דרוש מידע ערבים

• פותח הנושא nc
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

מור יוסף

משתמש פעיל
השערה שלי:
כשפתחו את התוכנית באמת חשבו שזה יהיה קהל היעד, אנשים שרוצים ביטוח חיים
אבל כשראו שהאנשים מהסגנון הזה יותר מתחברים לדעות של הטרולים סגנון 'מור יוסף'
שפמפמים עם קשר ובלי קשר על לעשות ביטוח חיים.
וראו שרוב הציבור שמנוי על התוכנית הוא יותר סגנון אברכים/נותני צדקה.
אז ברור שהקריטריונים יהיו בהתאם.
מישהו הבין?
דבר אחד כן, זה שמנהלים יכולים לשנות קריטריונים הוא דבר בעייתי מאוד בתקנון.
כן, אני ממליץ לכל מי שרוצה ביטוח חיים, שלא יתפתה אחרי פרסומות.
שילך לחתום חוזה עם חברת ביטוח, לא עם חבר בשטיבל לא עם הקופה השכונתית, ולא עם המאכער הממשלתי.
תבדוק על מי הבנק סומך כשהוא רוצה לבטח את עצמו ואת הלקוח שלו בביטוח חיים.

כמובן שמי שרוצה לתת צדקה אשריו ואשרי חלקו ויזכה לכל הישועות האמורות בעלוני קופת העיר.

רמיזא

משתמש מקצוען
מישהו הבין?
שילך לחתום חוזה עם חברת ביטוח, לא עם חבר בשטיבל לא עם הקופה השכונתית, ולא עם המאכער הממשלתי.

כמובן שמי שרוצה לתת צדקה אשריו ואשרי חלקו ויזכה לכל הישועות האמורות בעלוני קופת העיר.
סליחה, אבל כמה פעמים אותו משפט ? שמענו,
מילא אם אתם איזה הצעה טובה, הבנתי, אבל סתם לחזור על עצמך ?:)

מור יוסף

משתמש פעיל
שאלתי פעם את השאלה הזו את אחד מהם. באותו רגע הוא היה קצר רוח אז הוא פטר אותי במשפט הבא: "אני צריך לראש חודש 12 מיליון שקל לחלק, יש לך לתת לי? אה, לא??? אז תהיה בשקט".
בהזדמנות אחרת פירט לי יותר.
הוא עצמו לא מאמין ברוב מה שהם כותבים שם, אבל להם יש מטרה אחת ויחידה. לעשות את העבודה שאתה וכולכם הייתם אמורים על פי הלכה לעשות. לעבור מבית לבית ולקושש כסף כדי שלא ישאר אף אחד רעב.
אני לא מאמין!
המנהלים של קופת העיר לא מאמינים לישועות שהם כותבים?!
הם מוכרים מוצרים בלי כיסוי?
בואו נפתח קופה, נמכור במבה, ונגיד לאנשים שזה זהב, הקופה תגרוף הון, ההכנסות קודש לעניים.
אני לא יכול לעכל את זה, לדעתי זוהי הוצאת שם רע על המנהלים, צריך לברר טוב טוב לפני שכותבים כזאת האשמה.

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מהיכרות שלי עם השטח-
נדיר מאוד שנכס נוסף משמש למחיה בשוטף.
בדרך כלל נכס נוסף יש עליו משכנתא שהשכרת הנכס מכסה ובמקרים נדירים נשארים עם עודף לא משמעותי (נניח יש משכנתא על סכום של 2000 ש"ח וההשכרה 2500 אז אף אחד לא יתמוטט מ-500 שקל) .
ככה צוברים כסף לנישואי הילדים.
מי שעושה את זה לא צריך בנוסף גם לקבל צדקה.
חוץ מזה שכתבו כבר קודם שבמקרה שערך הדירה פחות מ-200000 לכל יתום מקבלים את ההפרש.

נדיר מאוד שלמשפחה יהיה נכס שני שמושכר והם מקבלים את כל השכירות למחיה השוטפת (איך קנו נכס נוסף בלי משכנתא?)

תקנו אותי אם אני טועה (מי שמכיר מקרה בודד זה לא משליך על הכלל).
זה מהיכרות שלכם. ליגטימי.
אך תסכימו שיש גם היכרות אחרת, שייעדו את הנכס הנוסף עבור\במקום הפנסיה ובנוסף בתור ביטוח חיים?

(אסביר את דברי.
בעבר תוחלת החיים היה פחות. [נניח עד גיל 75]. חברות הביטוח לקחו את כל ההפקדות שהאדם עשה, חילקו את זה לחודשים, והקציבו לו פנסיה חודשית.
בשנים האחרונות הם שמו לב, שבעקבות עליית תוחלת חיים, הם צריכים לשלם הרבה יותר ממה שתכננו, והקופה שלהם מפסידה.
בעקבות זאת, הם מחלקים את ההפקדות לא עד גיל 75, רק עד גיל 95 [זה רק דוגמה. אני לא זוכר את החשבון המדויק]. וכך יוצא שההפרשה החודשית שיקבלו הוא הרבה הרבה פחות.
בעקבות זה, עשרות אלפי אנשים, [בכל המגזרים] חוף מההפרשה שחייבים להפריש על פי החוק, לא הפרישו יותר לקרן פנסיה, רק קנו נכס נוסף.
על הנכס הזה, אני מדבר, שזה מיועד להכנסה בזמן הפנסיה, וכן בתור ביטוח חיים, אומרים לאלמנה: תוותרי על ההכנסה השוטפת, תייעדי את זה עבור נישואי הילדים. ואיך תחיי? לא איכפת לנו).

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואפילו פתח עבורה אשכול חדש.. בטענה שהאשכול הנוכחי ננעל.

אם יורשה לי, לדעתי התשובה כדלהלן:
לפני התשובה, שום קשר והיכרות אין לי\לנו עם האנשים ו\או עם המערכת.
ישנן 3 סוגי משפחות בחלוקה בסיסית:
1. משפחה שצריכה עזרה, ראוי שהציבור יהיה המשענת שלהם. בלי קשר ליתמות.
2. משפחה רגילה: עובדים קשה כמו כולם, מפרנסים\שורדים. בכל משפחה רגילה, במקרה של חתונת ילדים, המערך הפיננסי משתנה (לרעה). לדוגמה אם יש דירה בפריפריה (שהיא חלק מהשוטף כנ"ל, קיבלו אותה מהסבתא, ואין עליה משכנתא) מוכרים אותה לצרכי הנישואין, וממשכנים את דירת המגורים בנוסף בדרך כלל.. (במגזר הליטאי).
3. משפחה שיש לה מספיק לפי כל פרמטר שהוא.

מכאן קחו את זה לשאלה האם הקרן נועדה עבור הסוג הראשון, או שיש צורך להעמיס על הציבור גם את הסוג השני.
ועוד שאלה, האם מכיון שאחד מבני הזוג נפטר (מפרנס או שאינו כזה) צריך להעביר משפחה רגילה, למצב פיננסי טוב יותר.
אם יהיה לכם תשובות לשני אלו, תוכלו להחליט עבור הקרן שתקימו, את התקנון העתידי.
תשאלו כל מי שמתעסק עם יתומים, גבאי צדקה\חונכים\מטפלים וכו', הצרכים של יתומים עולים על הצורך של ילד\בחור רגיל. (אני לא נכנס כאן לסוגיא שיש כאלה שלא יתומים ומצבם יותר קשה ולא מקבלים צכל מיני ארגונים).
ההורה החי לא תמיד יכול להמשיך לעבוד, בטח לא בשעות ובתפוקה בה עבד עד עכשיו. גם מהפן הרגשי, וגם טכני, הם גם האבא וגם האמא.
רוב פעמים צריך עבורם חונכים\מורים פרטיים.
מחסור אצל יתום עקב המצב הנפשי העדין, הוא הרבה יותר חמור.

ולכן אצל יתומים, הקרן צריכה להכליל את הסוג השני.

גילוי נאות: הנני גבאי צדקה. ובהתחלה הקריטיונים שלי היו הרבה יותר קשוחים, עד שדיברתי עם גבאי צדקה וותיקים שהסבירו לי את הנ"ל.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
מישהו הבין?

אתה עסוק שוב ושוב בלהסביר 'מה כן לעשות' ולא רק 'מה לא לעשות'
תכל'ס, בא תגלה לנו סוף סוף את איזו חברת ביטוח אתה משווק...?

ושוב, נזכיר שההמלצה שלך תקפה רק לאנשים שאין להם אמון במערכת שהוכיחה את עצמה באלפי מקרים למרות שהייתה יכולה לשכתב את החוזה
רק אתה יכול שוב ושוב לחזור על אותם מילים בניסוח שונה?

מתכנתת+

משתמש מקצוען
אני לא מאמין!
המנהלים של קופת העיר לא מאמינים לישועות שהם כותבים?!
הם מוכרים מוצרים בלי כיסוי?
בואו נפתח קופה, נמכור במבה, ונגיד לאנשים שזה זהב, הקופה תגרוף הון, ההכנסות קודש לעניים.
אני לא יכול לעכל את זה, לדעתי זוהי הוצאת שם רע על המנהלים, צריך לברר טוב טוב לפני שכותבים כזאת האשמה.
אותי לימדו שהישועה פועלת תלוי כמה מאמינים בה
והברכה וההבטחה של הרב בודאי פועלת על כל תורם בזכות ולפי האמונת חכמים שלו בברכה
וצדקה בכוחה לבד לבטל גזרות
צריך שגם המנהל של קופת העיר יאמין בצדקה וברכה של גדולי הדור?
אני לא צריכה, מספיק לי שאני מאמינה

קופת העיר לא ממציאים משהו חדש
הם באים בכוח הצדקה
וגם מנגישים סגולות וברכות של רבנים
ניתלים על אילנות גבוהים
מה שלא ככה בבמבה, שהרב היחיד שיגיד שזה זהב זה אתם...;)

נערך לאחרונה ב:

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מבינה על בסיס מה באה טענת הכותב, למה יש לו זכות לטעון משהו נגד הנהלים של תוכנית מסוימת( לא התעמקתי בטענותיו)
זכותה של קופה לפתוח תוכנית כלשהי עם תקנות כלשהם (והם יכולות להיות גם תקנות טפשיות ) זו זכותה
כל אדם שרוצה להצטרף צריך לקרוא את התקנון ולהחליט אם שווה לו בנתוני חייו להצטרף ואם הוא רוצה
זה לא תכנית חובה
ובן אדם שיש לו השגות על התכנית יכול לפתוח קופת צדקה/תכנית ערבים משל עצמו
מה זה נקרא להתלונן על תנאים של תכנית מסוימת
למה הם חייבים להחליט על תנאים שמוצאים חן בעיניך וניראים לך יותר טובים אם להם זה לא נראה יותר טוב?
הם חייבים למישהו משהו??
אל תצטרף אליהם אם לא נראה לך

אפשר לשלוח פניה מסודרת למנהלי התוכנית עם הצעות השיפור שלך (לדעתי הם מספיק חכמים וחשבו על זה לבד... )
אבל אם בא להם הם היו יכולים לכתוב בתקנון שמי שגר ברחוב מסוים לא יהיה זכאי לקבל (כמובן לא לשנות פתאום, הכול מראש) וכל דבר אחר
הם פתחו את זה
הם יחליטו על התנאים
וזכותם גם לקבל החלטות טפשיות

כמובן שבמקרה של קופת העיר מדובר באנשים חכמים ונבונים!!! ובשמיעה לגדולי הדור!!!
על זה נאמר 'קל לתת לשני עצות'.
בעיקרון אתם צודקים.
ואני לא מאלו שמקטר על ההתנהלות שלהם בפרסום או האם מקבלים משכורות וכמה.
אך אחרי שנפתחה האשכול הזה, והגיע פה נציג [לא רשמי] שסנגר על כל מה שהם עושים, אמרתי שאולי זה המקום להעלות את הנקודה הזאת.
נכון שהם לא חייבים כלום. אך היות והמטרה שלהם הוא לעזור לאלמנות ויתומים, שיעשו את זה במלואה.

ולגבי זה שהם חכמים ויש להם רבנים וכו'. לא תמיד הם חושבים על כל פרט. ולא תמיד רואים את התמונה מכל הזויות.
הדוגמה הכי טובה, זה הם בעצמם.
בזמנו כל שבוע-שבועיים היה יוצא 'קרן' עבור משפחה עם תמונות של היתומים וכו'. עד שהשם נתן לאדם מסויים את הרעיון של 'ערבים'.
איפוא היו כל העסקנים עד אז? הם סך הכל בני אדם.
ועכשיו נפתח מיזם חדש 'למחייתם'. אותו דבר, למה לפני עשור ויותר לא חשבו על זה? כי הם סך הכל בני אדם.

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה עולה בדיון
יש מקרים שהם מאשרים כי זה מקור מחייתה של האלמנה
ויש מקרים שהם לא מאשרים בטענה שאפשר למכור או לשעבד את הנכס
זה נתון לשיקול דעתם של הוועדה שדנה בבקשות

הנושא של נכסים וביטוח
עולה לוועדה והם דנים האם זה כסף שאפשר לנצל אותו ליתום או שזה כסף שאי אפשר לגעת בו

נניח ויבוא אחד לגייס מכם כסף עבור אלמנה עם חמשה ילדים
ואחרי חודשיים יתברר לך שאותה אלמנה יש לה שתי דירות והיא קיבלה מביטוח חיים מיליון ש"ח ואין לה משכנתא וכו' וכו'
לא תעצור את ההו"ק שחתמת עבורה
לא תפנה לגבאי בכדי לקבל הסבר על הנ"ל
אם זה עולה בדיון, מצוין.
אך מכל התגובות שקיבלתי עד עכשיו, כולל מהנציג הלא פורמלי שלהם פה, נשמע שזה לא עולה בכלל לדיון.
זה מה יש.
זה התקנון.
אם אתה לא רוצה,
אל תצטרף.
הצטרפת עם מחשבה לקבל כסף? זה בכלל לא המטרה, רק בגלל שהרבנים אמרו.
ועוד תשובות שלא הראו שזה בכלל עולה לדיון.

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בקופת העיר יאמרו להם כך:
40,000 המשפחות החברות בפרויקט ערבים, הם רובם ככולם משפחות אברכים שבעצמם לא סוגרים את החודש אלא בקושי רב.
להם עצמם יש קשיים גדולים בנישואי ילדיהם, וגם את המעשרות שלהם היו שמחים לתת לאחיהם ואחיותיהם המתמודדים בקושי עצום גם הם עם עניין נישואי הילדים. אבל עם ישראל רחמנים בני רחמנים, וכשמדובר ביתומים הם פותחים את הלב ועושים מאמץ נוסף כדי לעזור. עד כמה לעזור? קבעו גדולי ישראל כי הרף הוא 200,000 ליתום. האברך התורם שמקווה להאריך ימים עד מאה ועשרים היה מוכן לקבל 200,000 שקל לכל ילד אבל הוא לא יקבל. והוא מבין את זה, כי לילדים שלך יש הורים וליתומים האלו אין אבא. אבל אם יש להם דירה בפריפריה שמכניסה להם הכנסה חודשית שלתורמים אין, ויוכלו גם בשלב מסויים למכור אותה ולכסות חובות, דבר שלתורמים אין, ההיגיון אומר לנכות את אותה דירה מסך התשלומים שיקבלו היתומים.
נקצין את זה יותר.
אלמנה עם 10 ילדים, עם 5 דירות בפריפריה שבזכותם היא מכלכלת את עצמה וברוך השם לא יודעים מחסור. לא הגיוני לא לתת לה? למרות שאנחנו בעצם אומרים לה 'תמכרי את הדירות כדי לחתן את הילדים'??
בהחלט לא!
אם יש לה יותר ממה שהיא צריכה ל'שוטף'אז אתה צודק לגמרי.
אך אם היא חיה מהשכירות של הנכסים, ואם תצטרך למור אפילו אחד מהם לא יהיה לה מספיק ל'שוטף' (ואיך כתבו פה לפני כן: 'יקימו לה קרן'. או שתצטרך להיות אורחת קבוע בקופה השכנתית ולהתבזות חודש בחודש). אז אסור לגרום לה למכור אפילו נכס אחד!

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן. גם יתום שיש לו לאחיו ואחיותיו לחם וארטיקים, אפילו שניים, מקבל מערבים.

הנה הניסוח המדוייק: כך שאדם יוכל להיות בטוח שלילדיו יהיה לפחות 200,000 שקל לנישואיהם אם ילך מהעולם. בין אם זה ביטוח חיים, דירה בפריפריה או כסף מתוכנית ערבים.
אם היא לא רוצה למכור את הדירה היא יכולה ללוות 200000 ש"ח כנגדה כמו שעושה כל אברך שיש לו דירה בפריפריה ולשלם את ההלוואה מכספי השכירות.
עם כל הכבוד אליך, יכול להיות שיש לך קשר קרוב לעסקני קופת העיר.
אך נראה מדבריך שאף פעם לא עמדת מצד האלמנות.
לא אחזור על כל מה שכתבתיי עד עכשיו. אך לא סתם התורה מדברת כמה וכמה פעמים מהצער של אלמנות ויתומים. ויעידו על זה כל מי שיש להם משפחה או מכרים כאלו.

ממילא לבוא ולתת כאלו עצות לאלמנה, מראה שאתם פשוט לא מכירים את התחום.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אם זה עולה בדיון, מצוין.
אך מכל התגובות שקיבלתי עד עכשיו, כולל מהנציג הלא פורמלי שלהם פה, נשמע שזה לא עולה בכלל לדיון.
זה מה יש.
זה התקנון.
אם אתה לא רוצה,
אל תצטרף.
הצטרפת עם מחשבה לקבל כסף? זה בכלל לא המטרה, רק בגלל שהרבנים אמרו.
ועוד תשובות שלא הראו שזה בכלל עולה לדיון.
פרויקט ערבים קיים 17 שנה. הנידון שהעלית רלוונטי מיומו הראשון. מה גורם לך לחשוב שהוא לא עלה לדיון???

רחשי הלב

משתמש מקצוען
בהחלט לא!
אם יש לה יותר ממה שהיא צריכה ל'שוטף'אז אתה צודק לגמרי.
אך אם היא חיה מהשכירות של הנכסים, ואם תצטרך למור אפילו אחד מהם לא יהיה לה מספיק ל'שוטף' (ואיך כתבו פה לפני כן: 'יקימו לה קרן'. או שתצטרך להיות אורחת קבוע בקופה השכנתית ולהתבזות חודש בחודש). אז אסור לגרום לה למכור אפילו נכס אחד!
זה מה שכבודו חושב. הרב וואזנר (שקבע את הקריטריונים) ומסתמא הכיר כמה אלמנות ויתומים חשב אחרת.

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פרויקט ערבים קיים 17 שנה. הנידון שהעלית רלוונטי מיומו הראשון. מה גורם לך לחשוב שהוא לא עלה לדיון???

לא 'אם זה עלה לדיון'?
על זה אני כותב פה כל הזמן ורק תשובה אחד המניחה את הדעת קיבלתי ש'אם לא תשאל איך תדע' כתב:
זה עולה בדיון
יש מקרים שהם מאשרים כי זה מקור מחייתה של האלמנה
ויש מקרים שהם לא מאשרים בטענה שאפשר למכור או לשעבד את הנכס
זה נתון לשיקול דעתם של הוועדה שדנה בבקשות

על זה כתבתי שאם זה עןלה לדיון באופן פרטני, כמה הכנסות יש להם: ביטוח חיים\קצבאות\נכסים\מסוגלות לעבוד? ולעומת זאת כמה הוצאות יש, גודל המשפחה\חובות\הוצאות חריגות וכו'.
ואחרי כל זה מגיעים לחשבון שגם אם ימכרו את הנכס עדיין יוכלו להתכלכל בכבוד, מצויין.
אך אם זה עלה באופן כללי לפני 17 שנה. ולמעשה האלמנה אם תצטרך למכור את הנכס לא תוכל לחיות באופן מכובד ורגיל, אז החטיאו את המטרה.

חיה.

משתמש מקצוען
לאורך האשכול הרבה ציינו שהם חתומים על ערבים למטרת צדקה בלבד, ויודעים שלא זכאים לקבל. (חיתנו את הילדים ב"ה, בעלי נכס נוסף, ביטוח חיים וכו').
בשביל כל המשפחות האלו אולי היה נכון להפריד את ההפקדות שלהם לקופה אחרת,
כדי שלכל הפחות יוכלו לקבל קבלה שמוכרת לצרכי מס.
במצב הנוכחי, מאחר וכביכול יש "תמורה" בעד ה"תרומה" הרי שמס הכנסה לא מאשר כלל להנפיק קבלות שמוכרות לצרכי מס.

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
תנסה לומר לרב שרייבר לעזוב את שיירות האברכים שמשתרכים אחריו בשאלות באיסור והיתר.

העוצמה שם זה הת"ח שדקה שלהם היא כמו שעה של מישהו אחר. מדובר באנשים גאונים.
עם בין הסדרים שלהם הם עושים כמו 10 אנשים אחרים במשרה מלאה.
אמר לי פעם יהודי חכם: אם אתה צריך עזרה תחפש מישהו שאין לו זמן פנוי, רק הוא יוכל יעזור לך

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
מי שקורא את הדברים שלך עוד עלול לקבל את הרושם שחברות הביטוח רודפות אחריך ונותנות לך הכל עד השקל האחרון שמגיע לך...
ההסכם עם חברת הביטוח שתוך 30 יום ממועד המוות הכסף אצלך בחשבון.
לא מעניין אותי מי יקבל את הכסף אם אני לא מתה.
מעניין אותי שלילדי יהיה כסף אם אני ימות. זהו!

. net

משתמש צעיר
ההסכם עם חברת הביטוח שתוך 30 יום ממועד המוות הכסף אצלך בחשבון.
לא מעניין אותי מי יקבל את הכסף אם אני לא מתה.
מעניין אותי שלילדי יהיה כסף אם אני ימות. זהו!
קדימה תעשה ביטוח חיים ,הם לא בטלו את כל המסלולים של ביטוחי חיים ואין להם אפשרות לעשות זאת .

הם פונים יותר לקהל יעד שבמילא לא היה עושה ביטוח חיים ,בפירוש מי שלא עומד בתקנון שיעשה ביטוח חיים .

הם ראו יתומים שהיו בהתמוטטות כלכלית ,והעול לדאוג להם היה של הקופה והרבנים על סמך זה השיקו את 'ערבים' .

בשביל להציל משפחות שאין להם דירה נוספת וכל מה שכתוב בתקנון ,זה לא וריאציה נוספת של ביטוח חיים !!!

מי שלא עומד בתקנון מוזמן לעשות ביטוח חיים ,וכן לתרום ליתומים שזו צדקה מהודרת ביותר

בינגו משחקים

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אנסה להוסיף את ה"שנקל" שלי...
כשנוסדה תוכנית "ערבים" היה הגיון שלמשפחה שישנה דירה נוספת הם יותר מסודרים ופחות נצרכים.
במצב הכלכלי של היום עם מחירי הדירות, החתונות, והמחיה.
אף אלמנה לא נהפכת למליונרית עם יש לה הכנסה של אלפיים ש"ח מדירה דלוחה בפריפריה, זה אולי מכסה חלק ממלגת הכולל שבעלה ז"ל היה מביא.
יש להגמיש יותר את הקריטריונים.
זו דעתי.

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
קדימה תעשה ביטוח חיים ,הם לא בטלו את כל המסלולים של ביטוחי חיים ואין להם אפשרות לעשות זאת .

הם פונים יותר לקהל יעד שבמילא לא היה עושה ביטוח חיים ,בפירוש מי שלא עומד בתקנון שיעשה ביטוח חיים .

הם ראו יתומים שהיו בהתמוטטות כלכלית ,והעול לדאוג להם היה של הקופה והרבנים על סמך זה השיקו את 'ערבים' .

בשביל להציל משפחות שאין להם דירה נוספת וכל מה שכתוב בתקנון ,זה לא וריאציה נוספת של ביטוח חיים !!!

מי שלא עומד בתקנון מוזמן לעשות ביטוח חיים ,וכן לתרום ליתומים שזו צדקה מהודרת ביותר
יש לי ביטוח חיים. לא מאמינה בכל הדברים הללו: עריבים, הגמ"ח המרכזי וכו...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה