דיון קבוצת ביקורת ספרותית

+shira

משתמש סופר מקצוען
בהמשך לרעיון הזה

תקנו אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שטובי הכותבים, ויש כמה כאלה בקהילתנו, יכולים להרוויח ממנה של ביקורת מהשטח.

הרי תכני הקבוצה בכל מקרה פתוחים לציבור, אז הרעיון הוא פשוט למסד כאן קבוצה נפרדת של קהל כזה שחובב קריאה ומעוניין לתת פידבק.

למי שמעוניין להתפרנס מכתיבה - זה גם יכול להגביר משמעותית את רמת החשיפה.

וזה גם ייתן בוסט לכל נושא הביקורת ספרותית.

לא נראה לי שהנהלת האתר תקדיש פורום רק כדי לבדר את הציבור בא"אר.
אבל אם מדובר בקהילת כתיבה שמבקשת את זה למען קידום מקצועי של חבריה - זה כבר סיפור אחר.

בקיצור, אתם בעניין?

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
הרעיון מעולה! להפוך את זה כנספח לקהילת הכתיבה הופך אותו לקצת יותר ריאלי...

כמות המשתמשים חובבי הקריאה - שרוצים להגיב כאן בקהילתנו הקדושה ואינם יכולים - גדולה מאד, כך שהפורום יהיה פעיל במיוחד...

הבעיה העיקרית לדעתי, איך גורמים שלא ייהפך הפורום למקום התגוששויות, וויכוחי סרק (עיין ערך אשכולות הקורונה), ועוד באיצטלא 'מקצועית'.

יפתחו דיונים על גיבורי הסיפורים, על אוהב-שונא את הספר / הסופר וכדו',
והדיון יעבור מהר לדיון בתוכן במקום ביקורת על הכתיבה עצמה...

מה עושים כשיש הרשאת תגובה לכלל המשתמשים, ובכל זאת להשאיר את הפורום מקצועי, עם תגובות ענייניות בלבד?

אין ספק שיצטרכו מנהלים זמינים עם יד על ההדק,
וכללים ברורים מה ניתן לכתוב ומה לא.

+shira

משתמש סופר מקצוען
אין ספק שיצטרכו מנהלים זמינים עם יד על ההדק,
קשה לדרוש דבר כזה ממנהלי הקהילה. אפשר למנות להם מנהל נפרד. נדמה לי שמציעת הרעיון בא"אר תהיה מוכנה לקחת על עצמה אחריות כזו.

ומעבר לזה - יש ערך עצום בעיניי לביקורת לא מקצועית. מהשטח. סתם, שנדע מה שונאים ומה אוהבים ולמה. בסוף בסוף, אלו האנשים שיצביעו ברגליים על הספר שלך.

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
קשה לדרוש דבר כזה ממנהלי הקהילה. אפשר למנות להם מנהל נפרד. נדמה לי שמציעת הרעיון בא"אר תהיה מוכנה לקחת על עצמה אחריות כזו.

ומעבר לזה - יש ערך עצום בעיניי לביקורת לא מקצועית. מהשטח. סתם, שנדע מה שונאים ומה אוהבים ולמה. בסוף בסוף, אלו האנשים שיצביעו ברגליים על הספר שלך.
ככה זה נשמע הרבה יותר טוב, אבל כמו שאמרו קודם צריך כללים ברורים אחרת ילך רק בלאגן...

+shira

משתמש סופר מקצוען
ככה זה נשמע הרבה יותר טוב, אבל כמו שאמרו קודם צריך כללים ברורים אחרת ילך רק בלאגן...
קודם כל תריך שמספיק חברים ירצו את זה.
אח"כ צריך שהנהלת הקהילה תסכים להתגייס למען החברים.
ואח"כ צריך שהנהלת האתר תיתר לבקשת מנהלי הקהילה...

קיצר, יש דרך.

+shira

משתמש סופר מקצוען
תוכלי להסביר לי מה בעצם מבקשים? לא ממש הבנתי מהאשכול שהפנית אליו.
רוצים לפתוח פורום קריאה.
זתומרת: ביקורות על ספרים, חוות דעת, התרשמות וכד'.
ההצעה היא לשייך את הפורום הזה כתת - פורום בקבוצה שלנו. כשהכותבים כאן יכולים לקבל פידבק מהשטח בזמן אמת.
אישית, אני חושבת שזה יתרום לי מאוד.
למי שרוצה לפרסם את הכתיבה שלו - זה גם מן הסתם יגביר את רמת החשיפה.
זה למיטב הבנתי, ומציעת הרעיון היא @ש קנר, אפשר לשאול אותה.

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רוצים לפתוח פורום קריאה.
זתומרת: ביקורות על ספרים, חוות דעת, התרשמות וכד'.
ההצעה היא לשייך את הפורום הזה כתת - פורום בקבוצה שלנו. כשהכותבים כאן יכולים לקבל פידבק מהשטח בזמן אמת.
אישית, אני חושבת שזה יתרום לי מאוד.
למי שרוצה לפרסם את הכתיבה שלו - זה גם מן הסתם יגביר את רמת החשיפה.
זה למיטב הבנתי, ומציעת הרעיון היא @ש קנר, אפשר לשאול אותה.
ואיך זה קשור לפורום כתיבה?
הרי לחברים שכאן יש הרשאה לכתוב פידבקים בזמן אמת. ולפעמים אכן יש כאן דיונים כאלה.
אלה שמבקשים פורום כזה הם כאלה שרוצים מקום מסודר (ומכובד יותר) מאא"ר.
לא כל כך הבנתי איך זה קשור אלי.

+shira

משתמש סופר מקצוען
ואיך זה קשור לפורום כתיבה?
הרי לחברים שכאן יש הרשאה לכתוב פידבקים בזמן אמת. ולפעמים אכן יש כאן דיונים כאלה.
אלה שמבקשים פורום כזה הם כאלה שרוצים מקום מסודר (ומכובד יותר) מאא"ר.
לא כל כך הבנתי איך זה קשור אלי.
הכוונה היא שאת ככותבת תקבלי תגובות מאלו שאינם חברים ואין להם הרשאה. סתם, חובבי קריאה שיש להם מה לומר.
וכן, מן הסתם התגובות האלו יהיו פחות מקצועיות, אבל לדעתי העניה הן חשובות לא פחות.
ועוד נקודה - כל קבוצה צריכה זריקת מרץ מפעם לפעם. ומועדון קריאה שכזה נשמע לי כמו משהו שיכול להפיח חיים בקבוצה - ואיתו גם את הכתיבה והדיונים המקצועיים.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
רעיון מעניין.
יכול להעלות כמה וכמה סברות בעד ועוד כמה וכמה נגד.
בכל מקרה מה שתחליט ההנהלה מקובל ויקבל את מלוא התמיכה.

הכוונה היא שאת ככותבת תקבלי תגובות מאלו שאינם חברים ואין להם הרשאה. סתם, חובבי קריאה שיש להם מה לומר.
וכן, מן הסתם התגובות האלו יהיו פחות מקצועיות, אבל לדעתי העניה הן חשובות לא פחות.

את זה ניתן לקבל בינתיים דרך כתיבת הסיפור ב״מאמרים״ כמו שכבר עשו כותבים וכותבות מכל הגוונים.
אדרבה, העיפו כמה שיותר חומר למאמרים, ותקבלו עליו פי כמה פידבק ותגובות מכל הבא ליד.

+shira

משתמש סופר מקצוען
רעיון מעניין.
יכול להעלות כמה וכמה סברות בעד ועוד כמה וכמה נגד.
בכל מקרה מה שתחליט ההנהלה מקובל ויקבל את מלוא התמיכה
כמו? נשמח לשמוע.
בכל מקרה, אין ספק שממבחינת ההנהלה מדובר כאן בג'סטה, ויש מטבע הדברים חששות שהעסק ייצור בלגן מיותר או סתם לא יוכיח את עצמו.
מה שכן, אני מאמינה שההנהלה מעוניינת ופועחת למען קידום הקבוצה, ואולי היא תראה ברעיון הזה את הפוטנציאל שאני ראיתי בו.

כמובן, בהנחה שעוד חברים יצטרפו לרעיון.

את זה ניתן לקבל בינתיים דרך כתיבת הסיפור ב״מאמרים״ כמו שכבר עשו כותבים וכותבות מכל הגוונים.
אדרבה, העיפו כמה שיותר חומר למאמרים, ותקבלו עליו פי כמה פידבק ותגובות מכל הבא ליד.
א. לא כל קטע מתאים למאמר.
ב. מאמר גם לא יתרום הרבה לפעילות ולחשיפה של הקבוצה הזו.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לדעתי העניה זאת הבעיה המרכזית. נכון, יש צד טוב בתגובות האלו. אבל מצד שני הן יכולות להוות מטרד.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אחד מחשובי הנוכחים העלה בפרטי נקודה מעניינת:

אם אכן תיפתח קבוצה כזו, יש צורך במקביל לנפות את פורום הכתיבה.
עד כה, היה תירוץ לקבל גם מי שכותב ברמה נמוכה, עבור התגובות לכותבים גם מאלו שרק קרובים לעולם הכתיבה.

+shira

משתמש סופר מקצוען

עד כה, היה תירוץ לקבל גם מי שכותב ברמה נמוכה, עבור התגובות לכותבים גם מאלו שרק קרובים לעולם הכתיבה.
מממ
בשביל חשובי הנוכחים זה ודאי יהיה פלוס. אני לעומת זאת כנראה אמורה לסגת עכשיו בחשש... אבל שיהיה, ניקח את הסיכון.
לדעתי העניה זאת הבעיה המרכזית. נכון, יש צד טוב בתגובות האלו. אבל מצד שני הן יכולות להוות מטרד.
אני מניחה שחובבי קריאה שיצטרפו למועדון יקבלו על עצמם כללי תרבות דיון ושיח מכבד. לא מדובר בא"אר.
וכמובן שאף אחד לא מחייב אף אחד להתייחס למשהו שמישהו כתב עליו.

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הכוונה היא שכאן יעלו השיתופים, ובפורום הקריאה התגובות?
ככה זה נראה....

אפשר לחלק את זה על פי מי שמעלה שיתופים. ומי שרק מגיב לאחרים יכול לחדש את פורום הקריאה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה