בטחוני פיגוע בנווה יעקב

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
למה לא אומרים שמות של פצועים?
יש כנראה חלק שומרי מצוות שחיכו לצאת שבת לספר למשפחות ולכן לא מפרסמים לפני את השמות
או שלא הגיעו לזהות אותם
יכולות להיות כמה סיבות בעיקר בגלל העיתוי

פ.נ

משתמש מקצוען
ישי כהן: ליל שבת. צרור יריות. הדחקה שמדובר בזיקוקים. ואז עשרות אמבולנסים, משטרות ומסוק באוויר. הבנה שמדובר בפיגוע. עולים לישון בידיעה שקרה משהו גדול ולא רוצים להכניס את הילדים לפאניקה. בבוקר, בדרך לתפילה, הזוועה מתגלה. 7 נרצחו, כאלו שגם מכיר, סמוך לבית שלנו, ברחוב בו אנו צועדים מידי שבת.

רוחי פרידמן

משתמש מקצוען
אמא שלי היתה בשבת בכותל ושמעתי את ההודעה כבר בשבת
כל השבת הייתי במתח
יש יותר מידי אנשים בנווה יעקב שאני מכירה אותם ולא יכולתי לחשוב בשום אופן על אחד מהם
הלב שלי היה איתם ובכה איתם כל השבת
כשאתה יודע משהו ולא יודע פרטים זה משגע
איזה בית כנסת , מיהם הפצועים ?? הנרצחים ?
זה היה קשה נורא !
הלב שלי איתם
זה מחזיר אותי בבת אחת לארוע הנורא שקרה בתשע"ה בבני תורה בהר נוף שגם אז נרצחו 8 בני אדם
אחד מהם שכב בקומה הרבה זמן עד שלמגינת לב שנתיים אחרי הארוע הוא נפטר ובכך עלה מספר ההרוגים ל- 8
היה אחד חקק - שנפצע קשה מאד היה בשיקום הרבה זמן ורק לפני זמן קצר חזר להתהלך כאחד האדם
בזמן קשה שכזה אין לנו להתעסק או 'להיות מזכירים של אלוקים '
למה , ולמי זה מגיע וכולי'
עלינו להתאחד ולהתפלל יחד , לקרוע את השמיים -( כי הלב כבר קרוע מזמן )
ולזעוק לגאולה השלימה
לשאת בעול עם המשפחות שאיבדו את יקירהן במהלך השבת
לאבא שלא יעשה שוב קידוש ..
קשה , קשה וכואב
ואגב , הכתובת היתה רשומה על הקיר ..
צה"ל עשו פעולה לא מזמן
וידעו שתהיה תגובת נגד ...

נערך לאחרונה ב:

פ.נ

משתמש מקצוען

התושב בכה לבן גביר: "הוא כמעט הרג אותי"​

אחד התושבים בנווה יעקב תיאר לשר בן גביר סמוך לזירת הפיגוע איך כמעט התסיימו חייו כשמצא עצמו לפתע מול המחבל. "יצאתי החוצה ואני רואה אנשים צועקים ואנשים על הרצפה". הוא טען: "אם הייתי חמוש הייתי מונע הרג של 3 או 4"​

התגודדו במקום מאות תושבים מבוהלים שהתקשו לעכל את שהתרחש. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע לזירה ואחד התושבים סיפר לו תוך שהוא ממרר בבכי איך כמעט נרצח על ידי המחבל: "יצאתי החוצה ואני רואה אנשים צועקים ואנשים על הרצפה. פתאום ראיתי את המחבל עם הנשק, הוא כמעט הרג אותי, לא יודע איך הוא לא הרג אותי. אם הייתי חמוש הייתי מונע הרג של 3 או 4". בן גביר ענה לו כי "בקרוב נשנה את מדיניות הנשק האזרחי, הממשלה צריכה להגיב".

יוסי, תושב נווה יעקב, סיפר על המראות הקשים בהם נתקל: "שמעתי יריות, יצאתי מהבית, וראיתי אישה שוכבת על הרצפה ואיש מבוגר שהם הוא נורה בראשו. אחרי זה שני רוכבים על אופנוע שכבו על הכביש ירויים. אדם נוסף שנפגע גם הוא מירי שכב על פסי הרכבת הקלה, וליד בית הכנסת שכבו עוד אנשים שנורו".

תושב נוסף מהשכונה סיפר: "שמענו צרור של יריות, אמבולנסים, ניידות, והבנו שזה פיגוע". הוא טען כי למרות הפיגוע הקשה, התושבים ימשיכו בשגרת חייהם: "אנחנו ירושלמים, מתורגלים בפיגועים. הרגענו את הילדים".

תושב נוסף התלונן ועל הזמן הארוך שלדבריו לקח לשוטרים עד שהגיעו לזירה, מנגד על פי נתוני המשטרה עולה כי המחבל נתקל בשוטרים כ-5 דקות מהדיווח הראשוני. "טבחו באנשים ולקח זמן עד שהמשטרה הגיעה", אמר והוסיף, "חשבו שמדובר בירי של חתונות. הבת שלי אמרה 'יורים פה, יורים פה'".

בזירת הפיגוע התפתחו עימותים מילוליים בין מקומיים לבין השוטרים שהגיעו לזירה. בנוסף נשמעו צעקות לעבר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

אריאל, שמתגוררת סמוך לזירה, סיפרה: "אתה יודע מראש שערבים חוגגים, אתה שומע יריות על בסיס יום-יומי. בשלב מסוים הבנו שמשהו לא בסדר. הגיעו ניידות ואמבולנסים ואמרו לנו להתרחק מהמקום".

חובשי מד"א אלי גרטנר וקובי ויצמן סיפרו על אשר ראו כאשר הגיעו לזירת הפיגוע: "ירדנו מהאמבולנס והתחלנו לרוץ. ראינו לאורך השדרה 4 נפגעים שוכבים ללא סימני חיים ולצערנו לא ניתן היה לסייע להם. המשכנו וראינו אישה כבת 50 בהכרה מלאה עם פציעות מדממות מירי ביד וברגל. מיד עצרנו את הדימומים, העלנו אותה לאמבולנס ופינינו איתה לבית החולים כשמצבה מוגדר בינוני ויציב

טאבו

משתמש סופר מקצוען

רבקהא

משתמש מקצוען
אמא שלי היתה בשבת בכותל ושמעתי את ההודעה כבר בשבת
כל השבת הייתי במתח
יש יותר מידי אנשים בנווה יעקב שאני מכירה אותם ולא יכולתי לחשוב בשום אופן על אחד מהם
הלב שלי היה איתם ובכה איתם כל השבת
כשאתה יודע משהו ולא יודע פרטים זה משגע
איזה בית כנסת , מיהם הפצועים ?? הנרצחים ?
זה היה קשה נורא !
הלב שלי איתם
זה מחזיר אותי בבת אחת לארוע הנורא שקרה בתשע"ה בבני תורה בהר נוף שגם אז נרצחו 8 בני אדם
אחד מהם שכב בקומה הרבה זמן עד שלמגינת לב שנתיים אחרי הארוע הוא נפטר ובכך עלה מספר ההרוגים ל- 8
היה אחד חקק - שנפצע קשה מאד היה בשיקום הרבה זמן ורק לפני זמן קצר חזר להתהלך כאחד האדם
בזמן קשה שכזה אין לנו להתעסק או 'להיות מזכירים של אלוקים '
למה , ולמי זה מגיע וכולי'
עלינו להתאחד ולהתפלל יחד , לקרוע את השמיים -( כי הלב כבר קרוע מזמן )
ולזעוק לגאולה השלימה
לשאת בעול עם המשפחות שאיבדו את יקירהן במהלך השבת
לאבא שלא יעשה שוב קידוש ..
קשה , קשה וכואב
ממש הזכיר את הפיגוע בהר נוף ששמענו על כך בליל שבת---
בפיגוע בהר נוף נרצחו 6 אנשים- כתבו שהפיגוע הנוכחי הוא הקטלני מ-2011

פ.נ

משתמש מקצוען
ויסברג ב'בחדרי' עם עדויות מהפיגוע הנורא בליל שבת בנווה יעקב: "אם המחבל היה מגיע שעתיים קודם, אחרי התפילה או חצי שעה לאחר מכן בשעה בה מסיימים את סעודות השבת וצועדים ל'אבות ובנים', 'שלום זכר', או ל'שירת הבקשות' זה יכול היה להסתיים בעשרות הרוגים".

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
ישי כהן: אלי מזרחי הי״ד. יהודי כל כך יקר. שמע יריות. ירד למטה לעזור. המחבל המתועב ירה בו. אישתו ירדה וביצעה בו החייאה. המחבל יורה גם בה ורוצח אותה. כמה אכזריות והכל מאות מטרים מהבית שלנו. שבת שלא נשכח לעולם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה