דרוש מידע צום ת"ב לילדים

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
ביום כיפור אין בעיה לתת ממתקים, כיוון שזה לא צום של אבלות, ויודעת מקרה אישי של אישה שהיה אסור לה לצום ביום כיפור ואמרו לה כנ"ל על עצמה שתאכל מה שהיא רוצה (זה היה גדר שלא יכלה שיעורין אלא לאכול כרגיל). בת"ב לא נותנים כי זה אבל! לא לערבב.
ויכולות להיות מלא סיבות למה האמא לא נתנה לה ממתק. לא נשמע לי בכלל שזה הקטע של הצום (אולי היא פחדה מהרעש של הביסלי למשל)
חה חה חה פחדה מהרעש של הביסלי, והצרחות לא הפריעו להתפלל?
טוב הייתה עושה אם הייתה נשארה עם הקטנה בבית, שם הייתה אוכלת ביסלי ובמבה ומקנחת באיגלו...

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
חה חה חה פחדה מהרעש של הביסלי, והצרחות לא הפריעו להתפלל?
טוב הייתה עושה אם הייתה נשארה עם הקטנה בבית, שם הייתה אוכלת ביסלי ובמבה ומקנחת באיגלו...

ככה אני חונכתי להישאר בבית!!!!!
אבל לא רוצה להסיט את נושא האשכול.
אז....משיח עכשיו.

דבר סתר

משתמש פעיל
מזכירים לי משהו שלא עוזב אותי.
הייתי בבית כנסת בתור נערה בערב יום כיפור,היתה שם ילדה קטנה בת שלוש שצרחה לאמא שלה שרוצה ממתק(עמדו בחוץ אימהות לשמוע כל נדרי)והאמא אמרה לה,לא אסור!!! והילדה צרחה,והאמא התפללה ברוגע והפריעה לכולם להתפלל אבל ממתק לא קיבלה,ככה מחנכים למצוות הא??ילדה בת שלוש:mad:
אולי חבל שהיא הגיעה אתה לתפלה אבל ע"פ ההלכה אסור לתת אוכל במצב כזה
לא צריך למחות בילד אם הוא לוקח אוכל לבד

טירונית

משתמש מקצוען
אצלינו לא נותנים לילדים קטנים(מאוד) אבל לא מפריעים להם לקחת לבד אגב אבות אבותיינו היו רבנים ולא התגיירנו אתמול

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלנו רק מגיל חינוך (9) צמים בלילה. הבן שלי היה שנה שעברה בן כמעט 9 בתשעה באב, וחזר מהביכנ"ס רעב מאוד (למה? לא יודעת. אכל ארוחה מפסקת עם כולם) אז התיישב לאכול. בתשעה באב לא אוכלים ממתקים, ביו"כ אין בעיה כי זה חג - הולכים עם בגדי שבת.
ביו"כ אני יודעת שנותנים לילדים לאכול בצהריים בשרי, כי זה חג.
בבוקר הצום האדמו"ר שלנו מוודא עם כל הילדים לפני גיל מצוות שאכלו ושתו וגם דואגים להם לצלחת קורנפלקס עם חלב בביהכנ"ס במהלך שעות הבוקר ב 2 הצומות

אמת אחת

משתמש פעיל
האוכלים ביום כיפור מוסיפים יעלה ויבוא בברכת המזון
אין ענין של הימנעות מאוכל מסוים וכד' כיון שהעינוי הוא לא מטעמי אבלות

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ורק אני מרחמת על הילדים שלי... אמרתי לגדולה שנהיתה השנה בת מצווה שתעשה איך שהיא מרגישה... אני לא אהיה זו שאכריח אותה לצום.

ששונית

משתמש מקצוען
אביה של אמי שהיה מגדולי הדור הקודם הקפיד לא לתת לילדים בעצמו אבל כשביקשו הורה להם לקחת בעצמם עוד בליל ט' באב.
כמובן שמדובר היה בילדים בגיל כזה שיכולים להסתדר בעצמם

פרפר

משתמש מקצוען
ורק אני מרחמת על הילדים שלי... אמרתי לגדולה שנהיתה השנה בת מצווה שתעשה איך שהיא מרגישה... אני לא אהיה זו שאכריח אותה לצום.
אם היא בריאה, למה שלא תצום? היא חייבת בדיוק כמו כל יהודי.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

שאלת רב לפני שאמרת לה דבר כזה?
אם בתורה כתוב שחייבים מגיל מצוות, אז חייבים! ! ! !
לא צריך לרחם עליה בדבר כזה!

מרחבית

משתמש מקצוען
שמעתי שכתוב כי הנוהגים כך נקראים אכזרים. אנסה לחפש לכם את המקור.

כמדומני שזה פשוט שזו אכזריות.
אין שום סיבה שבעולם שיצומו. הם לא חייבים במצוות, והם לא בגיל חינוך.
לעומת זאת יש את כל הסיבות המובנות, לא למנוע מתינוקות ומקטנים אוכל ושתיה שהם נזקקים להם.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמדומני שזה פשוט שזו אכזריות.
אין שום סיבה שבעולם שיצומו. הם לא חייבים במצוות, והם לא בגיל חינוך.
לעומת זאת יש את כל הסיבות המובנות לא למנוע מתינוקים ומקטנים אוכל ושתיה שהם נזקקים להם.

מרחבית, את צודקת מאוד.
אבל יש אנשים שההגיון שלהם קצת שונה והם זקוקים לדיבורים כתובים ומפורשים וד"ל

מרחבית

משתמש מקצוען
מרחבית, את צודקת מאוד.
אבל יש אנשים שההגיון שלהם קצת שונה והם זקוקים לדיבורים כתובים ומפורשים וד"ל

אדרבא. ציטוטים מגדולים זה תמיד טוב.
(מעניין למה הם לא חפשו ציטוטים כשהחליטו להצמיא ולהרעיב תינוקות).
סליחה על החריפות... מובן מאליו שהיא לא מופנית כלפייך, לגמרי לא.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני לא רוצה לעבור על דברי השואל שלא להיכנס לפן ההלכתי, אבל מעניין אותי א"כ, מה מחפשים פה, שקט נפשי לגלות שעוד משפחה עושה דברים שלא ע"פ ההלכה אלא ע"פ הרגש???
אני באמת שואל ברצינות מה מחפש השואל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  44  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה