עזרה עזרה דחוף - מי מנוי לתוכנית ערבים קופת העיר מעל ל-14 שנה?

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
לא הבנת אותי!
אני שואל שאלה כלכלית
תתעלם שנייה למה ערבים גובה ומתי ואיך. תסתכל בסוף החודש כמה זה עלה לך.
איך יכול להיות שחברה ריווחית שמרוויחה המון כסף מביטוחי חיים, עולה אותו דבר כמו ערבים?
הרי יש אחוז מסויים של תמותה שהביטוח צריך לשלם, אותו אחוז תמותה כמו שיש לערבים, הלא כן?!
חייב להיות שזה ריווחי לחברת הביטוח גם אם יש קצת אנשים שמתים כי הרווח הרבה יותר גדול מתשלומי הביטוח
השאלה מתעצמת ועולה לאור הרבה נקודות יציאה שיש לערבים ואין לחברת הביטוח.

בבקשה להיצמד לשאלה וקצת לנסות להבין
במשפחה חרדית שיש לה 10+ ילדים אם אתה עושה ערבים אתה מקבל לפי ילד ובביטוח חיים אתה מקבל סה"כ סכום של XXXX ש"ח וזה מתחלק לכל הילדים.
לכן אולי למי שיש קצת ילדים יהיה לו יותר רווחי לעשות ביטוח חיים.
(לא כתבתי על סמך ידיעה אלא על השערה.)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מור יוסף

משתמש פעיל
במשפחה חרדית שיש לה 10+ ילדים אם אתה עושה ערבים אתה מקבל לפי ילד ובביטוח חיים אתה מקבל סה"כ סכום של XXXX ש"ח וזה מתחלק לכל הילדים.
לכן אולי למי שיש קצת ילדים יהיה לו יותר רווחי לעשות ביטוח חיים.
(לא כתבתי על סמך ידיעה אלא על השערה.)
ילדים במשפחה חרדיות ממוצעת היא 6.6
התשלום בפועל הוא הרבה פחות
כי רוב אלו שנפטרים כבר השיאו מספר ילדים

מור יוסף

משתמש פעיל
אין לי זמן לקרוא את כל האשכול.
אבל אין ביטוח חיים כ"כ זול שנותן כ"כ הרבה, בוודאי לא להורים בגיל 50+.
רוב אלו שהם בגיל 50+ לא יקבלו או שיקבלו קצת מאוד
ולמה?
א. כי הם חיתנו מספר ילדים ויקבלו רק לפי מספר הילדים שנשאר.
ב. אחד מבני הזוג ירש מההורים (כל סכום שהם ירשו יקוזז)
ג. יש להם דירה נוספת להשקעה (יקוזז מהסכום)

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ולמה?
כל הקיזוזים מתחילים רק אחרי שכיסו את כ---ל החובות של המשפחה.
ולכן א' סותר את ב' ג',
והקביעה
היא היפך מהאמת.
וגם
(כל סכום שהם ירשו יקוזז)

אז נא לא לקשקש...

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי באמת יכולת לבחון ולדעת מה באמת קורה שם, כמה כסף נכנס וכמה כסף יצא, מה בדיוק ההליכים, כמה משתכרים העומדים בראש הפרימדה, מי הרבנים שבאמת יודעים מה קורה, בדיוק כמו הסטנדרטים של חברה שנסחרת במשק. זו דרישה בסיסית, ואנחנו כציבור הכי מוסרי בעם ישראל צריכים לדרוש מעצמינו יותר מאחרים.

לצערי מהיכרות קרובה עם כמה עמותות חשובות בציבור החרדי, אני יודע שיש בהם חוסר ישרות, לא מעדות אלא מחשיפה אישית, ואילו היו התורמים מודעים לכך, הם לא היו תורמים פרוטה.
זה. בדיוק.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
חסר כסף בקופת ערבים?
על אותו משקל אפשר לתת צדקה לקופת הביטוח הלאומי - רווחה סניף בני ברק או קרית ספר...
מה הכוונה בשאלה שלך? אל תגיד לי שאחרי שהסבירו פה לפחות מאה פעם שאין דבר כזה 'קופת ערבים' עדיין לא קלטת את זה.
בשביל האחד למיליון שזה המצב, אז הנה שוב:
אין דבר כזה קופת ערבים. לערבים אין שקל בחשבון. במקרה פטירה, אחרי שנבדקו כל הקריטריונים והוחלט שיש זכאות לערבים, או אז מתבצעת גביה מחברי הפרויקט, גביה שעוברת בשלמותה לחשבון בנק ייעודי של היתומים.

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
לאחרונה התקשרו אלי להציע לי ביטוח חיים
זה במקרה של מוות ואחרי שהוכח שזה מוות טבעי לחלוטין (ננניח תאונת דרכים - חיב להיות שאת/משפחתך לא בצד הפוגע)
מקבלים 2 מליון שח
תחלקי ל4.5.6. ילדים זה סכום נמוך יותר
לא הבנת אותי!
אני שואל שאלה כלכלית
תתעלם שנייה למה ערבים גובה ומתי ואיך. תסתכל בסוף החודש כמה זה עלה לך.
איך יכול להיות שחברה ריווחית שמרוויחה המון כסף מביטוחי חיים, עולה אותו דבר כמו ערבים?
הרי יש אחוז מסויים של תמותה שהביטוח צריך לשלם, אותו אחוז תמותה כמו שיש לערבים, הלא כן?!
חייב להיות שזה ריווחי לחברת הביטוח גם אם יש קצת אנשים שמתים כי הרווח הרבה יותר גדול מתשלומי הביטוח
השאלה מתעצמת ועולה לאור הרבה נקודות יציאה שיש לערבים ואין לחברת הביטוח.

בבקשה להיצמד לשאלה וקצת לנסות להבין
טענה לא קשורה
ביטוח חיים אתה משלם כל חודש 70 שח
אז תגיד שכמעט כל חודש יורד 72 שח
ערבים גובה רק במקרה של פטירה, ולפי מספר הילדים ואם לנפטר יש 5-8-11 ילדים רווקים , ולצערינו זה קורה
וכמה אנשים המבוטחים בביטוח חיים לא משאירים אחריהם ילדים מתחת גיל 18?? ולכן לא זכאים לפוליסה?
הביטוח חיים לא עובר לכל יורש רק לבן זוג נתמך (שאין לו עבודה והוא חי ע"ח המשכורת של הנפטר ) או לילדים מתחת גיל מסוים - ככה היה בביטוח של הראל שהציעו לי לאחרונה,
אגב שהנציגה שמעה שיש לי ערבים אז מעצמה היא ירדה מהקו, אהה אז בטח לא רלוונטי

וגם כל חודש יורד לי 70 ש"ח לצדקה, לא לחברה ריווחים, מבחינתי זה רווח, וה' יעזור שלעולם לא נקבל מהם,

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
קצת סדר בנושא ההשוואה לביטוח חיים.
1. במובן העקרוני - ההגדרה של "ערבים" זה 'ביטוח' שאם במקרה פטירה ח"ו, היתומים של החבר יזדקקו לצדקה לנישואיהם, הם יקבלו את הצדקה בוודאות. ולא רק שיקבלו את זה בוודאות, אלא בדרך כבוד, בצורה אוטומטית, ללא קרנות ופרסומות וכו'.
כמובן שהמדובר רק על 200K, וב"ערבים בשלמות" 400K, כך שיש הרבה מקרים שעדיין צריכים קרן. אבל אחרי הכל, מי שמכיר את המצב של הקרנות היום - קשה מאוד להגיע לסכומים של "ערבים", כך שאפילו אם פותחים קרן, זה הצלה ליתומים שיש את הבסיס.
בכל אופן כדאי לחדד את ההגדרה הזו, וכך יתייתרו הרבה שאלות בקשר ל"ערבים".
2. מי שיש לו (לשני בני הזוג) ביטוח חיים בסכום גדול, או ביטוח חיים על משכנתא של דירות להשקעה, ומצד שני אין חובות... בהחלט מסתבר שלא צריך לעשות ערבים. כך גם הבנתי מנציגת ערבים בשיחה טלפונית.
3. מי שמתלבט למה להצטרף, לערבים או לביטוח חיים, כמובן שצריך לשים לב למשתנה העיקרי שהוא מספר הילדים הלא נשואים.
ויש נושא אחר, תורני, יש מושג רוחני שלפעמים אדם זוכה לאריכות חיים בזכות משפחתו שצריכה את עזרתו, וביטוח חיים יכול לפגוע בזה ח"ו. הרבנים אמרו ש"ערבים" היות וזה צדקה זה לא נחשב כמו ביטוח חיים.
4. למי ששואל איך יכול להיות שביטוח חיים מניב לפעמים פחות מ"ערבים" - זו שאלה אקטוארית מורכבת, שבשביל לבדוק אותה צריכים לשבת טוב על הנתונים של ערבים ושל הביטוחים. לא להפריח אותה רגל על רגל.

זושא כץ

משתמש מקצוען
אולי התמכרתם לארגון מסויים או לאנשים מסויימים, השיח שלכם בוטה מידי!
אם השיח שלכם ימשיך כך, אני לא יענה לכם, רטורנו הוא הפיתרון.

לעמותת ערבים יש הרבה כסף בחשבון והוא לא מועבר לחשבון בנק ייעודי של היתומים באופן מיידי.
הכספים מושקעים בקרנות, מדובר בעשרות מליונים.
אני ממש לא התמקדתי על זה, חבל ששולפים כמה מילים בלי קשר לליבת הנושא.
זה כסף שנגבה והועבר לרשות היתומים
הכסף של היתומים 200,000 כפול מס' היתומים מושקע לרווחת היתומים ושמירה על כספם

אם אני מבין אותכם נכון,
אתם רוצים שיגבו פחות עבור כל יתום כי הרווחים אח"כ ישלימו את הסכום?

לקופת העיר לא נשאר כלום בקופה הפרטית מההשקעות הללו

יהודה לייב

משתמש פעיל
אכתוב פה דעה שאולי לא מאוד פופולרית לאשכול אבל חשוב לי לכתוב אותה כי נראה לי שהרבה הודעות כאן קצת איבדו את הכיוון והתייחסו ל'ערבים' כמו עוד איזשהו ביטוח שצריך לשבת לראות ולחשב כמה אתה משלם ומה אתה מקבל בתמורה כדי לוודא שה 'עסקה' אכן משתלמת לי.

אנחנו הצטרפנו ל'ערבים' למרות שמרפרוף מהיר על התקנון כנראה שלא נהיה זכאים לתגמול כלשהו מהקרן במקרה של פטירה ח"ו.
הסיבה שהצטרפנו זה לא בגלל ביטוח חיים כזה או אחר.
הסיבה היחידה זה שאנחנו זוכים כמעט כל חודש לתרום צדקה ליתומים בדרך המהודרת ביותר וזה בזכות הפרויקט המדהים של 'ערבים'.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ולמה?
כנראה שאתם לא מכירים הרבה אנשים בגיל הזה.

א. הם חיתנו 4 ילדים מתוך 12.
ב. הכסף הלך ישר לכיסוי חלק קטן מהחובות. [אם בכלל כבר ירשו משהו]
ג. אין להם שום דירה נוספת, אלא חובות מכאן ועד להודעה חדשה.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא יודע.
אבל זה אותו כלל שקיים גם לשנקולבסקי וגם לקנייבסקי
גם להגר וגם לוויסברג
גם ללדני וגם לבעדני
זה לא משהו שמשתנה.
בכל אופן זה לא תירוץ שמצדיק...
תקראו את התקנון
חצי מהדיונים יורדים.
רק דבר אחד הם שוכחים שמדובר ביתומים....
כל גדולי ישראל בצד אחד...
וניק אנונימי מפרוג בצד האחר...
אני יכול לפרוש בשיא.
תשובה דמגוגית...

ולגופו של נושא, ישנה התעמרות במשפחות היתומים ואני כותב זאת מהיכרות אישית, וכיון שהייתי מעורב בכך אני מכיר יותר מסיפור אחד, ולא אפרט באיזו קופה מדובר כיון שלא באתי ללכלך חלילה על מישהו,
ואני לא חושב שהפתרון הוא שקיפות, אלא בקשה מהעסקנים בקופות שתהיה להם יותר רגישות, ולא רק תשובות כגון אלו הנהלים וכך כתוב בתקנון,
בנפשות [עם רגישות גבוהה...] עסקינן אנא תתחשבו!

זושא כץ

משתמש מקצוען
1. תודה על הפרגון
2. כאן כתבו את הכללים כמו שהם, בד"כ היתומים לא מטפלים בעצמם אלא מישהו אחר וגם הוא מקבל יחס ברגישות ואנושיות מרובה.
3. חבל שאנשים כאן לא מכירים את האחראים ברמה אישית, הם אנשים נעימים מאד.

מור יוסף

משתמש פעיל
כנראה שאתם לא מכירים הרבה אנשים בגיל הזה.

א. הם חיתנו 4 ילדים מתוך 12.
ב. הכסף הלך ישר לכיסוי חלק קטן מהחובות. [אם בכלל כבר ירשו משהו]
ג. אין להם שום דירה נוספת, אלא חובות מכאן ועד להודעה חדשה.

א. משפחה חרדית ממוצעת היא 6.6 ילדים
ב. כנראה אתם משתייכים לציבור הליטאי שקורע את עצמו בשביל נישואי הילדים, לידיעתכם: ערבים לא מורכב רק מציבור ליטאי...
כמו כן, החובות שהליטאים לוקחים עבור נישואי ילדיהם מורכב בהרבה מהמשכנתא שהם לוקחים על הדירה של עצמם, ועל זה יש ביטוח משכנתא שמשולמת מיד עם פטירתם.
ג. מי זה להם? יש הרבה שיש להם, והם לא מקבלים.

חבל שאתם לוקחים מקרה קיצון ומסיקים איתו מסקנות
ככה לא בונים תוכנית ביטוחית.
צריך לבדוק ממוצע.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. משפחה חרדית ממוצעת היא 6.6 ילדים
זה לא מעניין מה הממוצע ב"משפחה חרדית" אלא כל משפחה זה נידון שלה לפי הנתונים שלה.
וכפי שלא דומה זו"צ בני 20 ללא ילדים, לזוג בני 50 עם 12 ילדים, כך גם לא מעניין כמה ילדים יש למשפחה חרדית ממוצעת.
ב. כנראה אתם משתייכים לציבור הליטאי שקורע את עצמו בשביל נישואי הילדים, לידיעתכם: ערבים לא מורכב רק מציבור ליטאי...
זה די מצחיק לטעון שלזוג סטנדרטי "לא ליטאי" שמחתן ילדים אין חובות.
מהיכרות שלי עם מאות משפחות זה ממש לא נכון.
כמו כן, החובות שהליטאים לוקחים עבור נישואי ילדיהם מורכב בהרבה מהמשכנתא שהם לוקחים על הדירה של עצמם, ועל זה יש ביטוח משכנתא שמשולמת מיד עם פטירתם.
אני לא אתווכח על נתונים פשוטים, ובמקרה הטוב זה יכסה חלק קטן מהחובות, ערבים בין כה וכה זה רק לילדים שעוד לא התחתנו.
ובאופן כללי כפי שאמרתי יש אכן אנשים שביטוח חיים יהיה להם יותר זול, למשל זוג עם ילד אחד שעושים ביטוח רק ל200,000 ש"ח, ואף אחד לא מתווכח על זה.
אבל להרבה מאד אנשים, ערבים יוצא מאד זול.
ג. מי זה להם? יש הרבה שיש להם, והם לא מקבלים.
הבאתי מקרה של זוג מאד סטנדרטי בגיל 50+.
וכידוע אני מתעסקת הרבה מאד בתחום.
וכפי שהסברתי, מי שעושה זאת "רק" בשביל ביטוח, אז שלא ישלם את זה ממעשרות, ושיבדוק איזה ביטוח יוצא לו הכי זול עד לתום תקופת הביטוח ולפי הנתונים האישיים שלו.
ברוב המקרים ערבים יהיה הרבה יותר זול.

גילוי נאות: אין לי שום קשר לערבים וכדו', אלא מכירה את התחום מעזרה אישית למאות משפחות בתחום הכלכלי.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ברוב המקרים ערבים יהיה הרבה יותר זול.
חידוש, לא ידעתי... תודה

עוד נקודה שחשוב לחדד, שערבים מחשבים רק אחרי נכסים של 400K לילד.

כלומר, משפחה עם 8 יתומים ל"ע לא נשואים, בלי חובות בכלל, עם נכסים של 1,600,000 ש"ח (נניח ביטוח חיים של מליון + דירה להשקעה בשווי 600K), יקבלו ערבים פיקס, 200K לכל ילד, כי צריך להשלים ל400 K לכל ילד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה