דרוש מידע עוצר בפורים / מעבר בין ערים, מה המצב כעת?

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שרי הממשלה הצביעו הערב (שלישי), יומיים בלבד לפני פורים, על הגבלות התקהלות במהלך שלושת הלילות של חג הפורים. ביום חמישי בלילה, ליל שבת ומוצאי שבת קודש.

בהתאם למתווה שהוצע על ידי פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש ומשרד הבריאות, בשלושת הלילות, יטילו עוצר לילי שייכנס לתוקפו מהשעה 20:30 ועד לשעה 05:00 לפנות בוקר.

בנוסף, התחבורה הציבורית במהלך ימי הפורים תצומצם בחמישים אחוז. בשעות העוצר, ככל הנראה, התחבורה הציבורית לא תפעל כלל.

ומה אסור לעשות בשעות העוצר? כמו בסגר האחרון: אין לצאת למרחק של יותר מ-1,000 מטרים למעט לצורך חיוני, וחל איסור על שהייה בבתים של אנשים אחרים.

כך, מקווים בממשלה כי יצליחו למנוע את המסיבות המתוכננות, ולגרום לאנשים לחגוג את הפורים בחיק המשפחה הגרעינית ברקע העלייה המדאיגה במקדם ההדבקה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בישיבת הממשלה: "אנחנו מציעים בלב כבד את ההצעות האלה להגבלות בפורים, אין לנו ברירה. נחשוב איך למנוע מהטישים ההמוניים לעבור לירושלים ביום ראשון".

פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש הציג את המגבלות "מיום חמישי ועד ראשון בבוקר – הפעלת סגר לילה משעה 20:30 עד 05:00. בין השעות האלו עם מגבלות הסגר. בנוסף, צמצום התחב"צ והקטנת התפוסה ל-50%. אני מבקש לשקול להחיל את התחבורה הציבורית גם במהלך יום ראשון".

עם זאת, המשנה ליועמ"ש, רז ניזרי הבהיר כי: "האיסור הוא איסור יציאה מהבית, מי שמגיע בשש בערב בשישי למקום מסוים יוכל לחזור הביתה אחרי שמונה".

שר הביטחון בני גנץ אמר בפתח ישיבת הממשלה: "אני חושב שצריך להדק את ההגבלות שאנחנו מטילים על עצמנו בפורים. קצת יותר סגר, ובפסח יהיה בסדר. מקווה שנוכל לעבור את הימים הקרובים בשקט כדי שנפתח את מערכת החינוך כולה".

שוין.. לא כזה נורא... אפשר תמיד לחזור הביתה..

נערך לאחרונה ב:

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מתוך הכתבה בJDN
עם זאת, המשנה ליועמ"ש, רז ניזרי הבהיר כי: "האיסור הוא איסור יציאה מהבית, מי שמגיע בשש בערב בשישי למקום מסוים יוכל לחזור הביתה אחרי שמונה".
מישהו יודע האם זה באמת כך אושר בממשלה וככה המשטרה תעקוף את זה. או שמי שנסע לשבת לא יוכל לחזור במוצ"ש הביתה

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
מתוך הכתבה בJDN
מישהו יודע האם זה באמת כך אושר בממשלה וככה המשטרה תעקוף את זה. או שמי שנסע לשבת לא יוכל לחזור במוצ"ש הביתה
ברור שיוכל לחזור במוצ"ש, מספיק שמראים לשוטר ת.ז. וכתובת מגורים לא חושבת שיוכל לעצור אותך.
השאלה אם מותר לצאת בשישי?

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ברור שיוכל לחזור במוצ"ש, מספיק שמראים לשוטר ת.ז. וכתובת מגורים לא חושבת שיוכל לעצור אותך.
השאלה אם מותר לצאת בשישי?
מה הבעיה בשישי מותר לצאת. רק בלילות אסור.
ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב את הממשלה כדי להחליט על מתווה ההגבלות לחג הפורים.

הממשלה אישרה עקרונית את מתווה משרד הבריאות לחג הפורים, מיום חמישי, ה-25.2.21 בערב ועד ראשון, ה-28.2.21 בבוקר:

1. הפעלת סגר לילה בין השעות 20:30 בערב ועד 05:00 בבוקר במתכונת הסגר השלישי, עם מגבלת מרחק של 1 ק״מ בשעות אלו, כמו גם איסור שהייה בבית מגורים של אדם אחר.
  2. שרת התחבורה תקבע את מגבלת התחבורה הציבורית בימים אלו.
  3. למען הסר ספק, יודגש כי לאורך כל שעות היום אין לקיים אירועים החורגים מהתקנות בעניין התקהלויות (10 אנשים במרחב סגור ו-20 אנשים במרחב פתוח), ובכלל זאת אין לקיים תהלוכות "עדלאידע", כינוסים, מופעים וכיוצ"ב.
*תקנות יאושרו בהקדם.
אם זה במתכונת הסגר השלישי אפשר להיות רגועים ;)

מנוי חדש

משתמש פעיל
מה סוכם בעניין התחבורה הציבורית במוצ"ש? אם אין אוטובוסים אחרי השעה 20.00 נשאר בערך חצי שעה לאוטובוסים בין 19.30-20.00.....

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הרי בכל מקרה ובכל הצעה של הממשלה תמשיך לשים פס ולהשתתף בטיש הקדוש , אז מה זה משנה מה הם יחליטו...?
בהצלחה
כתבתי כבר שהשאלה היא בכמה מאמץ זה יהיה כרוך, וזה מה שמעצבן אותי.

חייקל שי

משתמש רשום
תכלס מעבר בין הערים ביום מותר?
והאם התחבורה הציבורית תפעול רגיל ביום?

למעשה

משתמש פעיל
תכל'ס ,
מי יודע מה עם התח''צ ?
יש למישו מקור ?
- עד ששרת התחבורה תחליט...

למעשה

משתמש פעיל
מי יודע איך אני יכול לבדוק בוודאות סבירה, ולתכנן נסיעות ?

קצרה

משתמש מקצוען
מי יודע איך אני יכול לבדוק בוודאות סבירה, ולתכנן נסיעות ?

תתכנן ללכת לתחנה הראשונה ואולי לעמוד שם בתורות.
בסבירות גבוהה זו תהיה הדרך היחידה בתח"צ .
מה שהיא לא תחליט -
כל עוד ברור לנו שלא תהיה החלטה של היתר לנסיעה באוטובוסים מלאים עם 10 אנשים בעמידה + תגבור נסיעות -
כנראה שזה התוכנית היחידה ששווה לך לתכנן.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תתכנן ללכת לתחנה הראשונה ואולי לעמוד שם בתורות.
בסבירות גבוהה זו תהיה הדרך היחידה בתח"צ .
מה שהיא לא תחליט -
כל עוד ברור לנו שלא תהיה החלטה של היתר לנסיעה באוטובוסים מלאים עם 10 אנשים בעמידה + תגבור נסיעות -
כנראה שזה התוכנית היחידה ששווה לך לתכנן.
הבעיה שזו תכנית שגם בפורים רגיל בשנים קודמות בקושי עובדת טוב..........
אז השנה, ה' ירחם....:confused::confused:

קצרה

משתמש מקצוען
הבעיה שזו תכנית שגם בפורים רגיל בשנים קודמות בקושי עובדת טוב..........
אז השנה, ה' ירחם....:confused::confused:

אכן כן ,
זה בסוף המטרה שלהם בצמצום התח"צ...
שיהיו כאלו שיוותרו על התנוג המפוקפק -
ויתכנסו לסעודת חג באיזור הבית...

זו הסיבה היחידה שלהם לצמצום התח"צ בפורים דווקא.

מצד שני - יהיו כאלו שיחכו בתחנה השניה וינסו להלחם לעלות לאוטובוס.. בלי להבין שגם אלו בתחנה הראשונה זקוקים לנס...

לווים

משתמש מקצוען
ההתניה היא שמי שמוכן לשלם 500 שקל קנס כבר נסע ונדבק בראש השנה ובשמחת תורה
מי שלא נסע אז גם לא יסע עכשיו
ובא לציון גואל
זה לא התניה
זה סברה
ולא יעצרו רכב רכב לבדוק מי היה כבר חולה
ומי לא

ובכלל אם כבר היו אמורים להשתמש בדרכון הירוק.

ומי שלא נסע גם לא אומר שלא יסע עכשיו

בקיצור ....

אני עדין חושבת שאומנם מקבלי ההחלטות לפעמים מקבלים החלטות שרירותיות ולא נכונות
אבל הן לפחות הן אמורות להיות אוביקטיביות לכולם
ולא רק למי שחושב על עצמו ועל שמחת החג שלו.

נראה לי שאם כול אחד מאיתנו יחשוב קצת על האחר... על המצב... ועל זה שאנחנו עדין לצערנו לא במצב כזה מזהיר (זה נכון גם לגבי עשית החיסון)
אז ובא לציון גואל!!!
פורים שמח!

חיבור*

משתמש מקצוען
לא בטוח הצלחתי להבין מה בסוף. תעשו לי סדר.
יש הגבלות תנועה רק בליל פורים דפרזים ובכל שאר הזמן רק הגבלות התקהלות?
זה אומר שבבוקר של פורים אפשר לנסוע לאן שרוצים...
אני טועה?

לווים

משתמש מקצוען
לא בטוח הצלחתי להבין מה בסוף. תעשו לי סדר.
יש הגבלות תנועה רק בליל פורים דפרזים ובכל שאר הזמן רק הגבלות התקהלות?
זה אומר שבבוקר של פורים אפשר לנסוע לאן שרוצים...
אני טועה?
את לא טועה
זה בידיוק ככה.

גם בליל פורים מי מותר למי שחוזר הביתה לחזור
רק למי שיוצא מהבית

בקיצור....
שטויות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה