השקעות רציתם קרן פנסיה מנייתית [פאסיבית] כשרה? אז כנסו לפה.

ראובן 23

משתמש מקצוען

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הכוונה שאוכל להעביר את הפנסיה וקרן השתלמות שלי למשהו שמחקה S&P?
אז אשמח מאוד.

ראובן 23

משתמש מקצוען
הוא אשר כתבתי.
מדובר שם על קופת גמל,ולא על קרן פנסיה.
אמנם שניהם מיועדים לגיל פנסיה, אבל זה שני דברים שונים לחלוטין.
בעקבות שינוי התקנות, שכירים יוכלו לנהל אישית גם את הכספים בקופות הגמל שלהם — מהשקל הראשון. הסייג הוא שניתן להשקיע אך ורק במוצרי השקעה פסיביים (עוקבי מדד), כלומר, תעודות סל וקרנות מחקות. החוק לא מציין זאת מפורשת, אך יש להניח, ולקוות, שבכלל זה נכללות גם קרנות סל זרות (ETF).

שכירים שצברו סכום גדול מספיק בקופת גמל רגילה, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, באופן שמבטיח להם קיצבה חודשית מינימלית ע”ס 4,418 ש”ח מהמוצרים הללו, יוכלו להפנות את יתרת החיסכון שלהם לניהול אישי ולהשקיע ללא מגבלת ההשקעה הפסיבית. (*)

לפי מה שידוע לי הכוונה זה גם הכספים בקרן פנסיה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בעקבות שינוי התקנות, שכירים יוכלו לנהל אישית גם את הכספים בקופות הגמל שלהם — מהשקל הראשון. הסייג הוא שניתן להשקיע אך ורק במוצרי השקעה פסיביים (עוקבי מדד), כלומר, תעודות סל וקרנות מחקות. החוק לא מציין זאת מפורשת, אך יש להניח, ולקוות, שבכלל זה נכללות גם קרנות סל זרות (ETF).

שכירים שצברו סכום גדול מספיק בקופת גמל רגילה, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, באופן שמבטיח להם קיצבה חודשית מינימלית ע”ס 4,418 ש”ח מהמוצרים הללו, יוכלו להפנות את יתרת החיסכון שלהם לניהול אישי ולהשקיע ללא מגבלת ההשקעה הפסיבית. (*)

לפי מה שידוע לי הכוונה זה גם הכספים בקרן פנסיה
תקראשוב את מה שציטטת...
מדובר אך ורק על קופות גמל.
הלוואי וזה היה קיים בקרנות פנסיה.
על ההבדלים ביניהם, אתה יכול לקרוא במאמר שלי בנושא.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כבר הרבה זמן לא ביקרתי בפרוג.. אבל קפצתי בשביל לומר שזו פשוט בשורה מדהימה!
קרן מעולה, פאסיבית, עם מינוף קל של האג"ח המיועדות, ועוד קרנות השתלמות טובות בדמי ניהול טובים ושפויים.
לא עוד 0.35-0.85 של מור..
קראתי גם סימולציות שעשו על הקרן הזו ומצאו שהיא תשיא תשואה טובה יותר מניהול אישי, בגלל שהיא משקיעה 100% במניות ועוד באג"ח מיועדות.

ההכשר יהיה הכשר מעלה.

אז אם אתם מעונינים - גם אם עניתם קודם בשרשור - אנא מלאו את הפרטים בטופס הבא
כדי שההכשר יוכל להוכיח שיש הרבה ביקוש.
הנתונים חסויים ויועברו ישירות להכשר.

אני לא מקבלת אפילו רבע אחוז.. אבל מקווה מאד מאד שזה יצא לפועל. ומהיום גם חרדים יוכלו להרוויח סכום גדול בפנסיה בלי לוותר על ביטוחים טובים וזולים ובלי להתפשר על כשרות.

נערך לאחרונה ב:

avim10

משתמש מקצוען
ההכשר יהיה הכשר מעלה.
אם אפשר לפרט על איזו כשרות מדובר.
(אם זה גלאט הון - אני בפנים. אם זו כשרות אחרת, בשבילי ובשביל עוד הרבה זו בעיה. וכמדומני שגם לא יהיה בזה חידוש מרעיש, כי מי שסמך על ההיתרים של האחרים מבחינה הלכתית, יכל גם עד היום להשקיע במניות, ק"ו במניות חו"ל. אני טועה?)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אפשר לפרט על איזו כשרות מדובר.
אי אפשר.
אם זו כשרות אחרת, בשבילי ובשביל עוד הרבה זו בעיה. וכמדומני שגם לא יהיה בזה חידוש מרעיש, כי מי שסמך על ההיתרים של האחרים מבחינה הלכתית, יכל גם עד היום להשקיע במניות, ק"ו במניות חו"ל. אני טועה?)
כן אתה טועה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה