התייעצות פיצוי ביטול טיסה

אפאצ'י

משתמש פעיל
אשמח לעצתכם ולעזרתכם
לפני תקופה עליתי על טיסה מורשה לתל אביב של חברת לוט . מספר דקות אחרי העליה למטוס הודיעו שהטיסה מבוטלת. והואיל וזה היה בחצות לילה של יום חמישי, נאלצתי להשאר בורשה עד יום ראשון בצהריים במלון לא כשר שסיפקה החברה . שכלל לינה וארוחת בוקר בלבד.
הנזקים היו, מחיר מלא של ארוחות כשרות לשבת וראשון , וכן הפסד יום עבודה ועוד נזקים קטנים מהצד כמו משקאות חריפים שנרכשו בדיוטי ונאלצתי להשאיר שם .
פניתי לחברה ולאחר המתנה ארוכה הם אישרו פיצוי של 400 יורו שזה בעצם בהתאם לחוק האירופאי ולא הסכימו לשלם על ההפסדים האחרים.
לפי הידוע לי ישנם שני חוקים בנושא זה האירופאי והישראלי, לפי האירופאי על מרחק טיסה כזה מגיע פיצוי של 400 יורו לכרטיס ולפי הישראלי מגיע כ2000 ש"ח לכרטיס,
לכן אני שואל 2 שאלות
1. האם ניתן לתבוע את החברה להתנהל לפי החוק הישראלי ?
2. אם כן באיזה צורה עושים את זה פניה חוזרת לחברה או לנציגיה בישראל, או תביעה בבית משפט לתביעות קטנות?
3. כמו כן האם ניתן לתבוע על הנזקים הנ"ל? לגבי אובדן יום עבודה לכאורה זהו נזק ישיר ממש . וכן לגבי האוכל, הם סיפקו רק ארוחת בוקר שאין לי מושג איך אמורים להסתדר עם זה ליום שלם, וגם אם כן יש בעיה של כשרות שלא אפשרה לי לאכול בכלל .
מה דעת המבינים ??

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אשמח לעצתכם ולעזרתכם
לפני תקופה עליתי על טיסה מורשה לתל אביב של חברת לוט . מספר דקות אחרי העליה למטוס הודיעו שהטיסה מבוטלת. והואיל וזה היה בחצות לילה של יום חמישי, נאלצתי להשאר בורשה עד יום ראשון בצהריים במלון לא כשר שסיפקה החברה . שכלל לינה וארוחת בוקר בלבד.
הנזקים היו, מחיר מלא של ארוחות כשרות לשבת וראשון , וכן הפסד יום עבודה ועוד נזקים קטנים מהצד כמו משקאות חריפים שנרכשו בדיוטי ונאלצתי להשאיר שם .
פניתי לחברה ולאחר המתנה ארוכה הם אישרו פיצוי של 400 יורו שזה בעצם בהתאם לחוק האירופאי ולא הסכימו לשלם על ההפסדים האחרים.
לפי הידוע לי ישנם שני חוקים בנושא זה האירופאי והישראלי, לפי האירופאי על מרחק טיסה כזה מגיע פיצוי של 400 יורו לכרטיס ולפי הישראלי מגיע כ2000 ש"ח לכרטיס,
לכן אני שואל 2 שאלות
1. האם ניתן לתבוע את החברה להתנהל לפי החוק הישראלי ?
2. אם כן באיזה צורה עושים את זה פניה חוזרת לחברה או לנציגיה בישראל, או תביעה בבית משפט לתביעות קטנות?
3. כמו כן האם ניתן לתבוע על הנזקים הנ"ל? לגבי אובדן יום עבודה לכאורה זהו נזק ישיר ממש . וכן לגבי האוכל, הם סיפקו רק ארוחת בוקר שאין לי מושג איך אמורים להסתדר עם זה ליום שלם, וגם אם כן יש בעיה של כשרות שלא אפשרה לי לאכול בכלל .
מה דעת המבינים ??
לגבי 1, כל חברה שיש לה בסיס בישראל מחוייבת לחוק הישראלי
תתחיל תביעה בתביעות קטנות הם מהר מאוד יגיעו להסתדר איתך....

אפאצ'י

משתמש פעיל
ניתן לבטל תביעה לאחר שהוגשה ? במידה והם ירצו להסתדר...

חיים של תורה

משתמש מקצוען
קצת סדר.
1. כל חברה ('לוט' כמשל) שיש לה משרד רשמי בישראל מחויבת לחוק הישראלי.
רק מה, תלוי באיזה אתר הזמנת, האם דרך האתר הישראלי או הפולני, אם נכנסת לגוגל מכתובת IP ישראלית, זה אומר שהזמנתם באתר הישראלי.
2. בפנייה חוזרת אליהם שאתה הולך לתבוע אותם על כל הנזקים, אם הם לא יגיבו תשלח מכתב שלך עם לוגו וחתימה של עו"ד (250-500 ש"ח), אם אין הסכמות משם ישיר לתביעות קטנות על סך לא פחות מ10,000 ש"ח.
3. על הכל כולל הכל אפשר לתבוע, יום עבודה (כפול 2), שיבוש תכניות, ביטול פגישות עבודה חשובות, סבל אישי בלי אוכל נורמלי, סבל משפחתי על האבא שנתקע בחו"ל, אוכל כשר (במידה והזמנת ארוחה כשירה אין אפילו צורך להוכיח), וכו' וכו', מאמין שעו"ד מקצועי יעשה את העבודה.
רק משהו חשוב, אם יטענו שזה לא היה באשמתם אל תאמין להם, אחרת גם ה400 יורו לא היו משלמים לך, זה שהם שילמו זה ההוכחה הכי חותכת נגדם (הודאה באשמה).
בהצלחה רבה

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
קצת סדר.
1. כל חברה ('לוט' כמשל) שיש לה משרד רשמי בישראל מחויבת לחוק הישראלי.
רק מה, תלוי באיזה אתר הזמנת, האם דרך האתר הישראלי או הפולני, אם נכנסת לגוגל מכתובת IP ישראלית, זה אומר שהזמנתם באתר הישראלי.
2. בפנייה חוזרת אליהם שאתה הולך לתבוע אותם על כל הנזקים, אם הם לא יגיבו תשלח מכתב שלך עם לוגו וחתימה של עו"ד (250-500 ש"ח), אם אין הסכמות משם ישיר לתביעות קטנות על סך לא פחות מ10,000 ש"ח.
3. על הכל כולל הכל אפשר לתבוע, יום עבודה (כפול 2), שיבוש תכניות, ביטול פגישות עבודה חשובות, סבל אישי בלי אוכל נורמלי, סבל משפחתי על האבא שנתקע בחו"ל, אוכל כשר (במידה והזמנת ארוחה כשירה אין אפילו צורך להוכיח), וכו' וכו', מאמין שעו"ד מקצועי יעשה את העבודה.
רק משהו חשוב, אם יטענו שזה לא היה באשמתם אל תאמין להם, אחרת גם ה400 יורו לא היו משלמים לך, זה שהם שילמו זה ההוכחה הכי חותכת נגדם (הודאה באשמה).
בהצלחה רבה
שאפו על התגובה המתומצתת והמפורטת,
על כל האשכולות והפורומים כאלו תגובות מוצלחות.

אפאצ'י

משתמש פעיל
מה הכוונה ? איך אני יכול לדעת? אז הזמנתי את הטיסה דרך סקיי סקאנר מחברה בשם mytrip שתיהם לא נראה לי ישראליות.

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה הכוונה ? איך אני יכול לדעת? אז הזמנתי את הטיסה דרך סקיי סקאנר מחברה בשם mytrip שתיהם לא נראה לי ישראליות.
אז לכאורה לא תוכל כי מיי טריפ זה מאה אחוז לא ישראלי, וכמו"כ גם סקייסקאנר

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אז לכאורה לא תוכל כי מיי טריפ זה מאה אחוז לא ישראלי, וכמו"כ גם סקייסקאנר
נכון לגבי My trip, ונכון לגבי הטיסה הספציפית הזאת, אבל לא נכון לגבי סקייסקנר, כי זה רק מפנה לאתרים אחרים.
ולהבא, עדיף תמיד להזמין דרך האתר הרשמי של החברה, וגם אם לא לפחות דרך אתר ישראלי (יש בסקייסקנר עשרות כאלו).
אנשים מזמינים דרך האתר הכי זול, וזה הטעות הכי גדולה שלהם.
מניסיון רב מאוד, עדיך לשלם עוד כמה דולרים, ולהזמין במקום עם שירות בשפה שלך.

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
נכון לגבי My trip, ונכון לגבי הטיסה הספציפית הזאת, אבל לא נכון לגבי סקייסקנר, כי זה רק מפנה לאתרים אחרים.
ולהבא, עדיף תמיד להזמין דרך האתר הרשמי של החברה, וגם אם לא לפחות דרך אתר ישראלי (יש בסקייסקנר עשרות כאלו).
אנשים מזמינים דרך האתר הכי זול, וזה הטעות הכי גדולה שלהם.
מניסיון רב מאוד, עדיך לשלם עוד כמה דולרים, ולהזמין במקום עם שירות בשפה שלך.
וזה נכון בעיקר למיי טריפ כי בד"כ זה האתר הכי זול שם קייאק פנה אליו וגם סקייסקאנר (ולפעמים גם קיווי כשיש הבדל ניכר מאוד במחיר)

אפאצ'י

משתמש פעיל
אני מגגל עכשיו הרבה על הענין של הזמנה דרך אתר ישראלי ולא מוצא בשום מקום אזכור של הענין, אלא רק שזה תלוי האם לחברה יש משרד בארץ או לא איפה אני יכול למצוא את המידע על זה ?

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ל חברת תעופה זרה שטסה מישראל ואליה, כפופה לחלק מהדינים של מדינת ישראל. במילים אחרות, אין כל הבדל בין הגשת תביעה נגד אל על לדוגמה, לבין הגשת תביעה נג אמריקן איירלינס, יונייטד איירליינס, טורקיש איירליינס וכד'.
יחד עם זאת, פעמים רבות חברות התעופה מסרבות לשלם את הפיצוי הקבוע בחוק, מסיבות שונות ומשונות. לכן במקרים כאלה נדרשת התערבות של עורכי דין המומחים בתביעות נגד חברות תעופה.
עורך דין המתמחה בדיני תעופה יוכל להגיש תביעה נגד אותה החברה גם כאשר מדובר בחברה ללא נציגות בישראל כלל, שנדרשת אליה פניה רשמית לכתובתה בחו"ל.
לאור המחלוקת המשפטית שמתייחסת לדין הישראלי או הדין שבמדינת המקור של אותה חברת תעופה זרה, קיימות מספר פסיקות בהן נקבע שחברות תעופה שאין להן נציגות בישראל לא מחויבות לחוק הגנת הצרכן בישראל. המשמעות היא שאם רוכשים כרטיס מחברה שאין לה נציגות בישראל, לא ניתן לבטל את העסקה בכפוף לחוק הישראלי ולקבל את הסכום בחזרה.

הדבר כמובן מגביל מאוד את מי שרכשו כרטיסי טיסה מחברת לואו קוסט גדולה כמו ראינאייר, וויז או איזיג'ט. יחד עם זאת, במקרה שאותו כרטיס בדיוק נרכש מסוכן נסיעות ישראלי, אתם תהיו מוגנים מכיוון שסוכנות הנסיעות כפופה לדין הישראלי ולחוק הגנת הצרכן. לכן, הוא נדרש להשיב לכם את כספכם.

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בשתי מילים
אם יש לחברה נציגות בישראל את יכול לתבוע
אם יש לסוכנות שממנה ביצעת את ההזמנה נציגות אתה יכול לתבוע.
זה או או.
אחד מהשניים מספיק לתביעה.

הובא בצורה מספיק ברורה?

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

אפאצ'י

משתמש פעיל
הדבר כמובן מגביל מאוד את מי שרכשו כרטיסי טיסה מחברת לואו קוסט גדולה כמו ראינאייר, וויז או איזיג'ט. יחד עם זאת, במקרה שאותו כרטיס בדיוק נרכש מסוכן נסיעות ישראלי, אתם תהיו מוגנים מכיוון שסוכנות הנסיעות כפופה לדין הישראלי ולחוק הגנת הצרכן. לכן, הוא נדרש להשיב לכם את כספכם.
באמת לשלושת החברות המובאות בדוגמא אין משרד בארץ ולכן וכו' ...

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אני מגגל עכשיו הרבה על הענין של הזמנה דרך אתר ישראלי ולא מוצא בשום מקום אזכור של הענין, אלא רק שזה תלוי האם לחברה יש משרד בארץ או לא איפה אני יכול למצוא את המידע על זה ?
שמתי לייק בטעות.
לא יודע לשלוף עכשיו איפה אפשר למצוא על זה מידע.
אבל זה הא"ב של כל החברות הזרות.
חוק הגנת הצרכן קובע שחברה שהיא לא ישראלית גם אם יש לה נציגות בישראל, מחויבת לחוק הישראלי רק אם הזמנת מישראל, אבל אם הזמנת מצרפת למה שהם יתנו לך לפי החוק הישראלי?
כמעט לכל חברה יש אתר משני לכל מדינה שהיא נותנת שירות (בדרך כלל עם האותיות IL אחרי כתובת האתר בגוגל, לדוגמא: https://www.lot.com/il/en), אם מזמינים מכתובת אחרת זה מחייב אותם רק מהמדינה ממנה הזמנת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה