קורונה קורונה עניני בלבד!!!

מצב
הנושא נעול.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
נתוני הקורונה: 600 נפטרים 393 במצב קשה

נהג ברכבת הקלה בירושלים אובחן הערב כחולה קורונה, אין חשש להדבקת נוסעים, נהגי רכבת נוספים שהיו עם הנהג יכנסו לבידוד.

‏דו"ח רשות המיסים: מרבית העסקים הצליחו להתמודד עם המצב

׳כאן 11׳ בפרסום ראשון: פרופ׳ רוני גמזו שוקל על דחיית פתיחת מערכת החינוך (מגיל 10) לאחרי החגים.

אפליית בתי הכנסת. שר הבריאות וסגנו ופרויקטור הקורונה שוחחו עם יו"ר וועדת החוקה ח"כ יעקב אשר והבטיחו לתקן את המתווה עד לתחילת שבוע הבא לאחר סיום דיוני השולחן העגול בנושא. בעקבות כך הודיע ח"כ אשר כי וועדת החוקה תכונס ביום ראשון לבחון את השינוי שיוצע, לאשרו או לבטלו במידת הצורך.

תן סימן

משתמש פעיל
יש קנס על יותר משני נוסעים ברכב?
ואם כן כמה?
יש דרך להתחמק? או איזה היתר לצרכים מסוימים?

היונה לבנה

משתמש מקצוען
יש קנס על יותר משני נוסעים ברכב?
ואם כן כמה?
יש דרך להתחמק? או איזה היתר לצרכים מסוימים?
וועדת החוקה בכנסת שהייתה אמורה לאשר את החלטות קבינט הקורונה לא תתכנס מחר בעקבות אפליית בתי הכנסת.
כך שזה עדיין לא אושר

רייזי 36

משתמש מקצוען
זה בעצם אומר שההגבלות לא נכנסו לתוקף?
כניסה לתוקף: בהתאם לחוק, תקנות שהותקנו לפי החוק יוגשו לוועדה של הכנסת והכנסת תהיה רשאית לאשר את התקנות כולן או חלקן, או לא לאשרן או לשנות את תקופת תוקפן בתוך 24 שעות. ככל שלא התקבלה החלטה בפרק הזמן הזה – יתפרסמו התקנות וייכנסו לתוקף עם פרסומן (בתום 24 שעות ממועד קבלת ההחלטה), והוועדה בכנסת תקיים דיון בתקנות ותחליט אם לאשרן כאמור לעיל, בתוך 14 יום – בנוגע להגבלות החלות על המרחב הפרטי והציבורי, או בתוך 28 יום – בנוגע להגבלות על פעילותם של עסקים ומקומות הפתוחים לציבור.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
ב.ד.ה. הר' אברהם שטיינברג ז"ל נפטר אחר שנדבק בקורונה - דמות ידועה בירושלים מעולם השמחות, שימש עשרות שנים כמתופף.

השר מיכאל ביטון ב׳גל״צ׳ - ״כרגע יש 400 חולים במצב קשה, אם נגיע ל-700-800 - הולכים לסגר״.

׳ידיעות׳: הקורונה במספרים - בארה״ב הגיעו אתמול לשיא עולמי: 5 מיליון איש נדבקו בקורונה. בברזיל הגיעו אתמול למספר של 100.000 מתים מתחילת הקורונה.

׳ערוץ 12׳: פרסום ראשון: 84 איש מתו מקורונה בבתי האבות בחודש יולי - החודש הקשה ביותר מתחילת הגל השני.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
למעלה מארבעים חולים נדבקו בקעמפ של ישיבת הגר"ח מן ההר בביתר, הישיבה ארגנה קעמפ ביישוב נווה שבדרום בתחילת ימין בין הזמנים שם נדבקו הבחורים.
ל'בחדרי חרדים' נודע כי בנו של אחד מאנשי הצוות בקמעפ שהיה חולה בקורונה השתתף בקעמפ מה שגרם להדבקה ותסמינים אצל ארבעים בחורים בישיבה.
בישיבתו של הגר"ח מן ההר מהעיר ביתר, הבחורים נמצאים בישיבה מחג השבועות ולא חזרו לביתם במוצאי ט' באב, ביום ראשון בבוקר הם יצאו לקמפוס בישוב נווה בדרום. הבחורים שהו במתחם עד יום רביעי בערב.
הבחורים שנדבקו חלקם הגדול פונה למלוניות קורונה, וישנם עוד בחורים שפתחו תסמינים ולא קיבלו עדיין תשובות

היונה לבנה

משתמש מקצוען
‏רוני גמזו בשיחה לתקשורת החרדית: ״רמת התחלואה בחברה החרדית היא גבוהה מאוד, אני לא אומר את זה כביקורת, זה משהו שמסכן את החברה, מסכן את הקשישים בחברה החרדית. אנחנו מבינים למה זה, אסור לכעוס על זה. הפתרון זה לא לעשות סגרים, צריך לטפל בזה״.
״צריך להביא את הציבור לחזור להיבדק. אני חושש מא' אלול, זה תאריך קדוש ואני יודע כמה הוא קריטי לציבור החרדי, זה מחזיק את עם ישראל, אני מבין את זה. אני עדיין מתלבט בנושא פתיחת שנת הלימודים לכל המגזרים, שרי החינוך והבריאות וראש הממשלה יצטרכו להחליט״.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
למה לא עשו סגר רציני ב3 השבועות
כשאף אחד ממילא לא יצא מהבית
במקום עכשיו שיסגרו לנו שוב את החתונות?! :(

ורד בגליל

משתמש מקצוען
‏רוני גמזו בשיחה לתקשורת החרדית: ״רמת התחלואה בחברה החרדית היא גבוהה מאוד, אני לא אומר את זה כביקורת, זה משהו שמסכן את החברה, מסכן את הקשישים בחברה החרדית. אנחנו מבינים למה זה, אסור לכעוס על זה. הפתרון זה לא לעשות סגרים, צריך לטפל בזה״.
״צריך להביא את הציבור לחזור להיבדק. אני חושש מא' אלול, זה תאריך קדוש ואני יודע כמה הוא קריטי לציבור החרדי, זה מחזיק את עם ישראל, אני מבין את זה. אני עדיין מתלבט בנושא פתיחת שנת הלימודים לכל המגזרים, שרי החינוך והבריאות וראש הממשלה יצטרכו להחליט״.
תודה על כל העדכונים
:)

חזקי חדד

משתמש פעיל
אחוז התחלואה גבוה, אחוז המתים לא יותר גבוה משאר האוכלוסייה בגל השני, כנראה שהבדיקות לא ממש משקפות את המציאות.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
ויסברג ב׳בחדרי׳: הידרדרות הערב במצבו של האדמו״ר משומרי אמונים שחלה בקורונה. האד׳ מורדם ומונשם בביה״ח ובשעות האחרונות חלה גם בדלקת ריאות.

12 אנשים נפטרו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה בישראל

התפרצות בישיבה בביתר עילית – התלמידים יצאו לנופש ולא שמרו על ההנחיות – 52 נדבקו

היונה לבנה

משתמש מקצוען
הפרויקטור רוני גמזו מזהיר כעת במסיב"ע: אם התחלואה במודיעין עילית תמשיך לעלות נטיל סגר על העיר

ממונה הקרורונה פרופ' גמזו: במקרה של סגר נוסף על עיר 'אדומה' זה לא יהיה חגורה מסביב לעיר אלא מניעת יציאה מהבתים

בנק ישראל: משבר הקורונה חמור יותר מתרחישי הקיצון שאליהם נערכנו

עשרה ימים לאחר שחלה בנגיף: השר רפי פרץ יצא מבידוד

ניו זילנד: חולה קורונה אובחן במדינה לאחר 102 יום ללא נדבקים חדשים

עוקר הרים

משתמש מקצוען
ניו זילנד: חולה קורונה אובחן במדינה לאחר 102 יום ללא נדבקים חדשים
לפי האתר הזה ב-102 ימים האחרונים אובחנו בניו זילנד קרוב למאה נדבקים חדשים

מרחבית

משתמש מקצוען
ציטוטים:

ב"הדסה עין כרם" סגרו את היחידה לטיפול נמרץ פנימי למטופלים שאינם חולי קורונה והצוות הועבר לתגבור היחידה לטיפול נמרץ קורונה שבה מאושפזים (נכון לאתמול) 22 חולים במצב קשה. בית החולים נותר עם יחידת טיפול נמרץ אחת המיועדת לחולים אחרי ניתוחים ופגיעות טראומה וגם היא בתפוסה מלאה. פרופ' דרור מבורך אמר: "ברגע שאין מקום לטפל בחולים ממחלקה רגילה, זו התחלה של קריסה. ירושלים היא אמנם עיר אדומה, אבל מה שקורה כאן עכשיו עלול להפוך בקרוב לשגרה בכל הארץ עם פתיחת שנת הלימודים ובעונת החורף".

ב"שיבא" צומצם מספר המיטות בטיפול נמרץ ביותר מחצי בעקבות העברת הצוותים בהן לטיפול נמרץ קורונה. פרופ' אהוד גרוסמן אמר: "לפי התחזיות היו אמורים להיות עכשיו כ–310 חולים קשים בכל הארץ. אנחנו כבר כמעט ב–400. לפני כמה ימים מספר המונשמים היה 99 וכיום הוא כבר 118. אם זה הכיוון ואף אחד לא יעשה כלום – נגיע לקריסה", הזהיר.

סמנכ"ל "שערי צדק", ד"ר ספי מנדלביץ, אמר: "בית החולים נמצא כבר בתפוסה מלאה עם חולים במסדרונות. ירדנו בהיקף הפעילות בטיפול נמרץ הרגיל כדי להסיט משם כוח אדם. הצוותים מותחים את עצמם לקצה גבול היכולת עם עוד ועוד משמרות, ואנחנו רק בקיץ".

גם ברמב"ם סגרו את היחידה לטיפול נמרץ פנימי כדי לתגבר את מערך הקורונה. מנהל רמב"ם ד"ר מיקי הלברטל מסר כי "אתמול התבקשנו לפתוח מחלקת קורונה נוספת ונאלצנו לסגור טיפול נמרץ פנימי. עושים ג'אגלינג כדי לתת מענה לכל החולים. ככל שהעומס יגבר ומספר החולים יעלה נצטרך לצמצם עוד פעילות בבית החולים".

היונה לבנה

משתמש מקצוען
ישראל עברה את סין במספר חולי הקורונה
על פי נתוני משרד הבריאות, נכון להערב מאושפזים 375 חולי קורונה במצב קשה. מספר המונשמים עומד על 110. 5 חולים נפטרו מאז חצות, ו-622 מאז פרוץ המגיפה | ישראל חצתה את מנין החולים הכללי בסין - מקור המגיפה
נגיף הקורונה ממשיך להכות בישראל, ומספר החולים ממשיך לזנק מיום ליום, והחל מאמש ישראל עברה את סין במספר החולים. מנתוני משרד הבריאות המתפרסמים הערב (שלישי), עולה כי 1,693 חולי קורונה אובחנו אמש בישראל, מתוך 23,982 תוצאות בדיקות שהתקבלו.

מאז אמש בחצות אובחנו 1,091 חולים חדשים, מה שהעלה את מספר החולים מאז פרוץ המגיפה ל-86,147 - מתוכם 25,468 חולים פעילים לאחר ש-60,055 חולים החלימו עד כה.

מתוך החולים, 797 מאושפזים, 170 במצב בינוני ו-375 במצב קשה. מאז חצות 4 חולים נוספים נזקקו להנשמה - מה שהעלה את מספר המונשמים ל-110. 5 חולים נפטרו מאז חצות, ו-622 מאז פרוץ המגיפה.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
פרופ' גמזו בוחן אפשרות: סגר חמור יותר במתכונת עוצר

ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו רמז כי זו תהיה מתכונת שתהיה דומה לעוצר. קבינט הקורונה צפוי להתכנס ביום חמישי כדי לדון בין היתר בצעדים נוספים להורדת נתוני התחלואה
בממשלה בוחנים הטלת סגר על ערים "אדומות", אבל במתכונת שונה – ואולי אף מגבילה יותר, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו רמז כי זו תהיה מתכונת שתהיה דומה לעוצר. קבינט הקורונה צפוי להתכנס ביום חמישי כדי לדון בין היתר בצעדים נוספים להורדת נתוני התחלואה.
משרד הבריאות פרסם את הקו האדום שלו להחרפת ההגבלות ושקילת סגר: 700 חולים במצב קשה ומונשמים שיתאשפזו ויזדקקו לטיפול אינטנסיבי. כך לדברי גורם בכיר במשרד לכאן חדשות. הגעה לקו האדום תיצור קושי במתן טיפול איכותי ואינטנסיבי, ולכן יהיה צורך לשקול החמרת הגבלות וסגר.
מנתוני התמותה של משרד הבריאות עולה כי בחודש אוגוסט, עד ל-8 בחודש, מתו 89 בני אדם – שיעור שהוא כמעט כפול מהשיעור בחודש יולי באותה תקופה. בכל חודש יולי מתו 194 בני אדם, פי 5 מחודש יוני. אם שיעור התמותה יימשך כך, חודש אוגוסט עלול לשבור שיא בתמותה מקורונה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה