פורום צליאק

Sarah07

משתמש פעיל
גילוי נאות, גם אני גיליתי אחרי גיל 30... (בעקבות הבן)
אני שואלת, כי אני כמה שנים לא נוטלת ידיים חוץ מכזית של ליל הסדר
לכן מעניין אותי לדעת, אלו שאוכלים שיבולת שועל מדי פעם, האם עשית בדיקת דם והתוצאות תקינות?
כן, תוצאות בדיקות הדם תקינות לחלוטין

כוכבת

משתמש פעיל
שאלה:
ילד שעבר בדיקת דם לבירור צליאק והתשובה היתה חיובית. אך בדיקת הביופסיה הראתה שלילי.
כל זה היה לפני כמה שנים
כעת בדיקת הדם שוב מראה על כיוון חיובי, האם עלינו לבצע פעם נוספת ביופסיה?
אני לא שואלת מבחינה רפואית, את זה הרופא אומר לי
שואלת אם מישהו נתקל בתופעה כזו ויודע לאמר לי מה היתה התוצאה של בדיקת הביופסיה הנוספת.
אצלנו יש אחד כזה.
סיפור זהה, עם היסטוריה של צליאק במשפחה.
בדיקת ביופסיה נוספת לאחר כמה שנים (לאחר תקופת חשיפה ארוכה לגלוטן) - נתנה תוצאה של צליאק מוחלט...

בהצלחה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם גם בלי שום תסמינים יכול להיות ציליאק אז מתי אנשים מחליטים בכלל לבדוק את זה? האם כל אחד צריך לבדוק את זה?

שושנה ויזל

משתמש רשום
האם אתם נמענים מלחשוף תינוק לגלוטן עד גיל שנה?
יש לזה דעות סותרות לכאן ולכאן.

מעניין לשמוע.

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
@אברימי קוואקר של "כיטוב" כתוב בפירוש על האריזה במידע על אלרגנים "מכיל גלוטן"!

נערך לאחרונה ב:

משה גל

משתמש מקצוען
אם גם בלי שום תסמינים יכול להיות ציליאק אז מתי אנשים מחליטים בכלל לבדוק את זה? האם כל אחד צריך לבדוק את זה?
אולי באמת כדאי...
כשעושים ספירת דם שגרתית, לבקש להוסיף את הבדיקה הזו. זה עוד מבחנה או שתיים כמדומני.
אצלנו גילינו אצל הילדה, כי אשתי ראתה שהתיאבון שלה פחת, ולאחר כמה חודשים, ביקשה בדיקות דם מהרופא, אבל לא שום דבר חוץ מזה.

בישהש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לבני בכיתה א' יש צליאק והתחיל לסיים השנה ב3:00.
מחפשת רעיונות איזה אוכל אפשר לשלוח לארוחת צהרים שיחזיק ויהיה טעים גם בשעה 1:30.
יש להם 2 מיקרוגלים בכיתה.
אני חושבת שלחמניה ללא גלוטן מוצלח רק בזמן שיוצא מהתנור ישירות ולא אחרי שישב בתיק לכמה שעות.
גם הפסטה לא כל כך טעים כבר בחימום., ובטוח לא אם הוכן ביום לפני וישב בקירור, נהיה קצת קשה.
אני לא רוצה להתחיל להכין פסטה ב7 בבוקר אם בכל מקרה לא יהיה לו כל כך טעים מאוחר יותר.
עד כמה שידוע לי אין מנה חמה ללא גלוטן, כן יש פירה של חברת מיה. (בכיתה א לא נותנים מים רותחים)

גם, יש אפשרות להזמין אוכל "מסעדה" בחמגשית לכלל ילדי החיידר, כמובן בתשלום.
שמעתי שיש דבר כזה להזמין מנות ללא גלוטן (לא יודעת אם ספיציפית בחיידר שלו, עדין מבררת)
מענין אותי האם יש למישהו נסיון עם "אוכל המסעדה" בחיידר של הללא גלוטן.
האם מוצלח/טעים, וכן אם מי צריך לדבר בענין.
תודה רבה מראש

ראויה לשבח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כן. זה שנרכש בכל חנות טבע על המשקל בשתי צורות: מעוך / מרוסק..

ממש לא!!! שיבולת שועל מכילה גלוטן, יש סוגאחד של שיבולת שועל שמיוצרת בארה"ב והיא בדוקה ללא גלוטן, אבל שיבולת שועל רגילה בהחלט מכילה גלוטן!

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
ממש לא!!! שיבולת שועל מכילה גלוטן, יש סוגאחד של שיבולת שועל שמיוצרת בארה"ב והיא בדוקה ללא גלוטן, אבל שיבולת שועל רגילה בהחלט מכילה גלוטן!
טוב. נתחיל עם ויקיפדיה..
בשיבולת שועל לא קיים החלבון גלוטן ולכן היא בטוחה למאכל לחולי דגנת. עם זאת, חלק ניכר מהשיבולת הנמכרת לצרכנים מכילה חשש להימצאות גלוטן בה משתי סיבות - גידול בסמוך לשדה חיטה או דגן אחר המכיל גלוטן כך שייתכן מעבר זרעים לשדה שיבולת השועל או עיבוד באותו מפעל עם דגן המכיל גלוטן. בנוסף, לכ-15% מבין חולי הכרסת ישנה גם רגישות לחלבון אבנין המהווה את המרכיב העיקרי בחלבון שיבולת השועל.
נמשיך עם תוכן מתוך האתר של עמותת ציליאק בישראל:
קיים דיון מתמשך בספרות העולמית על הבטיחות בשימוש בשיבולת שועל בקרב חולי צליאק.
שיבולת שועל כנראה אינה מכילה גלוטן, אך קיימת סכנה של זיהום עם חיטה. בספרות העולמית האחרונה מתפתחת מגמה, שלאחר שיפור קליני וסרולוגי על דיאטה נטולת גלוטן וללא שיבולת שועל למשך חצי שנה, אכילה של כ- 50 גרם ליום של שיבולת שועל למשך חצי שנה ויותר, כנראה אינה רעילה. בארץ ההמלצה הרשמית עדיין הינה להימנע משיבולת שועל. (וסרמן, 2003) [1]

האגף למדיניות רפואית בהסתדרות הרפואית בישראל הוציא בדצמבר 2013 מסמך ובו הנחיות קליניות עדכניות בנושאי האבחון והטיפול במחלת צליאק (דגנת, בעברית) בילדים.
המסמך, אשר גובש על ידי ועדת רופאים, חברי האיגוד הישראלי לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים והאיגוד הישראלי לרפואת ילדים, מגדיר, בין היתר, המלצות לגבי צריכת שיבולת שועל: [2]

א. הימנעות מוחלטת בתקופה הראשונית שלאחר האבחנה, עד שתתקיים החלמה קלינית ומוכחת בבדיקות מעקב בדם.

ב. המעוניינים ינסו לצרוך שיבולת שועל תוך מעקב הדוק אחר תסמינים ובדיקות לרמת הנוגדנים בדם.

חשוב לזכור, כי לרוב שיבולת שועל גדלה ונארזת בסמוך לדגנים אחרים ולכן קיים חשש לזיהום משני בגלוטן. מי שמחליט לצרוך שיבולת שועל, צריך להקפיד לרכוש אך ורק מוצרים משיבולת שועל, שיש לגביהם אישור מהיצרן, שאינם מכילים גלוטן.
אעצור כאן, כי את המחקרים שלי אני אוהב לערוך לפי מה שנדרש עבורי, ואין לי כל כך צורך בענין הגלוטן, אבל כל מי שמקלדת לו - יוכל בהיקש אצבע להגיע להמון חומר מבלבל בענין זה כמו בכל ענין.

נערך לאחרונה ב:

Sarah07

משתמש פעיל
את יכולה לשלוח עם הילד קציצות טונה עם פירה, קציצות עוף או שניצל עם אורז, קידל תפוי אדמה (של שבת) הוא תוספת מצוינת שנשמרת מעולה עד הצהרים.
לאחרונה השתמשתי במקרונים של ברילה - לקחתי לעבודה מקרונים שהוכנו יום קודם - ונשארו במצב מעולה עד ארוחת הצהרים.
אם יש בכיתה מקרר - זה מפשט מאד.
לגבי לחמניות - קנינו כמות גדולה של לחמניות של אריאל לפני פסח, אני מוציאה לחמניה בבוקר וממש לפני האוכל נותנת לה חימום קל - רק לרענון.
בהצלחה ולבריאות!

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא מנסיון אישי אבל שמעתי מכמה שהיו מרוצות וטענו שזה קמח הכי טוב שיש.
יש אישה במאה שערים שמיצרת קמח בעצמה. אומרים שהוא הכי טוב שיש. יש לה המון נסיון עם צליאק. היא חיברה 2 ספרי מתכונים ללא גלוטן וכן הבת שלה מכינה עוגות לשמחות( ולא רק) ללא גלוטן.
מי שרוצה אתן טלפון באישי.

sunnn

משתמש פעיל
את יכולה לשלוח עם הילד קציצות טונה עם פירה, קציצות עוף או שניצל עם אורז, קידל תפוי אדמה (של שבת) הוא תוספת מצוינת שנשמרת מעולה עד הצהרים.
לאחרונה השתמשתי במקרונים של ברילה - לקחתי לעבודה מקרונים שהוכנו יום קודם - ונשארו במצב מעולה עד ארוחת הצהרים.
אם יש בכיתה מקרר - זה מפשט מאד.
לגבי לחמניות - קנינו כמות גדולה של לחמניות של אריאל לפני פסח, אני מוציאה לחמניה בבוקר וממש לפני האוכל נותנת לה חימום קל - רק לרענון.
בהצלחה ולבריאות!
הלחמניות-אם זה סוג איכותי,מספיק לה להפשיר במשך היום
מקרונים-רק ברילה!(החבילה הכחולה),מוכרים באושר עד

משה גל

משתמש מקצוען
הלחמניות-אם זה סוג איכותי,מספיק לה להפשיר במשך היום
מקרונים-רק ברילה!(החבילה הכחולה),מוכרים באושר עד
גם בשוק העיר.
יש שם גם את הפסטה המסולסלת ולא רק הצינורות.
כמו כן מצאתי שם גם גביעי גלידה (מגולגלים, היקרים יותר) ללא גלוטן!!!
טאדאאאם!

sunnn

משתמש פעיל
גם בשוק העיר.
יש שם גם את הפסטה המסולסלת ולא רק הצינורות.
כמו כן מצאתי שם גם גביעי גלידה (מגולגלים, היקרים יותר) ללא גלוטן!!!
טאדאאאם!
שבוע שעבר באושר עד היה את 3 הצורות הקיימות-ביסלי,צינורות ומקרוני-ארוכים.
הגביעי גלידה של עלמה הם מעולים.
-אגב,קיים באושר עד גם טורטיה ללא גלוטן.
שוגי-קיים לתלמה ללא גלוטן אבל בהכשר רבנות,
כתבתי להם,להלן התשובה:
"חשוב לי שתדעי כי שוגי ללא גלוטן הינו מוצר מיובא מחו"ל, וכי תלמה עושה מאמצים להנגיש את כל מוצריה תחת כשרות בד"צ.
גם במוצר זה, נעשים תהליכים כדי לקבל את הכשר הבד"צ."

נמשיך לחכות.

בישהש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לבני בכיתה א' יש צליאק והתחיל לסיים השנה ב3:00.
אני חושבת שלחמניה ללא גלוטן מוצלח רק בזמן שיוצא מהתנור ישירות ולא אחרי שישב בתיק לכמה שעות.
גם הפסטה לא כל כך טעים כבר בחימום., ובטוח לא אם הוכן ביום לפני וישב בקירור, נהיה קצת קשה.
אני לא רוצה להתחיל להכין פסטה ב7 בבוקר אם בכל מקרה לא יהיה לו כל כך טעים מאוחר יותר.
עד כמה שידוע לי אין מנה חמה ללא גלוטן, כן יש פירה של חברת מיה. (בכיתה א לא נותנים מים רותחים)

גם, יש אפשרות להזמין אוכל "מסעדה" בחמגשית לכלל ילדי החיידר, כמובן בתשלום.
שמעתי שיש דבר כזה להזמין מנות ללא גלוטן (לא יודעת אם ספיציפית בחיידר שלו, עדין מבררת)
מענין אותי האם יש למישהו נסיון עם "אוכל המסעדה" בחיידר של הללא גלוטן.
האם מוצלח/טעים, וכן אם מי צריך לדבר בענין.
תודה רבה מראש

תודה על כל התשובות!
למישהו יש תשובה לגבי הזמנות מנות ללא גלוטן בחיידר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה