בקשה סיוע בשכר דירה עד מתי ימשך העוול הנוראי בואו נשנה את המצב.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
עשית פה סלט שלם מכל מה שכתבתי.
לא עשיתי סלט רק הדגשתי שמדובר על 2 מקרים שונים!(י בתור קוראת מן הצד בהתחלה זה היה פחות ברור)
אחד תמוה - על עובדת במחלקת שרות לקוחות,
השני - מבן על מישהי שבחרה לגור בבית שמש- ועובדת בירושלים בהוראה ועל אף שהיא מאד רוצה, היא א מגיע לשכר לא מתגמל, ולא למשרה המוגדרת כמלאה בהוראה (אבל סהכ מדבר ב2 בחירת של נוחות, אחד לגור בבת שמש ולא בישוב פריפריאלי זול הסמוך לירושלים...., השניה לעבוד בהוראה - עבודה מאד נחמדה לאשה ושההתחלה בו דורשת גלגול בין עבודות ומשכורת נמוכה, כמו"כ נותר לה שעות רבות הלשלמת הכנסה.... )
אם המדינה לא מעוניינת להעניק את הסיוע הזה, שלא תציע אותו.
ואם היא מציעה, שלפחות יהיה הגיוני.
ואם תאמרי שיש אנשים שנזקקים לו ועומדים בקריטריונים, אני מצטערת לאכזב אותך שזה הדבר הנדיר כאן.
המדינה מציעה פה מתנה- עזרה, למס מצומצם מאד של אנשים , שלמרות הכל עמדים בו, אם בגלל שהיא לא מסוגלת לתת להרבה יותר אנשים, ואם בגלל שהיא לא רואה בכך צורך חיוני, ויש לה הרבה צרכים חיוניים שהיא נזקקת למלא,

זהו בדיוק שלקבל כל דבר כאן מהמדיה מאד קשה, בגלל שאין אפשרות לעזור לכולם,(ועוד כמה רעות חולות שזקוקות לתיקון)
אגב האשכול כאן פתח בטרוניה של למה מי שלא עבד במשרה מלאה, לא יכול לקבל את התמיכה, אם הא היה נפתח על למה גם מי שחרג ב300 שקל לא מקבל את תהמיכה אני מאמינה שהתגבות היו שונות........

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא עשיתי סלט רק הדגשתי שמדובר על 2 מקרים שונים!(י בתור קוראת מן הצד בהתחלה זה היה פחות ברור)
אחד תמוה - על עובדת במחלקת שרות לקוחות,
השני - מבן על מישהי שבחרה לגור בבית שמש- ועובדת בירושלים בהוראה ועל אף שהיא מאד רוצה, היא א מגיע לשכר לא מתגמל, ולא למשרה המוגדרת כמלאה בהוראה (אבל סהכ מדבר ב2 בחירת של נוחות, אחד לגור בבת שמש ולא בישוב פריפריאלי זול הסמוך לירושלים...., השניה לעבוד בהוראה - עבודה מאד נחמדה לאשה ושההתחלה בו דורשת גלגול בין עבודות ומשכורת נמוכה, כמו"כ נותר לה שעות רבות הלשלמת הכנסה.... )

המדינה מציעה פה מתנה- עזרה, למס מצומצם מאד של אנשים , שלמרות הכל עמדים בו, אם בגלל שהיא לא מסוגלת לתת להרבה יותר אנשים, ואם בגלל שהיא לא רואה בכך צורך חיוני, ויש לה הרבה צרכים חיוניים שהיא נזקקת למלא,

זהו בדיוק שלקבל כל דבר כאן מהמדיה מאד קשה, בגלל שאין אפשרות לעזור לכולם,(ועוד כמה רעות חולות שזקוקות לתיקון)
אגב האשכול כאן פתח בטרוניה של למה מי שלא עבד במשרה מלאה, לא יכול לקבל את התמיכה, אם הא היה נפתח על למה גם מי שחרג ב300 שקל לא מקבל את תהמיכה אני מאמינה שהתגבות היו שונות........
סליחה, כנראה לא הסברתי ברור.
העובדת בשירות לקוחות (כמוה אני מכירה עוד המון) גרה בבית שמש ועובדת בירושלים, הנסיעה של שעה וחצי לכל כיוון זה בגלל הפקקים התחב"צ.
השניה גרה בעפולה והעבודה הריאלית היחידה שלה שם היא בהוראה, וגם המשבצת הזו צפופה עם עוד נשים כמותה, כך שהיא מקבלת קריאה לבוא למילוי מקום יומי היא קופצת עליה בשתי ידיים.
ואני באמת לא מבינה למה תורם הדשדוש הזה בסיפורים שלהם.
את המסקנות כבר כתבתי במפורש.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי שהמדינה תלך לקופת העיר?

למה?

האם באותו יחס לכמות העבודה?

לא.
זה מתיר לאנשים להגיד שהמדינה תפסיק לעשוק את האזרחים הקטנים
ומחירי הדיור כבר בשנת 2011 גרם לאנשים לצאת למחאת האוהלים
ומאז מחירי הדיור עלו פי 2 ואף פי 3

השירותים דרך אגב גם באירופה גבוהים באותו מידה (ואפילו יותר)
אבל אודות למכוני תקנים למינהם למשל(רק דוגמה)
כולם פה משלמים הרבה הרבה יותר

לנסות להאשים את האזרח הקטן זה הכי קל
וגם הכי לא יעיל(בדיוק כמו הדיון להבדיל בנושא העכברים בבני ברק...)

היעיל זה שהמערכת תתחיל לראות את האזרחים שנאנקים תחת עול המחייה המטורף שצמח פה.
אתה צודק ברמת המאקרו, אף אחד לא טוען שמושלם פה,
יקר פה מאד , ויש כאן גם הצאות שאין אירופה, הן בטחוניות והם בכמות האשים ועוד ועוד,
אבל עם צדק לא קונים במכלת ....
ולא מוספים בעיות בגלל שהתשתית פה בעיתית,
ונכון שהדיור פה מטורף אין חוק על זה,(ויש מספיק אשכולות שדנים בנשא)
אבל ברמת המיקר אדם צריך לקחת אחריות על מעשיו,
וחלק מהאחריות היא לעזור לעצמו עד כמה שניתן,
אג גן בבי ברק, כל בנין אמר קחת אחריות על עצמו,
להדביר ככל הניתן , ולנקות אחריו, ויש אכן בנינים שלא יכולים להשמיע טענות על המצב,אבל כשאדם משלם על שרותי ניקיון לעיריה (כחלק מהארנונה ), משתדל לנקות אחריו, ככל הניתן, ולא מקבל אותה, אז הגיוני שיתלונן ,
מה שאין כן אדם שהגיע למצב שההכסנה לא מכסה את ההצאות הבסיס שלו מקבל בלי סוף , מהמדינה עוד מתלונן על שלא מתחשבים בו שהוא אינו רוצה, לעבוד משרה מלאה,
אבל זה כבר ענין של הסתכלת על החיים.....

רק הערתי שגדו"י לא נקטו בשיטה הזו אלא בחרו , לנסות ולעודד את הציבור לעבוד משרות מלאות , או כמעט מלאות , ולנסות לעזור לעצמו, למרות שרוב הנתונים היבשים משחקים נגד, אשה ואמא בכל ציבור ובציבור החרדי בפרט....(והיה לטענתך יותר הגיוני שישלחו את הנציגים שלהם,שיעבירו חוקים שממתנים את האפליה המבנית.....)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לנסות להאשים את האזרח הקטן זה הכי קל
וגם הכי לא יעיל(בדיוק כמו הדיון להבדיל בנושא העכברים בבני ברק...)

היעיל זה שהמערכת תתחיל לראות את האזרחים שנאנקים תחת עול המחייה המטורף שצמח פה
אם ה"מערכת" היתה מתייעצת איתי, אולי היו לי כמה עצות טובות לתת לה, ולהשפיע מאד על הרבה דברים.
(ואולי לא. אני לא כלכלנית, וכנראה מפספסת נקודות מבט נוספות חשובות)
אבל מי שמתייעץ פה זה האזרח הקטן, ומה שנותר לנו הוא לנסות לתת לו עצות איך להתנהל בתנאים הנתונים, גם אם הם לא מספיק טובים באשמת המערכת.

shani123

משתמש מקצוען
לא, כי בגילי אין הרבה אנשים שמרוויחים 8, מכיון שדירה בפירפריה אפילו מתחילה במיליון, וצריכים גם לאכול אחרי שמשלמים את המשכנתא....
מה שאני מכירה:
כל מי שלא בהייטק,
בגילך,
במשרה מלאה (8-9 שעות, ובנוסף נסיעות)
שכרה בממוצע 5200-9000 לחודש.
יש כמובן חריגות לכאן ולשם בכל מקום...
ואני מכירה המון נשים, מהמון תחומים...
וכן, נחנקים עם משכנתא לדירונת בפרפריה, או שמנסים להתחנן לסיוע בשכר דירה.
ומגרדים כל הנחה אפשרית וכל מענק עבודה והטבה ומענק אפשרי.
ועדין יתרת העודף ברמה השנתית נמוכה משמעותית מעובדת הייטק.
(ואז תוסיפי את ההטבות להן זכאים רק בשכר גבוה כמו חיסכון לפנסיה ולקרן השתלמות... שאי אפשר להתעלם מזה...)

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה שאני מכירה:
כל מי שלא בהייטק,
בגילך,
ועדין יתרת העודף ברמה השנתית נמוכה משמעותית מעובדת הייטק.
(ואז תוסיפי את ההטבות להן זכאים רק בשכר גבוה כמו חיסכון לפנסיה ולקרן השתלמות... שאי אפשר להתעלם מזה...)
(y)
הוצאת לי את המילים מהמקלדת.

וכמדומה, שגם הנתונים הרשמיים של ממוצע המשכורות של האישה החרדית תומכים בזה.

צחית

משתמש מקצוען
המשפחה של עד שנות ה80, לא טסה מעולם לחו"ל, לא נהגה ללכת בקביעות למסעדות, וגרה בדירות קטנות מהרגיל היום.
בקיצור, רמת החיים הייתה אז נמוכה בהרבה.
העניין גם משפחה שלא דורכת במסעדות
ולא טסה מעולם לחו"ל וגרה בדירות כמו פעם
תהיו בהלם אבל יש עדיין יש אנשים כאלה גם היום
לא גומרת את החודש כמו האנשים של פעם

צחית

משתמש מקצוען
לפני 30 שנה היה קל יותר (באיכות חיים נמוכה הרבה יותר!)
אבח המדינה גה צברה גרעונות קשים,

אלב אתה מסיט את הדיון, כיום אנשים עובדים הרבה יותר(זו עובדה) , ומקבלים שירותים ברמה גבוה יותר,וזה עדיין לא מתיר לאנשים שיגידו שבא להם לחיות כמו לפני 30 שנה, ואנא עיזרו לי לממש את החלום.....
להאשים את כולם זה הכי קל, אבל מאדם בוגר מצופה להכיל אכזבות.... ולעבוד לפי הסיטואציה שהשתנתה....
(בסמינרים כבר התחילו לקלוט את הענין לפני 15 שנה, ולימודי המקצוע השתנו ללא היכר- וכל זה בהכוונת גדו"י)
תסתכלו בהודעות של התח"צ בארץ ותעדכנו
אם רמת השירותים בארץ השתנתה לציבור החרדי

אולי לספורט

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
העניין גם משפחה שלא דורכת במסעדות
ולא טסה מעולם לחו"ל וגרה בדירות כמו פעם
תהיו בהלם אבל יש עדיין יש אנשים כאלה גם היום
לא גומרת את החודש כמו האנשים של פעם
אני אישית נלאתי מלהסביר לאנשים
אבל אני מכיר את האנשים משני הסוגים
יש לי חבר שמתעסק עם פיננסים ביטוחים מרוויח 30-40 בחודש
מכיר כמה בהייטק שמרוויחים באזורי ה20 +++

ומכיר גם בסביבתי אנשים אברכים שנשותיהם מרוויחות 8 אלף שקל

ואנשים לא מבינים.

רמת החיים עלתה מחד
אבל היא עלתה רק לאנשים מסוימים מאוד(לאלו מהייטק והפיננסים)

לרוב האנשים היא לא עלתה אלא ירדה.

מי שלא אקדמאי (שרק על זה בזבז 3-5 שנים)
או מוכשר באופן יוצא דופן(2 אחוז מהאוכלוסיה)
או עצמאי
או ירש ירושה כלשהי
או לחילופין טיפוס "חנון"

חי חיי הישרדות הרבה הרבה יותר קשים ממה שהיה לפני 30 שנה
הוא נלחם על קורת גג
נלחם על מחירי המכולת ועוד ועוד

הוא ממש לא הולך למסעדות
לא טס לחול
לא קונה ביגוד ועוד ועוד

ועוד ועוד

וכל החברה מהייטק שמתלוננים
הם לא מכירים את האנשים הללו
ולא מבינים

ואומר לכם תשמחו שאתם לא שם
תגידו תודה להשם
אבל באותו נשימה
תנסו קצת יותר להכיל להבין
שיש אנשים שונים ממכם

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אם ה"מערכת" היתה מתייעצת איתי, אולי היו לי כמה עצות טובות לתת לה, ולהשפיע מאד על הרבה דברים.
(ואולי לא. אני לא כלכלנית, וכנראה מפספסת נקודות מבט נוספות חשובות),
ירון זליכה שהוא כלכלן מס' 1 הוא לא מפספס.
הוא מספר פעם אחר פעם את כל השקרים
שמנסים למכור לאנשים.
אבל מי שמתייעץ פה זה האזרח הקטן, ומה שנותר לנו הוא לנסות לתת לו עצות איך להתנהל בתנאים הנתונים, גם אם הם לא מספיק טובים באשמת המערכת.
לתת עיצות כן
אבל העליהום שעשו לו פה
זה לא מוצדק

צחית

משתמש מקצוען

ואנשים לא מבינים.

רמת החיים עלתה מחד

או עצמאי
או ירש ירושה כלשהי
או לחילופין טיפוס "חנון"

הוא נלחם על קורת גג

הוא ממש לא הולך למסעדות
לא טס לחול
לא קונה ביגוד ועוד ועוד

ועוד ועוד

וכל החברה מהייטק שמתלוננים
הם לא מכירים את האנשים הללו
ולא מבינים

ואומר לכם תשמחו שאתם לא שם
תגידו תודה להשם
אבל באותו נשימה
תנסו קצת יותר להכיל להבין
שיש אנשים שונים ממכם
100% נכון מה שאתה כותב
וזה ניסוי של הינדוס מחשבתי שהמדינה או של ר"מ מאינטרסים שונים
מנסה לעשות לאזרחים ולומר
ששני בני הזוג צריכים לקרוע את עצמם בעבודה
ובקושי לגמור את החודש
וחבל שיש פה אנשים תמימים שמאמינים בזה
ולא זוכרים מה היה החיים פעם

לא מוגדרת

משתמש פעיל
קופצת על האשכול שאלה מה הסכום של השתתפות האם זה לא רק 1200 בערך אם כן מה הרעש זה מכסה אולי רבע שכירות

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

ואנשים לא מבינים.

רמת החיים עלתה מחד

או עצמאי
או ירש ירושה כלשהי
או לחילופין טיפוס "חנון"

הוא נלחם על קורת גג

הוא ממש לא הולך למסעדות
לא טס לחול
לא קונה ביגוד ועוד ועוד

ועוד ועוד
רמת החיים עתה לא רק בציבר החרדי אלא בכלל המדינה,
ולא רק באשמחת ההיי טק,
ההייק לפחת בתוך הציבו החרדי נכנס לקונצנזוס, לפני 10 שנים ביתר שאת ב5 שנים האחרנות,
רמת החיים עלתה עד קודם לכן,
(גם באשמת ההיי טק, שתן את המשכורת החדשית הגבוהה, אבל ממש לא רק)
מהרגע שמחירי הדיור חצו את המיליון לדירה במרכז, ואנשים התחילו לחיות ממה שאין להם = קרי המשכנתא,
הם התחילו לחיות ממה שאין להם, כי זה השתלם בסביבת ריבית נמוכה,
גם לפני 7 שנים כמעט ולא היה זוג שנכנס לדירה ללא שיפוץ קטן, מה שלא היה קיים בכלל לפני 15 שנה (חוץ מאולי שהאברך לקח 2 בחורי ישיבה בני המשפחה הם צבע את הדירה בסיד לבן....)
אשים לא ריהטו דירות, ובכלל כל הנושא של אדריכלת ועיצוב פנים - במיוחד בציבור שלנו לא היה במודעות בכלל!!
אבל היום אנשים עושים חשבון אי כבר גם ככה קורע את עצמי בשבי הדירה שוה לי עוד 1000 שקל (שמקביל 100 אלף במשכנתא, בשביל לחיות כמו בן אדם....)
אולי אלו שהתחתנו בעשור האחרון לא מכירים את זה, אבל כמה אנשים חיים עם מטבח ירוק ומתקלף, כפי שההורים שלי חיו במשך 15 שנה (עם ארונות תחתונים בלבד) כי לא היה להם ממה להוסיף??
לכמה אברכים באחוזים יש רכב היום לעומת 20 שנה?
ונרד לפרטים הקטנים יותר, לכמה נשים היה לפני 20 שנה את העגלה צרחה אחרונה בשוק? האם לפני 20 שנה שהיית הולך ברחבת בני ברק, היו 2-3 עגלת מסוימות שכיכבו ברחוב?(וא היו אז פחות ילדים מהיום, אם כבר להיפך), האם משפחה אברכית עם 7+ ילדים לבשו כולם סטים משפחתיים?
שאפילו בקופת העיר במלבושי כבוד הגיעו למסקנה , שזה היה קלאסה ונותן לאישה הרגשה של כמעט צורך השעה , והם עזרים במימון של זה...(אין כאן טרוניה על קפת העיר, אני מביה שזה המע שהם יכולים לתת בשביל ההרגשה הטובה)

ואל תגיד לי שכולם בהייטק, כי לפני 10 שנים כמעט ולא היו קבוצות ללימוד תכנות בציבור שלנו (בסמינר וולף היתה קבוצה אחת, ובסמינר מאיר היתה קבוצה שהורכבה מבנות שהגיעו מהפריפריה ומסמיר כהנא ביחד, ועדיין לא היה שם מעל 20 בנות בכל בצה כזו, לפי 15 שנה היתה קצה אחת בביברק, אך רק בסמינר וולף והיו שם פחות מ20 בות, כך שמובן שמדובר בשבריר האחוז.....)
בציבור הכללי כשמפרסמים היום רכב , בכלל לא כתבים עלות כללית, אלא רק עלות חדשית כפול מס חודשים....

כשהתחילה הקרונה, היו פיטורים המוניים בכל חברות האשראי, כי הם היו בטוחים שאנשים יפסיקו לקנות באשראי!(היה בכל המשק של קיצוצים), אבל להפתעתם הצריכה רק גדלה(את ה יכול לבדוק את מה שאני כותבת), הדבר היחיד שאנחנו רואים מול העיינים מה שעצר את הסחף הזה הוא עליית הריבית שמשפיע באופן מיידי על כל נוטלי ההלואות המשכנתאות ועל הרבה פורסי התשלומים באשר הם....

ובקשר להטפות שאתה צועק לגבי העליהם, רק רוצה לסבר את האוזן , שלצערי גם הייתי בגיזרת המפוטרים בעבר, ובעבר הרחוק לקח לבחורה חרדית שנים כדי פרוץ את תקרת הזכוכית של ה10-12K גם בהייטק, אני יודעת שזה נשמע מוזר אבל תברר 15 שנה אחורה, תבדוק מה קרה בציבר החרדי במפולת של 2008, לא הייתי ביחידות....)
ובהחלט יודעת להודות לה' שהמצב השתנה,
למרת שעדיין לא נסעתי לחול, ולא מחזיקה רכב, לא הייתי בית מלון שים, ובמסעדה פאחת לתקופה ארוכה מאדדדד, מה שהרבה אנשםי שמרויחים פחות ממני מרשים לעצמם בקלות(מפרגנת להם שיערב להם, רק שיש מחיר לכל דבר!), ועדיין חושבת שבנושא של בקשת עזרה מהמדינה, ללא קריטריון של מיצוי כושר התשכרת של לפחת אחד מבני הזוג, הוא קריטריון הגיוני ונורמלי.......

לקח לי כמה שנים טובות (של עליות יקרות מאד במחירי הדיור) עד שקניתי דירה, ומעולם לא חשבתי שמישהו יעזור לי בשכר דירה, והיו שנים שמעבר למשרה מלאה+ נסיעות, גם הוספתי עבודות קנות בערבים (לא מומלץ בכלל בסוף מתמוטטים, אבל ההייתי צריכה להגיע לסכום ראשוני) אז כון שלפעמים ירתי והתעצבנתי, אבל בתת מודע ידעתי , שאף אחד לא יעזור לי חוץ ממני, ואני חושבת שבציבור שנו שהוא ציבור מקסים ונהדר , ומלא בהמון יתרונות, לפעמים בגלל עודף עזרה , שיש מההורים, מהתורמים ועוד, איכשהוא ברור לזוג בן 20 שאמור להיות לו דירה, ואמורים לממן אותו,את החתונה שלו ועוד,ואם אין לו דירה, אז מיימום שיעזר לו בשכירות....(ובגלל יוקר המחיה שעולה ועולה, המצב כבר הרבה פחות כזה כלל שעובר הזמן) והמושכל הזה בברור פחות בציבורים אחרים (שהם כמובן ציבורים שבכללי פחות טובים מכל הבחינות שבעולם)

ולהאשים את המדינה במצב - זה נכון ברמת המאקרו, אבל ברמה האישית בן אדם יכול לבכות עד מחר, במיוחד שלא נראה שאפילו בממשלת הימין דתיים , מישהו מעיז ליגוע אפילו במונופול אחד!(למרות שלכאורה שממשלה כאן חרה ע"י הציבור העי , ועי העשירונים הנמוכים יותר...) ואין שינוי רציני בגיזרת הדיור (אם כי נראה שמקדמים פתרונות נקודתיים, שכנרא לא יעילו להרבה מהציבור)
ואם כולם סביבך מצליחים ל"קרוע" את עצמם ולעמוד גם אם בקושי , בעבודה במשרה מלאה, כנראה שהקרטריון הוא הגיוני , על אף היותו קשוח, וחלק מהרעיון הוא קריטריון שלא הרבה עומדים בו, כי אחרת לא יוכלו להעניק את הסיוע לכל מי שיעמוד בקריטריון המקל יותר.....

והלוואי שתהיה פרנסה ברווח ובקלות לכל עמך בית ישראל!!

נערך לאחרונה ב:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כי מי שעובד 3 שעות ביום, יש לו כר נרחב לתוספת הכנסה, (במשרת מתגמלת צרך ניסיון טוב, ובכל מקרה לא מדובר על שכר שמאפשר תמיכה בשכר דירה)
מצד אחד זה נכון, מצד שני, יותר קשה למצוא משרה מתגמלת
רמת החיים עתה לא רק בציבר החרדי אלא בכלל המדינה,
ולא רק באשמחת ההיי טק,
ההייק לפחת בתוך הציבו החרדי נכנס לקונצנזוס, לפני 10 שנים ביתר שאת ב5 שנים האחרנות,
רמת החיים עלתה עד קודם לכן,
(גם באשמת ההיי טק, שתן את המשכורת החדשית הגבוהה, אבל ממש לא רק)
מהרגע שמחירי הדיור חצו את המיליון לדירה במרכז, ואנשים התחילו לחיות ממה שאין להם = קרי המשכנתא,
הם התחילו לחיות ממה שאין להם, כי זה השתלם בסביבת ריבית נמוכה,
גם לפני 7 שנים כמעט ולא היה זוג שנכנס לדירה ללא שיפוץ קטן, מה שלא היה קיים בכלל לפני 15 שנה (חוץ מאולי שהאברך לקח 2 בחורי ישיבה בני המשפחה הם צבע את הדירה בסיד לבן....)
אשים לא ריהטו דירות, ובכלל כל הנושא של אדריכלת ועיצוב פנים - במיוחד בציבור שלנו לא היה במודעות בכלל!!
אבל היום אנשים עושים חשבון אי כבר גם ככה קורע את עצמי בשבי הדירה שוה לי עוד 1000 שקל (שמקביל 100 אלף במשכנתא, בשביל לחיות כמו בן אדם....)
אולי אלו שהתחתנו בעשור האחרון לא מכירים את זה, אבל כמה אנשים חיים עם מטבח ירוק ומתקלף, כפי שההורים שלי חיו במשך 15 שנה (עם ארונות תחתונים בלבד) כי לא היה להם ממה להוסיף??
לכמה אברכים באחוזים יש רכב היום לעומת 20 שנה?
ונרד לפרטים הקטנים יותר, לכמה נשים היה לפני 20 שנה את העגלה צרחה אחרונה בשוק? האם לפני 20 שנה שהיית הולך ברחבת בני ברק, היו 2-3 עגלת מסוימות שכיכבו ברחוב?(וא היו אז פחות ילדים מהיום, אם כבר להיפך), האם משפחה אברכית עם 7+ ילדים לבשו כולם סטים משפחתיים?
שאפילו בקופת העיר במלבושי כבוד הגיעו למסקנה , שזה היה קלאסה ונותן לאישה הרגשה של כמעט צורך השעה , והם עזרים במימון של זה...(אין כאן טרוניה על קפת העיר, אני מביה שזה המע שהם יכולים לתת בשביל ההרגשה הטובה)

ואל תגיד לי שכולם בהייטק, כי לפני 10 שנים כמעט ולא היו קבוצות ללימוד תכנות בציבור שלנו (בסמינר וולף היתה קבוצה אחת, ובסמינר מאיר היתה קבוצה שהורכבה מבנות שהגיעו מהפריפריה ומסמיר כהנא ביחד, ועדיין לא היה שם מעל 20 בנות בכל בצה כזו, לפי 15 שנה היתה קצה אחת בביברק, אך רק בסמינר וולף והיו שם פחות מ20 בות, כך שמובן שמדובר בשבריר האחוז.....)
בציבור הכללי כשמפרסמים היום רכב , בכלל לא כתבים עלות כללית, אלא רק עלות חדשית כפול מס חודשים....

כשהתחילה הקרונה, היו פיטורים המוניים בכל חברות האשראי, כי הם היו בטוחים שאנשים יפסיקו לקנות באשראי!(היה בכל המשק של קיצוצים), אבל להפתעתם הצריכה רק גדלה(את ה יכול לבדוק את מה שאני כותבת), הדבר היחיד שאנחנו רואים מול העיינים מה שעצר את הסחף הזה הוא עליית הריבית שמשפיע באופן מיידי על כל נוטלי ההלואות המשכנתאות ועל הרבה פורסי התשלומים באשר הם....

ובקשר להטפות שאתה צועק לגבי העליהם, רק רוצה לסבר את האוזן , שלצערי גם הייתי בגיזרת המפוטרים בעבר, ובעבר הרחוק לקח לבחורה חרדית שנים כדי פרוץ את תקרת הזכוכית של ה10-12K גם בהייטק, אני יודעת שזה נשמע מוזר אבל תברר 15 שנה אחורה, תבדוק מה קרה בציבר החרדי במפולת של 2008, לא הייתי ביחידות....)
ובהחלט יודעת להודות לה' שהמצב השתנה,
למרת שעדיין לא נסעתי לחול, ולא מחזיקה רכב, לא הייתי בית מלון שים, ובמסעדה פאחת לתקופה ארוכה מאדדדד, מה שהרבה אנשםי שמרויחים פחות ממני מרשים לעצמם בקלות(מפרגנת להם שיערב להם, רק שיש מחיר לכל דבר!), ועדיין חושבת שבנושא של בקשת עזרה מהמדינה, ללא קריטריון של מיצוי כושר התשכרת של לפחת אחד מבני הזוג, הוא קריטריון הגיוני ונורמלי.......

לקח לי כמה שנים טובות (של עליות יקרות מאד במחירי הדיור) עד שקניתי דירה, ומעולם לא חשבתי שמישהו יעזור לי בשכר דירה, והיו שנים שמעבר למשרה מלאה+ נסיעות, גם הוספתי עבודות קנות בערבים (לא מומלץ בכלל בסוף מתמוטטים, אבל ההייתי צריכה להגיע לסכום ראשוני) אז כון שלפעמים ירתי והתעצבנתי, אבל בתת מודע ידעתי , שאף אחד לא יעזור לי חוץ ממני, ואני חושבת שבציבור שנו שהוא ציבור מקסים ונהדר , ומלא בהמון יתרונות, לפעמים בגלל עודף עזרה , שיש מההורים, מהתורמים ועוד, איכשהוא ברור לזוג בן 20 שאמור להיות לו דירה, ואמורים לממן אותו,את החתונה שלו ועוד,ואם אין לו דירה, אז מיימום שיעזר לו בשכירות....(ובגלל יוקר המחיה שעולה ועולה, המצב כבר הרבה פחות כזה כלל שעובר הזמן) והמושכל הזה בברור פחות בציבורים אחרים (שהם כמובן ציבורים שבכללי פחות טובים מכל הבחינות שבעולם)

ולהאשים את המדינה במצב - זה נכון ברמת המאקרו, אבל ברמה האישית בן אדם יכול לבכות עד מחר, במיוחד שלא נראה שאפילו בממשלת הימין דתיים , מישהו מעיז ליגוע אפילו במונופול אחד!(למרות שלכאורה שממשלה כאן חרה ע"י הציבור העי , ועי העשירונים הנמוכים יותר...) ואין שינוי רציני בגיזרת הדיור (אם כי נראה שמקדמים פתרונות נקודתיים, שכנרא לא יעילו להרבה מהציבור)
ואם כולם סביבך מצליחים ל"קרוע" את עצמם ולעמוד גם אם בקושי , בעבודה במשרה מלאה, כנראה שהקרטריון הוא הגיוני , על אף היותו קשוח, וחלק מהרעיון הוא קריטריון שלא הרבה עומדים בו, כי אחרת לא יוכלו להעניק את הסיוע לכל מי שיעמוד בקריטריון המקל יותר.....ה

לייקתי, אבל מסתייגת מעניין השיפוצים לפני 15 שנה (היה רווח מאוד במתחרדים בירושלים וב"ב)

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
יש לי הרבה מה להגיד על הכל
אבל זה מרגיש לי שזה לא יגמר.

אבל חייב לומר שתי דברים.
גישתי היא באופן כללי שהמערכת היא הראשונה שאחראית
ולאחר מיכן כל אחד יקח אחריות על עצמו (ומכיוון שהמערכת לא עושה את זה
אז זה מייצר מצב שאין מנוס וצריך שהדברים יפעלו פה נגד הטבע ושכל אחד יקח אחריות על עצמו
ללא קשר למערכת ,אני יודע שזה נשמע מוזר אבל תחשבי על זה)

רק דוגמה :למשל הנושא של האשראי -מדוע בישראל אפשר להשתמש באשראי חופשי
ואין שום פיקוח וכל אחד יכול לקחת הלוואות ללא סוף(למרות שברור שאם היה בדיקה מינמלית של שתי
דקות של המערכת -הרבה מאוד מהכלכלה תוצרת חוב שקיימת פה
הייתה נעלמת(שוב,מעניין מאוד מדוע אין אפילו מחקר אחד של הלמ"ס כמה הון עצמי ממוצע יש לישראלי
בעייני זה הוכחה שהמערכת לא רק שלא דואגת לאזרח היא פשוט פועלת נגדו)

עכשיו אפשר להגיד -שכל אחד יקח אחריות על עצמו
אבל בעומק זה הרבה יותר מורכב
וזה בערך כמו שוק השידוכים החרדי להבדיל
שאני משוכנע כמעט במאה אחוז
שאם הייתה לך בת והיית צריכה לחתן אותה
והדרך היחידה שלך הייתה להתחייב על דירה
היית עושה את זה -כי כולם עושים את זה(למרות שאין לך בדיוק מאיפה....)

אשראי בגדול פועל על אותו רעיון
הוא מייצר מצב שאנשים צורכים כשאין להם
ומכיוון שכולם עושים את זה
אז יש לחץ חברתי גדול מאוד
שמשפיע בעוצמה שלרוב האנשים
קשה להתנגד לה(למרות שהם היו מאוד רוצים)

אז מי אשם?
אז אני חוזר למשפט הראשון שרשמתי
ברור שהמערכת!
ומכיוון שהמערכת לא פועלת
אז כל אזרח בניגוד לטבע שלו מוכרח לקחת אחריות
כי אף אחד לא דואג לו פה

אבל מאוד מאוד אפשר להבין את האזרח
המתקשה במצב
ושואל שאלה מדוע זה כך
והתשובה שאני הייתי נותן לו: שיש עוד הרבה עקומים פה.
ומזדהה איתו מאוד.
ואל תגיד לי שכולם בהייטק,
לא רק ההיטק אשם
אשמים בעיקר
רמ"י
והמונופולים
מכון התקנים הישראלי

רק דוגמה:האם את יודעת שרמי לוי מכר לא מזמן דבש ב17 שקל
שבחניות זה עולה 37 שקל??

את יודעת לאן הולך 20 שקל?(שמעתי ראיון עם רמי לוי שאמר שיש איזה גוף שלוקח את אותם 20 שקלים(לא זוכר את השם)

כי לפני 10 שנים כמעט ולא היו קבוצות ללימוד תכנות בציבור שלנו (בסמינר וולף היתה קבוצה אחת, ובסמינר מאיר היתה קבוצה שהורכבה מבנות שהגיעו מהפריפריה ומסמיר כהנא ביחד, ועדיין לא היה שם מעל 20 בנות בכל בצה כזו, לפי 15 שנה היתה קצה אחת בביברק, אך רק בסמינר וולף והיו שם פחות מ20 בות, כך שמובן שמדובר בשבריר האחוז.....)

כשהתחילה הקרונה, היו פיטורים המוניים בכל חברות האשראי, כי הם היו בטוחים שאנשים יפסיקו לקנות באשראי!(היה בכל המשק של קיצוצים), אבל להפתעתם הצריכה רק גדלה(את ה יכול לבדוק את מה שאני כותבת)
גם הדיור עלה .
גם שוק המניות עלה.
והאויב הגדול ביותר של הכלכלה לטווח ארוך הוא האשראי
וזה בדיוק מה שרשמתי למעלה
ובהחלט יודעת להודות לה' שהמצב השתנה, ועדיין חושבת שבנושא של בקשת עזרה מהמדינה, ללא קריטריון של מיצוי כושר התשכרת של לפחת אחד מבני הזוג, הוא קריטריון הגיוני ונורמלי.......
לא חולק ברמת העיקרון.(אשים כוכבים כי בנושא הדיור ספיצפית כי בעייני זה עוול שזועק לשמיים...)
רק חולק על השיפוטיות המהירה
הניסיון לחשוד את האנשים בעצלות ותחמנות
הניסיון להכניס את משרות הייטק ולהשוות אותו בלי שום פרופורצייה לדברים
הם רחוקים שנות אור מהמציאות של האנשים עם המשרות הנמוכות

, שאף אחד לא יעזור לי חוץ ממני
חשיבה נכונה.
אלא שבמצב היום להרבה מאוד אנשים
גם לאלה שעובדים
זה לא מספיק(אלא אם כן אתה משהו מיוחד "הייטק" "עצמאי" "אומן" או לחילופין ירשת ירושה)
וזה מה שאני טוען
שהמצב היום לא תקין.
שצריך ששני בני הזוג יעבדו עם תארים הרבה יותר שעות
ולמרות זאת המדינה הזאת היא הכי ענייה במערב

ולהאשים את המדינה במצב - זה נכון ברמת המאקרו
לא הבנתי מה זה נכון ברמת המאקרו
אני מסביר לך שהיום בלתי אפשרי לסיים את החודש
על רמת חיים כמו פעם
, אבל ברמה האישית בן אדם יכול לבכות עד מחר, במיוחד שלא נראה שאפילו בממשלת הימין דתיים , מישהו מעיז ליגוע אפילו במונופול אחד!
ברור שלא.
את רוצה מדינה בהתפרקות טוטלית?
גם ככה יש שלטים של "מוות לדתיים"

ואין שינו רציני בגיזרת הדיור (אם כי נראה שמקדמים פתרונות נקודתיים, שכנרא לא יעילו להרבה מהציבור)
ואם כולם סביבך מצליחים ל"קרוע" את עצמם ולעמוד גם אם בקושי , בעבודה במשרה מלאה, כנראה שהקרטריון הוא הגיוני , על אף היותו קשוח, וחלק מהרעיון הוא קריטריון שלא הרבה עומדים בו, כי אחרת לא יוכלו להעניק את הסיוע לכל מי שיעמוד בקריטריון המקל יותר.....
נכון.
לא חולק כנ"ל
חולק רק על השיפוטיות המהירה
ועל הניסיון לעשות עליהום
על מישהו שנמצא במצב כלכלי קשה(בגלל המאקרו כלשונך)
ואנשים פה מבלי טיפת חמלה ישר צולבים אותו
אמן

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה שאני מכירה:
כל מי שלא בהייטק,
בגילך,
ועדין יתרת העודף ברמה השנתית נמוכה משמעותית מעובדת הייטק
ממש ממש לא נכון! אולי לכאלו בלי מקצוע בכלל או מורות.
ואין לי כח שיזרקו על ביצים וירטואלית שוב....
אלב כשכתבתי פעם ראשונה כאן שבהייטק במרכז אפשר להגיע ל30 די בקלות
- בשיא הבועה כשהמשכורות היו בשמיים,
הזדעקו עלי הניקים כאן שזה נדיר וכמעט לא קיים, משום מה היום כשהייטק במצב הרבה פחות טוב יש כאן הסכמה על העינין.
אני יודעת בוודאות למשל שמנהלת חשבונות טובה מנוסה במרכז (4 שנים לפחות) מקבלת היום 20.
ויש מחסור בשוק!!

דבר שני, ברור שיתרת העודף שונה, אנחנו לא קומוניסטים, ולקחת 50 אחוז מס זה כבר קרוב לשם מאוד.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לייקתי, אבל מסתייגת מעניין השיפוצים לפני 15 שנה (היה רווח מאוד במתחרדים בירושלים וב"ב)
ממש לא ברמה של היום, מקסימום של המסימום היה מטבח מנימאלי, צבע , ואולי אולי ריצוף - וגם זה בבנינים המאד ישנים, בדירת עם כיור אחד דריה קךאסית בת 20 לא זכתה לכל הטוב הזה, מלבד צבע, למרות שעדיין לא התאימה ללצעירות שנכנסה אליה.... (אולי גם הלבשת כלים סאניטריים)

ממש לא רמת המינימום הקיימת היום, הייתי אז נשואה צעירה, וידעת מה הסתוב ביבור הליטאי האברכי אז....

נערך לאחרונה ב:

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני לא אגיב כאן, אי חשבת שדעתי הובנה לחלוטין, זה לא שאני לא מזדהה עם הקשי,ולא שאני חשבת שהמדיה פה משלמת , וראויה לחיקוי,
ולמרות הכל אני חושבת שלגבי קריטריון השתכרות במשרה מלאה, כשהמצב הוא כזה ולא הולך להשתנות, הוא הגיוני ולא צריך לשנות אותו (יתכן שקריטריונים אחרים, כן יש צרך לשנות....)

שיהיה "גוט קוויטל" ופרנסה ברווח לכולם, ודירות בשפע.....

פרשתי ....

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ממש ממש לא נכון! אולי לכאלו בלי מקצוע בכלל או מורות.
ואין לי כח שיזרקו על ביצים וירטואלית שוב....
אלב כשכתבתי פעם ראשונה כאן שבהייטק במרכז אפשר להגיע ל30 די בקלות
- בשיא הבועה כשהמשכורות היו בשמיים,
הזדעקו עלי הניקים כאן שזה נדיר וכמעט לא קיים, משום מה היום כשהייטק במצב הרבה פחות טוב יש כאן הסכמה על העינין.
אני יודעת בוודאות למשל שמנהלת חשבונות טובה מנוסה במרכז (4 שנים לפחות) מקבלת היום 20.
ויש מחסור בשוק!!
השכר הממוצע במשק (הכללי, לא החרדי) הוא 13,267. הרבה הרבה פחות מ20-30 אלף.
ומדובר על מדד שמוטה כלפי מעלה בגלל מגזר ההייטק, השכר החציוני נמוך יותר.
השכר במגזר החרדי נמוך עוד יותר.
(הנתונים הכי עדכניים שמצאתי לגבי שכר במגזר החרדי הם מלפני 5 שנים, אז לא מביאה פה מספרים. רק מציינת שהם נמוכים מבמגזר הכללי)
אז בהייטק אולי אפשר להגיע ל30,000 בקלות, לא מתמצאת בתחום, אבל לא כל אחד מסוגל להיות הייטקיסט, אחרת כולם היו שם (ואז השכר בתחום היה מתרסק).

3040*

מוניות "נסיעה טובה" היימישע דרייבר'ס בפריסה ארצית
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
בלת"ק
אני תמה איזה אינטרס יש למדינה חפצת חיים לתת קצבת מגורים מילא סבסוד למשפחתון מהווה תמריץ חשוב להורה לצאת לעבודה
סיוע בשכר דירה זה בדיוק ההפך! אנשים צעירים ובריאים צריכים לעמוד על הרגליים (כלכלית) בכוחות עצמם ולא בעזרת קצבאות שיגרמו את ההפך
אם רוצים לעקוץ את המערכת ולגנוב מהמדינה זה דבר מבורך אבל תגנבו בשקט, ואם לא הצלחתם בגלל כמה קריטריונים מסכנים לכו לחאפר טוב יותר שיסדר זאת על נקלה אבל בוודאי אל תתלוננו על ה"עוול הנוראי"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה