סרט במאיה

שרי רוטמן

משתמש רשום
האם משהו מכיר את הנוד "movie" בהיפרשייד במאיה ואיך הוא עובד?

קבצים מצורפים

• לכידה.PNG
    KB 97.3 · צפיות: 13

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
אני לא מכיר את מאיה אבל אני חייב לומר שמהכותרת הבנתי שאמור להיות בנושא הזה דיון על סרט שנוצר במאיה (ולכן פתחתי אותו בסוף אחרי כל שאר הנושאים שיותר קל להגיב עליהם מאשר להוריד סרט ולחכות וכו'...)
עכשיו שנכנסתי אני רואה שחששתי סתם...

לגבי השאלה, מן הסתם הנוד מאפשר להכניס סרט כטקסטורה ולא רק תמונה בודדת כך שאפשר להסריט ע"ג אובייקט סדרת תמונות או אפילו להשתמש בהם כדי ליצור משהו יותר משוכלל...
(בבלנדר יש כזה דבר אז אני מניח ש...)

שרי רוטמן

משתמש רשום
נכתב ע"י גיל קוליוק;927270:
יניב צודק, למעשה כמו שיש node - file יש גם movie.
את מה שכתבתם גם אני הבנתי וזה מה שאני רוצה, אבל לא הצלחתי להשתמש בזה, ניסיתי להכניס קבצי סרטים בכל מני סיומות ולא הלך, ניסיתי לבדוק אם רואים את התוצאה רק אחרי רנדור וגם לא.
האם משהו יודע איך משתמשים בזה? (אני רוצה לעשות מסך שמוקרן בו סרט, אני לא רוצה להוסיף את זה אח"כ בתוכנת עריכה כי יש גם תנועת מצלמה במאיה)

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
פעם ראיתי את זה, אך לא התעמקתי.
בעז"ה בלנ"ד, אני יבדוק את זה והחזיר לך תשובה.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
ה - node הזה לא עובד עם כל סרט (תנסי פורמט AVI, וגם אז הוא לא עובד עם כל סרט, אך סיכוי גדול יותר שזה יעבוד), ולא הצלחתי לרנדר אותו משום מה, למרות שהוא אמור להיות כמו כל טקסטורה.
בתמונה המצורפת ניתן לראות שצריך להפעיל את מה שבמסגרת. כמו-כן ל"רוץ" על גבי הטיים סליידר.
אם יהיה לך יותר מידע אשמח לשמוע.
בהצלחה.

קבצים מצורפים

• ללא שם.png
    KB 56.3 · צפיות: 10

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אפשר לעשות זאת במאיה, אבל בדרך כלל מוציאים לוקייטור ממאיה לאפטר ועושים זאת שם, זה יותר קל ויותר מקצועי.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י ip6;927362:
אפשר לעשות זאת במאיה, אבל בדרך כלל מוציאים לוקייטור ממאיה לאפטר ועושים זאת שם, זה יותר קל ויותר מקצועי.
אתה מתכוון לעקיבה. זה בדיוק מה שהיא רוצה לחסוך.
ה - node הזה נועד דווקא לחסוך פעולה זו. כך ראיתי במדריכים, שהציעו להביא את הסרטון מאפטר למאיה. מה יותר קל (בעיקרון) מלשים את הסרט בתור טקסטורה.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
לוקייטור זה לא עקיבה של אפטר זה כאילו שיש לך משהו תלת מימדי באפטר ששומר על כל דבר שאתה רוצה להוסיף באפטר, כך גם מוסיפים תאורות באפטר כשעושים אנימציה, מוציאים לוקייטור ממאיה שנמצא במקום של הספוט ואפשר לעשות תאורות מאוד יפות ולשחק איתם כמה שרוצים בריל טיים ועם כל הפלאגינים שיש לאפטר זה בכלל חגיגה.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לא זכור לי דבר כזה, אך אשמח שתלמד אותי.
לגבי תאורות יש תאורות של אפטר, האם לזה אתה מתכוון?

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
לא זכור לך כי לא לימדו אותך את זה, יש לי כמה סרטונים על זה, אותנו לימדו את זה בשיעורי אפטר (לירן טביב הגיע מתחום התלת), זה הצורה הכי מקצועית בשביל למקם דברים באנימציה, תחשוב על זה כעל סופר עקיבה, יושב לך באפטר משהו במקום המדיוק ואתה רק מקשר את מה שאתה רוצה אליו.

תאורה כמובן עושים במאיה וכך גם מרנדרים, התכוונתי בעיקר להילה מסביב למנורות וכו' שבפריים רגיל אין בעיה עם זה אבל איך תעשה את זה באניצמיה? עם עקיבה זה די מסובך ולא תמיד ישים.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נשמע מעניין
קדימה להעלות

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ישראל, הבעיה היא שתאורה אין הבדל איך זה מגיע כלומר זה רק צריך להיות במקום הנכון, אך המבט של זה הוא 360 מעלות אותו דבר, ולהבדיל מסרט שיש צורה מסויימת שרוצים להראות אותו כי אחרת הוא יהיה עקום/הפוך , וכדו'.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אני לא כ"כ מתעסק עם אפטר, אבל לירן אמר לי שסרט עדיף להוסיף עם לוקייטור, הוא לא פסל את האפשרות להוסיף זאת ע"י טקסטורה כמו שנכתב כאן למעלה, כנראה שיש פיתרון גם לבעיה שאתה כתבת.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נראה שאפשרי להעלות סדרת תמונות של הסרט ולא את הסרט עצמו. בד״כ זה אמור לעבוד יותר מהר. בסה״כ צריך לייצא את הסרט לסדרת תמונות (אלא אם כן מדובר על משהו ארוך...) ולהגדיר שם מהו הפריים (התמונה בעצם) של הפריים הראשון וכמה תמונות יש בסה״כ.
(בבלנדר זה קיים כמעט בכל מקום בו ניתן למקם תמונה, אין סיבה שזה לא יעבוד גם במאיה)

שרי רוטמן

משתמש רשום
נכתב ע"י ip6;927362:
יש לך מדריך איך לעשות את זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה