דיון קבוצת ביקורת ספרותית

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הכוונה היא שכאן יעלו השיתופים, ובפורום הקריאה התגובות?
אני הבנתי שלא רק תגובות על שיתופים מהפורום אלא גם תגובות וביקורת על ספרים, נשמע לי יותר הגיוני ורלוונטי.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ועד שהרעיון יאושר או ייפסל -

דיינו אם 200+ המאושרים בפורום - שבוודאי מבינים היטב בכתיבה ובקריאה - יחוו דעתם בתגובות על טקסטים העולים כאן, וכן יפרסמו ביקורות ספרות (ותודה לכל מי שעושה זאת. ביקורות ספרות הן החלק המקצועי ביותר בפורום כרגע).

תמיד החלום על מה שלא קיים נראה קורץ יותר. אם רק תהיה קבוצה הפתוחה לכל מי שכתיבה מעניינת אותו... אוהו אלו ביקורות משובחות וממנפות תצמחנה משם!
האם? אכן? אולי.
אפשר גם שלא: הנה, יש מקום כזה. דף המאמרים. ובכל זאת טרם נראו שם אלפי התגובות לטקסטים הספרותיים המשובחים המתפרסמים.

הפורום הזה שלנו כבר קיים. יש בו את הכישרונות ואת המבינות. יש בו את חובבי הכתיבה והקריאה. ויש בו גם אתכם, שכבר התקבלתם אליו! (בניגוד לאחרים המבקשים את הרעיון בגלל שלא התקבלו מסיבות שונות, ואכמ"ל). ומה היה העולם חסר? רק את תשומת הלב שלכם להוסיף עוד הערות ותגובות לאשכולות של אחרים, כמו שגם הם יוסיפו לאשכולות שלכם מידה כנגד מידה.

בהצלחה.

+shira

משתמש סופר מקצוען
ועד שהרעיון יאושר או ייפסל -

דיינו אם 200+ המאושרים בפורום - שבוודאי מבינים היטב בכתיבה ובקריאה - יחוו דעתם בתגובות על טקסטים העולים כאן, וכן יפרסמו ביקורות ספרות (ותודה לכל מי שעושה זאת. ביקורות ספרות הן החלק המקצועי ביותר בפורום כרגע).

תמיד החלום על מה שלא קיים נראה קורץ יותר. אם רק תהיה קבוצה הפתוחה לכל מי שכתיבה מעניינת אותו... אוהו אלו ביקורות משובחות וממנפות תצמחנה משם!
האם? אכן? אולי.
אפשר גם שלא: הנה, יש מקום כזה. דף המאמרים. ובכל זאת טרם נראו שם אלפי התגובות לטקסטים הספרותיים המשובחים המתפרסמים.

הפורום הזה שלנו כבר קיים. יש בו את הכישרונות ואת המבינות. יש בו את חובבי הכתיבה והקריאה. ויש בו גם אתכם, שכבר התקבלתם אליו! (בניגוד לאחרים המבקשים את הרעיון בגלל שלא התקבלו מסיבות שונות, ואכמ"ל). ומה היה העולם חסר? רק את תשומת הלב שלכם להוסיף עוד הערות ותגובות לאשכולות של אחרים, כמו שגם הם יוסיפו לאשכולות שלכם מידה כנגד מידה.

בהצלחה.
גם נכון.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הכוונה היא שאת ככותבת תקבלי תגובות מאלו שאינם חברים ואין להם הרשאה. סתם, חובבי קריאה שיש להם מה לומר.
וכן, מן הסתם התגובות האלו יהיו פחות מקצועיות, אבל לדעתי העניה הן חשובות לא פחות.
היה לי פעם ראיון עם הרב ישראל פרידמן, העורך של יתד נאמן, כדי להיכנס ככתבת חדשה. סיפרתי על תחום עיתונאות שהייתי חדשה בו, והודיתי שכחדשה בענף - אני נתקעת לפעמים, ולא בטוחה איך נכון לכתוב.
במקרים כאלו, אמרתי, אני פשוט פונה לחברות בעלות ניסיון רב יותר בתחום העיתונאות, שהן תגדנה לי אם זה טוב או לא.
ואז אמר לי הרב פרידמן משהו שבחיים לא אשכח:
למה לך לתת לסופרות בעלות ניסיון? כך שאל ותמה,
תפני לחברות בלי ניסיון. תפני לחברות שאינן סופרות.
שהן תגדנה לך אם זה טוב או לא.

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ביקורות ספרות הן החלק המקצועי ביותר בפורום כרגע
תופסת טרמפ
לצורך מה רצוי שיכתבו ביקורת ספרות?
אם כדי לשקף לסופר\ת את דעתינו על היצירה, מעולה, אבל זה דעה אישית של כותב הבקורת. ולכן המיצוי יהי רק אם יתנו תגובות על ביקורת., ודי בתגובות של החלק מהקהילה שמכיר את מושא הביקורת
ואם כז'אנר סיפרותי - תנו בקורת על ביקורת
רק אומרת. כאחת שכתבה את הביקורות האחרונות.

שהן תגדנה לך אם זה טוב או לא.
כלומר שהקהל שאמור לקרוא יתן את דעתו? נכון וכמובן קהל כמו קהל הוא חנות כל בו. שזה גם נתון.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
טוב, בסדר. חזרתי לסרוג.
הפסד שלכם, שתדעו.
רק עכשיו ראיתי...
אז אני דווקא כן בעד הרעיון... אם יפתחו אני בטח בפנים, כחובבת קריאה מושבעת, שרק אחר כך פנתה לאגף הכתיבה.
אבל-
אני בהחלט בהחלט חושבת שיש מקום, ומקום רחב, לאמירה של @מ"ם : מה בעצם בקשנו להביא כאן? מגוון רחב יותר של תגובות. אז אם רק נגיב יותר בעצמנו, ניתן פדבק ומשוב, יהיה גם יהיה את זה כאן. ובנימה אישית יותר: בתור אחת מהפורום פה, שכותבת וגם מגיבה פה ושם ושם ופה, כל בקורת, כל תגובה, חשובה ומקדמת. מחכים לזה בקוצר רוח, אז כן, מי שרוצה להגיב, שיעשה את זה, בלי לחשוש ובלי לפחד (החדשים תמיד מפחדים....;), אז אל תפחדו! תנו בראש) ובלי להתעצל (הותיקים תמיד מתעצלים... אם נפתח נושא והכותב לא מוכר עדיין, אז אין כוחחחח להסתכל אפילו... חבל, ראיתי כאן חומרים משובחים שכל חסרונם הוא ששם הכותב לא מספיק מפורסם כאן בכדי שנשקיע בו עוד חמש דקות מהזמן שלנו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה