עדכון 1903 כדאי כבר להתקין?

משתמש1

משתמש פעיל
האם כבר עבר הזמן הרצוי לגילוי הבאגים? כמות הגלישה שלי מסתיימת ב5 לחודש, ואני מעדכן רק כשאני רואה שיש מספיק. כדאי עכשיו לעדכן או עוד חודש? [אין לי עניין מיוחד, לא ראיתי שיפורים שחשובים לי]

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
אם זה לא משנה לך אז תעדכן, אני משתמש כעת בגירסה האחרונה (18362.145) וב"ה בינתיים לא חויתי שום תקלה.
העדכון יותר ניכר בממשק מאשר בתכונות אף שגם בהם יש שינוי גדול, כמו הגדרות אחסון ועוד

אחת הסיבות שכדאי לעדכן היא בגלל האפשרות לשלוט בעדכונים.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
חשוב להעיר את תשומת הלב. על מנת למנוע בעיות בהתקנת העדכון יש להוציא כוננים חיצוניים מהמחשב לפני העדכון. אחרת תקבלו הודעת שגיאה מדאיגה כזו:
upload_2019-6-3_0-32-39.png

אם כבר קיבלת הודעה כזו, עדיין זה לא סוף העולם. הוצא את ההתקנים החיצוניים, והפעל שוב את תוכנית ההתקנה. היא אמורה להמשיך מהחלק האחרון של ההתקנה.
עיינו כאן https://support.microsoft.com/he-il/help/4500988/windows-update-hold-for-windows-10

bris

משתמש סופר מקצוען
יש עוד כמה דברים נפוצים שמונעים ממנו מלעדכן (למשל BattleEye שהוא סרוויס נפוץ בהרבה משחקי רשת ל"ע)
אפשר תמיד לבדוק ב LOG ולהסיר מה שמפריע

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מאחר והתקנתי את הגירסה, אני מציין כמה הערות/בעיות שפגשתי (אולי באמת צריך לקחת בחשבון שיש באגים וכדאי להמתין), אם כי הן לא קריטיות וחלקן חלפו.
1. מיד בהפעלה הראשונה אחרי ההתקנה העכבר האלחוטי שלי לא עבד. לא הועיל ניתוק וחיבור מחדש. נאלצתי להפעיל מחדש את המחשב, ואז העכבר חזר לפעולה.
2. בהמשך לנ"ל, כשרציתי להפעיל מחדש את המחשב הוא נכנס למסך "מפעיל מחדש" ונתקע שם. נאלצתי בסוף לבצע כיבוי כפוי. בפעמים הבאות לא היתה הבעיה הזו.
3. היום חוויתי אולי כ10 פעמים ברצף (!) קריסה של הExplorer, דהיינו סגירה של שורת המשימות והתיקיות, והפעלתן מחדש. אציין שזה קרה בהקשר של העברת קבצים לשולחן העבודה, וכן בלחיצה על כפתור "הצג שולחן עבודה". אציין גם שזה קרה לאחר שעודכנו עדכונים שוטפים של הwindows, אולי הם השפיעו משהו.

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
מישהו יכול להסביר מה הכוונה התקנה נקיה בבקשה?
ישנם שלש אפשרויות להתקנת מערכת ההפעלה
א. שדרוג - שדרוג יכול להתבצע הן ע"י דיסק התקנה והן על ידי קובץ iso ופתיחתו
בשדרוג המחשב כל הקבצים והתוכנות נשארים על מקומם ורק מערכת ההפעלה מתחלפת לגירסה החדשה יותר
ב. התקנה מחדש - התקנה מחדש מתבצעת רק באמצעות דיסק חיצוני שמופעל מייד עם עליית המחשב (boot), תוכנית ההתקנה תעתיק את הקבצים הדרושים להתקנה למחשב ובפעם הראשונה שהמחשב יופעל מחדש ניתן להוציא את הדיסק
בחלון הראשון של ההתקנה יופיעו שתי אפשרויות שרק אחת מהם זמינה - "מתקדם", כעת יופיעו מחיצות הכוננים במערכת
אם תבחר בכונן ולא תפרמט אותו תופיע הודעה כי הקבצים שנמצאים בכונן יעברו לתיקיה בשם Windows.old התוכנות כמובן שלא יפעלו לאחר ההתקנה, אם כי קבצי התוכנות יהיו בתיקייה הנ"ל.
ג. התקנה נקייה - כנ"ל (ב) רק שכשתבחר את המחיצה הרצויה תפרמט אותה, ואז המערכת תותקן ללא קבצים או תוכנות אלא חדשה ממש כמו שמקבלים את המחשב מהחנות
אחד החסרונות (ולרוב המעלות) זה שבהתקנה נקייה המערכת עולה ללא הדרייברים הנדרשים לתפקוד תקין של המערכת, חלקם יותקנו על ידי מרכז העידכונים של ווינדוס ואת חלקם צריך להתקין ידנית מאתר היצרן, לכן לפני שמתקינים יש לוודא שיש לך את כל התקנות הדרייברים הנדרשות, שכן אם לא יהיה לך דרייבר רשת גם לא תוכל להוריד דרייברים מהרשת...
אך לפעמים זה הבעיה בשדרוג שהמחשב משתמש אם ההתקנות הקודמות של הדרייברים ובכלל אם כל מיני הגדרות ששונו על ידי תוכנות וזה גורם תקלות למערכת.
לכן עדיף להתקין מחדש את המערכת (ב/ג) ולעדכן אחר כך את הדרייברים המתאימים וכן להתקין את התוכנות מחדש.
אני כמובן לא מתכוון לעדכונים קטנים (אפילו שגם אלה עשו לפעמים בעיות התאמה) אלא לעדכונים משמעותיים כמו מה שמדובר כאן.

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
בשדרוג המחשב כל הקבצים והתוכנות נשארים על מקומם ורק מערכת ההפעלה מתחלפת לגירסה החדשה יותר
ב. התקנה מחדש - התקנה מחדש מתבצעת רק באמצעות דיסק חיצוני שמופעל מייד עם עליית המחשב (boot), תוכנית ההתקנה תעתיק את הקבצים הדרושים להתקנה למחשב ובפעם הראשונה שהמחשב יופעל מחדש ניתן להוציא את הדיסק
בחלון הראשון של ההתקנה יופיעו שתי אפשרויות שרק אחת מהם זמינה - "מתקדם", כעת יופיעו מחיצות הכוננים במערכת
אם תבחר בכונן ולא תפרמט אותו תופיע הודעה כי הקבצים שנמצאים בכונן יעברו לתיקיה בשם Windows.old התוכנות כמובן שלא יפעלו לאחר ההתקנה, אם כי קבצי התוכנות יהיו בתיקייה הנ"ל.
ג. התקנה נקייה - כנ"ל (ב) רק שכשתבחר את המחיצה הרצויה תפרמט אותה, ואז המערכת תותקן ללא קבצים או תוכנות אלא חדשה ממש כמו שמקבלים את המחשב מהחנות
אחד החסרונות (ולרוב המעלות) זה שבהתקנה נקייה המערכת עולה ללא הדרייברים הנדרשים לתפקוד תקין של המערכת, חלקם יותקנו על ידי מרכז העידכונים של ווינדוס ואת חלקם צריך להתקין ידנית מאתר היצרן, לכן לפני שמתקינים יש לוודא שיש לך את כל התקנות הדרייברים הנדרשות, שכן אם לא יהיה לך דרייבר רשת גם לא תוכל להוריד דרייברים מהרשת...
אך לפעמים זה הבעיה בשדרוג שהמחשב משתמש אם ההתקנות הקודמות של הדרייברים ובכלל אם כל מיני הגדרות ששונו על ידי תוכנות וזה גורם תקלות למערכת.
לכן עדיף להתקין מחדש את המערכת (ב/ג) ולעדכן אחר כך את הדרייברים המתאימים וכן להתקין את התוכנות מחדש.
אני כמובן לא מתכוון לעדכונים קטנים (אפילו שגם אלה עשו לפעמים בעיות התאמה) אלא לעדכונים משמעותיים כמו מה שמדובר כאן.
יש גם את זה:
https://www.microsoft.com/he-il/software-download/windows10startfresh

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני רוצה להדגיש פה מה שכבר הדגשתי במקום אחר, של"המון העם" לא בטוח שניתן להמליץ על התקנה נקייה. אדם מן השורה שיעשה זאת בעצמו עשוי לאבד הרבה חומר ולגלות שתוכנות חשובות לו נעלמו, או חומר שלא גובה כראוי. אני לא בטוח שנכון לכל אדם לפרמט את המחשב פעם-פעמיים בשנה (כשיש עדכון מערכת גדול). אלא אם כן הוא נעזר בטכנאי או שהוא איש מחשבים בעצמו (או שהוא מודע לסיכון ורוצה ללכת על זה).
ואגב, לא הזכרת את האופציה הפשוטה של עדכון דרך כלי העדכון של הwindows (או העדכון האוטומטי בהמשך). או שזה כלול אצלך באפשרות א' איכשהו.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אם ווינדוס מעדכן ממילא אז אפשר לתת לו.
אבל מי שרוצה לבדוק בעצמו עדיף התקנה נקיה
ככה הכל עובד חלק מהר ויציב.

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
ואגב, לא הזכרת את האופציה הפשוטה של עדכון דרך כלי העדכון של הwindows (או העדכון האוטומטי בהמשך). או שזה כלול אצלך באפשרות א' איכשהו.
שכחתי את כלי העדכון כי אני פשוט לא אוהב אותו.
ואת העדכון האוטומטי לא הזכרתי כי הגירסאות החדשות לא מגיעות אליו מייד

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

תודה רבה. מפורט מאד.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עדכנתי.
אין לי מושג למה לקח למחשב 5-6 שעות לסיים מרגע ההורדה ועד הסיום,
נראה לי שהתקנה מחדש - לא הייתה לוקחת כ"כ הרבה זמן.
כנראה הוא ממש חלש ומיושן.

אני לא רואה שינוי מהותי (ויזואלי) חוץ
מסמל הרשת
מסך הכניסה
ובינתיים זהו לא ראיתי עוד משהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה