דרוש מידע רגע לפני רישום: בבקשה מידע על תחום הטיפול הרגשי

מצב
הנושא נעול.

ר.ב

משתמש צעיר
'בית חם' מפרסם גם על קורסים, שם מקבלים תעודה מוכרת? הם מקבלים להשמה מי שעובר את זה? (ואם לא, אז מה, הם עושים קורס והם עצמם לא מאמינים בו?)
הקורס שהם פרסמו לא מיועד לטיפול בבעיות פסיכיאטריות קשות- הרב מונק (מנכ"ל בית חם) ציין זאת במפורש בפתיחת הקורס. המטרה היא להוריד מהעומס הבלתי נתפס שיש לבית חם, ולשלוח למטפלים שהוכשרו בקורס- כן, הם מפנים מטופלים למוצלחות- את מי שסובל מקשיים רגשיים סטנדרטיים יחסית.
לטענתו אפשר לטפל גם אחרי לימוד של הקורס הזה בלבד (אבל לדעתי מי שרוצה להתקדם תמשיך מעצמה לקורסים נוספים להעשרת ארגז הכלים הטיפולי שלה).

חיים מירושלים

משתמש פעיל
לכל מי שמגיב בהתרסה/ בזלזול נגד הרב צישינסקי.
אני יכול להתחיל להתווכח, להוכיח, להוציא את האויר מהבלונים שהפרחתם, ומנסיון!!!,
אבל זה מזכיר לי כמו שעושים כמה ארגונים של קירוב רחוקים.
במקום להתווכח וכדומה נותנים לטעום קצת ופתאום הכל מזתנה,
במקום סתם לכתוב דברים0 מחוסר ידיעה תנסו קצת לטעום מהרצאות שלו/סרטונים/מתלמידים שהצליחו מי שרוצה אוכל לתת לו מספרים.
או לדוגמא בקורנה היה לו ראיון בקו של משרד הבריאות תקשיבו ותטעמו, ואחר כך תתחילו להתווכח.
זה לא לעניין סתם לשפוך לפני שאתה לא מבין במה מדובר פה.
ושוב פעם הכל נאמר מנסיון שחויתי על בשרי!!!!
אחרי כל מיני מטפלים ואפילו מוכשרים מאוד שסבלתי מהם ואין כאן המקום לפרט את שמותיהים, מצאתי את שאהבה נפשי.
חבל על כל מי שסובל ולא מוצא מרפא לנפש יש תרופה, אני לא אומר שלהכל אבל כוונתי לבעיות קלאסיות ולא כל כך מורכבות, שאינם צריכים פ]סיכיאר וכדומה.

תמר ה.

משתמש מקצוען
לכל מי שמגיב בהתרסה/ בזלזול נגד הרב צישינסקי.
אני יכול להתחיל להתווכח, להוכיח, להוציא את האויר מהבלונים שהפרחתם, ומנסיון!!!,
אבל זה מזכיר לי כמו שעושים כמה ארגונים של קירוב רחוקים.
במקום להתווכח וכדומה נותנים לטעום קצת ופתאום הכל מזתנה,
במקום סתם לכתוב דברים0 מחוסר ידיעה תנסו קצת לטעום מהרצאות שלו/סרטונים/מתלמידים שהצליחו מי שרוצה אוכל לתת לו מספרים.
או לדוגמא בקורנה היה לו ראיון בקו של משרד הבריאות תקשיבו ותטעמו, ואחר כך תתחילו להתווכח.
זה לא לעניין סתם לשפוך לפני שאתה לא מבין במה מדובר פה.
ושוב פעם הכל נאמר מנסיון שחויתי על בשרי!!!!
אחרי כל מיני מטפלים ואפילו מוכשרים מאוד שסבלתי מהם ואין כאן המקום לפרט את שמותיהים, מצאתי את שאהבה נפשי.
חבל על כל מי שסובל ולא מוצא מרפא לנפש יש תרופה, אני לא אומר שלהכל אבל כוונתי לבעיות קלאסיות ולא כל כך מורכבות, שאינם צריכים פ]סיכיאר וכדומה.
צר לי. בכנות. אבל הקשבתי, למבוא ולסרטונים נוספים, והתכווצתי.
יש אנשים שזה יתאים להם ויאהבו.
יש אנשים שיינזקו.

ציפור גן עדן

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
יש אנשים שיינזקו.
מאה אחוז.
כל אחד ומה שהוא מתחבר אליו.
וכל הכבוד למי שבודק באמת לפני שהוא שופך על הדף את התסכולים שלו....

בנימיני

משתמש מקצוען
יש אנשים שיינזקו.
גם אני הקשבתי
יש לו קסם אישי ויכולת הסברה והפשטה
חומרים נחמדים שבהחלט מעשירים אדם מן היישוב שרוצה לדעת יותר על עולם הנפש
להפוך למטפל? קשה לי מאד עם זה

על הדרך

משתמש פעיל
אני מבינה מדברייך שקיימת משבצת של "מאבחן" לפני פניה לטיפול,
האם כוונתך לפסיכיאטרים? על איזו הכשרה מדובר? היכן זה קיים?
משום מה לא שמעתי בכל הדיונים עד עכשיו שמדברים על אבחון כתחנה בפני עצמה לפני פניה לטיפול רגשי.
אשמח לפירוט בנקודה הזו.
מי שמתמקד באבחון הוא פסיכיאטר בדר"כ. כדאי ללכת אליו לפני טיפול אם חושבים שיש צורך בטיפול תרופתי או הפנייה למסגרת מתאימה, לאשפוז וכדו' . אם לא, אין טעם באבחון. מטפל נפשי טוב יודע לטפל בכל מה שקשור לנפש, וההתמקדות אצלו היא בטיפול באישיות שלפניו, בהכרות עימה לדקויותיה, ולא באבחנה כזו אחרת, למרות שהוא גם מחזיק בראש באופן פתוח אבחנה כשלהיא.
בכלל, אנחנו חיים בעולם קונקרטי שבו בהרבה מאד תחומים יש אבחנות והוראות פעולה ברורות לכל בעיה שבה נתקלים. הנפש לעומת זאת היא לא מכונית במוסך ואפילו לא יד שנפצעת.
בעיני טיפול בנפש הוא אומנות, שהיא מופשטת הרבה יותר מאשר קונקרטית, והשלם בה גדול הרבה יותר מסך חלקיו. לכן אין אפשרות לחלק בה לחלקים, אלא להעמיק ולהרחיב כל הזמן את אותו דבר.
כמו שקשה לחלק את האומן ל"מי שיודע לצייר בתים" ול"מי שיודע לצייר עצים", א"א אפשר להתייחס להכשרה לטיפול כמידע איך לטפל בחרדות ומידע איך לטפל בדיכאון. חלוקה ל"טיפול בבעיות קלות" ו"טיפול בבעיות קשות" היא גם לא אמיתית בעיני וגם האיבחון הוא לא חלק מרכזי בענין.
מטפל טוב הוא כאומן שבונה משהו מתוך שילוב של ידע שכלי, חוויה (וכאן-בינאישית) והתבוננות פנימית מעמיקה.

חיבור*

משתמש מקצוען
גם אני הקשבתי
יש לו קסם אישי ויכולת הסברה והפשטה
חומרים נחמדים שבהחלט מעשירים אדם מן היישוב שרוצה לדעת יותר על עולם הנפש
להפוך למטפל? קשה לי מאד עם זה
הצחקת אותי....
אתה מקשיב לחומרי העשרה ואומר שזה רק העשרה...
אכן אלו רק חומרי העשרה ולא חומרים שאמורים להכשיר מטפלים.
הקורס שהוא מעביר זה לא הסרטונים שיש ביוטיוב.

לילי 1

משתמש מקצוען
בארץ מקובל שפסיכיאטר הוא כמו רופא-מאבחן ונותן תרופה.
סבא שלי פסיכיאטר בארה"ב וממנו הבנתי ששם המצב אחר ופגישה עם פסיכיאטר אורכת שעה שלמה וכוללת גם שיחה טיפולית. המפגשים חוזרים על עצמם במרווחים קצובים, בדומה למפגש שאנחנו מכירים עם פסיכולוג.

תמר ה.

משתמש מקצוען
בעיני טיפול בנפש הוא אומנות, שהיא מופשטת הרבה יותר מאשר קונקרטית, והשלם בה גדול הרבה יותר מסך חלקיו. לכן אין אפשרות לחלק בה לחלקים, אלא להעמיק ולהרחיב כל הזמן את אותו דבר.
מאידך, לא כל אדם ולא בכל תקופה ישנה אפשרות לטפל בצורה מפושטת ומופשטת. מעמיקה ומכוננת מהיסוד בצורה שכל כך היטבת לתאר.
אישית הייתי הולכת רק למטפל מקצועי שלמד בנוסף כלי cbt, כשכאמור, המחיר זהה, מה שהזוי לכשעצמו.
אבל מתארת לעצמי שיש סיבות לאילו שלא.

על הדרך

משתמש פעיל
מאידך, לא כל אדם ולא בכל תקופה ישנה אפשרות לטפל בצורה מפושטת ומופשטת. מעמיקה ומכוננת מהיסוד בצורה שכל כך היטבת לתאר.
אישית הייתי הולכת רק למטפל מקצועי שלמד בנוסף כלי cbt, כשכאמור, המחיר זהה, מה שהזוי לכשעצמו.
את צודקת. אבל עדיין בעיני אם הוא באמת מטפל ולא רק אדם שלמד cbt, תפיסתו אמורה להכיל הרבה יותר רבדים מאשר "איך לבצע היטב תרגילי חשיפה" וכדו' ויש לזה השפעה על הטיפול.

בנימיני

משתמש מקצוען
הצחקת אותי....
אתה מקשיב לחומרי העשרה ואומר שזה רק העשרה...
אכן אלו רק חומרי העשרה ולא חומרים שאמורים להכשיר מטפלים.
הקורס שהוא מעביר זה לא הסרטונים שיש ביוטיוב.
עברתי על הסרטונים שיש באתר שלו שלפי הכתוב באתר הם חלק מהקורס
כל הזמן כתבו פה : תראו את הסרטונים באתר - זה עונה על הכל
אז הנה עברתי
אז מה? עכשיו תגיד שזה לא מייצג?!
נו באמת....

חיבור*

משתמש מקצוען
עברתי על הסרטונים שיש באתר שלו שלפי הכתוב באתר הם חלק מהקורס
כל הזמן כתבו פה : תראו את הסרטונים באתר - זה עונה על הכל
אז הנה עברתי
אז מה? עכשיו תגיד שזה לא מייצג?!
נו באמת....
אני לא כתבתי אז אני לא מחוייב למה שאחרים כתבו...
בכל מקרה, באתר יש חומרי העשרה וגם מה שמופיע תחת הכותרת קטעים מהקורס כשמו כן הוא. קטעים. מהקורס.
האזנה לקטעים מהקורס בהחלט מסוגלת להעשיר ידע. לא מעבר.
שבת שלום!

נערך לאחרונה ב:

GREEN102

משתמש רשום
צילום מקצועי
אולי באותו הנושא, איפה אפשר ללמוד קורס מקוצר להעשרה עצמית (ולא כדי להתחיל לטפל באחרים ממש) בתחום עולם הנפש האישי, להיות מודעים יותר, ולעזור לעצמנו.
אשמח לשמוע מקומות מומלצים או שיטות מומלצות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה