התייעצות שאלה לאמהות של משפחות ברוכות ילדים

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
בלת"ק
מרק טחון
תכניסו כל מה שאתם יכולים למרק
ואח"כ לטחון
זה עוד סוג של מרק שאפשר להכניס לתפריט
וזה מאד בריא
כך אפשר להכניס את כל סוגי הירקות גם מה שהילדים לא אוהבים לאכול

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
איזה ואיך?
תני דוגמא לצלחת בריאה וטעימה שלא בשרי!
אנחנו שנים שוברים את הראש במה לגוון
בסוף תמיד נשארים תקועים עם הבשרי...
בלתק חלקי
לא יודעת אם כתבו
אבל פלאפל ביתי הוא פרווה ומשביע מאד ויש בו הכל
סלט מירקות חיים, טחינה ביתית, פיתות מכוסמין/קמח מלא/ביתיות וכמובן הכדורים שעשויים מחומוס טחון

daf120161

משתמש פעיל
@הרי זהב
הסגנון שלך קצת בוטה ("כלום לא כזה")
סליחה שגם אני ככה מגיבה..
לתועלת כל הקוראת
בכל קציצה יש ביצים - זה חלבון.

קצרה

משתמש מקצוען
אני ממש נגד להגיד לילד "היה לך שניצל ואני לא מרשה עוד".

למה את לא "מרשה" עוד?
המשפט הנכון הוא
היה לך שניצל. ואתה לא זקוק לעוד.

חבל שאת נגד להגביל אוכל לילד
ולא מלמדת אותו הרגלים נכונים לחיים
שימנעו ממנו מחלות מטבוליות שונות שמקורן בעודף אוכל
לא משנה אם זה עודף פחמימות או עודף שומנים ממקור של חי או עודף חלבונים
שכל אחד מהם גורר בעיות משלו. ויצריך אותו להרגיש רעב ולפצוח בדיאטות כפויות בגיל בוגר יותר.
לא עדיף שילמד בגיל צעיר לאכול בריא ונכון - כשובע גופו , מנה מכל פריט תזונה , באיזון?!

קצרה

משתמש מקצוען
מנה עיקרית צריכה להיות מורכבת מחלבון.
כלום ממה שהצעת, לא כזה.

בקציצות ירקות יש נוכחות חלבון.

ותוספת צריכה להכיל מנה פחמימה.
הפחמימה היא מזון חשוב לגוף שלנו
לא לחינם כמעט ואין מזון בעולם שאינו מכיל פחמימות

דיאטות אטקינס ואפס פחמימות אינן דיאטות בריאות
אה, והם גם כמובן מכילות פחמימות ש"לא סופרים" וקוראים להם חלבונים ושומנים וירקות...

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
התפריט המומלץ של משרד הבריאות מבוסס על קשת המזון לתזונה בריאה:

• הקשת הירוקה: מומלץ להרבות בשתיית מים ואכילת ירקות, פירות ודגנים מלאים מידי יום.
  • הקשת הצהובה: מומלץ לצרוך לפחות פעם ביום קטניות, שומנים בריאים ומוצרי חלב ותחליפיו.
  • הקשת הכתומה: מומלץ לצרוך מספר פעמים בשבוע ביצים, עוף ודגים.
  • הקשת הורודה: מומלץ לצרוך לא יותר מ-300 גרם בשר בקר לא מעובד בשבוע.
  • הקשת האדומה: מזונות שמומלץ להימנע מצריכתם: ממתקים, חטיפים, משקאות ממותקים, נקניקים ומוצרי בשר בקר מעובד.

לכל הדואגים לכמות הבשרי הנמוכה לדעתם שילדים אוכלים. שימו לב להמלצות: קטניות, חלבי, ושומנים בריאים כל יום. חלבונים מן החי כמה פעמים בשבוע מספיק

MRF

משתמש מקצוען
דבר ראשון!! תשימי בצד אוכל לבעלך.
ממה שנשאר יאכלו השאר
(במקומו הייתי נעלבת. ואני אשה. איך גבר מרגיש?)
זה רק קרה כמה פעמים כשראיתי שנגמר ואין מספיק והוא לא רוצה להתבשר בד"כ כתבתי את בשביל שיבינו כמויות שגם לו אין מספיק אם היה רוצה. ואני לא אוכלת עד שאני רואה שכל הילדים קיבלו ושבעים.
כל האלה שטענו ש תרבות האוכל בציבור החרדי...
וכו'
עצם זה שנפתח אשכול ע"כ ומדסקסים ע"ז כ"כ הרבה זה רק מעצים את הטענה.
אין טעם לדיונים הללו לא חיים בשביל לאכול אוכלים בשביל לחיות ולעניות דעתי שכול אחדיעשה כטוב בעינוו בלי להתדיין להתעסק עם זה כ"כ הרבה.
סה"כ רצון לתת ולהכין את הכי טוב, קיבלתי כאן רעיונות טובים וזה שנסחף לעניין הכמויות כל דיאטנית מדסקסת בדיוק כמה אוכלים מכל דבר, כמה עיצות בריאותיות וכלכליות, לא קשור לתרבות אוכל
הם טובים.
הסבתות שלנו חשבו שלאכול הרבה זה מאד מבריא.
היום יודעים הרבה אוכל זה לא בריא.

2 קציצות בגודל בינוני וככוס אורז + ירקות מבושלים / מאודים הם ארוחת צהריים שהגוף שלנו צריך להיות רגיל אליה אם לא הרגלנו אותו ו"דחפנו" לו הרבה אוכל עד שהוא התרגל ליותר.

ריבוי האוכל והשפע הביא אלינו הרבה מחלות מטבוליות והרבה צרות מיותרות.
אני מקווה שאת לא באמת נותנת לילד לאכול 3 שניצלים... וזה רק למען המטאפורה. ילד לא אמור לאכול 3 מנות של חלבונים מן החי ... במיוחד אם זה טעים לו.. שיגדל וידע לאכול כפי הצורך הנכון ולא עם העיניים וחוש הטעם.
השאלה מה זה הרבה
3 שניצלים אצלי זה לא גדול ובהחלט הייתי נותנת
מה עדיף שילד יבוא ויגיד לי, אני רעב? יש עוד אורז וירקות אבל כשאתם מדברים על 2 קציצות שהילד שבע מזה, והקציצה מעורבת עם ירקות אז זה כאילו אכלתם כפית חלבון לעומת כמות הפחמימה והירק זה כלום
כמו שאמרו, אני לא רוצה ילדים שמנים שמתמלאים על פחממה
ומי שמתמלא מזה, אשריו אצלינו כדי להרגיש שבעים צריך לפחות 4 קציצות בתוספת לירק ופחממה
וזה ילדים רזים רזים יכול להיות שהסוג אוכל שאני מבשלת הוא קל יותר, בלי הרבה שמן אבל מרגיש בריא יותר ואם ילד רוצה עוד ירקות, לא אתן לו? וכנ"ל על חלבונים רק שלפעמים יש מספיק רק ל4 קציצות כדי שיספיק לכולם [אבל דווקא בגלל זה אני מרגישה שהייתי שמחה לתת להם את האפשרות לקבוע מעצמם מתי סיימו ולכן רציתי להבין מה קורה אצל אחרים]
ואם הוא ירצה 8 שניצלים?
באיזה שהוא מקום תצטרכי להגביל. לא?

הכנתי כמות רגילה. וילד אחד לוקח עוד ועוד ולאחרים לא ישאר. אני לא רואה בעיה בלהגיד- היה לך 4-5 שניצלים. תשאיר גם לאחרים.
היא דיברה על מה שבגדר הנורמה
ואחרי שילד אוכל כמות שמספקת אותו מעצמו לא ירצה עוד אחרי 4 5 מעצמו יפסיק, אפשר גם להזכיר לו לאכול משאר הדברים ולא רק את החלבון
ואם זה 8 זה כבר דורש התערבות של ההורה כי משהו במנגנון הטבעי לא תקין

כמובן שצריך לשתות וללעוס לאט כמו שאמרו אבל [באמת מעניין אותי שיש מבוגרים ש2 קציצות ממלאות אותם יכול להיות אם אוכלים הרבה פחממות ואז נראים שמנים בהתאם או שאוכלים כך כי הם בדיאטה ונשארים באמת רעבים]

ככר השוק

משתמש מקצוען
אתם לא רציניים עם "יש ביצים בקציצות אז זה חלבון"
זה רק מראה כמה התפיסות התזונתיות שגויות ומזיקות.
בביצה יש 7 גרם חלבון. נגיד ששמתם 3 ביצים על 15 קציצות? על 20 קציצות? אין לי כח לחזור לראות כמה קציצות כל אחת כתבה שמוציאה מחצי קילו עוף טחון, אבל תחשבנו לבד.
זה אומר שבקציצה צמחונית יש בין 1 ל2 גרם חלבון. ואז האמא מבסוטה שהילד אכל 2 קציצות (כן? ככה כתבתם, שלא יהיה לו מדי הרבה חלבון...) כשלמעשה הוא קיבל 3 גרם חלבון במקרה הטוב.
בגיל 9-13 צריך לפחות 35 גרם חלבון ביום. לא "מנות חלבון" ולא "3 שניצלים". תספרו גרם חלבון ותופתעו מאד.

ונקודה נוספת, חלבון מן הצומח הוא חלבון חסר וצריך להוסיף דברים כדי שיהיה חלבון מלא. זה סתם כדי שכל מי שמנופף פה עם "חלבונים מהצומח" יבין שבסוף, אם הילד לא אוכל את כל הקטניות הוא לא באמת אכל חלבון.

נערך לאחרונה ב:

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בביצה יש 7 גרם חלבון. נגיד ששמתם 3 ביצים על 15 קציצות? על 20 קציצות? אין לי כח לחזור לראות כמה קציצות כל אחת כתבה שמוציאה מחצי קילו עוף טחון, אבל תחשבנו לבד.
זה אומר שבקציצה צמחונית יש בין 1 ל2 גרם חלבון. ואז האמא מבסוטה שהילד אכל 2 קציצות (כן? ככה כתבתם, שלא יהיה לו מדי הרבה חלבון...) כשלמעשה הוא קיבל 3 גרם חלבון במקרה הטוב.
בגיל 9-13 צריך לפחות 35 גרם חלבון ביום.

ונקודה נוספת, חלבון מן הצומח הוא חלבון חסר וצריך להוסיף דברים כדי שיהיה חלבון מלא. זה סתם כדי שכל מי שמנופף פה עם "חלבונים מהצומח" יבין שבסוף, אם הילד לא אוכל את כל הקטניות הוא לא באמת אכל חלבון.
אם אוכלים אותו עם פחממה מלאה הוא חלבון לא. לכן נתתי פה מתכון מעולה לקינואה עם אדשים אדומות- ארוחה מלאה כולל הכל בסיר אחד.
כנ"ל פיתה פלאפל מלא ביתי
פחממות מלאות: תירס קפוא, קינואה, בורגול, בטטה. תנסו!

נערך לאחרונה ב:

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בגיל 9-13 צריך לפחות 35 גרם חלבון ביום. לא "מנות חלבון" ולא "3 שניצלים". תספרו גרם חלבון ותופתעו מאד.
מקור?
לפי הנחיות משרד הבריאות צריך לצרוך לפחות פעם בשבוע דג, עוף - אפשר 2-3 מנות בשבוע, בקר - להפחית. מקס' 300 גר' בשבוע, וביצים - עד 1 ליום במצטבר, כולל מה שבתוך פשטידות, בצקים וכו'
פשוט צריך לשלב דגנים עם קטניות או 2 סוגים של קטניות: לדוגמא, אורז עם שעועית, קוסקוס עם חומוס, קינואה עם עדשים.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אוכלים אותו עם פחממה מלאה הוא חלבון לא. לכן נתתי פה מתכון מעולה לקינואה עם אדשים אדונות- ארוחה מלאה כולל הכל בסיר אחד.
כנ"ל פיתה פלאפל מלא ביתי
פחממותת מלאות: תירס קפוא, קינואה, בורגול, בטטה. תנסו!
פחמימה מלאה זה לא חלבון.
קטניות זה חלבון. (אורז לא נחשב מבחינה תזונתית לחלבון, גם לא אורז מלא)
קינואה ועדשים זה קטניות ובורגול ותירס נחשב לפחמימה.

אגב, בכל פחמימה יש גם חלבון ובכל חלבון יש גם פחממה
השאלה מה הדומיננטי באותו מאכל, וכשמדברים על גר' חלבון מומלץ מדובר על חלבון יחסית טהור- הפחממה שם מינורית לעומת החלבון.
והחלבון המומלץ הוא בנוסף לחלבון שמגיע מהחלבי.

קצרה

משתמש מקצוען
השאלה מה זה הרבה
3 שניצלים אצלי זה לא גדול ובהחלט הייתי נותנת
מה עדיף שילד יבוא ויגיד לי, אני רעב? יש עוד אורז וירקות אבל כשאתם מדברים על 2 קציצות שהילד שבע מזה, והקציצה מעורבת עם ירקות אז זה כאילו אכלתם כפית חלבון לעומת כמות הפחמימה והירק זה כלום
כמו שאמרו, אני לא רוצה ילדים שמנים שמתמלאים על פחממה
מספיק זה מנה אחת של שניצל
הרבה - זה יותר מזה.
לא יודעת לאיזה גודל את חותכת את השניצל שלך.. יש כאלו שחותכות לשניצלונים.

עדיף שילד יבוא ויאמר אני רעב
ואת תלמדי אותו שהוא לא רעב - אלא רוצה עוד למרות שהוא לא רעב כי הוא אכל מנה מספקת.
כי מי שאכל מנה של שניצל/2 קציצות + 2 מנות פחמימה + ירקות
לא אמור להיות רעב אלא אם כן כבר מגיל צעיר הרגלת אותו ליותר - ואז כדאי כבר עכשיו לאזן

היה לי ילד שתמיד אמר "אני רעב" אז בעצת דיאטנית גדולה -
חילקתי לו את המנה ל-2 שניצל קטן + מנה פחמימה וכשהוא אמר אני רעב קיבל עוד שניצל קטן ומנה פחמימה.
ראו זה פלא - עכשיו הוא נהיה "שבע".

ילד רזה הוא לא סמל בריאות. רזון אינו הוכחה לתזונה נכונה.

הגוף שלנו חייב פחמימה בשביל השובע כי הוא "אוכל" רק את הפחמימה. זה מזון תאי הגוף שלנו.
אם חסר פחמימות בגוף - הגוף מאותת רעב + מפרק שומנים לפחמימות מה שיוצר כתוצר לוואי קטונים (ובמצב קיצוני חמצת קטטוטית). קטוזיס אינו מצב בריא בדרך כלל במיוחד לא לילדים (ישנם היום שיטות של תזונה קטוגנית לתקופה קצובה שעוזרת לבעיות רפואיות מסוימות אך לא כהמלצה בריאותית רחבה)
מה שאת עושה כשאת ממעיטה בפחמימות החשובות כל כך לתזונה הנכונה ולשובע של הגוף - זה בהחלט משאירה את הילדים רעבים ואז הם מגזימים בצריכת חלבונים מתחושת רעב אמיתית.
ולא. זה לא בריא לאכול הרבה חלבונים במיוחד לא אלו מן החי כתחליף לפחמימות טובות.

העובדה שפחמימות ממקור סוכרי טהור אינם בריאים לגוף עקב ההתפרקות המהירה שלהם לסוכר - אינה הופכת פחמימות למוצר לא מבריא.
הקפידי על סוג הפחמימות אבל וודאי שכתזונה נכונה חובה להגיע לפחות ל 9 מנות פחמימה ליממה (וזו ההמלצה לסכרתיים!!)

ככר השוק

משתמש מקצוען
מספיק זה מנה אחת של שניצל
הרבה - זה יותר מזה.
לא יודעת לאיזה גודל את חותכת את השניצל שלך.. יש כאלו שחותכות לשניצלונים.

עדיף שילד יבוא ויאמר אני רעב
ואת תלמדי אותו שהוא לא רעב - אלא רוצה עוד למרות שהוא לא רעב כי הוא אכל מנה מספקת.
כי מי שאכל מנה של שניצל/2 קציצות + 2 מנות פחמימה + ירקות
לא אמור להיות רעב אלא אם כן כבר מגיל צעיר הרגלת אותו ליותר - ואז כדאי כבר עכשיו לאזן

היה לי ילד שתמיד אמר "אני רעב" אז בעצת דיאטנית גדולה -
חילקתי לו את המנה ל-2 שניצל קטן + מנה פחמימה וכשהוא אמר אני רעב קיבל עוד שניצל קטן ומנה פחמימה.
ראו זה פלא - עכשיו הוא נהיה "שבע".

ילד רזה הוא לא סמל בריאות. רזון אינו הוכחה לתזונה נכונה.

הגוף שלנו חייב פחמימה בשביל השובע כי הוא "אוכל" רק את הפחמימה. זה מזון תאי הגוף שלנו.
אם חסר פחמימות בגוף - הגוף מאותת רעב + מפרק שומנים לפחמימות מה שיוצר כתוצר לוואי קטונים (ובמצב קיצוני חמצת קטטוטית). קטוזיס אינו מצב בריא בדרך כלל במיוחד לא לילדים (ישנם היום שיטות של תזונה קטוגנית לתקופה קצובה שעוזרת לבעיות רפואיות מסוימות אך לא כהמלצה בריאותית רחבה)
מה שאת עושה כשאת ממעיטה בפחמימות החשובות כל כך לתזונה הנכונה ולשובע של הגוף - זה בהחלט משאירה את הילדים רעבים ואז הם מגזימים בצריכת חלבונים מתחושת רעב אמיתית.
ולא. זה לא בריא לאכול הרבה חלבונים במיוחד לא אלו מן החי כתחליף לפחמימות טובות.

העובדה שפחמימות ממקור סוכרי טהור אינם בריאים לגוף עקב ההתפרקות המהירה שלהם לסוכר - אינה הופכת פחמימות למוצר לא מבריא.
הקפידי על סוג הפחמימות אבל וודאי שכתזונה נכונה חובה להגיע לפחות ל 9 מנות פחמימה ליממה (וזו ההמלצה לסכרתיים!!)
מי שמדבר על המלצות תזונה ב"מנות" מוכיח על עצמו שלא עדכן את עצמו מלפני 20 שנים בערך (או שומע לדיאטנים ורופאים מבוגרים וישנים)
היום מדברים בגרמים חלבון. בכמות פחמימות ליום, שכוללת פחמימות בירקות וחלבונים ומי שמתמצא יודע שאנחנו אוכלים פי 4 ו6 פחמימות מהצורך. גם במרפאות סכרת המתקדמות הפסיקו לדבר במנות פחמימה, ואם המרפאה שלכם עדיין סופרת ככה- תברחו.
אין שום הגיון לספור שניצלים. סופרים גרם חלבון. אם נתת לילד 3 שניצלונים לא דפקת את אגד אלא את בנית העצמות, השיניים והמערכת החיסונית שלו. תצעקי קדוש קדוש, נתתי לו 3 "מנות" חלבון. על מי בדיוק עובדים?

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פחמימה מלאה זה לא חלבון.
קטניות זה חלבון. (אורז לא נחשב מבחינה תזונתית לחלבון, גם לא אורז מלא)
קינואה ועדשים זה קטניות ובורגול ותירס נחשב לפחמימה.

אגב, בכל פחמימה יש גם חלבון ובכל חלבון יש גם פחממה
השאלה מה הדומיננטי באותו מאכל, וכשמדברים על גר' חלבון מומלץ מדובר על חלבון יחסית טהור- הפחממה שם מינורית לעומת החלבון.
והחלבון המומלץ הוא בנוסף לחלבון שמגיע מהחלבי.
לא אמרתי שפחממה מלאה היא חלבון, אלא שפחממה מלאה בשילוב של קטניות יוצרות יחד חלבון מלא כמו בחלבון מהחי, בלי שומן מהחי.
קינואה לא ידעתי שזה חלבון ולא פחממה- בכל מקרה משביע מאוד!
ובורגול ותירס זה פחממה מלאה, רק רחמים- תשתמשו בתירס קפוא ולא משימורים.

ככר השוק

משתמש מקצוען
ציטוט-
עוד מיתוס ידוע לגבי עדשים (וקטניות בכלל) זה שהן “הופכות לחלבון” כשמשלבים אותן עם דגן (כמו אורז). ובכן, לא בדיוק! עדשים הן ממשפחת הפחמימה, עם זאת מכילות גם הרבה חלבון. אותן 100 גרם עדשים מבושלות יכילו 20 גרם פחמימה וגם 9 גרם חלבון מהצומח. החלבון בעדשים אינו חלבון מלא (כלומר לא מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות שיש לצרוך מידי יום). החיבור עם דגן ישלים את איכות החלבון לחלבון מלא. כך נקבל מנת פחמימה שמכילה גם חלבון מלא.

ב100 גרם עדשים מבושלות יש 9 גרם חלבון. כמה עדשים ילד אוכל ב"מנה"?

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
בקציצות ירקות יש נוכחות חלבון.

ותוספת צריכה להכיל מנה פחמימה.
הפחמימה היא מזון חשוב לגוף שלנו
לא לחינם כמעט ואין מזון בעולם שאינו מכיל פחמימות

דיאטות אטקינס ואפס פחמימות אינן דיאטות בריאות
אה, והם גם כמובן מכילות פחמימות ש"לא סופרים" וקוראים להם חלבונים ושומנים וירקות...
נוכחות חלבון היא עדיין לא מנת חלבון!
בקציצות ירקות הכמות חלבון לא משמעותית.
אם תבדקי את התפריט של הילדים שלך, תראי שיש להם עודפים משמעותיים מאוד בפחמימות, ולכאורה חסר בחלבונים.
ולא מתכוונת אלייך אישית כי לא מכירה אותך, אבל זה מה שקורה אצל רוב רובם.
אז לא צריך להקצין לאטקינס, אבל ממליצה מאוד לא להתייחס לתוספת הפחמימה בארוחה כמשהו חיוני.

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ציטוט-
עוד מיתוס ידוע לגבי עדשים (וקטניות בכלל) זה שהן “הופכות לחלבון” כשמשלבים אותן עם דגן (כמו אורז). ובכן, לא בדיוק! עדשים הן ממשפחת הפחמימה, עם זאת מכילות גם הרבה חלבון. אותן 100 גרם עדשים מבושלות יכילו 20 גרם פחמימה וגם 9 גרם חלבון מהצומח. החלבון בעדשים אינו חלבון מלא (כלומר לא מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות שיש לצרוך מידי יום). החיבור עם דגן ישלים את איכות החלבון לחלבון מלא. כך נקבל מנת פחמימה שמכילה גם חלבון מלא.

ב100 גרם עדשים מבושלות יש 9 גרם חלבון. כמה עדשים ילד אוכל ב"מנה"?
בערך 9- 100 גרם זה גודל מנה בערך (אם קילו זה 10 מנות, 100 גר' זה מנה.)
ושימי לב שיש עוד חלבונים שהילד אוכל במשך היום- בד"כ בלחם בבוקר יש חלבון- טחינה, חומוס, חלבה, גבינה, חביתה- כולם מכילים חלבונים. כנ"ל בארוחת ערב. מה שהביאו פה לגבי כמויות חלבון מומלצות זה ביום לא בארוחה- אאךל"ט בעך 35- כולל השוקו וכו'

• תודה
Reactions: MRF

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה