קורונה פרופורציות....

מצב
הנושא נעול.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
רק 20 איש בכל כניסה, עם קפסולה אמיתית?
בלי מגבות?
אלכוג'ל בכניסה ויציאה?
מסכות. כל. הזמן. על. כולם. בפה. ובאף?
כל החלונות פתוחים?
רק איש אחד לכל 4 מ"ר?

לא נראה לי שהיה באמת כזה מקום
מי שבאמת רצה לשמור על עצמו (כמו בעלי) ולא רק לסמן וי על ההנחיות המאוד מקילות של משרד הבריאות
התפלל בחוץ, עם מסכה כל הזמן, ובמרחק 2 מטר
אצלנו קיימו את הכללים האלו.

אכן לא שמעתי על הדבקות

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
או מוות של מי שהיה חגור, ומישהו (מקהילה אחרת שלא חוגרת) נכנס בו חזיתית.
בזה אשמה המדינה שלא הציבה שם מכמונת מהירות.

<צינית, צינית...>

ברברוג

משתמש פעיל
אם קהילה לא שמה מאבטח בפתח בית הכנסת שלה, למרות שההוראות מחייבות מאבטח - יש להם בהחלט אשם תורם לכך שנכנס מחבל.
והם לא יכולים לומר 'עשינו הכל, שמרנו על ההוראות, אבל מה לעשות, בגלל הסכמי אוסלו בא המחבל'.
אוקי, אז המחבל והיהודי אשמים באותה מידה??

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא ברור
ניסיתי כמה פעמים להבין את זה בפורום,
ואף אחד ממכחישי הקורונה לא ידע לענות על זה.
גם אלו שטוענים שאינם מכחישים לא ידעו לענות.
המוצא הישר של התשובה מתבקש לשתף אותנו.

מלכי גרוסמן

משתמש צעיר
לפני שאכתוב את דעתי אקדים ואומר שאני סופר מקפידה על הכללים מסיכה מרחק וכו'
ואני עושה כל המ שאני יכולה במקסימום השתדלות שלי לא להדביק ולא להדבק
אבל, אני לא יכולה לגרום שאחרים יעשו זאת כמוני ועל כן אני מכבדת את עצמי להתרחק מכל מי שמזלזל / הולך בלי מסיכה / מתעטש בהשפרצה פומבית ומקפידה לשתוף את ידי לאחר התקלות בלתי מכוונת שכזו. במשפחתי הקרובה רובם נוהגים כמוני, ב"ה לא היו חולים כלל במשפחה.
אחזק אד דעתה של רותי ואומר שההדבקה המונית בתוככי קהילה מקפידה ככל שתהיה נובעת גם מזלזול של הנדבק עצמו. זה לא פיר שעומדים פה אנשים ששומרים כלשונם ומצווחים על מפרי הכללים שמובילים יהודים למותם הטראגי בטרם עת. אם כל אחד ייקח אחריות פרטית על עצמו ויפסיק לנסות לתקן את העולם נראה ישועות.

ברברוג

משתמש פעיל
האמת, אני לא יודעת מה את מנסה להוכיח בכל האשכול הזה.
שצריך להישמר?
שמוטב שלא להישמר כבר מההתחלה?
שהחולים אשמים?
שהמדביקים שומרים על נפשם?
תעשי לי סדר.
קודם כל שאין קורונה דבר שני היא בכלל לא מסוכנת דבר שלישי המתים זה אשמתם של הנזהרים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם כל אחד ייקח אחריות פרטית על עצמו ויפסיק לנסות לתקן את העולם נראה ישועות
לו יהי כדברייך. כל הבעיה היא שיש המסרבים לקחת אחריות.
באלו שבעטים אנחנו בסגר אחרי סגר.
לעת עתה יש פה כאלו שמגבים את המזלזלים ואומרים לך : בעיה שלך שאת מתקרבת אליהם.
כי הרי מדינת ישראל מממנת כבישים, פארקים, מקומות עבודה ובתי חולים נפרדים לשומרים ולמזלזלים.
מי שמזלזל בחייו ובחיי הוריו וסבותיו שיעשה זאת בתחומיו שלו , הבעיה שהוא לא חי בגלקסיה אחרת.
מי שרוצה לשרוף את הבית שלו שיגור בוילה מבודדת. לא בבניין משותף.

מלכי גרוסמן

משתמש צעיר
לו יהי כדברייך.
לעת עתה יש פה כאלו שמגבים את המזלזלים ואומרים לך : בעיה שלך שאת מתקרבת אליהם.
כי הרי מדינת ישראל מממנת כבישים, פארקים, מקומות עבודה ובתי חולים נפרדים לשומרים ולמזלזלים.
מי שמזלזל בחייו ובחיי הוריו וסבותיו שיעשה זאת בתחומיו שלו , הבעיה שהוא לא חי בגלקסיה אחרת.
מי שרוצה לשרוף את הבית שלו שיגור בוילה מבודדת. לא בבניין משותף.
זה לא ממש כמו לשרוף.
כי מאדם נשא קורונה אפשר להתרחק
ביום כיפור בביה"כ בו הייתי אמורה להתפלל הופיעה רגע לפני כל נדרי אישה שעל פי ידיעתי בעלה חולה מאומת. לקחתי א ת רגלי ויצאתי מהשטח, התפללתי מאחורי החלון בשטח הפתוח.
אם הייתי נוקטת בשיטת הניקים פה לחנך אותה- ספק אם הייתי מצליחה. באופן בו בחרתי קטעתי את שרשרת ההדבקה ונפשי היתה לי לשלל

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואם לא ידוע שהוא נשא? ואם הוא לא מתרחק? ואם המקום צר מלהכיל ואם מדובר במיון פנימי? ואם את באמצע נסיעה ולא יכולה לקפוץ מהחלון?
די להיתממות הזו . מה את בדיוק מנסה להוכיח? שבכל דבר השומרים אשמים?
לנצח נגיש את הלחי השניה למי שמפרים כל הוראה ביד גסה רק כדי לא לוותר על טיפת נוחות?
נסתגר בבית לנצח כדי שהם יוכלו להסתובב ללא מסיכה כי היא מגרדת להם?
ביום כיפור בביה"כ בו הייתי אמורה להתפלל הופיעה רגע לפני כל נדרי אישה שעל פי ידיעתי בעלה חולה מאומת. לקחתי א ת רגלי ויצאתי מהשטח, התפללתי מאחורי החלון בשטח הפתוח.
אם הייתי נוקטת בשיטת הניקים פה לחנך אותה- ספק אם הייתי מצליחה. באופן בו בחרתי קטעתי את שרשרת ההדבקה ונפשי היתה לי לשלל
ביום כיפור התפללתי בבית.
כשהבן שלי השתעל שיעול אחת לשעה בערך (בדקתי) וכנראה מהמזגן השארתי אותו בבית כי פחדתי מאד על מנהלת המעון שהיא בסיכון נשארתי איתו בבית יומיים והלכתי לרופא לקבל אישור שהוא לא חולה.
אז תחסכי ממני את ההטפות.

kadima

משתמש מקצוען
ואם את לא יודעת שבעלה...
ואם את בס"כ צריכה להגיע לעבודה בעיר אחרת?
אז תרדי מהאוטובוס אם יעלה אחד ללא מסיכה?
(ולא. אי אפשר להתרחק ולשבת בסוף. כי לצערנו אין אוטובוס ללא כמה וכמה חסרי מסיכות)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואם את לא יודעת שבעלה...
(ולא. אי אפשר להתרחק ולשבת בסוף. כי לצערנו אין אוטובוס ללא כמה וכמה חסרי מסיכות)
והמזגן רק מעצים את הסיכון.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
זה לא ממש כמו לשרוף.
ומה עם כל הנשים שלא ידעו??? זה אשמתם שאולי נדבקו?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
זה לא ממש כמו לשרוף.
אז את נפשך הצלת, ומה עם וכל מי שנשארה מחוסר ידיעה בעזרת נשים?
אם היית נוזפת בה, היית מיידעת אותם על הצורך לעזוב אולי היית קוטעת עוד כמה שרשרות הדבקה.

מלכי גרוסמן

משתמש צעיר
ואם את לא יודעת שבעלה...
אני בעד שמירה הרמטית. אני נגד הפרת הנחיות.
אני עדין דוגלת שכדאי לכל אחד לעשות מקסימום מאמץ מצידו. כי השליטה שלנו על דעותיהם והנהגותיהם של אחרים מוגבלת. (אני ירדתי כבר פעמים מאוטובוס...)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני עדין דוגלת שכדאי לכל אחד לעשות מקסימום מאמץ מצידו. כי השליטה שלנו על דעותיהם והנהגותיהם של אחרים מוגבלת. (אני ירדתי כבר פעמים מאוטובוס...)
אבל אנחנו עושים את המקסימום ובכל זאת יש סגר.
כי יש די והותר כאלו שלא לוקחים שום אחריות.
אז מה את מציעה? שנישאר בבית ולא נצא לעבודה ולשום מקום כדי שהם יסתובבו חופשי ויוציאו את המגיפה מכלל שליטה?
יש להם בתי חולים נפרדים?
כי אם המערכת תקרוס גם לי ולך לא תהיה אפשרות לטיפול.

מלכי גרוסמן

משתמש צעיר
ומה עם כל הנשים שלא ידעו??? זה אשמתם שאולי נדבקו?
לכן אני אומרת שוב ושוב
אנשים, התרחקו כמה שיותר מחברת אנשים אחרים. שרחוקים לא נדבקים.
וזה לא מענין אם הוא שומר או לא החלים או לא. מי שלא רוצה להפיץ הלאה את הנגיף פשוט להתרחק.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אנשים, התרחקו כמה שיותר מחברת אנשים אחרים. שרחוקים לא נדבקים.
וזה לא מענין אם הוא שומר או לא החלים או לא. מי שלא רוצה להפיץ הלאה את הנגיף פשוט להתרחק.
מתרחקים.
אבל אם לא שמת לב זה לא מספיק.
אנחנו עדיין חיים באותה מדינה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה