פונט ספרון על יסודות בעיצוב

רר

משתמש רשום
לא יודעת אם זהו הפורום הנכון לפרסום בקשתי.
אני צריכה ספרון, אפילו חוברת, שבה מופיעים בקיצור כללי העיצוב.
אסביר את בקשתי - אין לי ענין לדעת איך מפעילים תוכנות, איך בונים פונטים ומה כל סוג של פונט 'מדבר'.
אני צריכה כללים יסודיים בעיצוב ויזואלים. לדוגמה: שאם מעמידים אובייקט (טקסט/תמונה) באלכסון כלפי מעלה, הוא נותן תחושת זרימה/תנועה/מרחב/לא יודעת מה.

מישהו מכיר כזה ספרון? ואם לא ספרון - כתבות/מאמרים וכו'?

תודה מראש

שורילי

משתמש רשום
אני מורה לעיצוב גרפי (כלומר כבקשתכן, לא תוכנות אלא עיצוב)
בידי המווווווון חומר כתוב ולא כתוב.
מוכנה לעשות קורס מזורז לקבוצה קטנה באם תרצנה.
מובן שהמשתתפות בקורס יצאו עם יותר מ"ספרון"...
לפרטים לפנות באישי.

א

אליהו פריד

אורח
אני לא בטוח שהגישה נכונה, כללי העיצוב הם יותר חינוך עצמי ופיתוח עולם המושגים.
קשה לומר שניתן להתייחס לכללי העיצוב כאל מתימטיקה בסגנון X+Y=Z

אחת הסיבות שמגמות העיצוב במכללות נמשכות 4-5 שנים זה לאו דוקא בגלל כמות החומר הנלמד, אלא בגלל תהליך ההתבגרות המנטלית הנדרשת.
יותר נכול לומר שקורסי העיצוב מונחים ולא נלמדים.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש פה אתרון נחמד
שאולי יעזור.
הכל מתומצת על קצה המזלג...

שורילי

משתמש רשום
זה נכון, האיכות של מורה לעיצוב נמדדת בזה שעבודות התלמידות הן לא תשקיף של הטעם שלה...
והרבה פעמים רואים את זה שכל הקבוצה יוצרת באותו הסגנון של המורה.
אבל כמובן שיש כללים (ברורים, בסיסיים, כלליים ויוצאים מן הכלל...)
ואינה דומה מי שלמדה תוכנות למי שלמדה תוכנות + עיצוב.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י פונטייפ;338450:
אני לא בטוח שהגישה נכונה, כללי העיצוב הם יותר חינוך עצמי ופיתוח עולם המושגים.
קשה לומר שניתן להתייחס לכללי העיצוב כאל מתימטיקה בסגנון X+Y=Z

אחת הסיבות שמגמות העיצוב במכללות נמשכות 4-5 שנים זה לאו דוקא בגלל כמות החומר הנלמד, אלא בגלל תהליך ההתבגרות המנטלית הנדרשת.
יותר נכול לומר שקורסי העיצוב מונחים ולא נלמדים.

לא ממש מדוייק.

יש הרבה מאוד כללים בקומפוזיציה וצבע, כללים שמי שלומד אותם בתחילת הדרך, חוסך חודשים ושנים של דישדוש, ניסוי ותהיה.

יש הרבה חומר על זה באנגלית אבל אני לא מכיר בעברית. יש לי תוכנית לתרגם כמה מאמרים בנושא לעברית בשעת כושר.

בר מזל

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י Shia;338554:
יש הרבה חומר על זה באנגלית אבל אני לא מכיר בעברית. יש לי תוכנית לתרגם כמה מאמרים בנושא לעברית בשעת כושר.
לכה"פ באנגלית תודיע לי היכן מגיעים לזה
תודה למפרע

אדריכלית

משתמש רשום
למדתי במהלך לימודי לתואר כאחד מחובות הקורסים קורס עיצוב בסיסי אצל מורה בוגרת הטכניון-הקורס היה ברמה גבוהה במיוחד, היא המחישה ע"י תמונות אורבניות מהעת החדשה ועד לימינו, כולל תמונות אומנות, סגנונות ערים ובנייתן, קו נקודה מישור צורה מרחב וכדו' אף למדנו את כל נוסחאות הסימטריה הקיימות (חשוב מאוד מאוד לגרפיקאים!!) המעגלי, הקוי והמערכתי. פרופורצית משולש הקסם, וכדו', כמובן כל הזכויות שמורות על החומר, אך אוכל לציין לך שללא התיאוריה הזו (שלצערי לא מלמדים אותה בקורסי הגרפיקה הסטנדרטיים ) קשה מאוד לעצב ובדעה זו אני חולקת מאוד על אלו שטענו שזה בא מבפנים, כדי שזה יבוא מבפנים יש צורך במודעות!! לדעת לנתח יצירות קיימות ולדעת לנתח את מה שאתה רוצה להביע ואלו כלים יעזרו לך לשם כך. כמובן שאין ללמוד על מנת לדקלם אלא לעבד. לעניינך-לדעתי בספר של נויפרט (אדריכלות אבל זה התחום שלי) אומנם באנגלית ישנה יחידה בעיצוב שם הוא מלמד פיסול במרחב,כמות קוים היוצרת תחושה של מישור. אם אינני צודקת הרי ניתן לפנות לכל ספריה מדעית אוניברסיטאית שיש ולמצוא הרבה חומר מאוגד מהמרצים, או סטודנטים.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י בר מזל;351110:
לכה"פ באנגלית תודיע לי היכן מגיעים לזה
תודה למפרע

חפש בגוגל על הנושאים:
Design elements
Principles of Design
Composition

באתר הזה לדוגמה יש הרבה ידע:
http://www.ndoylefineart.com/design4.html

זה למעשה התחום שבו מתבטא הצד האמנותי של העיצוב. כלומר, זו היא נקודת ההשקה של עיצוב עם אמנות. לכן רוב הכללים והעקרונות, הם אותם כללים הנהוגים בתחומי האמנות החזותית.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בזמנו כשלמדתי היה לנו קורס מבוא לעיצוב
בדיעבד התברר שהקורס מבוסס על ספר מסויים שלצערי אני לא יודעת מהו.
הקורס נמשך שנה (!)
והביא אותנו לתפיסה נכונה של מהי קומפוזיציה טובה, בעצם בלי לתת לנו כללים, אלא ע"י המון עבודות בית, וביקורת שהמורה נתנה עליהם (אבל בלי הסברים מיותרים) - יש דברים שאפשר בהחלט להפנים, וזה לא סותר את זה שיש כללים, אבל כשאתה מפנים משהו בצורה מעשית אפילו עוד לפני ששמעת מה הכללים, זה נשאר וזה מאוד חזק.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלנו עסקו בלימוד עיצוב שנתיים. שיעורים די מפרכים. דנו בכללים בתחילת שיעור או יחידת חומר ואז טחנו אותו מכל הכיוונים. לדעתי, ההפנמה של הכללים ושל העקרונות היא תמידית ומעצב שיודע את הכללים יש לו יותר כלים להשתפר ויותר כלים לבקר את עצמו.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י ariels;351279:
בזמנו כשלמדתי היה לנו קורס מבוא לעיצוב
בדיעבד התברר שהקורס מבוסס על ספר מסויים שלצערי אני לא יודעת מהו.
הקורס נמשך שנה (!)
והביא אותנו לתפיסה נכונה של מהי קומפוזיציה טובה, בעצם בלי לתת לנו כללים, אלא ע"י המון עבודות בית, וביקורת שהמורה נתנה עליהם (אבל בלי הסברים מיותרים) - יש דברים שאפשר בהחלט להפנים, וזה לא סותר את זה שיש כללים, אבל כשאתה מפנים משהו בצורה מעשית אפילו עוד לפני ששמעת מה הכללים, זה נשאר וזה מאוד חזק.

נכון שאפשר לפתח "חוש" שעוזר להבחין מה נכון ומה לא. נכון שהחוש הזה מתפתח עם הזמן ועם הניסיון.
אבל כשיש בסיס תאורטי של כללים וחוקיות מסויימת זה מאפשר:
א. לעצב במגוון סגנונות, גם בסגנון שאינו "טבעי" לנו.
ב. לפתור בעיות עיצוביות מסובכות. כשלא צץ איזה פיתרון אינסטינקטיבי, אפשר להיעזר בידע התאורטי ולנסות ליישם אותו כדי להציע פתרון.
ג. לשפר עיצובים שהם כמעט מושלמים, אבל אנחנו לא יודעים לשים את האצבע מה בדיוק צריך/אפשר לשפר...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הקורס הזה לא היה תלוי באויר, אלא היה חלק מכל הלימודים.
שכללו גם רישום, צילום, עיצוב כרזות, שרטוט (כן, ידני...), טיפו' - בקיצור -
כשלומדים מכלול של דברים, ובכל אחד מהקורסים יש חלק, ביחד זה מתחבר.
רק הבאתי את הקורס הספציפי הזה כדוגמה למשהו מאוד "מהבטן"
ובכלל לא טבעי אגב,
בתור סטודנטיות מתחילות לא הבנו בכלל מה הגברת (המורה) רוצה מאיתנו
ולמה עבודה כזו היא גרועה ואחרת מעולה.
לי למשל לקח בערך חצי שנה להבין מה מתחיל להיות נכון ומה לא.
מה שהיא מאוד פיתחה אצלנו זה עיצוב מתוך מעוף
כי כשמנסים לעצב מקובע העיצוב יוצא "בעל כורחו"
וברגע שמתחילים לעוף זה זורם ויוצא טוב.

בכל אופן הקורס הזה מאוד תרם לי.

ואגב,
העבודות התבצעו בעיפרון רישום על בריסטול
(ואח"כ "השתדרגנו" לגזירי נייר מתוך ז'ורנלים וכד', לעיצוב צבעוני)
רק לקראת סוף השנה היא "הרשתה" לנו לגעת במחשב....

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נשמע מעניין ומאתגר :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלה

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֶת שֵׁם יְהוָה הַלְלוּ עַבְדֵי יְהוָה:ב שֶׁעֹמְדִים בְּבֵית יְהוָה בְּחַצְרוֹת בֵּית אֱלֹהֵינוּ:ג הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב יְהוָה זַמְּרוּ לִשְׁמוֹ כִּי נָעִים:ד כִּי יַעֲקֹב בָּחַר לוֹ יָהּ יִשְׂרָאֵל לִסְגֻלָּתוֹ:ה כִּי אֲנִי יָדַעְתִּי כִּי גָדוֹל יְהוָה וַאֲדֹנֵינוּ מִכָּל אֱלֹהִים:ו כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ יְהוָה עָשָׂה בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ בַּיַּמִּים וְכָל תְּהוֹמוֹת:ז מַעֲלֶה נְשִׂאִים מִקְצֵה הָאָרֶץ בְּרָקִים לַמָּטָר עָשָׂה מוֹצֵא רוּחַ מֵאוֹצְרוֹתָיו:ח שֶׁהִכָּה בְּכוֹרֵי מִצְרָיִם מֵאָדָם עַד בְּהֵמָה:ט שָׁלַח אֹתוֹת וּמֹפְתִים בְּתוֹכֵכִי מִצְרָיִם בְּפַרְעֹה וּבְכָל עֲבָדָיו:י שֶׁהִכָּה גּוֹיִם רַבִּים וְהָרַג מְלָכִים עֲצוּמִים:יא לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן וּלְכֹל מַמְלְכוֹת כְּנָעַן:יב וְנָתַן אַרְצָם נַחֲלָה נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַמּוֹ:יג יְהוָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם יְהוָה זִכְרְךָ לְדֹר וָדֹר:יד כִּי יָדִין יְהוָה עַמּוֹ וְעַל עֲבָדָיו יִתְנֶחָם:טו עֲצַבֵּי הַגּוֹיִם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:טז פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:יז אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יַאֲזִינוּ אַף אֵין יֶשׁ רוּחַ בְּפִיהֶם:יח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:יט בֵּית יִשְׂרָאֵל בָּרְכוּ אֶת יְהוָה בֵּית אַהֲרֹן בָּרְכוּ אֶת יְהוָה:כ בֵּית הַלֵּוִי בָּרְכוּ אֶת יְהוָה יִרְאֵי יְהוָה בָּרְכוּ אֶת יְהוָה:כא בָּרוּךְ יְהוָה מִצִּיּוֹן שֹׁכֵן יְרוּשָׁלִָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

השירים שאהבנו • אתגר 20

לוח מודעות

למעלה