עריכת חידה חכמה

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
בס"ד

נראה לנו לפעמים שלערוך חידה זה דבר כל כך מסובך, ומשום כך אנו עורכים חידות מסובכות עם הרבה מלכודות.

אך לא כן הדבר!
החכמה היא לערוך חידה פשוטה, עם פתרון כל כך פשוט, עד שלאחר פתרונה, יתפוס כל אחד את ראשו ויאמר - איך לא עליתי על דבר פשוט כזה.

איך עושים זאת? הא לכם כמה נקודות מאלפות:
א. לחפש רעיון מקורי (לא של אחרים), בכך האפקט של החידה יהיה מושלם, והפתרון ייבנה בצורה יפה, מלבד שזה יהיה יותר מעניין ויותר "מושך" (גם את הזמן).
ב. מאתרים פתרון די פשוט, שאמנם הוא ידוע, אך מיקומו אינו ידוע. ויש כאלו הרבה דברים, שהגם אם ראינו אותם, לא שמנו לב אליהם.
ג. מנסים למצוא לו רמז, או בחלק משמו, או קשור למקומו - לדוגמא שם הנגזר משם מקומו. וכדומה לזה.
ד. חשוב להזכיר חידה עם רמז בצידה, אחרת זה נראה כאילו אתה מפחד שיגלו.
ה. לתת רמזים נוספים, כמה שיותר. אם החידה מקורית, אל תפחדו, כי אם זה דבר שלא שמו לב אליו, גם הרבה רמזים לא יועילו.
ו. והחשוב מכל. חידה, זו לא התנצחות או ויכוח, זה בסך הכל חידוד המחשבה ושימת הלב, כך שאין כאן מקום להתרברבות. כי אמנם היום אני יודע ואתה לא, אך ייתכן שמחר אתה תהיה זה היודע ואני אהיה זה שאינו יודע, שהרי דברים רבים חולפים לנגד עינינו מבלי משים.

טיפ לסיום :):
מהיום נשים לב לכל מה שאנו רואים או קוראים, ולא נעבור על כך במבט חטוף.

נ"ב, כל מי שיש לו מה להוסיף (ויש!), מוזמן.

מאן דאמר

משתמש פעיל
נו, אבל תן כבר איזה חידה אחת...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י מאן דאמר;258620:

יש כבר 2 חידות של יונה, בינתיים אף 1 לא ענה עליהם...

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מאן דאמר בשבילך:
בישל בשבת בפרהסיא, ונשאר אבוי מהל"ו??? (רמזים בהמשך)

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י מאן דאמר;258620:

נתתי כבר באשכול הסמוך, ומשם אפשר ללמוד את כל השלבים הנ"ל.

דברים חכמים לא יוצאים כל כך מהר, לקח לי כמה זמן עד שבישלתי אותה.

בעזהי"ת, יש לי עוד כמה כיוונים.

מאן דאמר

משתמש פעיל
נכתב ע"י תם;258626:
מאן דאמר בשבילך:
בישל בשבת בפרהסיא, ונשאר אבוי מהל"ו??? (רמזים בהמשך)

שמעתי את החידה הזאת פעם. זה חידה מוכרת של אדם מוכר.... אבל את הפתרון אני לא זוכר כרגע...:rolleyes:

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רמז ראשון:
בישל. בשבת. בפרהסיא. ונשאר אבוי מהל"ו??? (שימו לב לנקודות)

מאן דאמר

משתמש פעיל
הופ נזכרתי.
אפשר לגלות רמז?

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בבקשה...(אתה גם יכול לשלוח את התשובה באישי)

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קבלו רמז נוסף!

חג שמח!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה