דרוש מידע רוצים להישאר כל ליל שבועות ערניים וללמוד, "בקלי קלות"???

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כל אחד ילמד בדרך שלו, העיקר שיהיה...
צפה בקובץ המצורף 1132388
במוצאי שבועות תעדכנו איך צלחתם את הלילה...
כשראיתי את הרעיון המוזר להעיר את המשפחה לסעודה לפנות בוקר חשבתי שהכוונות לא הכי טהורות,
כשראיתי את הכרזה "חג שבועות שמח" הבנתי שאני צודק.. ואכמ"ל וד"ל

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
כשראיתי את הרעיון המוזר להעיר את המשפחה לסעודה לפנות בוקר חשבתי שהכוונות לא הכי טהורות,
סליחה, למה רק לחכימיא מותר להבין לשון הרע?! גם אנחנו פשוטים רוצים להתבדר קצת על חשבון אחרים.
ואם אין כאן מקום להאריך, אולי נגלגל את הלשון בחזרה לפה, ויהיה מספיק מקום. וד"ל

12HAVA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכנים הילדים
למה להעיר אותם ב3 בלילה כדי לאכול?
ולהכריח אותם לישון מוקדם
לא הגיוני...

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מסכנים הילדים
למה להעיר אותם ב3 בלילה כדי לאכול?
ולהכריח אותם לישון מוקדם
לא הגיוני...
אני מבין שזה יכול לצער, לא התעלמתי מהמציאות הזו, ולכן כתבתי בתחילת דברי את המשפט הבא:
"רק חשוב שצריך לפני כן לבקש רשות מכל בני הבית כדי שלא לצער אותם"
כלומר כל העצה שכתבתי זה רק !!! לאחר שנושא זה מסודר ובדקו שאין אף אחד שמצטער וביקשו את רשותם
אז אפשר להמשיך לקרוא את העצה ואולי גם ליישם אותה
אבל הדגשתי מפורשות שזה יכול לצער
ולכן אין מה לבוא בטענות
הלוווווווו אתה נותן עצות שיגרמו ""להרעיב"" את כל המשפחה שעות.... ולהקיצם באישון ליל זה ממש אכזריות גדולה איה הרחמנות של בני ישראל???
תכלס אני לא אשם אם מישהו לא קרא את תנאי השימוש בעצה, ולכן חוטף עלי ועל הרעיון עצבים.
עוד יגידו לי לבקש סליחה ביום כיפור על זה שציערתי ילדים ותינוקות חפים מפשע.....

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני לא מבין כלל את הרעיון.
הרי דבר ברור הוא שכל ההבטחות שנאמרו למי שלומד כל הלילה, לא באות לעקור את מצוות סעודת יום טוב שהיא מן התורה (לגבי הקידוש יש מחלוקת, אבל הסעודה והעונג היא ודאי מן התורה ובפרט בחג השבועות שבו הכול מודים דבעינן נמי "לכם"), והכוונה היא למי שלומד בכל השעות הפנויות מלבד שעות סעודת יום טוב.
מישהו חושב שהאריז"ל היה נמנע מלסעוד סעודת יום טוב בזמנה? מישהו חושב שמי מן המקובלים העלה על דעתו מציאות כזו של איחור סעודת יו"ט? הרי זה דבר פשוט. במיוחד כמו שהזכירו כבר כאן, שמצוות קידוש הלילה היא מיד עם החזרה מבית הכנסת. ואפילו על מי ששבע ואינו יכול לאכול כתב המשנה ברורה (סימן רעא ס"א) " ומ"מ נראה דהיכא דיש בזה משום שלום בית או שיש לו בביתו משרתים או שאר אורחים ובפרט אורח עני לא יאחר בכל גווני דכיון דהם מוטלים עליו לא יוכל לעכבם בשביל שהוא רוצה לקיים מצוה מן המובחר". ומכאן, שאין האדם יכול לאחר את סעודת אשתו ובני ביתו ולגרום להם סבל מיותר. ואף אם הם מסכימים, האם הסכמה זו היא הסכמה גמורה? האם הם נהנים מכך או שהם סובלים מכל רגע וחושקים שפתיים כי אב המשפחה הבטיח להם גדולות ונצורות? במקרה הזה, נראה לי שהתשובה ברורה.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אני מבין שזה יכול לצער, לא התעלמתי מהמציאות הזו, ולכן כתבתי בתחילת דברי את המשפט הבא:
"רק חשוב שצריך לפני כן לבקש רשות מכל בני הבית כדי שלא לצער אותם"
כלומר כל העצה שכתבתי זה רק !!! לאחר שנושא זה מסודר ובדקו שאין אף אחד שמצטער וביקשו את רשותם
אז אפשר להמשיך לקרוא את העצה ואולי גם ליישם אותה
אבל הדגשתי מפורשות שזה יכול לצער
ולכן אין מה לבוא בטענות
הלוווווווו אתה נותן עצות שיגרמו ""להרעיב"" את כל המשפחה שעות.... ולהקיצם באישון ליל זה ממש אכזריות גדולה איה הרחמנות של בני ישראל???
תכלס אני לא אשם אם מישהו לא קרא את תנאי השימוש בעצה, ולכן חוטף עלי ועל הרעיון עצבים.
עוד יגידו לי לבקש סליחה ביום כיפור על זה שציערתי ילדים ותינוקות חפים מפשע.....
כמו שחשבתי לא הבנתם מה שכתבתי, אני צריך לחשוב אם יש טעם להסביר,
רק שאלה אחת בכל זאת
אתה צייר?
את הכרזה ''חג שבועות שמח'' אתה ציירת? היא פרי מכחולך?

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נהדר
אתה מכיר אותו?
הוא נתן לך רשות?
אולי רשות בכתב...?
פרסמתי לו את היצירה ומי שרוצה להשיג את המוצר שהוא מפלסטיק יכול לפנות אליו (פרטים בצד ימין)
תגיד כמה לדעתך אני יכול לדרוש ממנו לשלם לי על הפרסום שעשיתי לו ובזכותי נמכרו עוד כמה חתיכות מהמוצר?
איך ידעתי שאתה מחפש ליפול עלי...
בכיף אם אתה נהנה וזה נותן לך סיפוק אני מרשה, תרגיש חופשי.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
פרסמתי לו את היצירה ומי שרוצה להשיג את המוצר שהוא מפלסטיק יכול לפנות אליו (פרטים בצד ימין)
תגיד כמה לדעתך אני יכול לדרוש ממנו לשלם לי על הפרסום שעשיתי לו ובזכותי נמכרו עוד כמה חתיכות מהמוצר?
איך ידעתי שאתה מחפש ליפול עלי...
בכיף אם אתה נהנה וזה נותן לך סיפוק אני מרשה, תרגיש חופשי.
אז אתה בכלל פרסומאי..
הבנתי,
בעיני אתה xxx
אבל אתה לא רוצה להבין אז נסיים את זה כאן.

א.ו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מה שהתברר לי שברוב הישיבות הלטאיות הסדר הוא כזה (פחות או יותר אבל זה הכיוון)
הרי לוקח המון זמן לחמם אוכל למאות בחורים אז יש סדר לימוד עד 9:30 ולאחמ"כ שיחה מראש הישיבה
ורק בעשר ורבע וחצי מתחילים ערבית הסעודה מסתיימת בסביבות 1 בלילה והבחורים חוזרים ללימוד של 3 וחצי שעות כך הלילה מחולק באופן שווה והלימוד פורה
אגב הערת שוליים פות"ש אתה גם בטח מתכוון לא לדבר עם בני משפחתך במהלך אותה סעודה
אתה יודע צריך פורפורציות לא כל דבר מתאים בכל דור .....
בישיבות (ליטאיות בכל אופן) סעודת ליל שבת רגילה עורכת בערך שעה פלוס
ובליל שבועות ודאי לא יותר משעה

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
מי יכל לאכול מיד כשחוזרים מבית הכנסת?
עכשיו אחרי שבועות שכל אחד יסתכל על עצמו מתי הוא אכל את הסעודה..
למישהו היה רעיון יפה איך לעזור לעצמו ללמוד, אפשר להתחבר לרעיון, לא להתחבר, לאחד זה מתאים, לאחר פחות, אבל...

שמוחה

משתמש פעיל
דווקא ממש התלהבתי מהרעיון לעשות את הסעודה מאוחר.
גם הילדים שלי מאוד נהנו מתוכנית שוברת שיגרה.
ומיד אחרי התפילה בחג בלילה כולם הלכו לישון
העניין הוא שהתעוררנו רק בשעה 7 בבוקר.
לכן אני לא ממליץ לשנה הבאה.

נערך לאחרונה ב:

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
דווקא ממש התלהבתי מהרעיון לעשות את הסעודה מאוחר.
גם הילדים שלי מאוד נהנו מתוכנית שוברת שיגרה.
ומיד אחרי התפילה בחג בלילה כולם הלכו לישון
העניין הוא שהתעוררנו רק בשעה 7 בבוקר.
לכן אני לא ממליץ לשנה הבאה.
וואי וואי וואי
אני מקווה שזכרתם לעשות בבוקר קידוש של יקנה"ז

3524

משתמש מקצוען
אצלינו לוקחים לכבוד החג כדור פרוביגיל וחסל סדר עייפות או רצון לישון, יש רעננות וחדות למשך כל הלילה.

תודה לה’ על ההמצאה הזאת.
גם השנה, כל מי שהשתמש בכדור אמר תודה. היה ב"ה מושלם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה