בקשה סיוע בשכר דירה עד מתי ימשך העוול הנוראי בואו נשנה את המצב.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בכל הודעות האחרונות זו סתם השתבללות,
שבמקצרה אפשר לסכם אותה כך:
בפער של הרבה כסף (משתנה ממשפחה למשפחה אבל פער של -5-8 אלף ברוטו במשכורת, ככל הנראה (אלא אם מדובר על משפחה של עשרה ילדים , או יותר, שכולם מתחת לגיל 18, או כל מקרה חריג אחר )שווה להרויח יותר, השאלה מה קורה בפערים קטנים יותר של אלף - אלפיים שקלים שברב המקרים בשביל להרויח אותם צריך להתאמץ יותר (להשקיע יתר לימודים/ שעות עבודה וכד'), בהפרשים כאלו ככל הנראה ,עדיף באותו פרק זמן לעבוד פחת ולהנות משלל הטבות..
ואז חושב האדם בעל "הראש הקטן" אשב לי ואסרוג בית.. מה שהוא שוכח, שהילדים גדלים, ואז יש הוצאות שנעלמות - לדו' מעון, לעומת זאת השקעה לימודים, ותעודה ברב המקים תוכיח את עצמה לטווח הארוך, וגם אם אתו אחד הוסיף שעתיים בפעם הבאה שהוא קהעלאת משכורת א כשהוא יעבור עבודה הוא יקבל על אותם שעות משכורת גבוה יותר, לא בהכרח בתספת מאמץ.. בהעלאה הבאה זה כבר ישתלם גם בשיקלול ההנחות...

בחזרה לפותח האשכול, מלבד @shimשימי , אני חשתב שיש פה הסכמה קולקטיבית , שמי שלא מכן חעזור לעצמו, ולעבוד במשרה מלאה, המדינה לא אמורה לעזור לו, במיוחד כפי שנאמר כאן שהרבה פעמים עבודה דורשת במשרה דורשת , יכול להיות שבעתיד(לא בטוח!) גם תעזור לו לצאת מהדישדוש של אזור שכר המינימום, לשכר מתגמל מעט יותר....
ואם הוא שייך לאלו שעובדים חצי משרה בלל שהם אכלוסיה מוחלשת , יש ביטוח לאומי שעוזר במקרים הללו...

ולכן חשוב לתת לאנשים חכות, ולא דגים,
היה עדיף פי כמה שהמדינה תממן לאנשים שעובדים בעבדות דחק , אופציה לימודים חינם (ואפילו סבסוד שעות לימוד- כמו שנעשה על שעת הריון) ותעזור להם לצאת מהלופ האין סופי של עבודות שכאלו,
לממן לילדיהם עזרה פרטית בלימודים - כדי שיצליחו להתמודד עם הפער המובנה..
מאשר לסבסד שכר דירה- לנצח... או כרטיסי מזון(שכמובן יש כאלו שנזקקים להם- בכל מצב, אבל יש כאלו שעם עזרה מסוימת, היו יכולים לצאת מהמצב הנוכחי)

אממה זה כנראה פחות נשמע טוב בבחירות....- לרוב האנשים קל (ורע מאד) להישאר בעמדה של אכלו לי שתו לי, מאשר לקרוע את עצמם וללמוד משהו אחרי העבודה, וגם אם האנשים הנל יתחילו להרויח טוב, אוטומטית הם יצביעו למפלגות אחרות...
וכמובן שבכל מדינה צריך את האנשים יעבדו בעבודה השחורה , ובסוף יחזרו עם גרושים ביתה.....

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בפער של הרבה כסף (משתנה ממשפחה למשפחה אבל פער של -5-8 אלף ברוטו במשכורת, ככל הנראה (אלא אם מדובר על משפחה של עשרה ילדים , או יותר, שכולם מתחת לגיל 18, או כל מקרה חריג אחר )שווה להרויח יותר, השאלה מה קורה בפערים קטנים יותר של אלף - אלפיים שקלים שברב המקרים בשביל להרויח אותם צריך להתאמץ יותר (להשקיע יתר לימודים/ שעות עבודה וכד'), בהפרשים כאלו ככל הנראה ,עדיף באותו פרק זמן לעבוד פחת ולהנות משלל הטבות..
פער של קצת כסף לאחד הוא פער של הרבה כסף לאחר.
מעבר מ9K ל12Kהוא פער משמעותי שמשפיע באופן ממשי על התקציב המשפחתי (במיוחד עם כבר יש כמה ילדים).
מעבר בין21K ל24K הוא נחמד ותו לו.

ובסופו של דבר עד סכומים גבוהים 20K+ כמעט תמיד משתלם להרוויח יותר.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מעבר מ9K ל12Kהוא פער משמעותי שמשפיע באופן ממשי על התקציב המשפחתי (במיוחד עם כבר יש כמה ילדים).
זה לא רק זה.
במקרה הראשון הפער בנטו יהיה לא רחוק מ3000.
במקרה השני הפער בנטו יהיה יותר קרוב ל1500. וזה בלי לשקלל הנחה במעון שיכולים להפסיד

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לגבי מיצוי כושר השתכרות זה כזה לא נכון הלקרוע את עצמך...
מכירה מישהי שעובדת קשההה בשירות לקוחות, נוסעת כל יום שעה וחצי לכל כיוון, וגם לעבודה הזו היא הלכה נטו כי היא רוצה להשתכר בכוחותיה ולא מצדקות.
בעבודה הזו השכר השעתי קצת יותר גבוה אבל היא מקבלת נטו לפי שעה כך שכל החודשים של החגים היא יוצאת עם שקל וחצי ומבחינת כושר השתכרות הממוצע הוא באזור ה70 אחוז משרה.
והיא יוצאת כל יום מוקדם וחוזרת מאוחר.
אני לעומתה עובדת בעבודה גלובלית.
כלומר יורד לי רק על השעות שלא נכחתי ומעסיק מדהים שנותן לנו המון ימים בונוס על חשבונו (פורים, חלק מחול המועד...) כך שאני עובדת הרבה הרבה פחות ממנה בפועל וזה נחשב שהיא לא ממצה את כושר ההשתכרות ואני כן.
הוגן?
לא...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

אממה זה כנראה פחות נשמע טוב בבחירות....- לרוב האנשים קל (ורע מאד) להישאר בעמדה של אכלו לי שתו לי, מאשר לקרוע את עצמם וללמוד משהו אחרי העבודה, וגם אם האנשים הנל יתחילו להרויח טוב, אוטומטית הם יצביעו למפלגות אחרות...

זה לא רק נשמע פחות טוב.
זה באמת פחות טוב לציבורים שבוחרים שאחוז גדול מתוכם ימנע מעבודה, ושלחסום כמה שיותר השכלה מילדיהם.

ברקוני

משתמש צעיר
מכירה מישהי שעובדת קשההה בשירות לקוחות, נוסעת כל יום שעה וחצי לכל כיוון, וגם לעבודה הזו היא הלכה נטו כי היא רוצה להשתכר בכוחותיה ולא מצדקות.
בעבודה הזו השכר השעתי קצת יותר גבוה אבל היא מקבלת נטו לפי שעה כך שכל החודשים של החגים היא יוצאת עם שקל וחצי ומבחינת כושר השתכרות הממוצע הוא באזור ה70 אחוז משרה.
כלומר יורד לי רק על השעות שלא נכחתי ומעסיק מדגים שנותן לנו המון ימים בונוס על חשבונו (פורים, חלק מחול המועד...) כך שאני עובדת הרבה הרבה פחות ממנה בפועל וזה נחשב שהיא לא ממצה את כושר ההשתכרות ואני כן.
הוגן?
לא...
מיצוי כושר השתכרות

משפחות שמבקשות סיוע בשכר דירה צריכות לענות על התנאי "מיצוי כושר השתכרות"

למידע נוסף ראו אתר משרד הבינוי והשיכון
אחד מתנאי הזכאות לסיוע בשכר דירה למשפחות הוא מיצוי כושר השתכרות.
  • משפחה תיחשב כממצה את כושר ההשתכרות בכל אחדמהמקרים הבאים:
    • לפחות אחד מבני הזוג עובד במשרה מלאה (100% משרה) על-פי אישור מהמעסיק, או מקבל דמי אבטלה שמבוססים על משרה מלאה (לפי אישור ממקום העבודה האחרון).
      • אם היקף המשרה לא מצוין באחוזים אלא בשעות, משרה מלאה תיחשב למי שעובדים לפחות 165 שעות בממוצע לחודש ומשתכרים לפחות 4,178.81 ₪ (ברוטו) בממוצע לחודש במשך 6 חודשים (75% משכר המינימום).
      • עובדי הוראה וגננות (כולל סייעות לגננות) צריכים להשתכר לפחות שכר מינימום (5,571.75 ₪), ללא תלות במספר שעות העבודה או היקף המשרה.
    • לעובדים עצמאים ממוצע ההכנסות (ברוטו) צריך להיות לפחות בשיעור שכר המינימום.
    • יש להם הכנסות מעבודה בנוסף לקצבה שאינה קצבת קיום (למשל: קצבת נכות בשיעור 60%-74% ללא תוספת תלויים, או קצבת אזרח ותיק/קצבת שאירים ללא השלמת הכנסה).
    • לאחד מבני הזוג נקבעה דרגת אי כושר של 60%-74% וההכנסה (ברוטו) מעבודה של אחד מבני הזוג היא בסך 2,785.88 ₪ לפחות (מחצית משכר המינימום).
  • תיחשב כממצה כושר השתכרות גם במקרה שהאם עובדת במשרה חלקית, או כאשר היא מתקיימת רק מתשלום דמי מזונות מבן הזוג לשעבר.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כלומר יורד לי רק על השעות שלא נכחתי ומעסיק מדגים שנותן לנו המון ימים בונוס על חשבונו (פורים, חלק מחול המועד...) כך שאני עובדת הרבה הרבה פחות ממנה בפועל וזה נחשב שהיא לא ממצה את כושר ההשתכרות ואני כן.
הוגן?
לא...
דוג' א - דוג עצובה ומצויה, אבל יש היום ברוב מקומות בארץ שכר חודשי, ושכר גלובלי וצריך לחשב טוב מאד שיקלול שנתי מה משתלם יותר.... (ציפור ביד ו2 על הגג)
השוק היום לגמרי השכיל , שלא הוגן להעסיק שכר שעתי - וזה בסדר לטעות - מטעויות לומדים אבל כדאי מאד שהיא תמצא משהו קרוב יותר, בשכר שנתי הוגן יותר, אני כמעט בטוחה שאפשר למצוא, במיוחד שהיא נוסעת שעה וחצי לכל צד. כיום יש חיפוש אדיר לגננות בשכר משתלם יותר בכל רחבי הארץ, אם היא תיקח גם את הצהרון היא כנראה תרוויח יותר, ותעבוד הרבה פחת שעות שנתי, (וזה סתם דוג' שקפצה לי בראש ,- ויתכן בהחל שהדוג הנל לא מתאימה לה מכל הסיבת שבעולם)אבל ככל הנראה היא מנוצלת לרעה מאד(אלא אם הי אמתגמלת פר שעה בהרבה הרבה יתר - אבל זה כבר שיקול שלה)!!

דוג ב- הדוג שלך- היא דוג קיצונית מאד לצד השני, אני כיום ב"ה ולאחר גילגולים רבים עובדת אצל מעסיק שנחשב טוב ברמה הגובלית, ואני לא מקבלת את כל החופשים שציינת למעלה.... ועדיין , כאחת שעברה הרבה משאים ומתנים במהלך החיים , אני יכולה לומר לך שבסופו של דבר המשכורת שהשכיר מקבל היא למעשה "עוגה" שתלוי מאד איך מסתכלים עליו, הרבה פעמים, מעסיק יעדיף לתת עוד 5 ימי חפשה (פורים , חצי חוהמ וכד) מאשר לעלות משכורת ב500 שקל , שתעלה לו הרבה יותר, בסך הפרשות הכללי שהוא מפריש לעובד באופן שנתי, כמכ במיוחד כשמדובר באמהות, ועוד יותר באמהות חרדיות זה בהחלט "חבילת פצוי" מגרה מאד, שיכולה למשוך עובד לעבוד דווקא אצלו, ולא אצל מעסיק אחר....
ולכן שכר צריך לחשב כשכר שנתי על שלל ההטבות שלו ... וכן על המשמעויות שלו (היקף משרה ) ועוד...

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

זה לא רק נשמע פחות טוב.
זה באמת פחות טוב לציבורים שבוחרים שאחוז גדול מתוכם ימנע מעבודה, ושלחסום כמה שיותר השכלה מילדיהם.
אתה כבר כנס לאידאולוגיה, ולשם אני לא חשבת שנכון להיכנס בפרוג, - ומי שבוחר מבחירה לחנך את ילדיו בצורה מסוימת - בהוראת רבותיו - אף ניק בפרוג לא יכול לחלוק עליו...
הענין הוא שלמפלגה שחרתה על דיגלה את העזרה לחלש ולמוחלש - רוב מצביעיה אינם דוגלים בשיטה של אברכות לכל החיים ... אלא טוענים שנתוני סביבה מסוימים - הם אל שגרמו למצב הביש שלהם,בלי להיכנס לזה האם זה נכון או לא,הפיתרון למצב שלהם ברוב הפעמים הוא לא רק תווי מזון, - שיתכן וזו עזרה ראשונה , אבל אם חושבים על פיתרון , הפיתרון צריך להיות חכה, כמו שציינתי, ולא רק לתת משכך כאבים זמני...
(ובלי קשר להתעלם מכך שהנשים והבנות שמונים כחצי ממצביעי המפלגה הנל, גם אם בשיהט בוחרים שהגברים יהגו בתורה, גם פיתרון של 50% לכל משפחה, הא פיתרון מצוין בעיני.....)

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אתה כבר כנס לאידאולוגיה, ולשם אני לא חשבת שנכון להיכנס בפרוג, - ומי שבוחר מבחירה לחנך את ילדיו בצורה מסוימת - בהוראת רבותיו - אף ניק בפרוג לא יכול לחלוק עליו...
הענין הוא שלמפלגה שחרתה על דיגלה את העזרה לחלש ולמוחלש - רוב מצביעיה אינם דוגלים בשיטה של אברכות לכל החיים ... אלא טוענים שנתוני סביבה מסוימים - הם אל שגרמו למצב הביש שלהם,בלי להיכנס לזה האם זה נכון או לא,הפיתרון למצב שלהם ברוב הפעמים הוא לא רק תווי מזון, - שיתכן וזו עזרה ראשונה , אבל אם חושבים על פיתרון , הפיתרון צריך להיות חכה, כמו שציינתי, ולא רק לתת משכך כאבים זמני...
(ובלי קשר להתעלם מכך שהנשים והבנות שמונים כחצי ממצביעי המפלגה הנל, גם אם בשיהט בוחרים שהגברים יהגו בתורה, גם פיתרון של 50% לכל משפחה, הא פיתרון מצוין בעיני.....)
לגבי דוגמה א' זו בחורה שהתחתנה בשנה האחרונה ולא מצאה שום משרה שיכולה להתאים לה, בלית ברירה היא הלכה על זה למרות שקשה לה מאד, העיקר להביא פת לחם הביתה
והיא מחפשת כל הזמן משהו אחר ולא מוצאת...
אבל לא עליה באופן אישי באתי לדבר, באתי לומר שיש כאלה שקורעות את עצמן ולא מגיעות למאה אחוז משרה.
כאן באשכול זה נשמע שמי שלא ממצה את כושר ההשתכרות לפי הקריטריונים של הסיוע בשכר דירה זה אדם שיושב בבית בחיבוק ידיים וצוחק על כל האלה שמממנים אותו.

לגבי דוגמה ב' זה באמת קיצוני והלוואי שימשיך כך, אבל זה לא חוזה אישי שלי שאני יכולה לדרוש ממנו להעלות לי את השכר במקום החופשה.
הוא פשוט סוגר את המקום ומפרגן לכולנו:)
במאמר מוסגר, הוא מרוויח מזה, כי יש אצלינו לויאליות שלא ראיתי במקום אחר, בנות שמסוגלות לעבוד מחדר הלידה כי לא סיימו משהו לפני שיצאו (שוב, כמובן הקיצוניות שביננו ולא כולן)

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
1לגבי דוגמה א' זו בחורה שהתחתנה בשנה האחרונה ולא מצאה שום משרה שיכולה להתאים לה, בלית ברירה היא הלכה על זה למרות שקשה לה מאד, העיקר להביא פת לחם הביתה
והיא מחפשת כל הזמן משהו אחר ולא מוצאת...
אבל לא עליה באופן אישי באתי לדבר, באתי לומר שיש כאלה שקורעות את עצמן ולא מגיעות למאה אחוז משרה.
כאן באשכול זה נשמע שמי שלא ממצה את כושר ההשתכרות לפי הקריטריונים של הסיוע בשכר דירה זה אדם שיושב בבית בחיבוק ידיים וצוחק על כל האלה שמממנים אותו.
אף אחד לא צחק עליה - אי מוריד בפניה את הכובע!, אבל תסכימי איתי שזה מקרה קיצוני מאד- אם כי עצוב במיוחד,
בחורה שמסכימה ליסוע שעה וחצי לכל צד! (שזה אמר שם אם היא גרה הכי פריפריה שיש, היא כבר מגיע למורפולין זה או אחר) ומתומכרת בשכר מוזר מאד, יתכן ששווה לה כי ככה היא צוברת ניסיון בתחום שלה או כל דגורם אחר, אבל אם היא היתה פתוח ה לכ למשרה זה מוזר - למרות שלא חושבת שלא קיים,(אםתרצי , את יכול הלשלוח לי קוח שלה, ואנסה לשפץ אותם, המון בנות נופלות על זה)
במשפחתי גרות בנות בפריפריות הכי צפוניות ורובן מצאו עבודה סבירה (אם כי אכן לא נוצצת) בטווח של כחצי שנה חיפושים איסנסיביים ,ורוב רובן נוסעות הרבה פחות זמן....
ורוב שנותי עבדתי משרה מלאה של 9 שעות עם נסיעה של הל 30-40 דק, וחזור מעל שעה....(ולא משווה את זה לשעה וחצי לכל צד , שזה בהחל מטורף, ונשמע שיש סיבה מסוימת שגורמת לכך...)
האשכול פה נפתח עי אדם שהתלנן על כך , שאשתו לא עובדת במשרה מלאה והוא גר במרכז - ששם ברור שאין כזה דבר...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אף אחד לא צחק עליה - אי מוריד בפניה את הכובע!, אבל תסכימי איתי שזה מקרה קיצוני מאד- אם כי עצוב במיוחד,
בחורה שמסכימה ליסוע שעה וחצי לכל צד! (שזה אמר שם אם היא גרה הכי פריפריה שיש, היא כבר מגיע למורפולין זה או אחר) ומתומכרת בשכר מוזר מאד, יתכן ששווה לה כי ככה היא צוברת ניסיון בתחום שלה או כל דגורם אחר, אבל אם היא היתה פתוח ה לכ למשרה זה מוזר - למרות שלא חושבת שלא קיים,(אםתרצי , את יכול הלשלוח לי קוח שלה, ואנסה לשפץ אותם, המון בנות נופלות על זה)
במשפחתי גרות בנות בפריפריות הכי צפוניות ורובן מצאו עבודה סבירה (אם כי אכן לא נוצצת) בטווח של כחצי שנה חיפושים איסנסיביים ,ורוב רובן נוסעות הרבה פחות זמן....
ורוב שנותי עבדתי משרה מלאה של 9 שעות עם נסיעה של הל 30-40 דק, וחזור מעל שעה....(ולא משווה את זה לשעה וחצי לכל צד , שזה בהחל מטורף, ונשמע שיש סיבה מסוימת שגורמת לכך...)
האשכול פה נפתח עי אדם שהתלנן על כך , שאשתו לא עובדת במשרה מלאה והוא גר במרכז - ששם ברור שאין כזה דבר...
לצערי היא ממש לא מקרה נדיר.
ואגב, שעה וחצי נסיעה זה בגלל מצב התחב"צ והפקקים של ירושלים... המרחק האמיתי אם היא תיסע ברכב פרטי בכבישים ריקים הוא חצי שעה בערך... (מגיעה מבית שמש)
שמעתי ממנה גם על חברותיה מהפריפריה שחוטפות כל קצה של משרה של הוראה, ואני יכולה להבטיח שבגזרת ההוראה בשנים הראשונות גם אין מצב להגיע למאה אחוז משרה.
אז אם כבר מדברים עליהן, גם אם הן חרוצות ומוסרות בערב שיעורים פרטיים להשלמת הכנסה וקורעות את עצמן הן לא זכאיות לסיוע שהן כל כך נצרכות בגלל עילה של חוסר מיצוי כושר השתכרות...
לא מכירה את פותח האשכול אבל מנסה להאיר זוויות נוספות למה מיצוי כושר השתכרות זה קריטריון ברוטלי שהרבה מהנצרכים לסיוע נתקעים בו (כמו עוד קריטריונים רבים בשביל לקבל זכאות, מה שמוביל לשוק זיופים פורח שגורם לכך שהרבה יותר רמאיים מקבלים את כספי המס שלנו, מנזקקים אמיתיים שבעולם אמיתי אמורים להיות זכאים באמת)

יעקב אב

משתמש מקצוען
לצערי היא ממש לא מקרה נדיר.
ואגב, שעה וחצי נסיעה זה בגלל מצב התחב"צ והפקקים של ירושלים... המרחק האמיתי אם היא תיסע ברכב פרטי בכבישים ריקים הוא חצי שעה בערך... (מגיעה מבית שמש)
שמעתי ממנה גם על חברותיה מהפריפריה שחוטפות כל קצה של משרה של הוראה, ואני יכולה להבטיח שבגזרת ההוראה בשנים הראשונות גם אין מצב להגיע למאה אחוז משרה.
אז אם כבר מדברים עליהן, גם אם הן חרוצות ומוסרות בערב שיעורים פרטיים להשלמת הכנסה וקורעות את עצמן הן לא זכאיות לסיוע שהן כל כך נצרכות בגלל עילה של חוסר מיצוי כושר השתכרות...
לא מכירה את פותח האשכול אבל מנסה להאיר זוויות נוספות למה מיצוי כושר השתכרות זה קריטריון ברוטלי שהרבה מהנצרכים לסיוע נתקעים בו (כמו עוד קריטריונים רבים בשביל לקבל זכאות, מה שמוביל לשוק זיופים פורח שגורם לכך שהרבה יותר רמאיים מקבלים את כספי המס שלנו, מנזקקים אמיתיים שבעולם אמיתי אמורים להיות זכאים באמת)
עובדי הוראה לא צריכות 100 אחוז משרה או מספר שעות סף
רק שירוויחו מעל שכר מינימום
לכן זה לא קריטריון כ"כ ברוטלי כמו שתיארת

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עובדי הוראה לא צריכות 100 אחוז משרה או מספר שעות סף
רק שירוויחו מעל שכר מינימום
לכן זה לא קריטריון כ"כ ברוטלי כמו שתיארת
אלו שאני מדברת עליהן מרוויחות 2500 שח לחודש בקושי...
(אם יש כאן מישהי מעפולה שמנסה להיכנס לתחום ההוראה ויכולה לומר דעה אחרת, אשמח לשמוע)

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
א בעפולה השכירות לא כל כך יקרה
ב אם מרויחים כזה סכום באמת , אני ממליץ לחפש איך להגדיל הכנסות א"א בחודשי השוטף לסמוך על חסדי המדינה
א. זה מצחיק, אם גרים במרכז צועקים כאן למה הם גרים במרכז ורוצים שהמדינה תממן להם את השכירות, ואם בפריפריה אומרים שזה לא כל כך יקר אז לא נורא שישלמו מכיסם.
ב. המטרה שלי כאן היא לא לחפש עצות לאנשים שאני אפילו לא מכירה באופן ישיר, רק יודעת נתונים כלכליים מסויימים. מאמינה ומקווה שהתייעצו לפני שהלכו לגור דווקא שם וחיפשו משרה דווקא בהוראה, כן באתי לומר שהתנאים לא מותאמים.
לא שאני אומרת להתאים לכל משפחה באופן אישי, אבל לפחות לעדכן קריטריונים שהנתונים בהם השתנו עם השנים ולמצוא פיתרון לעניין מיצוי כושר ההשתכרות.
זה הכל!

וכתבתי ואכתוב שוב, לכל הדואגים על כספי המיסים שלהם, בהיעדר קריטריונים מעודכנים לכמה דברים מהותיים שהשתנו במהלך השנים האחרונות השוק פורח בנוכלים בסיטונאות.
וחוסר היגיון הוא הדבר הראשון שגורם לזה

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מי שפתח את האשכול
שאל שאלה ספיצפית לציבור מוחלש(היינו משתכר מעט)
לא יודעת מאיפה אתה לוקח שמדובר בציבור מוחלש.
אני מכירה באופן אישי אחת שהוסיפה שנה אחת כמה שעות בהוראה (אל תדאגו, היא עדיין לא הגיעה למשרה מליאה)
בדיוק התמזל המזל וזו היתה שנת הקורונה שבה דרעי גם חילק תלושי מזון
בחשבון בסוף השנה יצא לה שהיא הרוויחה פחות משנה קודמת!
(בגלל כל הכספים הקטנים שמקודם לא החשבתם)
בשנה שלאחר מכן היא הורידה שעות, וכך נשארה עד היום!

זהו מצב אבסורדי שמזיק בסופו של דבר לכולם,
כולל לאנשים המוחלשים בסוף הגלגל.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

ובסופו של דבר עד סכומים גבוהים 20K+ כמעט תמיד משתלם להרוויח יותר.
כאן טמון הכלב
במעבר בין 9K ל12K ההפרש בנטו בסוף החודש יהיה הרבה פחות מ3K
ואולי אפילו כמעט שלא יהיה הפרש
מצב כזה גורם לאנשים לא לרצות לעבוד.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש הרבה אנשים שרוצים כל הזמן לחלוב את המדינה
ולא מבינים שהמדינה מסבסדת אותם באלפים
תקציב חינוך לילד (גם ילד חרדי) הוא מעל 1000 ש"ח בחודש (לא כולל צהרונים)
תקציב בריאות הוא כ500 ש"ח לנפש, כשאמהות וכו' ככל הנראה מתוקצבים ביותר
תקציב תחבורה וכבישים
וזה עוד לפני שדברנו על תקציב הביטחון

רוב הציבור החרדי מהשכבה הסוציואקונומית נמוכה לא מממן את העלויות שלו עצמו
(המקסימום שהציבור העני משלם למדינה הוא 20% מהוצאותיו, וגם זה בריוח)

וכן, חשוב להבין שמבחינה כלכלית טהורה טוב יהיה לכולם, גם למוחלשים, שיותר אנשים יעבדו וייצרו יותר.

ולכן כל הרעיון לנסות כל הזמן להשוות בין אלה שעובדים משרה מליאה ומוציאים את הנשמה לבין אלה שיושבים בבית ועובדים (אולי) חצי משרה
הוא רעיון קומוניסטי עקום שלא יוביל לשום מקום.

נקודה נוספת שחשוב להבין זה,
שכשמישהי יוצאת לעבוד, בוודאי משרה מליאה ושוחקת
יש לה המון הוצאות מסביב מעבר,
כמו: עזרה בבית, ביביסיטר לילדים בשעות שהיא לא נמצאת, קיטנות בחופשות, ועוד ועוד הרבה דברים קטנים וגדולים שאחת שנמצאת בבית רוב הזמן יכולה לדאוג לזה בעצמה, ואחת שעובדת מוציאה על זה כסף.

אם אנחנו רוצים שיהיו פה ידיים עובדות שיביאו עוד כסף למדינה (שמתגלגל בסוף גם לאזרח הקטן והמוחלש באמת)
אנחנו חייבים לדאוג שלאנשים האלה יהיה משתלם לעבוד ושהם ישארו בסוף החודש עם סכום משמעותי מעבר לכל הוצאות הארנונה, מעונות וההוצאות מסביב שמנינו לעיל.

חיים פרוג

משתמש פעיל
אז דבר ראשון מי שמרוויח 30 עובד מאוד קשה בד"כ בשביל להרוויח את הסכום הזה, ואין אף היגיון שישאר לו בנטו כמעט חצי, אלא אם אתה קומוניסט.
איכשהו, מה שנראה פה במדינה ובכל העולם, ככל שתעבוד יותר קשה ויותר שעות תרוויח פחות:((
ע"ע גננות, מטפלות, סייעות, מט"ביות, אחיות ועוד ועוד.... עבודות קשות מתגמלות פחות בד"כ (בעיקר במגזר הנשי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה