קבלות באקסס

מורדי

משתמש רשום
אחד הלקוחות שלי, שאני מתחזק לו את האקסס שבניתי לו, רוצה להתחיל להדפיס קבלות מתוך האקסס. השאלה למומחים כאן - האם זה אפשרי מבחינה חוקית, ואם כן מה אני צריך לעשות בשביל זה (איזה טבלאות ואיך הן אמורות להיות מוגדרות)
מצו"ב קובץ עם הנחיות של רשות המיסים, אבל לא הצלחתי להבין מתוכו מה בדיוק צריך, והאם אקסס אפשרית בשביל זה.

תודה רבה לעוזרים.

קבצים מצורפים

• horaot_4_01.pdf
    KB 130.1 · צפיות: 22

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אנחנו עשינו לפני למעלה מעשור קבלות באקסס בצורה פרטית (כעת זה דרך מתכנת שיש לו חברה רשומה ורשיון להפצת תוכנה מרשות המיסים)
בשעתו ביררתי על הרשיון מרשות המיסים ושלחתי להם מייל
והם אמרו שאם אני פרטית אני לא צריכה לקבל מהם שום אישור מס רשיון (הרשיון הוא על הפצת התוכנה)
רק להקפיד לעשות את הקבלות בצורה שהם מבקשים בהנחיות
שזה אומר:
אין אפשרות למחוק קבלה אחרי שיצא מקור
מקור יוכל להיות מודפס רק פעם אחת
צריך להיות טבלת קבלות לפי סדר רץ שיהיה בה את פרטי הקבלה שפם, סכום, מס קבלה, תאריך הוצאה, תאריך ערך, וצורת התשלום

מה שאנחנו עשינו זה קוד
שברגע שלחצנו על הנפקת קבלה
נתן מס' לקבלה לפי סדר רץ, ופתח שורה חדשה בטבלה נפרדת שנקראה טבלת קבלות עם כל הפרטים הנ"ל.
כמובן בפקודת הדפסה הוא סימן שכבר הודפס מקור
ואז בפקודת הדפסה פעם שניה הוא הדפיס את המילה העתק
על החשבונית/קבלה שיוצאת צריך כמובן להיות רשום מס הקבלה העתק או מקור ומס החברה שלכם, כמו בכל קבלה/חשבונית מודפסת

מקוה שהועלתי.

מורדי

משתמש רשום
תודה רבה על התגובה.

כמה שאלות ברשותך:
1. איך רשות המיסים יכולה לדעת שלא הדפסתי פעמיים מקור?
2. חותמים אח"כ ידנית על המסמך שהודפס?
3. איך מבטלים קבלה?
4. והאם כל זה רלוונטי גם לקבלות לפי סעיף 46 לתרומות?

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
1. אנחנו יצרנו קוד שכל פקודת הדפסה הוא קופץ בשדה בטבלה כמה פעמים זה הודפס
אם זה עומד על 0 פעמים הוא מאפשר להדפיס רק פעם אחת ומדפיס עם המילה "מקור"
מעל מס 1 הוא מאפשר להדפיס כל כמות שאנחנו רוצים וכמובן עם המילה "העתק"

2. קשקוש ישני (את צורת החותמת הוצאנו ג"כ בקבלה)
אפשר לברר על חתימה דיגיטלית נראה לי דורש תוסף/תוכנה שמבצעת את זה

3. זיכוי לקוח כשגם זה נכנס לטבלת הקבלות
או שבשורה של הקבלה יש עוד 2 עמודות שנקראות בוטל וסיבת ביטול
אבל אי אפשר להחזיר את מס הקבלה אחורה
זה חייב להיות בסדר רץ והביטול חייב להיות יחד עם הקבלה

4. אין לי מושג. מאמינה שכן

HUBHCBH

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
בעבר התענינתי והפנו אותי להשתמש ב API עם תוכנה שיושבת על האינטרנט ומנפיקה קבלות.
בסוף לא הוצרכתי, ע"כ אין לי מידע..

FullTime

משתמש מקצוען
פעם רו"ח אמר לי שהפקת קבלות זה רק בתוכנה רשומה, לא שאלתי אותו אז מהיכן הוא לוקח את זה.
לפי המשתמע מכאן אין צורך ברישום, אם התוכנה נוצרה על ידי הנישום בעצמו...
הצורך הוא רק לעמוד בכללים הכתובים בהודעה של שקדיה.

הכי מומלץ שההוא ישאל את הרו"ח שלו, כי בסופו של דבר הרי הוא צריך לאשר לו את זה...

מורדי

משתמש רשום
תודה רבה לכל העונים. אם מישהו יכול להוסיף עוד מידע כמובן שאשמח.

FullTime

משתמש מקצוען
אולי בפורום דין וחשבון יוכלו לתת מענה מקצועי יותר...
אם כן, תודיע לנו בסוף מה נהיה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה