דרוש מידע ערבים

• פותח הנושא nc
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קשה להבין מה שקורה כאן
במקום לפתוח אשכול אינסופי של הערצה לקופה וכל אחד יספר איך הוא נעזר בקופת העיר
ואיך בעצם הקופה עושה את העבודה של כולנו!!!!!
יושבים בפרוג ומעלים טענות מגוחכות
זו דרכה של העולם

אני גם רואה גם את הצד השני של המטבע
את האנשים שעונים להם

רחשי הלב

משתמש מקצוען
בלי שום מקור מוסמך
שמעתי את זה ממי ששמע מהגראי"ל (יהודי שאני סומך עליו ביום יום גם בכריתות דאורייתא). אז לי מותר לצטט את זה שוב ושוב. כמובן שאתה רשאי לא להאמין.
ממילא כל השאלות על היגיון תורני מבחינתי לא קיימות כי הגראי"ל לא זקוק להיגיון שלך.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זה בדיוק מה שמפחיד אותם.
שלשתם תלמידי חכמים עם שאיפות, ושלשתם חולמים על היום שבו יתפטרו מהעול הזה.
לא נראה לי סביר, תאר לעצמך ישיבה או מוסד אחר שמתנהל עם אנשים שרק רוצים לעזוב את זה?
אני לא סתם כותב את זה, כי דווקא בגלל ההערכה העצומה שלי לפעליה של הקופה, אני תוהה לעיתים אם יש שם חשיבה אסטרטגית לטווח הארוך, או שמנסים לגמור את החודש, אבל לא חושבים על הרבה מהציבור שהם מפסידים בדרך. ועל האינפלציה של הפרסום, שבסוף תוריד את הערך של כל הבטחה ישועה וכו' לבדיחה אחת גדולה.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
אבל מה באמת הסיבה שלא מעסיקים אותם במשכורת סבירה, כדי שיוכלו להתפנות לגמרי רק בשביל הקופה?
תנסה לומר לרב שרייבר לעזוב את שיירות האברכים שמשתרכים אחריו בשאלות באיסור והיתר.

העוצמה שם זה הת"ח שדקה שלהם היא כמו שעה של מישהו אחר. מדובר באנשים גאונים.
עם בין הסדרים שלהם הם עושים כמו 10 אנשים אחרים במשרה מלאה.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אני לא מבינה
מה איתם בכלל
שתגידו לקבל משכורת או לא.
אתם הוכחתם את עצמכן? עשיתם 1% ממה שהקופה הזאת עשתה?
מיש שלא רוצה שלא יתרום.
זה הקופה וזה האנשים.
מוזמנים לפתוח קופה חדשה...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
לא נראה לי סביר, תאר לעצמך ישיבה או מוסד אחר שמתנהל עם אנשים שרק רוצים לעזוב את זה?
אני לא סתם כותב את זה, כי דווקא בגלל ההערכה העצומה שלי לפעליה של הקופה, אני תוהה לעיתים אם יש שם חשיבה אסטרטגית לטווח הארוך, או שמנסים לגמור את החודש, אבל לא חושבים על הרבה מהציבור שהם מפסידים בדרך. ועל האינפלציה של הפרסום, שבסוף תוריד את הערך של כל הבטחה ישועה וכו' לבדיחה אחת גדולה.
זו הבעיה הגדולה שלהם. אם היה שם מישהו ברמה שלהם עם האמינות שלהם והיר"ש שלהם שהיה אפשר להציב אותו במקומם הם היו עושים את זה מזמן. מבחינתם כל הרוצה יבוא ויטול.
אגב, היה שם מנהל רביעי, ת"ח חשוב ר"מ בישיבה שהגיע יום אחד למסקנא שזו מצווה שאפשר לעשותה על ידי אחרים ופשוט קם ועזב.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
לכל הבחורים שמשעמם להם.
אולי אשכול על החכי"ם החרדיים יועיל יותר.
מאמינה שיסגר גם מהר יותר.

זושא כץ

משתמש מקצוען
זו אמירה שחוזרים עליה שוב ושוב, בלי שום מקור מוסמך, בזמן שהמשמעות של האמירה הזו היא עצומה.
אז אני כופר באמיתות של השמועה הזו, אין בה שום הגיון תורני, זה ציק פתוח לכל אוולת שבעולם. אלא אם כן יוכח שאכן היא נאמרה ואז אתאמץ להבין אותה.
שמעתי מיהודי ת"ח המרביץ תורה בישיבה גדולה
כי כאשר קופת העיר התחילו 'להשתגע', הוא כעס עליהם, והלך עם כמה מרבני הישיבה שלו למרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א עם הטענות. הוא שמע אותם והפנה אותם למרן הגראי"ל שטיינמן , הם התארגנו יחד עם הגרמ"ה הירש שליט"א כדי שהוא זה שיישב איתם אצל הגראי"ל לשמוע איך קופת העיר מזיקיםל: אמונת חכמים, תפילות, סגולות וכו'
והגראי"ל שמע הכל ואמר להם: אתם יכולים להביא את הכסף בצורה אחרת? וכך נגמרה הפגישה.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לכל הבחורים שמשעמם להם.
אולי אשכול על החכי"ם החרדיים יועיל יותר.
מאמינה שיסגר גם מהר יותר.
לא מבין מה מפריע למישהו האשכול הזה. ניתן למחוק באופן נקודתי השמצות זולות ומטופשות.
חוץ מזה יש כאן דיון חשוב מאוד, לתועלת כולם.

זושא כץ

משתמש מקצוען
1. יש משפט שמצטטים בשם הרבה גדולים על מישהו שלא רצה להיות שוחט ואמרו לו "דווקא אתה צריך להיות השוחט", מי שמפחד ייזהר מכל דבר וה"ה להכא.
2. יש חשיבה אסטרטגית, כל האסטרטגיה של הקופות של היום זה חיקוי עלוב לרעיונות של קופת העיר.
גם כשתנובה מפרסמת שמי שקונה ב50 שקל יקבל בקבוק שוקו, היא מפסידה את אלה ששונאים שוקו ורוצים אייס קפה.. אף פעם לא מגיעים ל100% מהציבור.
3. האינפלציה של הפרסום היא חצי בחינם, דווקא בגלל הכמות.
4. האסטרטגיה הראשית שלהם היא האמון שיש לגדולי הדור בקופה! בלהתגייס לצילומים, ברכות, כינוסי תפילה ומסעות לווילנא ולכל העולם.. את זה אין לאף קופה. וזו ההצלחה הגדולה שלהם.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
ברור שהעצות של כל אחד חשובות מאוד.
לא מבין מה הקשר כמה עשיתי בחיי, [חוץ מזה שעשיתי דבר או שניים].
ובוודאי שהם גם ישמעו את העצות של כולם כי זה בסוף מוסד ציבורי ולא עסק פרטי.
הם ודאי לא ישמעו
כי בזמן שאתה יושב על הספה וכותב עצות וביקורת הם עושים דברים פי 10 מועילים
אולי באמת תעלה לבתיהם של גדולי הדור ותספר להם על העצות וכו
ודאי שמהאשכול הזה זה לא יגיע.
סתם דיבורי סרק
ולשה"ר ורכילות

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הם ודאי לא ישמעו
כי בזמן שאתה יושב על הספה וכותב עצות וביקורת הם עושים דברים פי 10 מועילים
אני מבין שיש כאלו שדיון אינטלקטואלי קשה להם, ולכן כבר 5 הודעות לפחות עסוקים רק בלהסביר למה צריך לסגור את האשכול, ואיך בכלל מישהו מעיז לחשוב, להרהר, להביע דעה באיזה עניין.
אז מי שזה מפריע לו, בשמחה - יש כאן הרבה אשכולות על נושאים יותר פשטניים.

זושא כץ

משתמש מקצוען
האשכול די חוזר על עצמו
וזה רעיון די נחמד לסגור אותו ולפתוח אשכול על החכי"ם החרדיים
ולראות איך אותם אנשים (כמעט) יושבים וכותבים:
למה החכי"ם לא דואגים לבחורים שנושרים?
למה אין חכי"ת חרדית, אתם יודעים כמה מצביעים הם מפסידים..
ולמה הם לא מגלים לנו מה הם עושים עם תקציב הקשר לבחור, הרי הם נציגים שלנו ולא יזיק שהם יתנו פירוט..
ובכלל, מדוע הם לא צועקים על כל מיני חילולי שבת, הרי הם שלוחי היהדות ומדוע הם לא צועקים,
ומדוע הם לא פורשים מהקולאליציה אם לא סוגרים את הבריכה ב*** בשבת, זה שווה גם אם נפסיד תקציבים..

בקיצור, עד שאתם לא תעשו את מה שאני אומר או חושב או לפחות תסבירו לי למה אתם עושים כל דבר, אני לא יספיק לכתוב ולקשקש...

ואח"כ נפתח אשכול על פירר ובני פישר וכו'...
ואח"כ על עזר מציון ובוני עולם וכו'..
ועל כל מי שעושה משהו בחינם ומבקש תרומות מהציבור..

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
והאם אתה משוייך לצד מסויים?
שייך [משפחתית, מוסדות שלמדתי, חברים וכו'] חד משמעית לצד של קופת העיר.
וכמו שכתבתי למעלה הערכה על הקופה ואף עדות אישית על המנהל.
חוץ מזה אני שייך למין האדם שיש בו דעת, ומביע ביקורת בונה כשצריך על מנת שתתוקן.

תלללה

משתמש צעיר
מכירים מקרוב משפחה שהיה להם כל ישראל ערבים (של ועד הרבנים) והם כבר שנה רודפים אחריהם לקבל את הכסף, מה שלא קרה בנתיים...
עד כמה שידוע לי (לא מניסיון) בערבים של קופת העיר הולך יותר בקלות.
ערבים של קופת העיר שונה לחלוטין, לצערי הייתי מעורב בשני מיקרים, והמשפחה שהיה לה ערבים בקופת העיר הייתה להם בת מאורסת בשעת פטירת אחד ההורים והם קיבלו כבר להוצאות החתונה תוך פחות מחודש את מה שמגיע להם .
קופת העיר בערבים מאוד מהירים ומסודרים, בשונה ממקומות אחרים,

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה