דרוש מידע ספר משנה חיים?!

מצב
הנושא נעול.

קוויק

משתמש מקצוען
מצחיק שציטטו פה שמות של ספרים וסופרים גויים ואף אחד לא טרח להתנצל
ודוקא על ספר שיצא ע״י רב כן…
הענין הוא אחר.
כשיש לספר מגמתיות מסוימת, אתה מיד שופט לפי זה, ומראש מחליט שזה מתאים או לא מתאים לך, ולכן הדגשתי שנכון זה ספר שמזוהה עם קו מסוים, אבל הוא בהחלט שווה לכל נפש.

זה כמו להבדיל שמישהו פה תמליץ על ספר בישול, זה מיד לרפרף הלאה, כי אני לא מתעניינת בבישול. אבל אם היא תדגיש שהספר מלא תובנות של הקבלת הכנת המאכלים לחיים, או תתן הסבר למה זה לא מיועד רק לאוהבות הבישול, זה ידבר אל יותר אנשים כמשהו שיכול להתאים גם לה.

חזנית

משתמש חדש
בס"ד
תהלים, סידור לבת ישראל. שער הביטחון עם פירוש משולב!!! יש במהדורת כיס. ולמה רק ספרים?
יש את השיעורים המדהימים של הרב יגאל כהן שהם באמת משני חיים. כל ההשקפה שלו על אהבת השם,
על פרנסה, על הבנה שהשם אוהב אותנו ולא מחפש להרביץ לנו. על הכרת הטוב כלפי השם. כל שיעור שלו זה ספר מוסר משנה חיים. בכל תחום: חינוך, שלום בית, פרנסה, אהבת השם, בריאות ושמחה.
בהצלחה לכולנו!

אמאל'ה יהודייה

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
תוכלי לפרט לי על מה זה מדבר?
חיפוש ברשת לא סיפק כלום, חסום..
אולי אפילו באישי?
אין לי אפשרות לשלוח מייל באישי,
אם את רוצה את יכולה להשאיר לי את המייל שלך ואני יפרט לך בשמחה...
ואגב, אפילו דרך נטפרי אפשר להגיע לתוכן העניינים של זה ולפרקים הראשונים.
(תחפשי דרך אתר "העולם")

עט נובע 2

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תודה לכל העונים בינתיים!
אני גם מצביעה על "לדעת להכנע" של לורה דויל. (לנשים)
קראתי המוןןן על זוגיות, וזהו הספר הכי "משנה חיים", בעיני.
וזה לא רק ה"חומר" או ה"מידע", זו הרוח שהסופרת מביאה איתה.
יוצרת שינוי מידי...

נערך לאחרונה ב:

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קראתי אותו מזמן מזמן והדבר היחיד שהוא נתן לי, זה המושג 'נעלי בית נפשיות' שזה דימוי שיצא לי להרהר עליו הרבה.
אם זכור לי נכון, הוא התאבד אחרי תקופה שכתב.

לעצם השאלה, אצלי ספר שממש שינה חיים, לא רק תפיסה אלא חיים ממש, וממליצה הספר 'הלב והמעיין' של הרב ארז משה דורון. ולא, לא הייתי ולא נהייתי ברסלבית, אבל הספר הזה איתי תמיד.
לא התאבד
אגדה אורבנית נחמדה

מנדי וינברג

משתמש צעיר

קבצים מצורפים

• 1674467600856.png
    1674467600856.png
    KB 144.7 · צפיות: 44

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלתק חלקי
מיוחד בשבילי- לא זוכרת את שם המחבר- מדהים! אבא שהתמודד עם ילד מיוחד מורכב במיוחד, תובנות, מסקנות, הרבה אמונה וביטחון, מעט חינוך ילדים.
עלה קטן שלי- נוער נושר
יש סדרה של ספרים מאותו מחבר - לא זוכרת עכשיו לא שמות ולא את שם המחבר על התורה, אמונה, ועוד שלפני שנתיים בערך מכרו אום בכל החנויות במחיר זיכוי הרבים- 20 שקלים

בעל שם טוב

משתמש רשום
נראה לי שהדיון חרג מ"ספר משנה חיים" ל"ספר שאהבתי לקרא".
אולי היה כדאי למקד את הדיון.
ישנם ב' סוגי ספרים שיכולים להיכנס להגדרה של ספר משנה חיים.
א. ספר שבמוצהר נועד לשנות תפיסה מאוד מסוימת (וזה כבר ענין אובייקטיבי אבל לא חייב שהספר מוצלח ובאמת משנה את החיים או ששינוי לא משמעותי כל כך) - עונים להגדרה גברים ממאדים ונשים מנוגה (שבאמת איננו אותו יצורים ואין לצפות לאותם דפוסי התנהגות) כיצד ליצור ידידים והשפעה (תהיה מנטש ולא מוצלח ומנצח) אבא עשיר אבא עני (שהתפיסה המסורתית הרגילה לא מביא לגדלות אלא לבינוניות או בכותרת של הספר שני שלו "אם אתה רוצה להיות עשיר אל תלך לבית ספר") ספרי הרב בוצ'קובסקי (לא צריך להתנהג כאילו אתה ר' חצקל' או לשאוף לכך אלא לפי הנורמליות והדרך המתאימה והראלית לך) ועוד רבים.
ב. ספר שיש בו מסר סמוי או תובנות משמעותיות לחיים שלקוראים מסוימים או אם הספר מוצלח מאוד יש בו יכולת לשנות את החיים (וזה בדר"כ הגדרה סובייקיטיבית).

נערך לאחרונה ב:

michalbd

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
כל יום מחדש - חיה הרצברג
בארץ החיים - חני וינרוט

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה