דרוש מידע ספרים של ליבי קליין

מצב
הנושא נעול.

ליבי קליין

משתמש סופר מקצוען
האמת שאני לא ממש חזקה בכל השמות של הספרים ומיקומם.
מבחינתי הסדרה הזו היא ספר אחד ארוך...
קראתי את חמשת הראשונים הראשונים, לשישי כבר לא הגעתי, לא זוכרת אם הספר הנ''ל ביניהם, מה שכן שמחה לראות שיש שינוי.
נותן חשק לחזור ולהמשיך לקרוא את השאר..

אם היה נשמע מדבריי את ההפך, אני מתנצלת.
קראתי את הספרים לפני כמה שנים, ומאז לא העזתי לכתוב לך את רשמיי, (למרות שגם נפגשנו בעבר,) ולו רק שמא יובן מדבריי שבאתי רק על מנת להעיר, וזה ממש לא נכון,
קראתי, ועדיין המון ספרים, מעולם לא היה לי אכפת כ''כ מהספר והעלילה שבו כמו מהסדרה הזו.
ודווקא בשל כך כתבתי את הנ''ל.
תיאור ההתמודדות בספרים הוא מדהים כפי שציינתי אבל דווקא בשל כך חיכיתי כ''כ לתיאור המרתק של הרגעים הטובים והשמחים יותר.
אגב-
עצם העובדה שאת כאן בזיהוי כמעט מלא, ומקבלת כל תגובה בכבוד, ראויה להערכה.
תודה על המילים הטובות! מעריכה מאוד!
נכון.
בהחלט!!
כשסיימתי את הספר הרביעי בסדרה, בעלי שאל אותי
"מה המוסר השכל? מה יוצא לך מכל השעות של הקריאה?"
וזה היה פשוט קל לענות-
"הנאה מהכתיבה והמון המון אמונה וביטחון!!"

ו @ליבי קליין - עם כל הקושי הראשוני שלי מקריאת הטרגדיות
וההפסקה שלקחתי לעצמי וחוות הדעת שכתבתי כאן,
שתדעי לך שאת כותבת מדהים!!! אני קוראת ביקורתית מאד מאד,
בודדים הספרים שאני סוגרת ואומרת "וואוו. זה היה ספר טווב!! גם כתיבה ברמה, גם עלילה הגיונית וגם יצאתי עם ידע ותובנות"
אין הרבה ספרים כאלה...ואין היום הרבה סופרות כאלה.
אז עם ולמרות כל הביקורות (שאגב, גם דיון על ספרים שלך זה מחמאה רצינית, כי יש ספרים שאפילו משפט אי אפשר להגיד עליהם. מסכמים ב"ספר חמוד" ועוברים הלאה) המשיכי בכוחך זה ועשי חייל!!
וחבל שלא היית אצלנו בשבת, עד 3 לפנות בוקר נשארנו ערות בגלל דיונים סוערים בנושא

למה קיטשי?? זה כל הרעיון של סדרת ספרים, יש דמויות מוכרות ויש דמויות חדשות
והעלילות נכרכות אלו באלו.

אופססס סליחה. לא התכוונתי.
מרגשת. תודה גדולה!

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@ליבי קליין האלופה!!!
דבר ראשון התנצלות ממני מה המייל שלך?? מזדהה איתך עד העצם, ועצובה שככה הרגשת בגללי.
באמת סליחה.
אבל אני גם מרגישה שלא הצלחתי להביע את עצמי.
שבמחילה- אני הרגשתי שאין שם מספיק אמונה.
ליבי, זה לא כמו שהבנת.
כנראה שיש שם אמונה, אני לא ראיתי אותה.
כנראה שזה אני הבעיתית, כי מתגובות שאני שומעת מהסביבה כמעט כולן אומרות שהספר מוצף באמונה.
אני הייתי מסנוורת מהקושי, מהכאב (עברנו אז התמודדות לא פשוטה בבית)
ועדיין אני חושבת שלפחות בהתחלה היה מדי הרבה כאב.
עכשיו- כשאני חושבת על זה שוב אז- היכנשהו באחד הספרים כתוב משהו ברעיון הבא- שאם יש מדי הרבה אור, רואים חושך.
אין שום שם לקרוא לזה מאשר אמונה.
ו-קבלי את כל האשכול הזה כמחמאה ענקית
כי ספר שיש מה לדון בו, זה כבר אומר שיש בו תוכן
וספר שיש עליו ביקורת- זה אומר שהוא באמת עם תוכן
ועוד פעם סליחה.

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לי הספר נתן תחושה שכאילו הסטנדרט שלכל משפחה שיש צרה כמו משהו חולה, נכה ,ילד שירד מהדרך ועוד...
לי זה לא הכי מפריע אבל יש אנשים שלא מסוגלים לקרוא את זה,
ואין??

Esty Levy

משתמש פעיל
אני התחלתי את 'גם כי אלך' וסגרתי באמצע.
הרגשתי שזה יותר מדי טרגדיות אנושיות שקובצו לספר אחד,
שזה מדי להסתכל על החלקים השלילים והקשים שיש בחיים
שזה מדי להתעלם מזה שלכולנו- למרות שקשה וכואב לפעמים או אפילו הרבה פעמים, יש גם המון אור ושמחה ויופי בחיים שלנו בעולם.
עשה לי רע על הנשמה
אני יכולה לומר לך שמהספר שמים וארץ יצאתי עם המון המון כוחות דווקא בגלל ''טרגדיות אנושיות''.
כאחת שחוותה את האסון במירון מקרוב, קראתי את הקטעים האלו בשקיקה (עד כדי כך שאני בקושי זוכרת את שאר חלקי העלילה) והם נתנו לי המון כוח וחיזוק שעדיין מלווה אותי ברגעי קושי...
הייתי בהלם אחרי זה לשמוע מכל מיני בסביבתי שהן לא הבינו מה הרעיון לכתוב ספר שלם על אסון מירון. בשעה שבשבילי וכנראה בשביל עוד רבות כמוני זה היה הדבר הכי במקום...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני יכולה לומר לך שמהספר שמים וארץ יצאתי עם המון המון כוחות דווקא בגלל ''טרגדיות אנושיות''.
כאחת שחוותה את האסון במירון מקרוב, קראתי את הקטעים האלו בשקיקה (עד כדי כך שאני בקושי זוכרת את שאר חלקי העלילה) והם נתנו לי המון כוח וחיזוק שעדיין מלווה אותי ברגעי קושי...
הייתי בהלם אחרי זה לשמוע מכל מיני בסביבתי שהן לא הבינו מה הרעיון לכתוב ספר שלם על אסון מירון. בשעה שבשבילי וכנראה בשביל עוד רבות כמוני זה היה הדבר הכי במקום...
טוב שאת כותבת את זה.
היה לי מאוד קשה לחשוב עליכם, אלה שחוויתם את זה מקרוב.
זה היה נראה לי סוג של חוסר טקט ורגישות, הרגשתי שהיא מעט המעיטה מהרגשות, אבל אני רואה שלא.
תודה לך.
(@ליבי קליין, אני מתנצלת על הדברים. אני כותבת את זה משום שראיתי שאני לא צודקת)

Esty Levy

משתמש פעיל
טוב שאת כותבת את זה.
היה לי מאוד קשה לחשוב עליכם, אלה שחוויתם את זה מקרוב.
זה היה נראה לי סוג של חוסר טקט ורגישות, הרגשתי שהיא מעט המעיטה מהרגשות, אבל אני רואה שלא.
תודה לך.
(@ליבי קליין, אני מתנצלת על הדברים. אני כותבת את זה משום שראיתי שאני לא צודקת)
אני רוצה רק לדייק.
אין לי שום קשר למשפחות ההרוגים באסון מלבד העובדה שהייתי שם בזמן שנשמות יקיריהן עלו בסערה השמימה, ולכן אין לי מושג איך הרגיש מישהו כזה שקרא את הספר.
אבל בתור אחת שחוותה את האסון על ההר על כל המשתמע ליבי ממש לא המעיטה מהרגשות! או שכל משפט קיבל אצלי פרשנויות נוספות הזדהיתי עם הערשי בקטעים רבים והוא חיזק אותי מאד!
@ליבי קליין תודה לך!
ה' ישלם שכרך על ההשקעה העצומה!

Esty Levy

משתמש פעיל
שכחתי, אבל זו הנקודה שהכי הפריעה לי.
היה קשה לי לחשוב על אלה שעדיין לא החלימו / סוף-סוף החלימו, שצריכים לחוות את זה שוב.
לא חושבת שזה משהו שאפשר להחלים ממנו אי פעם, לפחות לא שנה אחרי, ולא צריך ספר בשביל לחוות אותו שוב...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

אורח(ת)בעולם

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בעייני, זה ספרים שחייבים שיהיו בספריה בבית.
יש לי את כולם, ואני קוראת אותם שוב ושוב, אפילו המכתב הקצר בהתחלה/סוף… ממש מחזקים.
לא פעם חלקים מהספר מככבים אצלי בסטטוס.
זה ספרים שעזרו לי יותר מפעם לעמוד מול מצבים קשים ולהתמודד או עזר לי להבין אחרים במצבם ובמה שהם עוברים.
לפעמים אפילו הרגשתי כאילו @ליבי קליין נמצאת בראש שלי איך שהיא מבטאת את ההרגשות שלי בספר במצבים מסויימים.

ולגבי הגיל, לי היה נורא קשה להרשות לאחיינית שלי (בת 14) לקרא אותם… אבל בסוף הבנתי שזה לא בשלטתי, והיא תגיע אליהם בכל מקרא חח

Esty Levy

משתמש פעיל
אלו שלא היו שם בפועל, כן יכולים להחלים יותר מהר (לא יודעת אם כולם).

תלוי ברמת החוויה (מבחינה נפשית).
למה את קוראת החלמה?
זאת פינה בלב שתכאב תמיד. לחלק פחות ולחלק יותר. ואם יש מישהו שהיה שם וטוען שזה לא מזיז לו כלום - זאת פשוט הדחקה.
ויש הרבה כאלו.
ובשביל מישהו שהיה בפנים, גם אם כלפי חוץ נראה שהמשיך את חייו ''והחלים'', אין ספק שהוא חווה את זה שוב בהזדמנויות שונות בחייו.
אני כותבת מידיעה לא מהשערה.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה את קוראת החלמה?
זאת פינה בלב שתכאב תמיד. לחלק פחות ולחלק יותר. ואם יש מישהו שהיה שם וטוען שזה לא מזיז לו כלום - זאת פשוט הדחקה.
ויש הרבה כאלו.
ובשביל מישהו שהיה בפנים, גם אם כלפי חוץ נראה שהמשיך את חייו ''והחלים'', אין ספק שהוא חווה את זה שוב בהזדמנויות שונות בחייו.
אני כותבת מידיעה לא מהשערה.
א. שוב, דיברתי על מי שהיה בחוץ.
כאחת שכן חוותה דברים (כמו כל בן-אדם), יש שלב שהם יותר מתאזנים. לא, הם לא נעלמים, אבל אפשר להתמודד איתם.
לא יודעת אם חכם להחזיר אותם לקשיים.

ב. גם אלו שחוו מבפנים, הפצע עדיין חשוף, למה להגדיל אותו?
למה לתת להם לחוות את הרגשות שוב ובאותה עוצמה?
בסדר, גם אם הם חווים את זה יום-יומית, לא יודעת אם זה חכם.

אולי אני טועה, אבל אולי לא.
יאללה, לדיון הבא...

מיכל_לוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בשביל להשתחרר צריך לפעמים לחוות שוב ולחזור אחורה...
במקרה שלנו אנחנו לא רוצים ולא יכולים לחזור פיזית וספר זה בהחלט המקום להיפגש שוב .
רק חשוב לשים לב שיש עם מי לשוחח אחרי זה ובמהלך החוויה .
וה' יאמר די לצרותינו בגאולה השלמה!!!
וליבי אני ממליצה על הספרים שלך לכל גיל !!
הם כולכך מחזקים והדור שלנו הבנות הצדיקות באמת מתמודדות עם הרבה מהמורות וזה בהחלט נותן תמיכה!!!
ישר כח ותזכי למצוות!!!

אמא של אפרתוש

משתמש פעיל
עדין לא קראתי את שמים וארץ..וזה היה ממש גילוי עכשיו..:(;) נראלי צריך לציין שהאשכול מיועד לכל מי שקראה את כל הסדרה..:)
מהודעה להודעה אני מגלה שאני לא צריכה לקרוא את הספר, כל המידע גלוי לפני.. לייבי חי, אסון מירון..

מיכל_לוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מהודעה להודעה אני מגלה שאני לא צריכה לקרוא את הספר, כל המידע גלוי לפני.. לייבי חי, אסון מירון..
ממש קשה לשמוע גם אנחנו לצערי ...
אבל מאוד יעזור הספר מהבט האמונה ...
הוא נוגע בכאב אבל רווי אמונה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...