דרוש מידע ספרים תיעודיים על השואה - שיתוף מידע

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
האשכול מיועד לשיתוף מידע על ספרים על השואה, נא לשתף כדלהלן:

שם ספר
סוג הסיפור
, כגון מחנות, יערות, גולאגים, קולחוזים, בתי יתומים, וכדומה
מפחיד מאוד, מפחיד, לא מפחיד
איפה ניתן להשיג, חנויות, גמ"חים, ספריות

מחכה למידע, עוד מעט ט' באב וצריך ספרים
תודה לכולם

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
רשימה חלקית

באגראבן צום לעבן
ספר באידיש, מתאר חיי משפחה פולנית בתנאי הישרדות לאורך כל השואה ביערות ובבתי הכפריים
לא מפחיד במיוחד

כוכב בעלטה
מתאר חיי נערה יהודית שניצלה כמה פעמים ואיבדה את משפחתה בהדרגה, וחיה תחת חסות של כמה כפריים
לא מפחיד

שימקה - דוד זריצקי
מתאר חיי ילד יהודי שהיגע ביחד עם אמו למעוז פרטיזנים והשתלבו עמם, ובאיזשהו שלב איבד את אמו והמשיך לתפקד איתם
קצת מפחיד

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
יסור יסרני - של הרב גיברלטר. ספר בשלושה חלקים. החלק הראשון עוסק בעיר קובנה לפני השואה. הספר השני עוסק בתחילת המלחמה, הגטו והרציחות בפורט התשיעי. החלק השלישי עוסק בגירוש מהגטו, מחנות העבודה, מסע המוות, השחרור, החיים בארץ ישראל.
החלק הראשון מאוד מעניין ואפשר לקרוא, אין קטעים מפחידים.
הספר השני מספר על הגטו, יש שם את האקציות, כולל אקציות הילדים - מאוד קשה לקריאה!
החלק השלישי גם קשה, אבל פחות קשה מהשני, ויש שם את חלק השחרור וארץ ישראל.
ניתן להשיג בספריית אור החיים.
מאוד מאוד ממליצה!

ד' אוהב אותך

משתמש רשום
יסור יסרני - של הרב גיברלטר. ספר בשלושה חלקים. החלק הראשון עוסק בעיר קובנה לפני השואה. הספר השני עוסק בתחילת המלחמה, הגטו והרציחות בפורט התשיעי. החלק השלישי עוסק בגירוש מהגטו, מחנות העבודה, מסע המוות, השחרור, החיים בארץ ישראל.
החלק הראשון מאוד מעניין ואפשר לקרוא, אין קטעים מפחידים.
הספר השני מספר על הגטו, יש שם את האקציות, כולל אקציות הילדים - מאוד קשה לקריאה!
החלק השלישי גם קשה, אבל פחות קשה מהשני, ויש שם את חלק השחרור וארץ ישראל.
ניתן להשיג בספריית אור החיים.
מאוד מאוד ממליצה!
מצטרפת להמלצה!
ספר מיוחד ונדיר, פספוס לא לקרוא אותו. המון תוכן מרתק ומעניין שבולעים בשקיקה...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בין חושך לאור של יוסף מסטבוים (כותב על עצמו)
סיפור על המחנות, בריחות ועוד.
דיי מזעזע, כלומר היו קטעים מפחידים.
אפשר להשיג בספריות.

ד' אוהב אותך

משתמש רשום
בין חושך לאור של יוסף מסטבוים (כותב על עצמו)
סיפור על המחנות, בריחות ועוד.
דיי מזעזע, כלומר היו קטעים מפחידים.
אפשר להשיג בספריות.
בדיוק קראתי אותו היום...
לא חושבת שהוא מזעזע, בטח לא ביחס לספרי שואה אחרים. לדעתי זה ספר סטנדרטי - ספר על השואה חייב להיות מזעזע ומפחיד כל עוד מסופר בו על השואה.
אבל בהחלט ספר טוב מאד עם תיאורים אותנטיים ומדויקים.

יהודית רוזן

משתמש פעיל
ניחוח פרחי שלג
קורותיהם של זוג צעיר, בהונגריה. הם הסתתרו בדירה בזהות בדויה.
ספר מרתק שמעביר את תחושת הפחד, החידלון מול המצב, וכו'.
לא מפחיד במובן של פחד או עינויים...
אגב,
קניתי עכשיו את הספר "עניה סוערה". הוא אמנם לא על השואה אלא על חורבן הבית. מומלץ מאד!
זהו ספר שמספר על קורותיה של משפחה בזמן החורבן בכתיבה מעולה שמעבירה את כל התחושות הקשות.

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הייתי עוזרו של מנגלה באוישוויץ
ספר מפחיד ומזעזע!!! רק לאנשים חסינים במיוחד
חיברו ד"ר מיקלוש ניסלי, יהודי לא שומר תורה ומצוות, שהיה ד"ר לפתלוגיה והוא היחיד מבין ה'זונדר קומנדו' שהיה שם יותר מחודש אחד וניצל [אלה שניצלו הם אלה שהחליפו את קודמיהם חודש לפני השחרור, אולי 3 חודשים, אני לא זוכר]
באחד הפרקים הוא מתאר את 'מרד הזונדר קומנדו', וזה העדות היחידה המדויקת של המרד מבפנים, שהרי כל המורדים חוסלו חוץ ממנו
אחרי שקראתי היה לי קשה להירדם

עובדת מהבית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הייתי עוזרו של מנגלה באוישוויץ
ספר מפחיד ומזעזע!!! רק לאנשים חסינים במיוחד
חיברו ד"ר מיקלוש ניסלי, יהודי לא שומר תורה ומצוות, שהיה ד"ר לפתלוגיה והוא היחיד מבין ה'זונדר קומנדו' שהיה שם יותר מחודש אחד וניצל [אלה שניצלו הם אלה שהחליפו את קודמיהם חודש לפני השחרור, אולי 3 חודשים, אני לא זוכר]
באחד הפרקים הוא מתאר את 'מרד הזונדר קומנדו', וזה העדות היחידה המדויקת של המרד מבפנים, שהרי כל המורדים חוסלו חוץ ממנו
אחרי שקראתי היה לי קשה להירדם
מצטרפת לאזהרה- לאנשים חסינים במיוחד!!!!!!!!!!!
ספר שלא יוצא מהראש כל כך מהר ולא מהפן החיובי
בקיצור- לא לבעלי לב חלש ועדין

אבישלום

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
יש ספר של יהודי חרדי מבני ברק זצ"ל שקוראים לו בכף הקלע, אין ספר לטעמי כמי שקרא המון ספרי שואה, שמתאר את הזוועות בצורה מוחשית מכלי ראשון.
כמובן שיש עוד ספרים אבל לא שמתאימים לבית חרדי.

מעצב

משתמש צעיר
ספר של יהודי חרדי מבני ברק זצ"ל שקוראים לו בכף הקלע, אין ספר לטעמי כמי שקרא המון ספרי שואה, שמתאר את הזוועות בצורה מוחשית מכלי ראשון.
אני מצטרף זה ספר מאוד יורד לפרטים קטנים גם חוש הומור אבל זה ספר מאוד מאוד חזק אני קראתי אותו אחרי המון ספרים על השואה ואחרי שקראתי את הספר התחלתי לקלוט שאני לא באמת יכול להבין מה שקרה בשואה... מזעזע ברמות ומומלץ רק לחסיני לב ורק בתשעה באב
(אגב הוא גר בירושלים ברחוב הושע זה דוד שלי ואני עוד זוכר את הרבנית שלו)

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני מצטרף זה ספר מאוד יורד לפרטים קטנים גם חוש הומור אבל זה ספר מאוד מאוד חזק אני קראתי אותו אחרי המון ספרים על השואה ואחרי שקראתי את הספר התחלתי לקלוט שאני לא באמת יכול להבין מה שקרה בשואה... מזעזע ברמות ומומלץ רק לחסיני לב ורק בתשעה באב
(אגב הוא גר בירושלים ברחוב הושע זה דוד שלי ואני עוד זוכר את הרבנית שלו)
ניתן להשיג?

מעצב

משתמש צעיר
יש ספר של יהודי חרדי מבני ברק זצ"ל שקוראים לו בכף הקלע, אין ספר לטעמי כמי שקרא המון ספרי שואה, שמתאר את הזוועות בצורה מוחשית מכלי ראשון.
כמובן שיש עוד ספרים אבל לא שמתאימים לבית חרדי.
מצטרף אני כשקראאתי את הספר התחלתי להבין שאני לא מסוגל לקלוט מה באמת עברו בשואה הספר כמו יומן ויורד לפרטי פרטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה