התייעצות צפיה בסרטים לילדים

מיקי זאק

משתמש מקצוען
אני חוכך בדעתי כבר המון זמן .
אם נכון לתת לילדים בתקופתינו לצפות בסרטים כמובן כשרים כמו של אינטער'ן שטיל'' מהצגות של פורים בבאבוב וכאלה .????????????
ואדגיש אני כל השנה מקפיד מאוד בענין ואין פשרות בנושא.

מ. שלו

משתמש פעיל
D I G I T A L
הייתי במקום שלך בדיוק ואני התפשרתי בערב פסח אני לא אגיד שזה לא היה כדאי היה זמן איכות שיכלתי להספיק וכו אבל אני לא בטוחה שזה לא השפיע אליהם באיזשהו דרך.

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אם נכון לתת לילדים בתקופתינו לצפות בסרטים כמובן כשרים כמו של אינטער'ן שטיל'' מהצגות של פורים בבאבוב וכאלה .????????????
מניסיון.
ברגע שהם מגלים את המסך, הם לא זזים ממנו..
הם יבקשו כל היום הסרטות / קליפים / סרטים וכו' וכו'
זה ממכר קשה, בפרט ילדים קטנים.
אני לא אומר שא''א להראות להם כלום, אבל צריך לקחת בחשבון שעל כל צפייה הכי קטנה יגיע מבול של נדנודים ובקשות לא פוסקות לצפות עוד ועוד.
צריך משמעת ברזל וחוקים נוקשים ביותר מה רואים - כמה רואים - וגם זה אחרי שאתה יודע במה הם צופים, שלא תבכה על העבר..

נערך לאחרונה ב:

מ. שלו

משתמש פעיל
D I G I T A L
מניסיון.
ברגע שהם מגלים את המסך, הם לא זזים ממנו..
הם יבקשו כל היום הסרטות / קליפים / סרטים וכו' וכו'
זה ממכר קשה, בפרי ילדים קטנים.
אני לא אומר שא''א להראות להם כלום, א ל צריך לקחת בחשבון שעל כל צפייה הכי קטנה יגיע מבול של נדנודים ובקשות לא םוסקות לצפות עוד ועוד.
צריך משמעת ברזל וחוקים נוקשים ביותר מה רואים - כמה רואים - וגם זה אחרי שאתה יודע במה הם צופים, שלא תבכה על העבר..
כל מילה!
לקח לי הרבה זמן לגמול אותם....

יביר

משתמש צעיר
לדעתי אתה יכול להגביל מאוד את הצפיה, בערך סרט אחד לשבוע. ושיראו סרט על דברים טובים שהם עושים, כצ'ופר. כמובן סרט שראיתה בעצמך ואתה חושב שזה מה שהיית רוצה שהילדים שלך ילמדו (כמו שהזכירו כאן, בנוגע לאלימות ולא רק. גם אכזריות בין ילדים, חוסר כבוד למבוגרים ועוד...).
ככה אתה מגביל מראש כמה סרטים ואיזה סרטים, ולדעתי זה ימנע מהם 'להתמכר'.

אבל משהו חשוב! אם אתה אומר שבאופן כללי אתה מתנגד לצפיה בסרטים, הם יבינו שזה לא איסור כל כך חזק אם זה משתנה בעקבות התקופה ("אמת לא משתנה") וזה עלול להשליך על תחומים נוספים. מה שבטוח שזה לא מתחיל ונגמר בקורונה...

בהצלחה בהחלטה, אולי כדאי לשאול רב!

etgar

משתמש מקצוען
אם נכון לתת לילדים בתקופתינו לצפות בסרטים כמובן כשרים כמו של אינטער'ן שטיל'' וכאלה .????????????
לא הייתי ממליץ על הסרטים "הכשרים" הללו......

ג'ינג'י

משתמש מקצוען
אם כל השנה אתה מקפיד בענין (ואכן זה דבר חשוב וראוי לשבח מכמה סיבות.)
אין שום טעם להקל בתקופה הזו עם כל הקושי שבדבר.
אפשר למצוא דרכים אחרות להעסיק את הילדים וחלילה להקל בדבר שנוגע לחינוך ועתיד הילדים.
אשריך!

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אם המצב קשה -
מה אפשר בכ''א??..
1. אז גיליתי ש'זום' הוא תחליף נהדר לצפייה בסרט. מתקשרים לדודים/בני דודים ומנהלים איתם שיחה + משחקים בזום. זה יכול להיות 'חי צומח דומם', זה יכול להיות חידונים, או סתם להראאות תמונות ולהחליף חוויות.
2. במקרה וזה לא שייך, עדיף מצגות חינוכיות נטולות עלילה. לא משהו שיעסיק אח''כ את מוחו של הילד, אלא חומר חינוכי מלמד.
3. סרטונים משפחתיים - חתונות, טיולים, הצגות שעשו בני המשפחה, וכו' וכו'.

סיפורים

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הפקות ואירועים
לדעתי אתה יכול להגביל מאוד את הצפיה, בערך סרט אחד לשבוע. ושיראו סרט על דברים טובים שהם עושים, כצ'ופר. כמובן סרט שראיתה בעצמך ואתה חושב שזה מה שהיית רוצה שהילדים שלך ילמדו (כמו שהזכירו כאן, בנוגע לאלימות ולא רק. גם אכזריות בין ילדים, חוסר כבוד למבוגרים ועוד...).
צריך לזכור שבכול הנוגע לדיגיטל הילדים יותר מוכשרים מאיתנו.
כן, הפספוס בן השבע יודע לעזור לי כשהמדפסת לא עובדת (אנגלית הוא לא יודע, אבל יודע להגיד לי לבחור את השלישי).
ואם עד היום הסתדרתם בלי זה - דווקא עכשיו, כשהם משועממים, לא מומלץ ללמד אותם שהמסך הוא דרך להעביר זמן.

מיקי זאק

משתמש מקצוען
האינטערנ'ס מלאי אלימות!!
אני לא הייתי מראה לילדים שלי בלי לבדוק אותם קודם!
רצח, מכות רצח ועינויים.
נסחפת לגמרי.
אני דברתי וכתבתי שאני מגבר על סרטים מבוקרים וחרדיים מאוד אם שייך דבר כזה

מיקי זאק

משתמש מקצוען

אבל משהו חשוב! אם אתה אומר שבאופן כללי אתה מתנגד לצפיה בסרטים, הם יבינו שזה לא איסור כל כך חזק אם זה משתנה בעקבות התקופה ("אמת לא משתנה") וזה עלול להשליך על תחומים נוספים. מה שבטוח שזה לא מתחיל ונגמר בקורונה...

בהצלחה בהחלטה, אולי כדאי לשאול רב!
יפה!.
''עשה לך רב והסתלק מן הספק''.

פשוט מעצבת

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כוונתכם תעסוקה וגיוון לילדים-
בוודאי שלא מומלץ אינטערן וכו'
אלא סרטים כמו הרבי מחב"ד
פלאי הבריאה, סרטי טבע
הרבה פחות ממכר
ויוצאים עם תוכן!

שייכת

משתמש פעיל
תגידו,שאתם דנים בנושא מה טווח הגילאים של הילדים?
מה קורה שיש נערים ונערות??שרוצים כי הרבה 'חברים ' רואים,כן כן זה עקרוני תמיד,אפילו בחופש הגדול לא אפשרנו.אבל עכשיו זה אולי משהו אחר..
פרצנו את העיקרון הזה לתקופה זו..היה לנו קשה ,אך הכרחי
והאמת,זה לגמרי לזמן קצוב ביום..ואין מחשב מסתובב בבית.והם יודעים שאיך שחוזרים לללימודים,זה יגנז כלא היה
זו תקופה לא פשוטה,וברור שעדיף לא לאפשר מלכתחילה.בשביל זה עדיף להוועץ ברב ולהרגיש שלמים עם ההחלטה..
בהצלחה

ks

משתמש מקצוען
ממליצה מאד על מקרן ביתי.
היתרונות לעומת צפיה במחשב:
*אין גישה למחשב
*ניתן לבקר את התוכן ולהגבילו בקלות
*הצפיה בגדול ועל קיר, יותר נח לצפות (וכן לא ניתן לצפות בהחבא...)
*נח לצפיה מידית בחומרים מכרטיס המצלמה
*לא תופס את המחשב בזמן העבודה
אולי יש עוד

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אולי יש עוד
לא רבים על מקומות מול המחשב, כולם רואים טוב:)
נסחפת לגמרי.
לאן נסחפתי?
אני דברתי וכתבתי שאני מגבר על סרטים מבוקרים וחרדיים מאוד אם שייך דבר כזה
אז זה העניין! שכל האונטרן מבוקר, חרדי וכשר!(?) ובהרבה בתים רואים את זה, אבל לדעתי לא הכל מתאים שם, במיוחד לא לילדים רכים....

• תודה
Reactions: ks

Bat hen

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ממליצה מאד על מקרן ביתי.
היתרונות לעומת צפיה במחשב:
*אין גישה למחשב
*ניתן לבקר את התוכן ולהגבילו בקלות
*הצפיה בגדול ועל קיר, יותר נח לצפות (וכן לא ניתן לצפות בהחבא...)
*נח לצפיה מידית בחומרים מכרטיס המצלמה
*לא תופס את המחשב בזמן העבודה
אולי יש עוד
גם אני כך.
יצא לי מזמן לרכוש מקרן די בזול ועכשיו הוא בא לידי שימוש.
רק אני מוציאה ומחברת.
אני מחליטה מה רואים.
ואין להם שום אפשרות לחפש ולחטט בדברים אחרים.
וזה כמובן.. מגיע רק בזמנים מיוחדים כשמגיע להם...
כך אין להם אפשרות צפייה זמינה כל הזמן.

• תודה
Reactions: ks

יורם של

משתמש פעיל
גם אני כך.
יצא לי מזמן לרכוש מקרן די בזול ועכשיו הוא בא לידי שימוש.
רק אני מוציאה ומחברת.
אני מחליטה מה רואים.
ואין להם שום אפשרות לחפש ולחטט בדברים אחרים.
וזה כמובן.. מגיע רק בזמנים מיוחדים כשמגיע להם...
כך אין להם אפשרות צפייה זמינה כל הזמן.
אני קניתי מסגרות דיגטאלית שאפשר להכניס לתוכה USB ולראות שמה ויש לזה כל המעלות הנ"ל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה