מידע שימושי עדכונים, שאלות ותשובות, בעקבות השינויים הצפויים במחירי הרב קו בתחבורה הציבורית

לאנגער

משתמש מקצוען
עד היום אמרת לנהג, אבל איך הוא אמור לזהות אם יש לי מעבר, כי אני נוסע רק חלק מהדרך, או לא?
שאלה טובה, אבל אני יגלה לך בסוד שגם היום הרבה דברים הוא לא יודע, למשל אם יש לי חופשי י-ם מורחב כשאני עולה על אוטובוס בתוך אותו אזור גם אם היעד שלו לא נכלל בחופשי הוא מתקף לי חופשי (מה שעושים מתקפים אותו שוב).

• וואו!
Reactions: ZX

ZX

משתמש פעיל
שאלה טובה, אבל אני יגלה לך בסוד שגם היום הרבה דברים הוא לא יודע, למשל אם יש לי חופשי י-ם מורחב כשאני עולה על אוטובוס בתוך אותו אזור גם אם היעד שלו לא נכלל בחופשי הוא מתקף לי חופשי (מה שעושים מתקפים אותו שוב).
כן אבל כאן זה הרבה יותר בלאגן לרעתנו.
כי אם עברת את המרחק אפי' בקצת הפסדת את המעבר....

לאנגער

משתמש מקצוען
מה שהיה נשאר. איך מזהים את תחנת הירידה? האם זה מעבר 5 ק"מ לעליה (כמו 90 דקות) או לירידה. מה קורה כשקניתי חופשי למרחק ק"מ מסוים ונסעתי לכיוון השני, האם הפסדתי את המרחק ומחשבנים מהתחנה הרחוקה יותר? האם התעריף יכול להשתנות בתוך העיר? האם יש מעבר מנסיעה בינעירונית של יותר מ15 ק"מ לנסיעה של פחות מ15 ק"מ. (לא כ"כ ברור מהדברים שלהם.)
דוגמא:
אדם גר באזור בר אילן בית שמש, וקונה חופשי יומי 40 ק"מ כי רוצה להגיע לב"ב. יש חתונה. בבוקר אחרי שקנה נוסע לרמב"ש ג'... המכשיר לא מוריד לו מהערך צבור... כי יש לו חופשי... אבל כשרוצה ליסוע לב"ב האוטובוס לא יזהה כי מרמה ג' זה כבר 42 ק"מ לב"ב. אז יצטרך לשלם תשלום מלא לב"ב פלוס חופשי יומי שבזבז על נסיעה פנימית בבית שמש....
(הדוגמא לא כ"כ רלוונטית כיוון שתושבי בית שמש יהנו מחופשי 100 ש"ח וכנראה לכל תושב יהיה... אבל העיקרון מובן. תעתיקו אותו למקום אחר.)

ואל תתנו דוגמא מנסיעות בינעירוניות, שממילא היו משלמים אצל הנהג, לנסיעות עירוניות שכל אחד מתקף לעצמו.
אכן כן, בדקתי את הדוגמא שהבאת באתר ואכן כך, אבסורד!

פמו

משתמש פעיל
אז מה עלינו לעשות?
להטעין את הרב קו במחיר המקסימום?
999? או שלא צריך והמחיר לא משתנה?

לאנגער

משתמש מקצוען
נעשה סדר:
סטודנט, נוער ואזרח ותיק עד גיל 75 אין שום עניין להטעין (לא משתנה).
זכאי ביטוח לאומי ומבוגרים מעל גיל 75 כדאי שלא יטעינו עכשיו (משתנה לטובתם).
היחידים שמומלץ להטעין זה פרופיל רגיל (משתנה לרעה).

לאנגער

משתמש מקצוען
מזומן או ערך צבור?
מתוך אתר רב קו אונליין:
בכרטיס רב-קו אחד ניתן לטעון לכל היותר ערך צבור בשווי 1,000₪. המכסה נקבעת לפי שווי הערך הצבור שעל הכרטיס ולא לפי המחיר של החוזה.

דוגמא: לנוסע עם פרופיל נוער יתרה נוכחית של 900₪ ערך צבור בכרטיס. לנוסע פרופיל נוער המקנה הנחה של 50% ברכישת ערך צבור. אם ינסה הנוסע לטעון חוזה ערך צבור נוסף במחיר 100₪ המקנה ערך צבור בשווי 200₪ הטעינה תיחסם - שווי הערך הצבור על הכרטיס לאחר הפעולה יהיה 1,100₪ - חריגה מהמגבלה. במקרה כזה יכול הנוסע לטעון ערך צבור בשווי נמוך יותר. למשל, חוזה ערך צבור במחיר 50₪ המקנה ערך צבור בשווי 100₪. יתרת הערך הצבור בסיום הפעולה תהיה בשווי כולל של 1,000₪.

זושא כץ

משתמש מקצוען
לילדים יש הנחה של 50% על החופשי חודשי החדש?
מ העושים לאוטובוס שתחילת מסלולו בתוך 25 ק"מ אבל ההמשך הוא לא בתוך הק"מ הנ"ל?

אני חושב שחישוב המידע לפי הקילומטר יהיה טוב לבעלי אפליקציה

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לילדים יש הנחה של 50% על החופשי חודשי החדש?
מ העושים לאוטובוס שתחילת מסלולו בתוך 25 ק"מ אבל ההמשך הוא לא בתוך הק"מ הנ"ל?

לכאורה זה מחושב לפי אורך מסלולו הכולל.
אלא אם יש תחנות הורדה בתוך הטווח של 25 הק"מ ואז הנהג יצטרך לשאול כל ונסע איפה הוא יורד

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
תכלס, כמה עולה חופשי בתוך תל אביב?
חופשי בין בני ברק לתל אביב/ בת ים?
איך זה הולך? 99 שקל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה