רמת בית שמש ד4

די

משתמש סופר מקצוען
מישהו יודע מה עם איכלוס מתחם E של וולפסון, אאל"ט תאריך האיכלוס של מחיר למשתכן עבר

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נקלעתי הערב לד'4 לצורך ענין מסויים. אין מה לומר, השכונה מהממת ומרהיבה, ולטעמי היא השכונה הכי יפה ברמה ד', ואחת היפות בבית שמש בכלל.
הבעיה היא שהשכונה שוכנת בקצה העיר ממש, כך שהרחובות הפנימיים בה רחוקים מאד אפילו משאר רמה ד', ובוודאי מהשכונות האחרות בעיר.
קוריוז קטן: ביציאה מהשכונה, עצרתי טרמפ לאברך צעיר שסיפר לי שהוא הלך ברגל בשבת מהקריה החרדית עד רחוב רבי יצחק נפחא, ולקח לו בהליכה מהירה לא פחות משעה ו45 דק' ...
לטענתו, החלק הכי קשה בהליכה היה אחרי שהוא כבר הגיע לכניסה לד'4, שמשם לקח לו עוד דקות ארוכות עד שהגיע ליעדו...

די

משתמש סופר מקצוען
הבעיה היא שהשכונה שוכנת בקצה העיר ממש, כך שהרחובות הפנימיים בה רחוקים מאד אפילו משאר רמה ד', ובוודאי מהשכונות האחרות בעיר.
בהמשך כשד'5 תתאכלס יהיה "גוש ד'4-5" השכונה הכי גדולה ברמה ד' עם כ3500 דירות. (ד'4-5 זה בעצם שכונה אחת, הכניסה לד'5 היא דרך ד'4)

קשקושי אורייתא

משתמש פעיל
בהמשך כשד'5 תתאכלס יהיה "גוש ד'4-5" השכונה הכי גדולה ברמה ד' עם כ3500 דירות. (ד'4-5 זה בעצם שכונה אחת, הכניסה לד'5 היא דרך ד'4)
ואני מקווה מאוד שיפתחו עוד כביש גישה לשכונה אחרת הפקקים שם הולך להיות מזוויע
מישו אמר לי שיפתחו ישר ל38 באיזור זכריה
לא יודע אם זה מהימן

די

משתמש סופר מקצוען
ואני מקווה מאוד שיפתחו עוד כביש גישה לשכונה אחרת הפקקים שם הולך להיות מזוויע
יש 3 יציאות מד'4
1. מרחוב ר' יצחק נפחא לתלמוד ירושלמי מתחת לגשר.
2. מרחוב ר' חנינא לשדרות האמוראים.
3. מרחוב תלמוד בבלי ישר עד הסוף יהיה חיבור לרחוב זכריה הנביא (כביש 5). לדוגמא בשביל לנסוע לביתר אפשר לקחת את תלמוד בבלי עד הסוף, ימינה לזכריה הנביא, שמאלה לכביש 375 עד ביתר.

מישמשית

משתמש מקצוען
2. מרחוב ר' חנינא לשדרות האמוראים.
3. מרחוב תלמוד בבלי ישר עד הסוף יהיה חיבור לרחוב זכריה הנביא (כביש 5). לדוגמא בשביל לנסוע לביתר אפשר לקחת את תלמוד בבלי עד הסוף, ימינה לזכריה הנביא, שמאלה לכביש 375 עד ביתר.
שני היציאות האלו נחשבות יציאה אחת מהשכונה .....
זה באותו כביש
מלבד זאת היציאה לזכריה לא קיימת בתכנון אלא יציאה לחדי עם גשר לא מעבר וגם זה לא בטוח שיקרה
מעבר לכך לא ממש הבנתי מה ראה @בית שמשניק בשכונה הנ"ל מעבר למה שיש בכל רמה ד'....

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מעבר לכך לא ממש הבנתי מה ראה @בית שמשניק בשכונה הנ"ל מעבר למה שיש בכל רמה ד'....
התשובה במלה אחת היא: וולפסון.
הבניה שלו היא בכמה רמות גימור מעל כל שאר הקבלנים בבית שמש (הן בפנים והן בחוץ), ולכן בג'2 הרחובות הכי יפים ללא עוררין הם: נתן הנביא ושמואל הנביא. ובד'2 - איזור מר עוקבא.
מה שקורה בד'4 זה שחלק ניכר מאד מהשכונה נבנה על ידו (מתחמים A,B,C,D,E,F), ולכן השכונה יפה יותר משאר השכונות.

די

משתמש סופר מקצוען
זה באותו כביש
לא נכון.
מלבד זאת היציאה לזכריה לא קיימת בתכנון אלא יציאה לחדי עם גשר לא מעבר וגם זה לא בטוח שיקרה
לא ברור מה זה "יציאה לחדי עם גשר"
אבל היציאה קיימת בתכנון ותיבנה במסגרת שכונה ה'2
כיכר 1-האמוראים/אליהו הנביא/זכריה הנביא
כיכר 2-נהרדעא/תלמוד בבלי
כיכר 3-תלמוד בבלי(?)/זכריה הנביא/כניסה לה'2 תלמוד בבלי.png

די

משתמש סופר מקצוען
כלומר, שהשכונה הצדדית והמרוחקת תהיה שכונה גדולה?
דבר ראשון זה לא בדיוק צדדי. תכלס ד'4 יושבת על האמוראים עם קניון בכניסה לשכונה. הנקודה היא שאם זה שכונה של 3500 דירות לכאורה יהיו שם אוטובוסים וכל מה שצריך בשכונה כזו גדולה. לדוגמא אוטובוסים פנימיים בתדירות גבוהה, אוטובוסים בינעירוניים, מוסדות מסחר.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
להסדיר את הפקקים: להצר את המדרכות הרחבות ללא שום פרופורציה (ועברו עוד הרחבה) ולהוסיף נתיב נוסף לכביש.
שכונה צדדית, תלוי האם יהיה תחבורה לשכונה = החלטת העירייה ומשרד התחבורה.

פתיחת כביש גישה ל38 = האמוראים + רחובות ד'4 יהוו כביש גישה מהיר או עקיף מכל רמה ה'2 וחלקים מרמה ג' ובשעות העומס גם רמה א' לכביש 38 וליציאה מהעיר = פקק אחד גדול בכל רמה ד'.

פוקהונטס

משתמש צעיר
איפה מחפשים דירה להשכרה ללא תיווך ברמה ד?
נראה שהמתווכים שולטים שם...

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
פתיחת כביש גישה ל38 = האמוראים + רחובות ד'4 יהוו כביש גישה מהיר או עקיף מכל רמה ה'2 וחלקים מרמה ג' ובשעות העומס גם רמה א' לכביש 38 וליציאה מהעיר = פקק אחד גדול בכל רמה ד'.
מגוחך שמישהו מרמה א' ואפי' מרמה ג' יעבור דרך 3 שכונות עם ככרות ופסי האטה אינסופיים, בשביל להגיע לנקודה מרוחקת יותר בכביש 38. לא קוראים לזה כביש גישה מהיר. מאידך, רחוב שד' האמוראים יתרוקן כיוון שרמה ד' 4 וד'5 לא יצאו משם.

שיקולים אחרים אני מבין. (כמו עלות שיפוע, וקירבה של שני מחלפים) אבל שיקול של פקק ברמה ד' בגלל שיש יציאה משם הא טיפשי כי רמה ג' ודאי לא ישתמשו בזה. יותר נח ליסוע בכביש של 2 נתיבים ולהגיע לנקודה יותר טובה.
זה כמו לומר שתושבי תל אביב יקצרו דרך רח' רבי עקיבא להגיע לכביש גהה.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
קניון בכניסה לשכונה
איפה אמור להיות קניון?
דבר ראשון זה לא בדיוק צדדי. תכלס ד'4 יושבת על האמוראים עם קניון בכניסה לשכונה. הנקודה היא שאם זה שכונה של 3500 דירות לכאורה יהיו שם אוטובוסים וכל מה שצריך בשכונה כזו גדולה. לדוגמא אוטובוסים פנימיים בתדירות גבוהה, אוטובוסים בינעירוניים, מוסדות מסחר.
למה אוטובוסים בינעירוניים לא מתחילים כבר? למה מחכים? הגישה כיום קטסטרופלית.

די

משתמש סופר מקצוען
מגוחך שמישהו מרמה א' ואפי' מרמה ג' יעבור דרך 3 שכונות עם ככרות ופסי האטה אינסופיים, בשביל להגיע לנקודה מרוחקת יותר בכביש 38. לא קוראים לזה כביש גישה מהיר. מאידך, רחוב שד' האמוראים יתרוקן כיוון שרמה ד' 4 וד'5 לא יצאו משם.

שיקולים אחרים אני מבין. (כמו עלות שיפוע, וקירבה של שני מחלפים) אבל שיקול של פקק ברמה ד' בגלל שיש יציאה משם הא טיפשי כי רמה ג' ודאי לא ישתמשו בזה. יותר נח ליסוע בכביש של 2 נתיבים ולהגיע לנקודה יותר טובה.
זה כמו לומר שתושבי תל אביב יקצרו דרך רח' רבי עקיבא להגיע לכביש גהה.
אין שום פסי האטה בשדרות האמוראים. אפשר לטוס שם כמו באליהו הנביא וכמו בזכריה (אולי קצת פחות אבל זה כביש מהיר...)
וכן תתפלא לשמוע שתושבי תל אביב/רמת גן מקצרים דרך כל מיני רחובות בבני ברק (בוודאי בצפון בני ברק) ובוודאי בעידן ה"ווייז".
איפה אמור להיות קניון?
כשמגיעים מד'2 אחרי הגשר בצד ימין.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אפשר לטוס שם כמו באליהו הנביא וכמו בזכריה (אולי קצת פחות אבל זה כביש מהיר...)
בשד' האמוראים יש מלא ככרות. ובד' 4 יש מלא מלא פסי האטה.
וכן תתפלא לשמוע שתושבי תל אביב/רמת גן מקצרים דרך כל מיני רחובות בבני ברק (בוודאי בצפון בני ברק) ובוודאי בעידן ה"ווייז".
אני לא אתפלא לשמוע. דרך רחוב של מגורים זה לא קיים. צפון בני ברק זה משהו אחר. זה אזור תעשייה.

נסיעה מאליהו בנביא למחלף רמת בית שמש הוא 4 ק"מ בנסיעה.
1716528402551.png

אם יהיה יציאה דרך רמה ד' 5 להגיע לאותה נקודה יהיה יותר מ4.5 ק"מ.
ועכשיו חשבון פשוט, נסיעה דרך כביש שנוסעים כ60 70 קמ"ש במשך 4 ק"מ עם שני נתיבים (שזה אומר שאפשר לעקוף.) או נסיעה 4.5 ק"מ דרך כביש שאפר להגיע בו הכי הרב ל50 קמ"ש וצריך להאט כל 200 מטר ולחות להולכי רגל שיעברו את הכביש, ולפעמים להיתקע מאחורי רכב שעוצר באמצע הכביש... מה יותר מהר? ברור שיקצרו דרך ד'. נכון????

שוב, אני מבין שיש שיקולים אחרים. אבל טענה שיקצרו דרך אזור של בנינים, שזה אומר כל פעם רכב מאט בשביל להיכנס לחניה. מעברי חציה, ככרות עם נתיב אחד, ופסי האטה. אין סיכוי שמישהו יחשוב לקצר דרך שם. (אלא אם כן המצב בזכריה יהיה כ"כ קטטסטרופלי. וא"כ זה יהיה ממש מבורך.)

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כשמגיעים מד'2 אחרי הגשר בצד ימין.
מה זה אומר קניון? באיזה סדר גודל?

עכשיו בדרקתי שבין המחלף המיועד בגבעת שרת ליגאל אלון יש 1.3 ק"מ. אז זה לא בעייה מצד המרחקים. גם פה יש בערך אותו מרחק.

די

משתמש סופר מקצוען
בשד' האמוראים יש מלא ככרות. ובד' 4 יש מלא מלא פסי האטה.
גם באליהו הנביא ובזכריה יש כיכרות.
אם תהיה יציאה מרמה ד' לכביש 38 לדעתי זה יהיה לדוגמא מאחורי המתנ"ס בד'2 יתחבר כביש מהאמוראים (איפה שיש היום את הכביש ביטחון איך שקוראים לזה). בכל מקרה אני לא חושב שיהיה כביש שיחבר את ריש לקיש וכדומה לכביש 38.
אני לא אתפלא לשמוע. דרך רחוב של מגורים זה לא קיים. צפון בני ברק זה משהו אחר. זה אזור תעשייה.
בוודאי שיש אברבנאל אבוחצירא יש שם מגורים. גם בתוך בני ברק אני מאמין שאם יהיה הבדל של דקה נסיעה הווייז יקח אותם משם.
ועכשיו חשבון פשוט, נסיעה דרך כביש שנוסעים כ60 70 קמ"ש במשך 4 ק"מ עם שני נתיבים (שזה אומר שאפשר לעקוף.) או נסיעה 54. ק"מ דרך כביש שאפר להגיע בו הכי הרב ל50 קמ"ש וצריך להאט כל 200 מטר ולחות להולכי רגל שיעברו את הכביש, ולפעמים להיתקע מאחורי רכב שעוצר באמצע הכביש... מה יותר מהר? ברור שיקצרו דרך ד'. נכון????

שוב, אני מבין שיש שיקולים אחרים. אבל טענה שיקצרו דרך אזור של בנינים, שזה אומר כל פעם רכב מאט בשביל להיכנס לחניה. מעברי חציה, ככרות עם נתיב אחד, ופסי האטה. אין סיכוי שמישהו יחשוב לקצר דרך שם. (אלא אם כן המצב בזכריה יהיה כ"כ קטטסטרופלי. וא"כ זה יהיה ממש מבורך.)
סתם שתדע שגם בזכריה הנביא בעיקרון מותר לנסוע עד 50 קמ"ש.
בהאמוראים אפשר להגיע גם ל100 קמ"ש...
יש מעבר חציה בהאמוראים כל חצי ק"מ ולא כל 200 מטר.
האמוראים יחסית כביש מהיר כמו ישעיהו, אין כניסות לחניות כל בניין (יש רחובות בשביל זה כמו פומבדיתא רב פפא וכו')

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה