עזרה עם אטופיק

מני דגני

משתמש מקצוען
יש למישהו מידע מנסיון אם קיים משחה בלי קורטיזון וסטרואידים לטיפול וריפוי בפצעים ואדמומיות קיימים
לא במניעה!!!

וכן אשמח לדעת מה הנזקים שסטרואידים יכולים לייצר משימוש ממושך (חוץ מהעניין של התלות)
תודה

אמאל'ה קטנה :)

משתמש מקצוען
יש למישהו מידע מנסיון אם קיים משחה בלי קורטיזון וסטרואידים לטיפול וריפוי בפצעים ואדמומיות קיימים
יש משחות טבעיות
אבל בד"כ אחרי תקופה הגוף מתרגל ואז זה פחות עוזר

תפני ל העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס - יש להם המון מידע
עמותת קומי עורי

הירקן

משתמש פעיל
אני משתמשת במשחה בשם DEXERYL שזה מקל מאד על היובש והעיקר שלא שורפת אבל לא נראה לי שיש משחה שמרפאה אלא רק מקילה

אמאל'ה קטנה :)

משתמש מקצוען
משחות טבעיות לריפוי פצעים?
נגדיר את זה כך
אין משהו שעוזר לאטופיק שיעבור לגמריי
זה קורה רק ברצון השם, וללא שום עזרה חיצונית, רפואית או טבעית כלשהי, שום משחה מאף סוג שהוא לא יעזור..
אך עד שבעז"ה יעבור, יש משחות סטרואידים וכל מני, מורחים והעור משתפר (אצל כל אחד אחרת..) ואז עוברים לתהליך הגנה - עם קרמים ושמנים.. (עד גל ההתפרצות הבא.. שלא יבוא :confused: :()
משחות טבעיות,אפשר להשתמש בהן יותר ברוגע, אך בשלב מסויים העור כבר לא נבהל ממנו, וזה מפסיק להשפיע

אורבלי

משתמש מקצוען
המליצו לי על טיפול בפוטותרפיה
קבעתי תור, מקווה שבס"ד יעזור!

וייס1

משתמש מקצוען
משחות - השתמשתי לבן שלי בליפיקאר, לא הועיל ב100% אבל היה הכי יעיל בין המשחות ללא קורטיזון.
מעבר לזה-חצי הכריחו אותי לעשות לו טיפול ב3 המימידים, אני לא מאמינה בזה בכלל... אבל אחרי הטיפול זה עבר...
אז....
לשיקולך..

Anne

משתמש רשום
סיקיפלאט או סיקיפלאסט אמורים להיות משחות טיפוליות.
גם בפאנטן פלוס יכול קצת לעזור .
כדאי לשאול את @גלבוע המומחית

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
משחות - השתמשתי לבן שלי בליפיקאר, לא הועיל ב100% אבל היה הכי יעיל בין המשחות ללא קורטיזון.
מעבר לזה-חצי הכריחו אותי לעשות לו טיפול ב3 המימידים, אני לא מאמינה בזה בכלל... אבל אחרי הטיפול זה עבר...
אז....
לשיקולך..
הליפיקאר לא טוב לרגישים לחלבי שימו לב
יש גם את המשחה של אדרמה
ושמן אמבט שעוזר (גם שם יש צורך לשים לב לרגישים)
לקומי עורי יש הרבה ידע
בהצלחה!

Becky k

משתמש רשום
אז....
לשיקולך..
אני גם השתמשתי בליפיקאר ובשמן לאמבט של ד"ר פישר כחצי שנה לבן שלי וב"ה מאז כבר כמה חודשים לא חזר.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
המליצו לי על טיפול בפוטותרפיה
קבעתי תור, מקווה שבס"ד יעזור!
אפשר קצת פרטים על זה?
מי המליץ? איפה זה מתבצע? כמה טיפולים? הקופה מממנת?

מני דגני

משתמש מקצוען
כל הדברים שכתבתם פה מעולים למניעה ולשמירה מהתפרצות
אני ביקשתי עזרה בריפוי פצעים האם אפשר להרגיע התפרצות בלי קורטיזון
למישהו יש עצה מנסיון? רק על זה ספציפית!!
תודה

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
אני משתמשת במשחה של ד"ר ולדמן מחיפה - רופא מומחה מאד בתחום העור
אני חושבת שהמשחה היא טבעית
ניתן להשיג אותה אצלו

אורבלי

משתמש מקצוען
אפשר קצת פרטים על זה?
מי המליץ? איפה זה מתבצע? כמה טיפולים? הקופה מממנת?
דיברתי עם אחת שמנטרלת אלרגיות והיא אמרה לי שיצא לה לפגוש כמה ילדים עם אטופיק שפוטותרפיה עזר להם והאטופיק לא חזר להם.
פניתי למדיקל פוטותרפיה בב"ב https://medicalphototherapy.co.il/
וקבעתי תור לאבחון וייעוץ עם רופא עור
עלות האבחון 300 ש"ח (+-) ואחכ כל הטיפולים ממומנים ע"י הקופה (מכבי)
ובסיום הטיפולים יש החזר מהקופה גם על האבחון.
מקווה שיעזור כי עברתי כבר את כל המשחות עם הקורטיזון וגם בלי
ידענו ימים יפים ופחות, והאטופיק שריר וקיים.
ה' יעזור!

רפ

משתמש סופר מקצוען
אני לא משווקת של פוראוור וממש מתנגדת לשיטת השיווק שלהם, אבל הדבר היחיד שעזר במאה אחוז תוך ימים ספורים היה אלו פרופוליס.
יקר אבל העור נהיה חלק לגמרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה