דרוש מידע ספרים תיעודיים על השואה - שיתוף מידע

פישל שלום

משתמש פעיל
מה זה מביא לקרוא כל הספרים הקדושים האילו, אנו כל כך דור חלש, זה לא מביא שמחה וכדו'

אולי אני טועה

אני מדבר רק מה שזה עשה לי לא טוב על הלב לא אוכל לפרט,

בוודאי שצריכים לזכור אבל לילך ולחפש ספרים שמדברים על זה

ובכל אופני המיתות ושריפות בשביל מה???

אבל בוודאי שצריכים דעת תורה על זה

המסודרת

משתמש מקצוען
מה זה מביא לקרוא כל הספרים הקדושים האילו, אנו כל כך דור חלש, זה לא מביא שמחה וכדו'

אולי אני טועה

אני מדבר רק מה שזה עשה לי לא טוב על הלב לא אוכל לפרט,

בוודאי שצריכים לזכור אבל לילך ולחפש ספרים שמדברים על זה

ובכל אופני המיתות ושריפות בשביל מה???

אבל בוודאי שצריכים דעת תורה על זה
"זכור ימות עולם"
כמובן מי שזה מפחיד אותו שלא יקרא או ישמע לא צריך להיכנס לסטרס בגלל זה
אבל יש ענין לזכור את מה שקרה לעם שלנו
זה קרה לנו!! לסבות , לסבים לאנשים שהם חלק מאיתנו
וזה בהיקף שלא נראה כמותו בדורות אחרונים
6 מליון
חנה, מירל גיטה שיינדל מיכל יפית רבקה, שרה , אנה, אטל ,אברימי, יעקב, אורי, זאב, רות , שלום, נח, מוטל, חצקל, אלחנן...............
תינוקות , ילדים , ילדות, נערים , נערות ,רווקים רווקות אבות אימהות סבים סבתות

ת"ח ת"ט \ מסעי הצלב \ גרוש ספרד \אנוסים - תבדקו מספרים
תבינו את ההיקף המזעזע של השואה
היא מחקה 6 מליון אנשים נשים וטף מהעם שלנו
השאירה את הנותרים מצולקים !
הספרים באשכול הזה הם טיפה מן הים של עדויות נוראיות
הם עברו את זה - אם יש בכוחנו לפחות נשתתף בסבלם (כמובן שהנקמה הגדולה ביותר שלנו היא לחיות עפ"י דרך התורה )
נזכור לא נשכח!

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האשכול מיועד לשיתוף מידע על ספרים על השואה, נא לשתף כדלהלן:

שם ספר
סוג הסיפור
, כגון מחנות, יערות, גולאגים, קולחוזים, בתי יתומים, וכדומה
מפחיד מאוד, מפחיד, לא מפחיד
איפה ניתן להשיג, חנויות, גמ"חים, ספריות

מחכה למידע, עוד מעט ט' באב וצריך ספרים
תודה לכולם
בכף הקלע.
סיפור אישי של המחבר יחזקאל הרפנס על אושוויץ * גוזן * רידלטוי * מאוטהאוזן * אבנזה
מפחיד.
קישור לקנייה:

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הייתי עוזרו של מנגלה באוישוויץ
ספר מפחיד ומזעזע!!! רק לאנשים חסינים במיוחד
חיברו ד"ר מיקלוש ניסלי, יהודי לא שומר תורה ומצוות, שהיה ד"ר לפתלוגיה והוא היחיד מבין ה'זונדר קומנדו' שהיה שם יותר מחודש אחד וניצל [אלה שניצלו הם אלה שהחליפו את קודמיהם חודש לפני השחרור, אולי 3 חודשים, אני לא זוכר]
באחד הפרקים הוא מתאר את 'מרד הזונדר קומנדו', וזה העדות היחידה המדויקת של המרד מבפנים, שהרי כל המורדים חוסלו חוץ ממנו
אחרי שקראתי היה לי קשה להירדם
קישור לקנייה [אגב יקר מאוד!!]:

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ניחוח פרחי שלג
קורותיהם של זוג צעיר, בהונגריה. הם הסתתרו בדירה בזהות בדויה.
ספר מרתק שמעביר את תחושת הפחד, החידלון מול המצב, וכו'.
לא מפחיד במובן של פחד או עינויים...
קישור לקנייה:

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בכף הקלע.
סיפור אישי של המחבר יחזקאל הרפנס על אושוויץ * גוזן * רידלטוי * מאוטהאוזן * אבנזה
מפחיד.
קישור לקנייה:
אפשר לשמוע את כל הספר בקו יזכרם

שלמה רוזן

משתמש צעיר
הספר "איככה אוכל וראיתי ברעה אשר ימצא את עמי"
שמספר את סיפורם של העסקנים המפורסמים הזוג יצחק ורעכל שטרנבוך משוויץ
הספר הנ"ל הוא ממש חובת קריאה הן מפני "זכור את אשר לך עמלק"
והן מפני שזה נותן הרבה השראה על הכוחות שיש לכל אחד כשרואים מה שאשה אחת מרת רעכל שטרנבוך יכלה לעשות

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
קראתי המון המון ספרות שואה (חרדים, חילונים וכו')
אני כותבת את מה שנחרת בזכרוני הכי חזק.

יסור יסרני - סדרה מדהימה חובה לכל בן אדם! אמנם קשה לקריאה אבל אופטימי מאוד ומלא חיים ומביא לקורא מטען של אמונה בה', משהו שאף הרצאה לא תתן.

למרות הכל- ספר מושלם נותן זווית נוספת לשואה ומבינים יותר לעומק כל מיני תהליכים.

בכף הקלע - ספר קשה נורא ומתסכל, כ"כ הרבה הזהירו את יהודי הונגריה שהשואה בדרך אבל עצימת עינייהם היתה דבר שמיימי.

שאגת מעונה - ספר למזוכיסטים (מכירה אישית את משפחת מארוקו המיוחדת) מי שרוצה לדעת איך מטבילים בן אדם בגיהינום 100 פעמים וכל פעם הקב"ה מציל אותו.

יש עוד המון ספרים מענינים כמו ספר של הרבנית מסאסוב לא זוכרת את שמו, ובגדול כל ספר ביוגרפיה טוב על השואה. זה דבר חזק.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
שאגת מעונה - ספר למזוכיסטים (מכירה אישית את משפחת מארוקו המיוחדת) מי שרוצה לדעת איך מטבילים בן אדם בגיהינום 100 פעמים וכל פעם הקב"ה מציל אותו.
רק לשים לב שהספר מסתיים במציאת בנו האבוד, ולאחר ההדפסה התברר כי מדובר בנוכל.

שביעית

משתמש סופר מקצוען
זה מתאים יותר לנוער מאשר למבוגרים?

בכללי אני חושבת שבני נוער יותר מצליחים לקרוא ספרות על השואה מאשר מבוגרים.

בתור נערה ובחורה קראתי כמעט את כל ספרי השואה שקיימים, כולל כמעט כל אלו שמוזכרים כאן באשכול.
לא הבנתי למה אמא שלי אומרת שהיא לא רוצה ולא יכולה לקרוא על השואה, אפילו שאמא שלה ניצולת שואה.
טענתי שהם עברו את זה על בשרם, ואנחנו אפילו לקרוא לא מסוגלים? זה המינימום מצידינו...

עד שהפכתי בעצמי לאמא.
היום, לא רק שלא מסוגלת לקרוא ספרות על השואה אלא לא מסוגלת לשמוע או לחשוב או בכלל לגעת בנושא הזה.
לא כי אני מפונקת ולא כי אני מתעלמת אלא כי רק בתור אמא אני מבינה מה זה החורבן הזה ומה זה אומר המילה ''שואה''.
זה מטריף את הדעת ומפחיד כל כך ומציאותי כל כך וגם קרוב כל כך.
לא מבינה איך בני נוער קוראים את זה בתור עוד ספרות מתח מצערת ותו לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה