התייעצות קאוצ'ינג ושלום בית

מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אז איך את יודעת שחברותיך התגרשו בגלל בעל אלים?? אהה, הם סיפרו לך?! הרי הבעל הזה סיפר לחבריו את הסיפור ההפוך בדיוק..., אז את יודעת בדיוק מה היה... , טוב.

כן, אני יודעת מה היה.
ולפעמים מכירה גם את הצד השני (וזו יכולה להיות האשה או הבעל).
כשמכירים אדם עם הפרעות אישיות קשות, או עם חולי נפשי, אין צורך להאמין לסיפורים או לא. פשוט מכירים.

איזה ניסוח מזלזל, הזילזול במזבח ובשכינה שבוכה זה הנזק הקטן לעומת הפתח הרחב שאת קוראת בקול רם 'בואו חברותי וקרובותי, מרגישות שהבעל לא בסדר איתכם? דמכם אינו הפקר, בואו תשברו, תהרסו את עצמכן, את בן זוגכם, ואת ילדכם, וכל זה על מזבח ההעזה והרמת הראש ל"בעל אלים, רע, מופרע אישיות או חולי נפש ברמה שלא מאפשרת חיי נישואין" (שח"ו המזבח הזה לא יבכה ואפי' לא "קצת").

איני מזלזלת במזבח. אני מייקרת את בנות ישראל, את חייהן ואת שפיותן ואת זכותן לאושר.

ואכן, אני קוראת מכאן, בקול רם ביותר, בזהותי הידועה ובשמי הגלוי (בניגוד לאנונימים המכים כאן בסתר), לכל אשה הנשואה לבעל אלים, או לוקה במחלות והפרעות שאינן מאפשרות חיי נישואין תקינים, לעשות כל שביכולתה כדי לשחרר את עצמה מכבלים אלו לפני שיש ילדים.
כל רב המתמצא בייעוץ נישואין יאמר לה כך, וכל גדול בישראל. הדברים פשוטים.
והוא הדבר לגבי גבר הנשוי לאשה כזו.

גט במקרים כאלו אינו הרס. הוא פתח של תקווה לבנין חדש.

קרעפט

משתמש מקצוען
מאיפה הסטטיסטיקה?
אם יורשה לי לשאול????????

האשה ביהדות היא לא אשה כנועה,מי המציא את המושג הזה כנועה?
האשה היהודית היא כשרה,בכל אשת חיל לא נשמע פעם אחת המינוח כנועה!!
למה? כי למילה כנועה בקשר בין 2 אנשים יש קונוטציה שלילית מאד!
בזוגיות, אנשים עושים דברים בשתו"פ, נקודה.
אין השתלטויות ומלחמות שבעקבותיהן מגיעה הכניעה.
אשמח מאד, מאד לקבל את המינוח כניעה ממקור כלשהו.

לשון הרמב''ם אישות טו כ
וכן צוו חכמים על האשה שתהיה מכבדת את בעלה ביותר מדאי ויהיה לו עליה מורא ותעשה כל מעשיה על פיו. ויהיה בעיניה כמו שר או מלך מהלכת בתאות לבו ומרחקת כל שישנא, וזה הוא דרך בנות ישראל ובני ישראל הקדושים הטהורים בזיווגן, ובדרכים אלו יהיה ישובן נאה ומשובח.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אמת. ומצד שני חז"ל אפשרו לבעל לגרש את אשתו גם אם שרפה לו חביתה... (הקדיחה תבשילו)

וזיכו אותה לדרוש גט ('יוציא ויתן כתובה'), אם מדיר אותה מלאכול פרי, או להתקשט בבושם/תכשיט מסויים.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לשון הרמב''ם אישות טו כ
וכן צוו חכמים על האשה שתהיה מכבדת את בעלה ביותר מדאי ויהיה לו עליה מורא ותעשה כל מעשיה על פיו. ויהיה בעיניה כמו שר או מלך מהלכת בתאות לבו ומרחקת כל שישנא, וזה הוא דרך בנות ישראל ובני ישראל הקדושים הטהורים בזיווגן, ובדרכים אלו יהיה ישובן נאה ומשובח.

חיתוכי הציטוטים שנערכים כאן באשכול, זה משהו.

הלכה אחת קודם, באישות ט"ו י"ט, כתוב:

וכן צוו חכמים שיהא אדם מכבד את אשתו יותר מגופו ואוהבה כגופו. ואם יש לו ממון מרבה בטובתה כפי הממון. ולא יטיל עליה אימה יתירה ויהיה דבורו עמה בנחת ולא יהיה עצב ולא רוגז.

שוש10

משתמש פעיל
נזכרתי.... מכל הציטוטים פה בנושא הנישואים :
שפעם זוג שדעתם קלה הלכו לרב על בעיות בזוגיות אמר להם הרב אני רוצה לדבר עם כל אחד בנפרד
הבעל נכנס ציטט לו הרב את הרמב"ם שאדם צריך לכבד את אשתו יותר מגופו .. יותר מכפי יכולתו...
אחריו האשה נכנסה הרב ציטט לה את הרמב"ם שצריכה להתייחס עליו כמלך ותשמע בקולו....
וכמובן לפי רמת ההשכלה כל אחד סיפר לשני מה הרב אמר לו....
והנה בפיצוץ הראשון כל אחד צעק על השני איך את/ה לא מקיים הלכה מפורשת.....

מרחבית

משתמש מקצוען
לדעתי חלק מהויכוחים כאן, כי לא כולם מודעים למקרים קשים ממש. לא מדובר על חיים רגילים קצת יותר מורכבים. לא מדובר על בני אדם שבגדול הם בסדר ובגדול הם בריאים, ויש קשיים מציקים בקשר.
לפעמים יש קצרים בתקשורת יותר מהרגיל או הצפוי, ויש מה לעשות. לפעמים יש שוני די גדול באופי, ולכן הרבה אי הבנות, ויש מה לעשות.
אבל יש מקרים קשים באמת, שמי שלא מטפל במקצועו או לא ראה או שמע מקרוב, לא מתאר לעצמו במה מדובר. וחלק מהאנשים/נשים הללו, הפושעים בבן/בת זוגם בצורה נוראית, יש להם את הכושר והיכולת להיראות נחמדים מבחוץ. וזה מבלבל מאוד מאוד.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
וזיכו אותה לדרוש גט ('יוציא ויתן כתובה'), אם מדיר אותה מלאכול פרי, או להתקשט בבושם/תכשיט מסויים.
לא הייתי משווה בין שני הדברים (לפחות אני הייתי מסתדר עם חביתה לא מושלמת...)
וחוץ מזה הסוגיא של כל הדברים האלה בפרק המדיר הם ארוכות ולא פשוטות כלל. צריך ללמוד אותם קודם...

נערך לאחרונה ב:

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תורה ובהירות לא משיגים מציטוטים ומובאות... אנו יודעים כי אפשר לטהר את השרץ בק"ן טעמים....
ד' שוכן בלב האדם ומשם יוצאת התורה והאר ליבנו בתורתך.. פתח ליבנו וכו'

ובפרט לנשים שלא נדרשות ללמוד תורה שבכתובים כדי להשיג את חכמת הלב.
כך שמלחמת מקורות לא תיישב את הדעת...

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
לשון המצודת דוד על המילים אשת חיל מי ימצא
  • מי ימצא - מי יוכל למצוא אשת חיל כי הוא דבר יקר ומלתא דלא שכיחא...:rolleyes:

פרפר סגול

משתמש מקצוען
לדעתי חלק מהויכוחים כאן, כי לא כולם מודעים למקרים קשים ממש. לא מדובר על חיים רגילים קצת יותר מורכבים. לא מדובר על בני אדם שבגדול הם בסדר ובגדול הם בריאים, ויש קשיים מציקים בקשר.
לפעמים יש קצרים בתקשורת יותר מהרגיל או הצפוי, ויש מה לעשות. לפעמים יש שוני די גדול באופי, ולכן הרבה אי הבנות, ויש מה לעשות.
אבל יש מקרים קשים באמת, שמי שלא מטפל במקצועו או לא ראה או שמע מקרוב, לא מתאר לעצמו במה מדובר. וחלק מהאנשים/נשים הללו, הפושעים בבן/בת זוגם בצורה נוראית, יש להם את הכושר והיכולת להיראות נחמדים מבחוץ. וזה מבלבל מאוד מאוד.

כמה נכון,
ברור מאד מהאשכול שחלק מהמגיבים לא מדמינים לעצמם אפילו חיי אימה שכאלו, לדידם נשים טיפשות מתגרשות כי הבעל לא קנה להם בושם לחג...
נסו לספר להם 2 סיפורים על חויות שנשים כאלו עוברות והם יסתכלו עליכם כאילו אתם מדומינים, שקרנים וכו'.
ואגב בענין הציטטות, איך לא קם מישהו וציטט את "יכנה בנחת"?
נשגב.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
נכון. גם לא בגלל החביתה השרופה. וד"ל.
פירוש הרע"ב על המשנה: אפילו הקדיחה תבשילו - שרפתהו ע"י האור או ע"י מלח. דדרשי בית הלל ערות דבר, או ערוה או דבר , כלומר שאר דבר סרחון שאינו ערוה.
וכ' הרמב"ם בפירוש המשניות שכך ההלכה.

רמיזא

משתמש מקצוען
מאיפה הסטטיסטיקה?
אם יורשה לי לשאול????????

האשה ביהדות היא לא אשה כנועה,מי המציא את המושג הזה כנועה?
האשה היהודית היא כשרה,בכל אשת חיל לא נשמע פעם אחת המינוח כנועה!!
למה? כי למילה כנועה בקשר בין 2 אנשים יש קונוטציה שלילית מאד!
בזוגיות, אנשים עושים דברים בשתו"פ, נקודה.
אין השתלטויות ומלחמות שבעקבותיהן מגיעה הכניעה.
אשמח מאד, מאד לקבל את המינוח כניעה ממקור כלשהו.
הלכה ביהדות "כל מה שקנתה אשה קנה בעלה" הלכה אשה ברחוב ומצאה 200 ש"ח זה שייך לבעל, זוהי דוגמה אחת מרבים.
וזה מסמל כניעה להבנתי הקטנה.

פשוש

משתמש מקצוען
מבחינה הלכתית?
ממש לא.
נו, ואז, מה אתה רוצה לומר בזה שאתה כותב שהיא אינה יכולה לגרש את עצמה?
זה עניין טכני פשוט. הוא קידש. הוא יגרש. היא לא קידשה אותו.
מה זה קשור לכל נושא האשכול?
האם זה הוכחה לכך שהאישה צריכה להיות כנועה לבעלה, מושפלת, מקבלת מרות בכל מצב?

הציטוט של הרמב"ם לגבי אשה שצריכה לכבד את בעלה ויהיה לה מורא ממנו נועד בשביל האישה בלבד!
והציטוט של הרמב"ם לגבי בעל שצריך לאהוב ולכבד את האישה יותר מגופו נועד לבעל בלבד!

איזו הרגשה זו שבעל אומר לאשתו: את צריכה לכבד אותי ולירא ממני כמו למלך רם ונישא.
נשמע גרוע!

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה