קמפיין אגד - החרדים אשמים בזה! קראו עד הסוף!

אדם

משתמש רשום
עיצוב גרפי
חשבתי שוב על כל הנושא, הרי משונה מאוד הסיפור הזה. ממתי חברה גדולה נותנת לכולם לעשוק אותה ואח"כ באה ומבקשת יפה בפרסומים לשלם? זה הרי לא הגיוני בכלל!

הסיבה היא פשוטה וכואבת:

למה הנהג מאפשר לנוסע לעלות בלי לשלם? הרי אין מושג כזה בשום מקום, שאדם לא משלם על שירות. העניין מאוד פשוט. הרי הנהג היה יכול להתעכב עם כל נוסע עד שישלם ואז ליסוע הלאה, כמו כל אוטובוס של חברות אחרות!

התשובה פשוטה מאוד!

באגד ובפרט בירושלים, חוסכים באוטובוסים, ושולחים אוטובוס אחד לכל 100 אנשים. במצב הזה, וכפי שכל אחד כבר כנראה חווה פעם בפרט בזמנים מיוחדים, יש לחץ מטורף ודחיפות לעלות לאוטובוס הגואל אחרי שעה בשמש כשלא יודעים מתי יגיע שוב אוטובוס נוסף. במצב הזה, אם הנהג יעלה אחד אחד וימתין לתשלום, כמו שאכן צריך להיות, יקרו 2 דברים.
1
. חלק מהאנשים יתייאש ויתעצבן על העיכוב המתמשך, ויעזוב את האוטובוס וילך ברגל או בחלופה אחרת.

2. בזמן הזה, שזה המון זמן, ימשיך הלחץ הטלפוני על אגד לשלוח עוד אוטובוסים, ובינתיים הפקח יהיה חייב לשחרר אוטובוס נוסף!

אז אגד חשבו על פתרון גאוני! הרי הציבור החרדי הוא ישר והגון, ויש גם רבנים והלכה ומצפון. אז נעלה 80 איש בבת אחת על האוטובוס, קודם כל שיעלו, והתשלום? הם כבר ישלמו! אין מה לדאוג, הם חרדים! ואם יתברר לנו, שיש חלק שלא שילמו מכיון שלא הצליחו להגיע עד הנהג בצפיפות הנוראה הזאת והיו צריכים כבר לרדת? נזכיר להם לשלם במודעות בעיתונים! זה לא יפה לא לשלם!

אין לי שום הגיון או הסבר אחר, וגם לאגד אין, איך הנהג + הפקחים לא יכולים למנוע מנוסעים לא לשלם!

גם אם יוצא 402 מירושלים במוצאי חג, ועלו 80 איש ורק 35 אנשים הספיקו לשלם בינתיים, למה הנהג ממשיך ליסוע לב"ב? למה הוא לא עומד בצד עד שכולם ישלמו? בדיוק מהסיבות הנ"ל! שבמצב הנתון אין אפשרות פיזית לנוסעים לגשת לנהג, ומצד שני אגד לא רוצה לשלוח עוד אוטובוסים שכל נוסע יישב במקום נורמלי, אז הפתרון הוא להסיע את כולם כמו בהמות, ואח"כ לבכות לרבנים שחלק לא שלמו ואיך זה יכול להיות?

אבל מה, האמת היא וגם דעת תורה כפי הנראה, שאין שום היתר בעולם לא לשלם, וגם אם אגד גנבה ורימתה אותך אישית במאות שקלים. לכן גם אתה תגנוב? דרך הישר גם מבחינה תורנית וערכית - תשלם לאגד, אבל תעמוד על הזכויות שלך בכל התוקף! אוטובוס מפוצץ בנוסעים מעבר למותר? לא לפי החוק? צלם את המצב, ארגן עדי ראיה, ותבע את אגד גם בבית משפט וגם במשרד התחבורה! כל אוטובוס כזה צריך להתארגן בין הנוסעים ולתבוע את אגד ולהתלונן! זו השפה הכי טובה, הכי מועילה, הכי נכונה מכל הבחינות!

סיפר לי פעם חבר שיש לו רכב והוא בכלל לא נוסע עם אגד. פעם אחת היה צריך ליסוע עם אגד מי-ם לב"ב. הגיע לתחנה, הגיע זמן יציאת האוטובוס והאוטובוס לא יוצא, 5 דקות עברו ו10 והוא לא הבין איך זה יכול להיות? הוא יאחר לפגישה בבני ברק! הנוסעים מסביב חייכו ונדו לו ברחמנות...

הוא לא פראייר, ולמרות שהוא אדם עסוק, הוא לקח את כל הפרטים של הנסיעה (מספיק כרטיס נסיעה כתוב שם מתי בדיוק הוא יצא ואפשר לבדוק הכל אח"כ), התלונן נגד אגד והגיש תביעה בבית משפט. אגד ניסו לבוא איתו להסכם מחוץ לבית המשפט ולתת לו אלף ₪ פיצוי, אבל הוא לא רצה. הוא אמר להם: אני לא צריך את הכסף שלכם, אין לי מה לעשות אתם חושבים? אני רוצה ללמד אתכם לקח שלא תזלזלו בציבור. אגד מאוד נלחצים מכל תביעה כי זה מתווסף למאזן התביעות והתלונות וכו' מעבר לכסף שעלה להם העו"ד והפיצוי וכו'.

אם כל אדם עשירי (!) בציבור שלנו היה נוהג כך, לא היינו צריכים לבכות כ''כ הרבה ולהפגין ולקטר.

זו הדרך הכי נכונה שיש, ורק כך צריך לדבר עם אגד האומללים שהחרדים התחילו לגנוב אותם בשנה האחרונה.

לכן, מי שאשם במצב הזה, זה אנחנו החרדים העדינים שלא לימדו אותנו אזרחות, ובמקום לטפל באגד בכפפות של חוק ובשפה של כסף, אנחנו סובלים, נאנקים, מושפלים, ועוד יוצאים גנבים בסוף...

קופיריטרית

משתמש מקצוען
לי קרה אותו דבר.
חיכיתי במסוף הר חוצבים, הסדרן אמר לי שיוצא אוטבוס ב1, חיכיתי... וחיכיתי... ועוד,
כשניגשתי לסדרן, הוא אומר כן היתה תקלה לאוטובוס, הוא עוד לא הגיע לכאן. אין לי אוטובוסים...
בקיצור, זועה. סוף סוף ב 1.40 יצא אוטובוס שהגיע,( מסכן הנהג, לא נשם) הנהג אומר לי שהוא בא עכשיו מהמוסך... שאלתי אם לא יקרה שוב פנצ'ר בדרך, אמר מקוה...
התחנות היו מפוצצות באנשים שחיכו שעה...
וכשסוף סוף יצאנו לדרך, לא עבר הרבה זמן והאוטובוס נתקע...!
אני התקשרתי בחמת זעם למוקד של אגד ושם אמרו לי שהיו פקקים.... (גם כן יצאה הנשמה עד שענו...)
אמרתי לה אל תספרי לי סיפורים אני הייתי במסוף...
בקיצור,
הייתי אמורה לצאת ב1 מירושלים והגעתי אחרי 5 לבני ברק. הזוי.
אספנו חתימות מכל הנוסעים, הגשתי מכתב תלונה והודעתי שאפנה לבית משפט לתביעה.
לאחר התשה והתחמקות ומיליון טלפונים ממני,
קבלתי מכתב עם שובר של 100 ש"ח למימוש בתחנה המרכזית (שעד היום לא מימשתי..) והתנצלות.

התעצבנתי אבל כבר תש כוחי ותם זמני.
אם הייתי פונה לבית משפט, ברור שהייתי זוכה בכמה אלפי שקלים.
אכן, זה מה שעלינו לעשות.

יערי

משתמש מקצוען
צריך פשוט להקים מטה שירכז את כל התלונות המבוססות נגד אגד (זאת אומרת שכוללים עדויות חתימות, תמונות וכדומה) ואז לפנות לעורך דין שירכז את התלונות תמורת קבלת אחוז מסוים מסכום הפיצויים, וניתן לבית משפט להכריע מי הם הגנבים היותר גדולים.

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עכשיו נתחיל לדבר על מערכת בתי המשפט בישראל (בין השאר) ובמלחמת ההתשה שנלחמים באזרח הקטן שבסך הכל רוצה לחיות את החיים שלו, ואין לו זמן או כח מיותר לנהל מלחמה עם כל הגורמים מסביב שמונעים ממנו לחיות????
בקיצר מדינת בננות. מתקדמים למאבק הבא????
למי יש זמן וכוח לכל זה? :confused::eek::rolleyes:

יערי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י gila;1051169:
עכשיו נתחיל לדבר על מערכת בתי המשפט בישראל (בין השאר) ובמלחמת ההתשה שנלחמים באזרח הקטן שבסך הכל רוצה לחיות את החיים שלו, ואין לו זמן או כח מיותר לנהל מלחמה עם כל הגורמים מסביב שמונעים ממנו לחיות????
בקיצר מדינת בננות. מתקדמים למאבק הבא????
למי יש זמן וכוח לכל זה? :confused::eek::rolleyes:
יש שופט מסוים (לא זוכר כעת את שמו) בבית המשפט לעניני תעבורה, שכמעט תמיד מוציא את חברות התחבורה אשמות, כבר היו אצלו הרבה הצלחות.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י יערי;1051173:
יש שופט מסוים (לא זוכר כעת את שמו) בבית המשפט לעניני תעבורה, שכמעט תמיד מוציא את חברות התחבורה אשמות, כבר היו אצלו הרבה הצלחות.

טננבוים אחד.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
צריך לשאול רב אם מותר לפנות לערכאות.
אחרי הכל- אנחנו חרדים...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בהמשך למה שכתבה קופריטרית
קרה לי מספר פעמים שחיכיתי לקו 400 בתחנה מרכזית. הגיעה השעה היעודה - ואין שום אוטובוס, ועוד שעה יעודה - אין אוטובוס. לת"א - זורמים האוטובוסים כרגיל. לב"ב? הסדרן אפילו לא מתייחס.

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י GRN;1051281:
בהמשך למה שכתבה קופריטרית
קרה לי מספר פעמים שחיכיתי לקו 400 בתחנה מרכזית. הגיעה השעה היעודה - ואין שום אוטובוס, ועוד שעה יעודה - אין אוטובוס. לת"א - זורמים האוטובוסים כרגיל. לב"ב? הסדרן אפילו לא מתייחס.
כבר המו--ן זמן שאגד לא מפעילים את קו 400.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י כנגן המנגן;1051287:
כבר המו--ן זמן שאגד לא מפעילים את קו 400.
זה קרה מתי שכן הפעילו.

ריבק

משתמש רשום
הפתרון לדעתי הוא להקים מערך תחבורה מתחרה.
כשתהיה אופציה אחרת, אגד ידאגו לשלוח מספיק אוטובוסים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ריבק;1051831:
הפתרון לדעתי הוא להקים מערך תחבורה מתחרה.
כשתהיה אופציה אחרת, אגד ידאגו לשלוח מספיק אוטובוסים.
משרד התחבורה לא מאשר.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
באשכול השני הצעתי להריץ קמפיין שיפנה לבעלי רכבים חרדים שיעשו חסד בגופם בממונם וברכבם, ויעלו כמה שיותר טרמפיסטים, בדגש על אלו שאין להם חופשי חודשי.
זה יהודי חרדי קלאסי עם חן אמיתי של חסד.
שיראה את הפנים של הציבור החרדי.
ועל הדרך יוריד קצת הכנסות מאגד, ועומס מהאוטבוסים.
אנחנו בתקופה של שווין בנטל, לא? אז שבעלי הרכבים ישאו גם בנטל ובסבל של ציבור משתמשי אגד.

יערי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פיקצר פרפקט;1051886:
באשכול השני הצעתי להריץ קמפיין שיפנה לבעלי רכבים חרדים שיעשו חסד בגופם בממונם וברכבם, ויעלו כמה שיותר טרמפיסטים, בדגש על אלו שאין להם חופשי חודשי.
זה יהודי חרדי קלאסי עם חן אמיתי של חסד.
שיראה את הפנים של הציבור החרדי.
ועל הדרך יוריד קצת הכנסות מאגד, ועומס מהאוטבוסים.
אנחנו בתקופה של שווין בנטל, לא? אז שבעלי הרכבים ישאו גם בנטל ובסבל של ציבור משתמשי אגד.
לפי המיילים שרצים עכשיו הבנתי שיום החרם הוא בי"ז אב, לפחות ביום הזה אולי יקחו הרכבים הפרטיים את הנוסעים.
זה יהיה מחזה מרנין מגיע אוטובוס וכולם מנענים את ראשם בשלילה, ומאחוריו שורת רכבים שאוספת את האנשים. האמת קצת נסחפתי.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך שהגרפיקאים ירימו את הכפפה ויפיצו פרסומים בענין.
כמו שעשו נגד עישון ושאר בעיות.
ס"ה מדובר בחסד אמיתי והתנהגות יהודית.

חביבה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יערי;1051902:
לפי המיילים שרצים עכשיו הבנתי שיום החרם הוא בי"ז אב, לפחות ביום הזה אולי יקחו הרכבים הפרטיים את הנוסעים.
זה יהיה מחזה מרנין מגיע אוטובוס וכולם מנענים את ראשם בשלילה, ומאחוריו שורת רכבים שאוספת את האנשים. האמת קצת נסחפתי.
י"ז באב בין הזמנים זה קצת סיפור לאנשים מהצפון שרוצים להדרים.
אין להם דרך אחרת. אולי ספיישל?

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
ואני עמדתי בתחנת האוטובוס עם אשתי, שתי אחיות, שתי תינוקות, שני מבוגרים בני למעלה מ-60.

משעה 11:45 שעון בני ברק, עד שעה 2:30 !!!!!

חיכינו וחיכינו וחיכינו עד היום...

(בסוף נסענו עם טרמפים... תחשבו שלושה נשים 3 גברים, ותינוקים... הגענו לירושלים בשעה 5:00 לפנות בוקר)

מיכל101

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני חושבת שעדיף להתמקד באותו יום בהחרמת קו מסויים שיש לו תחליף, כדוגמת 402.
אחרת זה עלול להיות קצת פחות אפקטיבי - כי הירושלמים לא יכולים להסתדר בלי אוטובוסים.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר להחרים קו אחד בכל עיר, לרוב הקוים יש תחליפים בצורה של שני קוים, או הליכה קצרה ברגל.
זה אולי לא פוגע בכיס של אגד, אבל מראה את המרמור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה