תרופה עדכון לנשים בהריון - הדיקלקטין הופך ל-בּוֹנְגֶ'סְטָה BONJESTA. (מידע מחסדי אילה)

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מקפיצה
נותרו לי בבני ברק כדורים בודדים
rinatakad gmail.com

י. רשף

משתמש חדש
לתועלת כולן-
כתבה לי רוקחת יועצת:

שלום רב,

התכשיר דיקלקטין מכיל שני מרכיבים. יתכן שיהיה יותר זול לרכוש אותם בנפרד, כי הן שתי תרופות ישנות: לעלון לצרכן של הדיקלקטין הקליקי כאן.

מרכיב אחד הוא ויטמין B6 = Pyridoxine בכמות של 10 מג.- יש בארץ כדורים במינון 300 מג שעולים 43 שח לשלושים טבליות. ראי כאן במאגר התרופות של משרד הבריאות

והמרכיב השני הוא Doxylamine = 10mg - טבליות טונייט, מכילות 25 מג ומאושרות לשימוש ללא מרשם בישראל במחיר 37 ש"ח לעשר טבליות.

במרשם רופא, בתי מרקחת יכולים להכין לך את ההכנה כך שכל מרכיב לא יהיה יותר מעשרה מג. ההכנה גם היא תעלה לך, והיא לא תהיה טבליה בשחרור מבוקר אלא קפסולה שנבלעת ועובדת במיידי.

בונג'טה מיובאת ע"י צמל ומכילה את ההרכב במינון כפול, אולי יהיה לך יותר זול, תבדקי בבית מרקחת. לעלון שלה הקליקי כאן. אסור לחצות את הטבליה.

בנוסף קראתי מחקרים שנשים שהתחילו לקחת לפני ההריון תרופה נגד בחילות- וסבלו מהיפרמאזיס בהריון קודם- דיווחו על שינוי משמעותי לטובה.

Chani!

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מחפשת דיקלקטין בירושלים,
תודה!

KOSMOS

משתמש פעיל
לתועלת כולן-
כתבה לי רוקחת יועצת:

שלום רב,

התכשיר דיקלקטין מכיל שני מרכיבים. יתכן שיהיה יותר זול לרכוש אותם בנפרד, כי הן שתי תרופות ישנות: לעלון לצרכן של הדיקלקטין הקליקי כאן.

מרכיב אחד הוא ויטמין B6 = Pyridoxine בכמות של 10 מג.- יש בארץ כדורים במינון 300 מג שעולים 43 שח לשלושים טבליות. ראי כאן במאגר התרופות של משרד הבריאות

והמרכיב השני הוא Doxylamine = 10mg - טבליות טונייט, מכילות 25 מג ומאושרות לשימוש ללא מרשם בישראל במחיר 37 ש"ח לעשר טבליות.

במרשם רופא, בתי מרקחת יכולים להכין לך את ההכנה כך שכל מרכיב לא יהיה יותר מעשרה מג. ההכנה גם היא תעלה לך, והיא לא תהיה טבליה בשחרור מבוקר אלא קפסולה שנבלעת ועובדת במיידי.

בונג'טה מיובאת ע"י צמל ומכילה את ההרכב במינון כפול, אולי יהיה לך יותר זול, תבדקי בבית מרקחת. לעלון שלה הקליקי כאן. אסור לחצות את הטבליה.

בנוסף קראתי מחקרים שנשים שהתחילו לקחת לפני ההריון תרופה נגד בחילות- וסבלו מהיפרמאזיס בהריון קודם- דיווחו על שינוי משמעותי לטובה.
הרוקחת הזו לא מעודכנת שלא צריך ללכת לבית מרקחת ולבקש בצורה מיוחדת, כי כבר עושים את הכדורים האלו והם באמת עולים יחסית מאוד זול
ואפשר להשיג אותם בגמחים
זה נקרא "רוקחות אישית"
תראו בעלון של חסדי אילה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@Ruty Kepler מה זה תזונה מותאמת?
איפה אפשר לקרוא על זה?

לפני ההריון - תזונה בריאה בכללי, ואורח חיים בריא, ובדיקות שיעידו שכל המדדים תקינים. (להתחיל הריון היפראמזיסי עם ברזל נמוך, למשל, זה רעיון גרוע ממש).

במהלך ההריון -
יש איפשהו בדרייב של 'אם הדרך' כמדומתני, קובץ הדרכה עם המלצות תזונה. לא מצאתיו עכשיו, אולי @neom תדע לתת לנו קישור.

אני מאמינה מאוד בתזונה דלת חומציות, עם מינימום דברים שמגרים את הקיבה ומעלים את החומציות בה.
גורמי חומציות ידועים לשימצה הם קמח חיטה, סוכר, מטוגנים. וגם ירקות כמו עגבניות וחצילים.
מאכל 'עובר' נחשב אצלי למשהו שאפשר לאכול אותו בלי שיגרום אח"כ לתופעות הלוואי להתעצם.
מאכלים ש'עוברים' אצל כולן כמעט, הם בדרך כלל תפוח מבושל (בלי סוכר), שקדים, כוסמין, חמאה, ובהמשך אפשר לשלב בזהירות עם ניסוי ותעיה דברים קלים כמו חזה עוף או דג עם מינימום של תיבול, ועוד כמה מהסוג הזה. עם כמה שפחות חומרים מתועשים ומאכלים מעובדים. נניח, סלט עם מלפפון-גזר-חסה וטיפה מיץ לימון ושמן זית, יכול 'לעבור'. פירות קיץ מבושלים, יכולים 'לעבור'.

אבל זה דורש המון כוח רצון וכוח סבל.
כי הכי קל למצוץ קרטיב כדי להרגיע את הבחילה הנוראית. ואז אחרי שעה, כשכל הסוכר הזה תוסס בקיבה כמו אש והופך להקאות איומות, ליילל בייאוש.

*

חייבת לציין שיש כאלו שאומרות אחרת - שכרסום קרקרים (קמח חיטה) ומציצת קרטיבים (סוכר) עוזרים להן והן לא יכולות להסתדר בלי.
אז שכל אחת תבדוק מה ואיך משפיע עליה.

סיגל א

משתמש מקצוען
לפני ההריון - תזונה בריאה בכללי, ואורח חיים בריא, ובדיקות שיעידו שכל המדדים תקינים. (להתחיל הריון היפראמזיסי עם ברזל נמוך, למשל, זה רעיון גרוע ממש).

במהלך ההריון -
יש איפשהו בדרייב של 'אם הדרך' כמדומתני, קובץ הדרכה עם המלצות תזונה. לא מצאתיו עכשיו, אולי @neom תדע לתת לנו קישור.

אני מאמינה מאוד בתזונה דלת חומציות, עם מינימום דברים שמגרים את הקיבה ומעלים את החומציות בה.
גורמי חומציות ידועים לשימצה הם קמח חיטה, סוכר, מטוגנים. וגם ירקות כמו עגבניות וחצילים.
מאכל 'עובר' נחשב אצלי למשהו שאפשר לאכול אותו בלי שיגרום אח"כ לתופעות הלוואי להתעצם.
מאכלים ש'עוברים' אצל כולן כמעט, הם בדרך כלל תפוח מבושל (בלי סוכר), שקדים, כוסמין, חמאה, ובהמשך אפשר לשלב בזהירות עם ניסוי ותעיה דברים קלים כמו חזה עוף או דג עם מינימום של תיבול, ועוד כמה מהסוג הזה. עם כמה שפחות חומרים מתועשים ומאכלים מעובדים. נניח, סלט עם מלפפון-גזר-חסה וטיפה מיץ לימון ושמן זית, יכול 'לעבור'. פירות קיץ מבושלים, יכולים 'לעבור'.

כי הכי קל למצוץ קרטיב כדי להרגיע את הבחילה הנוראית. ואז אחרי שעה, כשכל הסוכר הזה תוסס בקיבה כמו אש והופך להקאות איומות, ליילל בייאוש.

*

חייבת לציין שיש כאלו שאומרות אחרת - שכרסום קרקרים (קמח חיטה) ומציצת קרטיבים (סוכר) עוזרים להן והן לא יכולות להסתדר בלי.
מיצי פירות נחשבים למזון חומצי? תפוזים ואשכוליות סחוט 100%?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מיצי פירות נחשבים למזון חומצי? תפוזים ואשכוליות סחוט 100%?

חוששתני שכן. (נסי פעם לשתות מיץ תפוזים כשיש לך צרבת ותרגישי מה מרגישים הפושעים בגיהנום!)

אבל בדברים האלו יכולות להיות הפתעות אינדבידואליות. כלומר, פתאום מישהי תספר שאצלה מיץ כזה כן עובר חלק בלי להשפיע על רמת הבחילות.

בזמנו שלחו אותי לנטורופתית שמתמחה בין היתר בהתאמת תזונה להיפראמזיסיות. אנה און - 054-4660714. יודעת שהיא הצילה כמה וכמה נשים (ואני ביניהן), לא יודעת אם היא עדיין מקבלת היום.

סיגל א

משתמש מקצוען
חוששתני שכן. (נסי פעם לשתות מיץ תפוזים כשיש לך צרבת ותרגישי מה מרגישים הפושעים בגיהנום!)

אבל בדברים האלו יכולות להיות הפתעות אינדבידואליות. כלומר, פתאום מישהי תספר שאצלה מיץ כזה כן עובר חלק בלי להשפיע על רמת הבחילות.

בזמנו שלחו אותי לנטורופתית שמתמחה בין היתר בהתאמת תזונה להיפראמזיסיות. אנה און - 054-4660714. יודעת שהיא הצילה כמה וכמה נשים (ואני ביניהן), לא יודעת אם היא עדיין מקבלת היום.
:confused: זה הדבר היחיד שעובר לי, מים קרים זה אחד הטריגרים החזקים להקאה. מים פושרים, בכלל.....
כנראה שזה באמת אינדבידואלי.
אנסה לבדוק אצל אנה.
תודה גדולה על כל העזרה!

החכמה צודקת

משתמש מקצוען

במהלך ההריון -

*

לגבי הברזל, את יודעת אם גם המחסנים חייב להיות גבוה (ואם כן, כמה)?
כי ההומוגלובין אצלי תמיד מעולה יחסית אבל הפריטין נמוך
והרופאה התעקשה שזה לא בעיה.(במצב רגיל)

ולגבי התזונה, זה באמת המון כח סבל ולא נראה לי חכם להתחיל במצב כזה לשנות הרגלים, זה חייב לבוא
לפני זה.
וכמו שכתבת זה משתנה מאחת לשניה כי ברגיל אני אוכלת די בריא יחסית אבל במצב הזה אני לא יכולה להסתכל על
מה שאכלתי קודם.

neom

משתמש מקצוען
כאן הקבצים של קבוצת חבלים, זמינים בדרייב.

ובקשר לתזונה, למרות שלדעתי, כדאי לנסות להקפיד על כללים לתזונה מאוזנת יותר (הפחתת סוכרים, חומציות וכו'), בזמן שיש היפראמזיס לא מאוזן, אם מישהי מצליחה לאכול משהו, פשוט שתאכל. בלי לחשבן כל כך הרבה קודם.
יתכן שהקרקר עם הקמח הלבן, הוא הדבר היחיד שיכנס לפה ביממה האחרונה. ובהחלט עדיף איתו מאשר בלעדיו.

כאשר ההיפראמזיס מאוזן יותר, וחשוב מכך, אם עוד לפני ההריון, מנסים ככל האפשר לא להגיע לחוסר שליטה, בזמן כזה, הקפדה על תזונה נכונה יכולה להציל ממש. (וגם אז, אישית חושבת שאי אפשר להכיל כללים אחידים על כולן. מה שעושה טוב לאחת - בלתי נסבל לשניה ולהפך).

י. רשף

משתמש חדש
תגידו, מכירות קבוצת תמיכה לנשים שעברו/ עוברות היפרמאזיס? חוץ מהקבוצה שקיימת בפייסבוק...

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תגידו, מכירות קבוצת תמיכה לנשים שעברו/ עוברות היפרמאזיס? חוץ מהקבוצה שקיימת בפייסבוק...
מכירה אותם? אני לא בדיוק יודעת רק הייתי צריכה לעשות להם גרפיקות בנושא והיה להם התמצאות טובה

חבלים - מידע. תמיכה. סיוע. היפראמזיס גרבידרום <chavalimhg‏>​

תוסיפ שטרודל גימל כי זה לא מפרסם כאן בפרוג

KOSMOS

משתמש פעיל
מייל שהגיע מחסדי אילה

שלום וברכה!
אנחנו מקווים בתקופה הקרובה לפרסם את המהדורה השלישית של עלון המידע חסדי אילה, אבל עוד לפני כן, יש משהו שחשוב לנו לעדכן, בנושא מחיר הבונג'סטה למבוטחות כללית זהב/פלטינום, ולא מופיע במהדורה הנוכחית של העלון.
אלו הפרטים:
1. המחיר הרשמי של אריזת בונג'סטה ב"כללית" למבוטחות כללית זהב/פלטינום, הוא 50% הנחה - 356 ש"ח. כך מופיע באתר הכללית, וזה המחיר הנמסר למבררים במוקד הטלפוני. ולכן רשמנו כך בעלון המידע.
2. למרות זאת, קיבלנו פניות מכמה וכמה חברות בכללית זהב/פלטינום, שהמחיר בפועל בבתי המרקחת של הכללית הוא 323 ש"ח.
3. ולא רק זה: כשמבקשים מהרופא מרשם לבונג'סטה, הוא מנפק, לפחות בחלק מהמקרים, מרשם לשלוש חבילות בונג'סטה, עבור שלושה חודשים.
מתברר, שאם הולכים לבית מרקחת של כללית וקונים בקניה אחת מראש את שלושת החבילות, קיימת איזושהי "תקרת תשלומים" של 323 ש"ח בחודש, וכך משלמים 323 ש"ח על שלושה חבילות בונג'סטה, מה שיוצא בפועל 2.15 ש"ח לכל כדור.

מובן, שאיננו לוקחים אחריות על המידע הזה, אבל קיבלנו אותו מכמה וכמה מבוטחות בסניפים שונים של כללית. כך שלכל לקוחות כללית זהב/משולם מומלץ מאוד לנסות זאת.

לתועלת הציבור, נשמח לשמוע מכם: אם ניסיתם לקנות 3 חבילות ב323 ש"ח, נודה לכם מאוד אם תעדכנו אם הצלחתם או לא.
כמובן שאין טעם "לשגע" את הנציגים והמוקד הטלפוני של "כללית", מה בדיוק הסיפור - אלא פשוט להוציא מרשם, לקנות בוגנ'סטה, ולהשתמש בהטבה הנפלאה הזו...

ועוד 2 נקודות:
אל תחששו מלקנות 3 קופסאות, מחשש שלא יהיה לכם מה לעשות עם כ"כ הרבה כדורים, או שאולי התרופה לא תעזור. כי במחיר זול כזה, בוודאי שלא תהיה בעיה למכור את הכדורים, דרך התיווך שלנו (בלי אחריות).
וגם - כדאי להפיץ את הבשורה הזו לכל מי שאתם מכירים וזה יכול להיות רלוונטי בשבילו. זה יכול ממש להציל נפשות...

(אגב אנחנו חייבים להרגיע: אנחנו ב"חסדי אילה" שולחים מיילים לעיתים רחוקות ממש!)

*

בברכה,

vHHdgNz5P3S_S0TEWbUXdEsDXIdwSo6wvDdgrfPeYV-PXxhASBApnVTCmLrdw17Q3Rgrfpc1mN-2owQVnELEfxlMV4eaAqYw20cIR4-C7BZsapkiZCZ0PyK6k49UBAHZ8eWE=s0-d-e1-ft

KOSMOS

משתמש פעיל
מעניין אם מישהי פה בכללית וניסתה את זה
כי זה יוצא ממש זול

אוראו

משתמש רשום
מעניין אם מישהי פה בכללית וניסתה את זה
כי זה יוצא ממש זול
אני בכללית ורציתי לנסות אבל הרופאה אמרה שאי אפשר לאחד מרשמים וניתן לרכוש רק אחד בכל פעם
וכדי לדייק: מדובר בפניה דרך האתר לרופאת משפחה (רופאת נשים לא מקבלת פניות באתר ותורים רק בעוד...)
אם מישהי בכל זאת הצליחה, אשמח לשמוע כדי לדעת להתעקש יותר בפעם הבאה :)

אוראו

משתמש רשום
אני בכללית ורציתי לנסות אבל הרופאה אמרה שאי אפשר לאחד מרשמים וניתן לרכוש רק אחד בכל פעם
וכדי לדייק: מדובר בפניה דרך האתר לרופאת משפחה (רופאת נשים לא מקבלת פניות באתר ותורים רק בעוד...)
אם מישהי בכל זאת הצליחה, אשמח לשמוע כדי לדעת להתעקש יותר בפעם הבאה :)
עדכון:
ביקשתי מהרוקח את שלושת החפיסות יחד וזה כן אפשרי למרות שלמרשמים יש תאריכי תוקף (ובאתר מסומנים כלא זמינים לרכישה)
עלה 646 (כלומר כמו שניים)
ומצוין על הקבלה: זיכוי תקרה מושלם מורחב: 323

נאמנת

משתמש מקצוען
שבוע טוב,
שתי שאלות למנוסות..
1.האם יש בעיה בחציית הבונגסטה לשתיים? (כשלוקחים מייד את שני החצאים ולא רק אחד)
2. האם ייתכן שהכדור גורם לצניחה חדה בלחץ הדם?
תודה לעונות.

~מיכלי~

משתמש פעיל
בלת"ק
חוץ מהדיקלקטין מה עוד יעיל כנגד בחילות?
שאלה נוספת, אולי לא הכי קשורה לאשכול- אבל ממש חשובה: הריח. יש מה לעשות כנגד זה??? זה בלתי נסבל!
לכל דבר יש ריח נוראי!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה