התייעצות רוצים לבנות לנו 4 יחידות על גג הבניין

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין לכם שם בית דין איפה שאתם גרים? באים, יושבים, חותכים וחותמים, וזהו - מרגע זה שכנים הכי טובים. מ נ י ס י ו ן
ויש שכנים שאחרי שחתמו בוררות
וראו שהפסידו
לא בא להם לשמוע לפסק והם עושים מה שבא להם.
מניסיון!!!

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אני יודע במדויק את ההגדרה, רק מה שכתבתי זו המציאות הכואבת...

עד שביה"ד נותן התיר כזה ... אם בכלל...
יום שלישי לפרשת שופטים:

הכותב לא מכיר את בתי המשפט וחושב ששם היכל הצדק, מאחל לו שלעולם לא יטעם את האמת שם.

מי שכתב את זה לא מכיר את בתי הדין היום, הם מתירים מייד במקרים כאלו וגם בתי המשפט מחמירים מאוד עם מי שמצפצף על הרבנים שהוא בחר.

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יום שלישי לפרשת שופטים:

הכותב לא מכיר את בתי המשפט וחושב ששם היכל הצדק, מאחל לו שלעולם לא יטעם את האמת שם.

מי שכתב את זה לא מכיר את בתי הדין היום, הם מתירים מייד במקרים כאלו וגם בתי המשפט מחמירים מאוד עם מי שמצפצף על הרבנים שהוא בחר.
מכיר את בתי המשפט גם מהצד הפחות יפה שבהם - (מניסיון).
רק מה שכתבתי הוא שגם אצלינו לצערי המציאות מדברת בעד עצמה, וכשאין לך סמכות חוקית (הוצל"פ) המצב נמרח...
ובכל המקרים שאני מכיר עד שניתן ההתיר ללכת לביהמ"ש - בהרבה מהמקרים כבר לא היה רלוונטי...
ואני עד בימים אלו ממש למקרה של סכסוכי שכנים שכבר ניתן פס"ד ע"י ביה"ד לפני כשנתיים ועדיין לא ניתן ההתיר לפנות אל ביהמ"ש...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מכיר את בתי המשפט גם מהצד הפחות יפה שבהם - (מניסיון).
רק מה שכתבתי הוא שגם אצלינו לצערי המציאות מדברת בעד עצמה, וכשאין לך סמכות חוקית (הוצל"פ) המצב נמרח...
ובכל המקרים שאני מכיר עד שניתן ההתיר ללכת לביהמ"ש - בהרבה מהמקרים כבר לא היה רלוונטי...
ואני עד בימים אלו ממש למקרה של סכסוכי שכנים שכבר ניתן פס"ד ע"י ביה"ד לפני כשנתיים ועדיין לא ניתן ההתיר לפנות אל ביהמ"ש...
לא מכחיש אירועים כאלו אבל:

א) הם בשוליים, בד"כ בתי הדין מזהים במהירות מי מורח ומוציאים היתר.

ב) בשיקלול של כל הגורמים בי"ד עושה צדק הרבה יותר מבימש.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לא מכחיש אירועים כאלו אבל:

א) הם בשוליים, בד"כ בתי הדין מזהים במהירות מי מורח ומוציאים היתר.

ב) בשיקלול של כל הגורמים בי"ד עושה צדק הרבה יותר מבימש.
ישנם גם בעיות בבתי דין...
כמעט ולא ניתן לבטל בוררות שנחתמה והיא מאושרת כמעט אוטומטית בבית משפט.
לפעמים הבוררות על נושא קטן והיא בסוף מתרחבת ויכולים להיגרם נזקים גדולים.
מפני כבודם של הדיינים, אין רצוני לפרט את הבעיות שישנם בבתי דין.
לפעמים נגרמות עוולות גדולות בבית דין.
הדיינים יכולים לא לשים לב לכל מיני פרטים ולפסוק בטעות פסק לא הגיוני, ואחר כך אי אפשר לשנותו.
אנשים מגיעים לבית דין בלי להבין את משמעות הדברים לעומקם.
כדאי מאוד להגיע עם טוען רבני, זה שווה את הכסף!

H3485

משתמש פעיל
שכן אישר לנו להכנס לדירה שלנו דרך שטח ששייך לו, הבטחה בע"פ שהוא לא מתכחש לה, ואחר כך אחרי שכבר השקענו ובנינו את היחידה הוא החליט לבטל את ההסכמה שלו ונשארנו עם יחידה שאין איך להיכנס אליה...

תבענו אותו בלית ברירה לבית דין והוא יצא חייב שצריך לתת לנו לעבור שם (מדובר על שטח שהוא צריך לתת לנו של מטר וחצי מרובע),
הוא רצה לערער לבית דין אחר אבל הם אמרו שהפסק של הביד הראשון סופי
ואף על פי כן לא קרה כלום
אחרי שנה נמאס לנו ופתחנו מעבר ליחידה על חשבון הדירה שלנו וקילקלנו את התכנון ואת הדירה שלנו וגם עלה לנו 30 אל"ש, כי העדפנו לוותר ולא לריב

אבל חבל שלבית דין אין שיניים

גולש בנט

משתמש מקצוען
שכן אישר לנו להכנס לדירה שלנו דרך שטח ששייך לו, הבטחה בע"פ שהוא לא מתכחש לה, ואחר כך אחרי שכבר השקענו ובנינו את היחידה הוא החליט לבטל את ההסכמה שלו ונשארנו עם יחידה שאין איך להיכנס אליה...

תבענו אותו בלית ברירה לבית דין והוא יצא חייב שצריך לתת לנו לעבור שם (מדובר על שטח שהוא צריך לתת לנו של מטר וחצי מרובע),
ואף על פי כן לא קרה כלום
אחרי שנה נמאס לנו ופתחנו מעבר ליחידה על חשבון הדירה שלנו וקילקלנו את התכנון ואת הדירה שלנו וגם עלה לנו 30 אל"ש, כי העדפנו לוותר ולא לריב

בוודאי שיש שיניים לבית דין, רק אם עושים הסכם בוררות של הצדדים.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

גולש בנט

משתמש מקצוען
קראתי לעומק את כל התגובות להודעה ודעתי היא כזו:

הייתי מחלק בין משפחה ברוכת ילדים שנצרכת להרחבת דירתה בשל הצפיפות שהייתי חותם ומברך על כך שזכיתי לעשות מצוה של "ואהבת לרעך כמוך" לבין ביזנסמן שהחליט לבנות יחידות דיור שהייתי מסכים לחתום לו, אך ורק שגם אני ישתתף ברווחים. אם השכן הוא ביזנסמן, אז זה ביזנס של כל הדיירים.

בכל מקרה, אין חולק שהוספת יחידות ירידות מובילה לירידת ערך הדירה, כי שאדם קונה דירה בבניין עם 10 דירות או 40 דירות זה משנה את המחיר וזה גם מעמיס על מערכות הבניין, כמו הביוב, צנרת המים, המעלית.

בקיצור, צרות עין יכולה להיות גם למי שבונה שהוא "צר עין" ולא מתחשב בסבלם של אחרים.

ואני לא אחלוק על מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל גדול ישראל, שאמר שלא מצא מוותר מפסיד, אבל לעניות דעתי, מדובר על ויתור מהסוג של המשפחה ברוכת הילדים שחיה בצפיפות ולא לויתור מהסוג של הביזנסמן.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ואני לא אחלוק על מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל גדול ישראל, שאמר שלא מצא מוותר מפסיד, אבל לעניות דעתי, מדובר על ויתור מהסוג של המשפחה ברוכת הילדים שחיה בצפיפות ולא לויתור מהסוג של הביזנסמן.
לא רק שאני מסכים עם כל מילה שכתבת
אלא זה נראה לי אפילו מן הצדק והיושר
של לא לבנות לכתחילה -לעשות ביזנעס על חשבון השכנים
וייתכן שיש בזה אפילו ריעותא לתת היתר למישהו לעשות ביזנעס
כי בסוף זה פוגע לא רק בדיירי הבניין(שזכותם לפגוע באיכות חיים שלהם)

אלא זה פוגע גם בתושבי השכונה שמסביב(מצוקת חניות למשל ועוד ועוד)

מה שאין כן כאשר אחד בונה ומגדיל קצת את הדירה שלו
זה לא פוגע בשאר דיירי השכונה

H3485

משתמש פעיל
מה ההבדל בין משפחה שבונה כדי להכניס עוד מיטה לילד, ובין משפחה שבונה כדי לעשות 3 יחידות דיור ולהשכיר אותן ובכסף הזה להאכיל את הילדים שלהם?

ואף על פי כן לא קרה כלום

השכן חייב לכם משהו?

H3485

משתמש פעיל

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ברור.
השכן שהבטיח ועל סמך המילה שלו
אנשים השקיעו מאות אלפי שקלים
ברור שהוא חייב

זה כמו שאני עושה לך טראמפ בין עירוני
ובאמצע הדרך אני אחליט להוריד אותך באמצע שום מקום...
מסכימה לחלוטין,

אבל שאלה, כמה הגיוני לבא לשכן ולבקש ממנו תן לי מטר וחצי מרובע מהשטח שלך? (אם זה היה בתשלום החרשתי...)
(לאחר מעשה רואים שהבונה והמרויח מכל המהלך, הצליח בחוסר נוחות לותר על השטח שלו לטובת העסקים שלו.. גם אם זה עלה יותר כסף וחוסר נוחות....)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה