעלי זה קצת, ואני לא מתערבת לאנשים בצלחת.
אבל מה, קחו בחשבון שיכול להיות שהבנות שלכם כשתרצנה לפנק את הבעלים שלהן, תשמענה שהארוחה האהובה עליו זה פסטה עם שוקולית.

מי שחשוב לו בריאות, שיברר באמת. ולא יסמוך על השכנה מהגינה.

סימה ב

משתמש חדש
מנות עיקריות פרווה: קציצות ירקות, קציצות תירס, בלינצעס עם רוטב, מוסקה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה