התייעצות קאוצ'ינג ושלום בית

מצב
הנושא נעול.

CHANEL

משתמש פעיל
שום שיטה פסיכולוגית או טיפולית לא המציא מישהןו משלנו..
כל ה"מבינים" משלנו פשוט לקחו שיטה והדביקו עליה פסוקים.
אולי זה כלול ב"חכמה בגויים"??
אבל אולי בדברים שנוגעים בנפש כדאי יותר להיזהר?
בכ"ז,נפש היהודי שונה מנפש הגוי
לה מתאים טיפול ע"פי תורה,מוסר,עבודת מידות.....

אברךליטאי

משתמש מקצוען
לא קראתי את הכל אבל לענ"ד נראה שיש 2 כיווני חשיבה

1. אני לא מסוגל/ת יותר , על ידי העצמה אישית וכל הברברת הזו ומכאן באים גירושין וכו'

2.לתת לבני האדם לעבוד בצורה איטית שיכולה לקחת זמן רב עם חוזקות ולא קאוצ'ינג של 3 חודשים וכך לשפר את הזוגיות

אנחנו חיים בעידן של אם זה לא מתאים לא לעבוד קשה אלא הכל מיד ומכאן באה שיטת הטיפול שזה רק הראשון שלא מסוגלים יותר

ראיתי משפט שפירסם הרב בויאר בפרסומות לסדנאות שלו שהמשפט הזה קנה אותי
(בערך ולא מדויק) טיפול רגשי זה מסירת הנפש שלך ביד המטפל
ומכאן תלוי כמה ירא שמים הוא וכמה כח יש לו להתמודד בחייו הפרטייים

efrat1

משתמש סופר מקצוען
פותחת האשכול הביאה דוגמא מקואצינג',
אז כולם נתפסו פה לקואצינג' בעד או נגד וכד'
הענין הוא לא התוכן אלא העובדה שזה לימודים שמעוררים תהליכים בנפש.
סיפרה לי מישהי שמכירה מקרוב שזה קורה גם בלימודי פסיכולוגיה,
וגם אצל חילונים
יש תמיד במסלולים אחוז מסוים של גירושין וכו'.
כמו שכתבה @כספומילי -
כשבנ"א עובר תהליך עם עצמו - יש כל מיני השלכות.
פתאום הוא יכול להבין שהוא במקום אחר מהמקום בו היה כשהתחתן.
או שדברים שעד עכשיו לא שם לב אליהם צפים.
הוא הרגיש כל הזמן שלא טוב לו ועכשיו יודע לשים את האצבע על הנקודה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
סיבה טובה לא ללכת לטיפול למי שככה עף על עצמו ועל השיטה שלו.

אברךליטאי

משתמש מקצוען

חבל שינעלו את האשכול בגלל כמה תגובות כאלו אולי כדאי לחזור לנושא המדובר
(לא למדתי אצל הרב הנ"לואני כלל לא מכיר אותו אלא מנסיון העבר)

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
בקיצור, מי שהולך לטיפול נפשי בכל רמה שהיא הוא בעצם נהיה בן אדם אחר שדורש התנהגות שונה כלפיו מבן הזוג שלו, ואם בן הזוג לא משכיל לתת לו את זה, זה אכן יכול לגרום לפיצוצים ובפרט שחלק מהטיפול זה שהמטופל לומד לא להסכים יותר לשתוק לדברים שחשובים לו

מי שמתחיל עבודה פנימית אמיתית, מפסיק לצפות שהשני ישתנה, ומפנים שהכל תלוי בשינוי שלו.

וכל רגש או חויה שהוא חווה כביכול מבחוץ - הוא בעצם השתקפות של האני האמיתי הפנימי שדורש ממנו איזשהו שינוי.

אף אחד לא יכול לפגוע בי - חוץ מאני בעצמי, ואני האחראית הבלעדית לאיך שאני מרגישה - זה כל התורה ממש בקצרה.

ומי שהולך ללמוד טיפול ומתחיל לצפות שכל העולם ישתנה לפי גחמותיו - לא התחיל עדיין לטפל בעצמו כלל.

מטעמים

משתמש מקצוען
יום שישי היום ואין לי זמן לכתוב תגובה מחושבת ומדוייקת אז רק בקצרה ואולי אחר כך אפרט יותר.
אימון- הוא ראשית כל מודעות, לזכותו של כל אדם באשר הוא לחיות חיים שטובים עבורו מתוך יכולתו, ערכיו והדברים שחשובים לו, זה מה שגם היהדות מצפה מאיתנו בתור יהודים, לכבד כל צלם אנוש מכווין שהוא יציר כפיו של הקב"ה.
אם יש אשה שחייה שנים בזוגיות חד צדדית, שבה הבעל הוא המחליט, הקובע, השולט, והתפקיד שלה זה לומר אמן ואולי גם את זה היא לא חייבת לומר, כי ממלא אין מי שישמע, היא חיה במקום של ריצוי שבה אין מקום לרצון שלה ודעתה אינה נחשבת לראויה בכלל וכל זה בתוך הבית שלה וע"י בעלה שאמור איכשהו להתייחס אליה כמלכה, אז עם קצת מודעות, היא מבינה שהמצב הזה לא תקין ומנסה להתרומם ולשפר את המצב הזה, אם הבעל מתקומם לנוכח חיי ההוללות שהיו לו עד עכשיו והוא לא יהיה מוכן לקבל שינוי, בדיוק לכן יש גם מסכת גיטין.
שום לימודי אימון, או אימון בעצמו, לא הופכים זוגיות מטובה לפחות, ההיפך הוא הנכון!
אנשים שחיים בזוגיות תקינה הגיעו לזוגיות נפלאה בעקבות אימון של אחד מבני הזוג או משניהם!
כשיש זוגיות קשה האימון רק מסיר את הלוט.,
האופציה השנייה היא לעצום עיניים ולא לדעת, יום בא והאשה משתגעת לאט אבל בטוח, ואחרי כמה שנים הבעל עוד המסכן שאשתו השתגעה לו באמצע החיים , הוא עוד זה ש"נדפק" ב"ה...
אולי נפסיק ללכת לרופאים כי אני מכירה הרבה יותר מארבע נשים שהלכו ואבחנו להן את המחלה??? לפני כן הם לא ידעו כלום! צריך לדרוש להפסיק ללכת לרופאים, ולערב את ח"ק מקלב שיעגן את זה בחוק ויפה שעה אחת קודם!!

סכסכנות לא הועילה לשום זוג.
והדברים הללו סכסכניים מאוד.

חכמים היזהרו בדבריכם

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
רק זהירות לפני שפוסלים, כי זה לראות חלקיק מתוך תמונה
ייתכן שהמשפט הנל נכתב במטרה להסביר עד כמה לא פשוט לבחור איש מקצוע מטפל בנפש,
ולאו דווקא כדי לומר משהו על עצמו (לא ידוע לי שהוא מטפל..)
בכל אופן גם לי נשמע שמדברים פה על מקום ספציפי
ויש לי חשד שאני גם יודעת על איזה מקום.
ככלל, לא אמור להיות שלימודים מביאים לפירוק בית טוב ויציב.
קאוצ'ינג בצורתו הנורמלית הוא כלים טובים להתמודדות עם אתגרים ויכולת להגיע להישגים, הצבת מטרות, לא משהו כזה עמוק וחופר.

אפרת ת

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שום שיטה פסיכולוגית או טיפולית לא המציא מישהןו משלנו..
כל ה"מבינים" משלנו פשוט לקחו שיטה והדביקו עליה פסוקים.
אולי זה כלול ב"חכמה בגויים"??
לא סתם עשיתי 3...
חלק מהגישה הרוחנית של הקאוצ'ינג הגיעה והתפתחה רבות בבודהיזם ובתורות רוחניות שונות.
אח''כ באה הגישה היהודית והכשירה אותו כליל ואף הוסיפה משלה.
הדבר לא קיים בפסיכולוגיה או שיטה טיפולית אחרת ששם החקר הוא הנפש בלבד, ואין שום דת מערבת או מגדילה את הידיעות והגישה ע''פ אמונותיה השונות.

גם ויקפדיה נותנת על כך איזכור גדול - קטן:
ׁ(לא פעם הם משמיטים דברים רבים הקשורים לדת ורוח)
  • ''גישה רוחנית - האימון משתמש בשפת הניו-אייג'. יש אמונה בכוחות רוחניים של האדם וברוחניות בכלל, שימוש בבודהיזם ובתורות רוחניות שונות.''

ממוקד

משתמש מקצוען
לא קראתי את הכל אבל לענ"ד נראה שיש 2 כיווני חשיבה

1. אני לא מסוגל/ת יותר , על ידי העצמה אישית וכל הברברת הזו ומכאן באים גירושין וכו'

2.לתת לבני האדם לעבוד בצורה איטית שיכולה לקחת זמן רב עם חוזקות ולא קאוצ'ינג של 3 חודשים וכך לשפר את הזוגיות

אנחנו חיים בעידן של אם זה לא מתאים לא לעבוד קשה אלא הכל מיד ומכאן באה שיטת הטיפול שזה רק הראשון שלא מסוגלים יותר

ומכאן תלוי כמה ירא שמים הוא וכמה כח יש לו להתמודד בחייו הפרטיים
אני לא בטוח, כי דווקא אימון אישי הוא כן עבודה ולא "אני לא מסוגל/ת יותר"
מי שמתחיל עבודה פנימית אמיתית, מפסיק לצפות שהשני ישתנה, ומפנים שהכל תלוי בשינוי שלו.

וכל רגש או חויה שהוא חווה כביכול מבחוץ - הוא בעצם השתקפות של האני האמיתי הפנימי שדורש ממנו איזשהו שינוי.

אף אחד לא יכול לפגוע בי - חוץ מאני בעצמי, ואני האחראית הבלעדית לאיך שאני מרגישה - זה כל התורה ממש בקצרה.

ומי שהולך ללמוד טיפול ומתחיל לצפות שכל העולם ישתנה לפי גחמותיו - לא התחיל עדיין לטפל בעצמו כלל.
לדעתי הגדרה קולעת.הדגש הוא על זה שאני שאנשים הולכים לטיפול כדי לטפל בשני ולא בעצמם, או כדי לתת שמות לבעיות של השני ולתסכולים שיש לי מהשני
או שדברים שעד עכשיו לא שם לב אליהם צפים.
הוא הרגיש כל הזמן שלא טוב לו ועכשיו יודע לשים את האצבע על הנקודה.
זה בדיוק ללכת לטיפול כדי לתת שמות לבעיות של השני. זה לא 'אימון אישי' ולא 'טיפול זוגי' אלא מסלול התנגשות ישיר

cherry c

משתמש סופר מקצוען
כל הזוגות שאני מכירה שהתגרשו היו בייעוץ זוגי קודם, אז? מזה נובע?

כל האנשים שנפטרו ממחלה קשה היו מאושפזים בבית חולים..

קצת מצחיק שאת מתארת אישה, אמא של חברה שלך שאת שאת כל כך חיצונית לה ראית ושמעת במשך השנים כמה השלום בית שם לא משהו, כדבריך לא דבש וקינמון, ובכל זאת נוח לך להשליך את האשמה על לימודי הקאוצינג.

נשים שיש להן קושי בשלום בית, בהחלט ייתכן שלאחר שנים של סבל/נסיונות/עבודה, הצליחו להביא את עצמן ללמוד קאוצינג, ואז לאחר תהליך שנסתר מעיניך החטטניות משום מה, (שבו הם ניסו בפעם המי יודע כמה ללכת לייעוץ זוגי, שבו הם קלטו את מה שהסביבה קלטה 10-20 שנה לפניהן, שבו הם בכו והתאבלו ולחמו ועבדו והזיעו והעלו חרס בידן) הן התגרשו.

ואת באה ושופטת אותן.
את שופטת אותן, לא רק את השיטה, בהודעה שלך את בעצם אומרת, מסכן הבעל האומלל, שנים הם עוד הצליחו לשרוד ורק זה שאשתו פתחה עינים והלכה ללמוד אימון גרם לה למאוס בו ולדרוש גט, זה כל כך לא בסדר מצידה, כמו שהיא חיה איתו 5-10-15 שנה קודם, ככה היא יכלה להמשיך לחיות, סתם, סתם היא התגרשה.

אם את מנסה לעשות סטטיסטיקה, אז אני מכירה נשים גרושות שלמדו אימון או שיטה דומה אחרת, שחלקן התחתנו אחרי וחלקן המשיכו להיות גרושות, ואני מכירה נשואות (באושר? בסבל?) שלמדו את השיטה והמשיכו להיות נשואות (באושר? בסבל?).
אני אישית לא מכירה אישה אחת שהתגרשה עקב לימודים כלשהם מסוג זה.
אבל חבל שאני אהרוס לך את המסקנות.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
כתבו שבכל תחום טיפולי קיימים אחוזי גירושין במהלך הלימודים, וגם נימקו...
מענין שאני למדתי ייעוץ נישואין במקום מקצועי ומוערך, לא התגרשה אצלינו אף אחת בקורס והיו כאלה שהגיעו בסטטוס של גרושות ואמרו שאם היו יודעים אז מה שהם יודעים היום- לא היו בוחרים בצעד הזה.

חשוב להדגיש כי אין לי אג'נדה שחייבים להישאר בנישואין בכל מחיר... כי לעיתים המחירים כבדים מנשוא,
אבל חובה קדושה לנסות ולבדוק אם יש דרך להמיר את הסבל שבנישואין- במידה וקיים- בחיי נישואין מאושרים (כביכול "להתחתן מחדש" עם אותו בן זוג), ולקבל לפחות חוו"ד מקצועית אחת שהסבל אכן אובייקטיבי ובלתי ניתן לשינוי.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
הארת אגב:
לכל שיטה שהיא יש בעיתיות.
למה?
בד"כ שיטות מתימרות "לפתור בעיות".
שיטות לא יכולות לפתור בעיות, אפשר לפתוח את הראש ולבנות דרכי חשיבה וכד'.
את התהליך עצמו עושה האדם בלבד.
ולגבי גירושים, כל אחד שמתימר להבין מדוע, וודאי לא מבין.

CHANEL

משתמש פעיל
כל הזוגות שאני מכירה שהתגרשו היו בייעוץ זוגי קודם, אז? מזה נובע?

כל האנשים שנפטרו ממחלה קשה היו מאושפזים בבית חולים..

קצת מצחיק שאת מתארת אישה, אמא של חברה שלך שאת שאת כל כך חיצונית לה ראית ושמעת במשך השנים כמה השלום בית שם לא משהו, כדבריך לא דבש וקינמון, ובכל זאת נוח לך להשליך את האשמה על לימודי הקאוצינג.

נשים שיש להן קושי בשלום בית, בהחלט ייתכן שלאחר שנים של סבל/נסיונות/עבודה, הצליחו להביא את עצמן ללמוד קאוצינג, ואז לאחר תהליך שנסתר מעיניך החטטניות משום מה, (שבו הם ניסו בפעם המי יודע כמה ללכת לייעוץ זוגי, שבו הם קלטו את מה שהסביבה קלטה 10-20 שנה לפניהן, שבו הם בכו והתאבלו ולחמו ועבדו והזיעו והעלו חרס בידן) הן התגרשו.

ואת באה ושופטת אותן.
את שופטת אותן, לא רק את השיטה, בהודעה שלך את בעצם אומרת, מסכן הבעל האומלל, שנים הם עוד הצליחו לשרוד ורק זה שאשתו פתחה עינים והלכה ללמוד אימון גרם לה למאוס בו ולדרוש גט, זה כל כך לא בסדר מצידה, כמו שהיא חיה איתו 5-10-15 שנה קודם, ככה היא יכלה להמשיך לחיות, סתם, סתם היא התגרשה.

אם את מנסה לעשות סטטיסטיקה, אז אני מכירה נשים גרושות שלמדו אימון או שיטה דומה אחרת, שחלקן התחתנו אחרי וחלקן המשיכו להיות גרושות, ואני מכירה נשואות (באושר? בסבל?) שלמדו את השיטה והמשיכו להיות נשואות (באושר? בסבל?).
אני אישית לא מכירה אישה אחת שהתגרשה עקב לימודים כלשהם מסוג זה.
אבל חבל שאני אהרוס לך את המסקנות.
באשר לאמא של חברתי,
זו הבת שלה שתיארה את התהליך והשלכותיו,הקשר בין הלימודים לדרדור המצב בבית.
אני לא זו שבאתי וקישרתי.
לפי תגובתך הצינית והתוקפנית מעט,נראה שדברי מאדדד הציקו לך.....
לא הסקתי מסקנות,את זה את הסקת....רק באתי ושאלתי מה דעתכם.

זושא כץ

משתמש מקצוען
באשר לאמא של חברתי,
זו הבת שלה שתיארה את התהליך והשלכותיו,הקשר בין הלימודים לדרדור המצב בבית.
אני לא זו שבאתי וקישרתי.
לפי תגובתך הצינית והתוקפנית מעט,נראה שדברי מאדדד הציקו לך.....
לא הסקתי מסקנות,את זה את הסקת....רק באתי ושאלתי מה דעתכם.
אפשר לנעול את האשכול?

בציניות

משתמש מקצוען
אין לי את הכוח והמוח להיכנס ולחקור האם האימון המדובר ודומיו מזיקים או מועילים.
אבל דבר אחד צרם לי עד מאוד.
עצוב ומוזר לקרוא את אותם שמסנגרים ואומרים, שאותן נשים הגיעו מרקע של קושי בשלום בית וזוגיות, והאימון וכו' רק נתן להן את הכוח לעמוד על שלהן.
אתמהה, וכי זה לימוד זכות על השיטה?! זו הלא הטענה הנוראית ביותר נגדה! ועצם הלימוד זכות הזה מוכיח על עיוות יסודי.
וכי המטרה של אשה או איש השרויים במצוקה זוגית אמורה להיות 'כיצד אני מצליח/ה לעמוד על שלי, לדרוש את זכויותי, ולתבוע גירושין אם לא יתממשו ציפיותי'?! מהיכן מגיעים הרעיונות הללו?! בוודאי לא מהיהדות, שכידוע מזבח מוריד דמעות וכו' ואין צורך להרחיב בחשיבות המרובה שנקטו חז"ל ורבותינו לכל דורותיהם לשלומו של הבית היהודי והשכנת שלום בין איש לאשתו.
המטרה והשאיפה של כל אחד מבני הזוג אמורה להיות איך אנו מתקרבים, כיצד אנו משפרים את הזוגיות, ואיך נגיע אחד/ת לקראת השני/ה, איך נצליח לשמור על ביתינו ולהעלותו על דרך המלך, תוך ויתור וכבוד הדדיים ומידות טובות.
ושוב, ובהדגשה, מתוך ויתור, כי לצערנו בעידן מכבסות המילים שבדורנו, ויתור הוא מילה נרדפת (נרדפת תרתי משמע) לפראייריות, לנחיתות, לרפיסות. התפיסה הזו, גם אם היא נשענת אכן על גרעין של אמת, אך הרחבתה לפרופורציות לא שערום אבותינו, אמורה להיות זרה ומנוכרת למי שאבותיו עמדו למרגלות הר סיני.
ואם דרכו של האימון/קאוצ'ינג או איך שרק לא יקראו לזה, לא מובילה לשם, אלא לכיוון השני רחמנא ליצלן, הדירו רגליכם ממנו ומנעו רגליכם מנתיבו.

ולמען השלמת היריעה וכן כדי לשמור על כללי הפורום... ומסתבר שזו גם נקודת המפתח בכל העניין:
תחום הנפש, כפי גודל הרגישות, העדינות והמקצועיות הנדרשים בו, כך גודל הפירצות הקיימות בו. השרלטנות, גם אם לא במודע או בכוונה להרע, חוגגת בגדול.
כדי להרוס נפש של מישהו, לא צריך להתכוון, אוי ואבוי אם זה גם יהיה בכוונה... לפעמים אדרבא, ישנם בעלי כוונות טובות, ויתכן שהם גם בעלי חכמה ותבונה, אך משום מה, לערוך נתוח לב פתוח הם לעולם לא יעלו על קצה דעתם, אפילו ניתוח של צפורן חודרנית הם לא יעזו לעשות, כי מה לעשות, הם לא למדו והם לא יודעים, על אף החכמה והתבונה המפעמת בקרבם. אבל לעשות נתוח לב פתוח מסוג אחר, לפעור פצעים רגשיים, ובפעמים רבות להשאיר את הלב הפתוח לדמם, בלי יכולת וידע איך מאחים את התפרים.... בזה אין להם שום בעיה. וכוונתם אולי לשם שמים.... במקרה הטוב.
אבל הבעיה היא לא של אותם אנשים, הם, טוב להם בחיים.... הבעיה היא של אלו שהולכים ללמוד אצלם, או מפקידים את טיפולם בידם.
ואפילו אם מעבירי הקורסים הם כבר כן מומחים ומקצועיים באמת, אבל השיטה הסיטונאית בה משווקים ונלמדים כל אותם קורסים היא הרסנית ומזיקה. היא לא מביאה נזק יותר מתועלת, אלא נזק יותר מנזק...
לא ייתכן דבר כזה שתוך כמה שיעורים אתה נהפך לפסיכולוג, אפילו לא של עצמך, ובמחשבה שניה, במיוחד לא של עצמך... כי גם פסיכולוג מדופלם יתקשה יותר לטפל בעצמו מאשר באחרים - גם את הכלל הזה אנו כבר מכירים מחז"ל: אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים.
ושלא אובן לא נכון, ייתכן מאוד ששיטת הקאוצ'ינג או זולתה הן שיטות טובות ויעילות, ויש להן כלים עוצמתיים ואפקטיביים, אך ברור שכמו ששיטתו של פרופסור מלקולהיים מבוסטון לניתוחי מוח בילדים ה"י (סתם בשביל הדוגמה...) היא שיטה עם 97% הצלחה, אבל מי שלא מוסמך ויודע היטב איך משתמשים בשיטה, 'יצליח' בשם אותה שיטה לשלוח את מטופליו לעולם הבא.
כן הוא בעולם הנפש, ואולי אף יותר מכך, כי הנפש היא עדינה ורגישה ופתלתלה ועמוקה כל כך,
וחבל שבעבור בצע כסף, או מניעים אחרים, אולי אפילו טהורים ונאצלים, מציעים לכל בר בי רב דחד יומא לבוא וליטול את השם להיות מטפל רגשי/יועץ רגשי והמסתעף.
אין זה מופרך בעיני כלל וכלל להניח שהתופעות המתוארות בפתיחת האשכול הן פירות הבאושים של השיווק ההמוני של כלי מנתחים ותרופות מסוכנות בלי בקרה ופיקוח נאות.
האבסורד הוא, שדווקא בדורנו שהמודעות לבריאות הנפש עלתה לתודעה, התחום הזה הולך ונפרץ, ונהפך לדבר זול וקליל.
הנפש שלנו יקרה מידי וחשובה מידי מלהפקידה בידיים בלתי ראויות, ואת הנזקים הנגרמים מאותה שרלטנות, קשה מאוד מאוד לשקם.
פנו בבקשה, אם תצטרכו ונאחל שלא תצטרכו, אך ורק למי שהוא באמת מוסמך ומקצועי, לגוף רציני ואחראי, למקום מוכר ומסודר, ותיק ובעל קבלות, ובקיצור פקחו עיניים ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

נערך לאחרונה ב:

בציניות

משתמש מקצוען
אחר שכתבתי את תגובתי הקודמת, ראיתי את התגובה הבאה, וראיתי לנכון לצטטה כחיזוק, או כחידוד, או כקיצור, או כהקשר לדברי, (או מכל הסיבות הללו יחד):
נ. ב. ההדגשות שלי.
מענין שאני למדתי ייעוץ נישואין במקום מקצועי ומוערך, לא התגרשה אצלינו אף אחת בקורס והיו כאלה שהגיעו בסטטוס של גרושות ואמרו שאם היו יודעים אז מה שהם יודעים היום- לא היו בוחרים בצעד הזה.

חשוב להדגיש כי אין לי אג'נדה שחייבים להישאר בנישואין בכל מחיר... כי לעיתים המחירים כבדים מנשוא,
אבל חובה קדושה לנסות ולבדוק אם יש דרך להמיר את הסבל שבנישואין- במידה וקיים- בחיי נישואין מאושרים (כביכול "להתחתן מחדש" עם אותו בן זוג), ולקבל לפחות חוו"ד מקצועית אחת שהסבל אכן אובייקטיבי ובלתי ניתן לשינוי.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ברור!
גם בכל אוכלוסייה קיימים אחוזי גירושין במהלך החיים,
ובכל שכונה קיימים אחוזי גירושין,
בכל תחום טיפולי קיימים אחוזי גירושין,
ואלו שלא למדו שום טיפול- גם בקבוצה הזאת קיימים אחוזי גירושין.

יש דרך לדעת מה גרם?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה