התייעצות שאלה לאמהות של משפחות ברוכות ילדים

MRF

משתמש מקצוען
כבר כמה זמן שאני מכינה אוכל והוא נגמר בשניות ב"ה
כמה שקונים, רוצים עוד
אם לדוגמא הייתי מכינה חבילה אחת של עוף טחון מעורבב עם ירק ופחממה בצד, עכשיו זה לא מספיק, אז בעלי ואני לא אוכלים בשרי בזמן האחרון בימות השבוע כי כבר לא נשאר ועוד לא קלטתי שאני צריכה לעשות שינוי. עוף אחד? צריך כבר 2. שניצלים? אני מכינה חבילה הילדים אוכלים ולאמא לא נשאר... כולן כאן מכינות כל פעם 2 חבילות? חבילה אחת של שניצל עולה 40 שח, 2 חבילות-80 +ירקות ופחממה 95 וכו' 2 עופות- 60, עוף טחון 2 חבילות 48+10 לירקות.
איך אפשר בכלל? מוצאת את עצמי מכינה מקרוני עם טונה או גבצ, אורז ודג מרקים...[קטניות בקושי מסכימים]
ואם תקחו לדוגמא המלצה לפירות וירקות כל ילד צריך 2 פירות ליום ו5 ירקות
הפרי הכי זול עדיין יקרXמספר הילדיםXמספר הירקות ומי מדבר על לסחוב אותם הביתה
ועוד משהו, לאחרונה החלטתי לעשות דיאטה אז קניתי הרבה פירות וירקות תחליף לפחממה שלא אשאר רעבה -הכל נגמר ככ מהר, ב"ה שאוהבים דברים בריאים ואוכלים אותם אבל תכלס כל אחת קונה בכמות כזו?

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם את בוחרת להשאר עם הכמויות של פעם ושאת ובעלך לא תאכלו סבבה, אבל בגדול צריך להכין אוכל בהתאם לגודל השמפחה והצרכים. בשרי זה אכן יקר אפשר להוריד מינונים באמצע השבוע ולעבור לקטניות או מוצרי חלב וביצים שגם הם חלבונים.
בענין הפירות וירקות אם את רוצה יכולה להגביל לי אישית מרגיש לא נכון ומעדיפה לקצץ במקומות אחרים ושאוכל יהיה בשפע ובלי דיונים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
שניצלים? אני מכינה חבילה הילדים אוכלים ולאמא לא נשאר
מגש של קילו חזה או שניצל אמור להספיק ל10 נפשות בכיף.
אלא אם כן אוכלים בלי חשבון ולא בחלוקה לפי מנה.

rivkar

משתמש מקצוען
מה? אצלי זה הולך מגש קילו ברגע ואנחנו זוג + 3 קטנים ולא מדי אכלנים בכלל.. כמה שניצלים \ חזה כבר יוצא ממגש של קילו?
באמת פעם תהיתי כמה מגשים צורכת משפחה גדולה..

לפי דעתי את צריכה לקנות ארגזים במשנת יוסף
ולגבי לסחוב - אם יש הרבה ילדים גם אמור להיות הרבה אופציות לזה לא?!

נערך לאחרונה ב:

HMB

משתמש פעיל
גם אני חושבת כך.
יתכן ולשנות הרגלים לא נוגעים באוכל עד שהכל מוכן וכולם מתישבים ליד השולחן ואז זה אמרו להספיק לכולם ביחד
אם זה אפשרי כמובן...כן או לכל הפחות לחלק ל-2 הקטנים/ הגדולים ולחלק את הכמות המוגשת לשולחן בדכ זה אמור להספיק עם חלוקה נכונה.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מה? אצלי זה הולך מגש קילו ברגע ואנחנו זוג + 3 קטנים ולא מדי אכלנים בכלל.. כמה שניצלים \ חזה כבר יוצא ממגש של קילו?
באמת פעם תהיתי כמה מגשים צורכת משפחה גדולה..
גם אצלנו זה ייתכן, אבל עם זאת אם אוכלים מסודר ומה שצריך בשביל מנת חלבון זה עשוי בהחלט להספיק.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
חישבתי פעם שכל מנה בשרית/ סויה/דגים העלות שלה זהה לגמרי.[בחישוב גס. כמובן...]
המחיר ש 6 מנות עוף [ממגש אחד] הוא בין 35 שח ל40. יעלה לך ככה גם מגש חזה עוף [60 שח למגש של 8 מנות] וגם 30 נקניקיות סויה שמספיקות ל5 מנות בממוצע עולות אותם 30 -40 שח. גם קציצות טונה ל8 נפשות לא יוצא הרבה פחות..[6 קופסאות, 10 ביצים...]
אז כמו שאמרו כאן - פשוט להכין יותר.... חב עוף טחון אחת לכולם?! פחות. וגם חבל על העבודה והלכלוך לכמות ככ קטנה. :(

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
ככל שהמשפחה גדלה, והמחירים עולים בהתאם,
צריך ללמוד לבנות תפריט שיש בו את רוב הצרכים של הילדים, ומצד שני לא לגלוש מידי
א. מחיר. ב. אכילה מרובה לא מורידה במשקל,

אצלנו התפריט אינו קבוע, אבל כן בנוי על כמה מרכיבים, שאחד מהם הוא המחירים.
אחרת במשפחות של 10 ילדים פלוס, ועוד נשואים שקופצים לארוחות זה מגיע לסכומים בלתי אפשריים.
לומדים את זה עם הזמן.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
דבר ראשון הייתי אומרת לך ברגע שאת מסיימת לבשל את מניחה בצד לך ולבעלך

יש הרבה משפחות שכמה שיש הכל נגמר,
וזה בסדר אם זה מתאים לתקציב
אבל דבר אחד חייב להיות ברור, לא שוכחים את אבא ואמא
ואם אחד הילדים בדיוק לא היה בבית גם אז תשכחי אותו??? נראה לי שלא כזה מהר.
ואם אני צודקת אז תעשי בדק בית איפה מיקום ההורים במשפחה.

לגבי כמיות מנת חלבונים כפי הידוע לי מחשבים לפי 100 גרם עוף/דגים

אבל בהחלט הכמיות גדולות וצריך לדעת להתאים

תפוח זהב

משתמש פעיל
???
מצומצם מאוד!!
בקושי שניצל לנפש ואין לבקש עוד...
כבר כמה זמן שאני מכינה אוכל והוא נגמר בשניות ב"ה
כמה שקונים, רוצים עוד
אם לדוגמא הייתי מכינה חבילה אחת של עוף טחון מעורבב עם ירק ופחממה בצד, עכשיו זה לא מספיק, אז בעלי ואני לא אוכלים בשרי בזמן האחרון בימות השבוע כי כבר לא נשאר ועוד לא קלטתי שאני צריכה לעשות שינוי. עוף אחד? צריך כבר 2. שניצלים? אני מכינה חבילה הילדים אוכלים ולאמא לא נשאר... כולן כאן מכינות כל פעם 2 חבילות? חבילה אחת של שניצל עולה 40 שח, 2 חבילות-80 +ירקות ופחממה 95 וכו' 2 עופות- 60, עוף טחון 2 חבילות 48+10 לירקות.
איך אפשר בכלל? מוצאת את עצמי מכינה מקרוני עם טונה או גבצ, אורז ודג מרקים...[קטניות בקושי מסכימים]
ואם תקחו לדוגמא המלצה לפירות וירקות כל ילד צריך 2 פירות ליום ו5 ירקות
הפרי הכי זול עדיין יקרXמספר הילדיםXמספר הירקות ומי מדבר על לסחוב אותם הביתה
ועוד משהו, לאחרונה החלטתי לעשות דיאטה אז קניתי הרבה פירות וירקות תחליף לפחממה שלא אשאר רעבה -הכל נגמר ככ מהר, ב"ה שאוהבים דברים בריאים ואוכלים אותם אבל תכלס כל אחת קונה בכמות כזו?
את מתארת כמויות מאוד ריאליות

mutagim

משתמש סופר מקצוען
אז למדתי,
קודם כל צלחת מרק - כל סוגי המרקים,
כן, גם בקיץ, אפשר להדליק מזגן.
מתמלאים במרק טעים, בריא ומסין,
ואז לא צריך אחר "כ 2שניצלים או 4 כדורי בש.
מספיק שניצל עם 2 כדורי בשר. ליד תוספת פחמימה וירקות אכלו במרק.
מספיק אחרי צלחת מרק טובה ובריאה _אפשר להוסיף קניידלעך או שקדי מרק)

יש כאלו ילדים שלא רוצים להתחיל במרק אז כשהם מתיישבים לאכול את הבשר הצלחת מרק כבר על הדולחן לפניהם
ואם לא שבעו לפחות העין רואה שיש עוד אוכל..

ולא תמיד מרק זה מטעמי חסכון, גם בריא,
וגם כי הרבה בשר לא בריא.

ME_

משתמש פעיל
א. אפשר לשלב: מכינה קציצות מבשר טחון? תוסיפי לזה מגש עוף טחון, חזה עוף אפשר לעשות מעורב עם פטריות וחומוס או שיפודים וכך זה יוצא פחות עוף בכל ביס (וגם יותר קליל לאכילה)
ב. להכין כמות גדולה יותר של פחמימה, לא צריך לשבוע על השניצל, תכיני יותר אורז וירק (בחתונות מספיק לנו שניצל אחד)
ג. להשים לב לילד התורן שנמצא בתקופת גדילה וצורך כמויות גדולות יותר של אוכל ולהתארגן איתו בהתאם (יש תקופות שהם מסוגלים לחסל כל כמות שתכיני)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אפשר 'למתוח' מנות של בשר
למשל במלית לפלפלים ממולאים לערבב עם אורז וירקות מגוררים, ולא למלא בנטו בשר ואורז
גם עיסת קציצות אפשר לעבות בירקות מגוררים ולחם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה