פינוי בינוי ירושלים

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
עדיין לא אושרה התבע להפקדה
זה בתהליכים

עדיין יש בשוק מספיק עסקאות בתהליך הפקדה שכבר אישרו 25 מ"ר
ואין סיכון שיורידו ל-12 מ"ר.
האם הכוונה בדהומיי 4 שזה כבר בתהליך הפקדה, או שכל עוד ולא אושרה התבע להפקדה זה בכלל לא נכנס לתהליך?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
האם הכוונה בדהומיי 4 שזה כבר בתהליך הפקדה, או שכל עוד ולא אושרה התבע להפקדה זה בכלל לא נכנס לתהליך?
זה בתהליך הפקדה
אחרי הדיונים ושינויים וכו' מאשרים את התוכנית להפקדה

טקטית

משתמש פעיל
נקודה שלא כל כך מודעים לה היא התביעה האפשרית של המבקשים לבנות/העריה נגד המסרבים.
תביעה שיש לה תקדימים בארץ כשהפיצויים שנדרשו המתנגדים לשלם היו גדולים מאוד.
נקודה זו חייבים לקחת בחשבון כשמשכנעים אנשים להתנגד. ויתכן וגורמים להם בכך נזק גדול שלא העלו על דעתם.
יודעת שיש בכך שאלה הלכתית גדולה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אזור רוממה היה אגוז קשה לפיצוח. הנתונים בו היו קשים מאוד, והרבה לא תלו בו תקוות.
קשה להאמין לזה היום כשרואים את הבניה ואת רמת המחירים.

לכאורה אזור שמואל הנביא הולך להיות בעשור הבא רוממה השניה. בתוספת כל המעלות שאין שם.
איזור רוממה לא קשור בכלל לפינוי בינוי.
כל ההתחדשות שהלכה שם היתה של יזמים פרטיים (אלי קליין וכו') שגם עשו בחכמה ובנו במפרט גבוה במיוחד.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יודעת שיש בכך שאלה הלכתית גדולה.
יתכן. השאלה גם הפוכה האם אין בעיה לגרום להפסדים גדולים כל כך לאחרים.
בכל מקרה, בודאי שפרוג הוא לא הבמה לדון בנושא ההלכתי.
רק חשוב להבין שיש עוד צדדים, ויתכנו נזקים והפסדים שלא חשבו עליהם.
בחכמה כתבו כאן כמה אנשים 'יום אחד זה יקרה, השאלה כמה ירויחו או כמה יפסידו מגרירת הרגלים בדרך'
אז הנה עוד נתון לשיקול הדעת בנושא.
איזור רוממה לא קשור בכלל לפינוי בינוי.
כל ההתחדשות שהלכה שם היתה של יזמים פרטיים (אלי קליין וכו') שגם עשו בחכמה ובנו במפרט גבוה במיוחד.
נכון. ההשוואה היתה לסגנון האזור ולמהפך שעבר בגלל ההתחדשות, בלי קשר לנתונים השונים.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

ש"ס התנגדה, עיריית ירושלים תקעה פרויקט התחדשות במגזר החרדי​

חשיפת מרכז הנדל"ן: בעקבות התנגדות ש"ס הסירה עיריית ירושלים את שמה כמגישת תוכנית לבניית מאות דירות חדשות בשכונת שמואל הנביא, שבניינים רבים בה הוגדרו מסוכנים. דיון חוזר שאמור היה להתקיים בתוכנית מתעכב: "ראש העיר קובע את סדר היום, ולא מעלה את התוכנית לדיון"​

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

חשיפה: "התקן הירושלמי" - 18% רווח יזמי בפינוי בינוי, 25 מ"ר לדיירים​

עיריית י-ם והוועדה המחוזית מקדמות מדיניות עצמאית ביחס לתקן 21 שפורסם לאחרונה, וקבעו רווח יזמי מינימלי גבוה מזה שהומלץ על ידי השמאי הממשלתי. בנוסף מחייבת העירייה קרן תחזוקה ל-10 שנים​

קרעפט

משתמש מקצוען
אתה יודע מה הסטטוס בנוה יעקב?
אתמול שמעתי שהרבנים בשכונה מתנגדים לבניינים הגבוהים והכנסת מעליות שבת לציבור החרדי. יודע אם זה נכון?
מדברים על הגבלה ל 8 קומות מהכביש (בחלק מהמקרים יש בניה גם תחת מפלס הכניסה)

טקטית

משתמש פעיל

חשיפה: "התקן הירושלמי" - 18% רווח יזמי בפינוי בינוי, 25 מ"ר לדיירים​

עיריית י-ם והוועדה המחוזית מקדמות מדיניות עצמאית ביחס לתקן 21 שפורסם לאחרונה, וקבעו רווח יזמי מינימלי גבוה מזה שהומלץ על ידי השמאי הממשלתי. בנוסף מחייבת העירייה קרן תחזוקה ל-10 שנים​

רק מציינת שהיזם נטע ליפשיץ הסכים לייסד וועדת קבלה בראשות רבני השכונה לדירות שייבנו כך שכל הטענות אודות שינוי צביון וחילול שבת הופרכו.
ולא מובן לי איך לרב בשכונה יש כוח למנוע פרויקט שתומכים בו רבנים אחרים של השכונה- שמייצגים לפחות 80% מהאוכלוסיה.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
רק מציינת שהיזם נטע ליפשיץ הסכים לייסד וועדת קבלה בראשות רבני השכונה לדירות שייבנו כך שכל הטענות אודות שינוי צביון וחילול שבת הופרכו.

בעקרון זה לא חוקי לעשות ועדת קבלה, השאלה איך בדיוק עוקפים את החוק הזה...

רינהרינה

משתמש מקצוען
ולא מובן לי איך לרב בשכונה יש כוח למנוע פרויקט שתומכים בו רבנים אחרים של השכונה- שמייצגים לפחות 80% מהאוכלוסיה.
למישהו יש צד שיבואו חילונים לשכונה רק בגלל הבניינים החדשים?

Panda

משתמש מקצוען
באיזה שכונה?

הרב יכול להביא את דעתו , ואין לו באמת כח למנוע.
עובדה בכניסה לנווה יעקב כל הדיירים חתמו על פינוי בינוי למרות שהרבנים שם התנגדו.

רחלי ליפשיץ

משתמש רשום
הנושא הוא לא חילונים שיגיעו לאזור כי הרי זה לא יקרה בדיוק כפי שלא קרה בשנלר ובכדורי שגם שם הבנינים הם של 12 קומות,,
הפחד הוא שישתלטו על השכונה חסידים וכו,,,
רק מה שלא מספיק מובן-
האם חסידים גרועים יותר ממגדלי קנאביס ומנערי שוליים שממלאים היום שם כל חלקה טובה?
ואין אופציה לשלוח ילדים ללמטה בלי השגחה ואפילו לא לרגע,,
ואם השארתי עגלת בוגבו ל5 דקות ברחבה היא כבר לא קיימת?
שואלת בהרבה כאב,,

רחלי ליפשיץ

משתמש רשום
ולא-
אין לי שום קשר משפחתי ליזם נטע ליפשיץ,
אלא רק דיירת שגרה שם ורוצה לשדרג את החורבות הקיימות לבנינים נורמלים,
וכמובן-
כמו כל חרדי ממוצע-עוד 2 חדרים ומרפסת ומחסן הם לא בגדר מותרות,,

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
ולא-
אין לי שום קשר משפחתי ליזם נטע ליפשיץ,
אלא רק דיירת שגרה שם ורוצה לשדרג את החורבות הקיימות לבנינים נורמלים,
וכמובן-
כמו כל חרדי ממוצע-עוד 2 חדרים ומרפסת ומחסן הם לא בגדר מותרות,,
אם זה כ"כ גרוע למה קנית שם מלכתחילא? אני הייתי גרה שם בשכירות כזוג צעיר איזה חצי שנה ואכן בלילה היו צעקות וקולות של בקבוקי בירה נשברים. השוכר שלנו שכנע אותנו לקנות באזור דירה כי יהיה פינוי בינוי ובלה בלה (לפני כ- 10שנים!!) בכל מחיר לא הסכמתי.

איך הכנסת את עצמך לסיפור הזה? גם חורבות וגם איכלוסיה לא מהעולם הזה.

רחלי ליפשיץ

משתמש רשום
עשיתי זאת מבחירה,
ובשונה ממך אני ממש רואה את התוכנית הזו יוצאת לפועל בקרוב בעז"ה,
הבנין שלנו מתקדם מאד,,
הנקודה היחידה שמתסיסה אותי זה הנפנוף במונח"צביון השכונה"
ועל זה התעכבתי,
לא ממקום מתמסכן לרגע,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה