סוגי גיטרות

שושניתוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אולי משהו יוכל להחכים אותי מה ההבדל בין גיטרה קלאסית לאקוסטית (מבחינת המיתרים אני יודעת שבקלאסית זה מיתרי נילון, ובאקוסטית מיתרי מתכת)
הכוונה להבדל מבחינת היעוד, הנגינה, ההתאמה וכו'.
יש לי גיטרה קלאסית פשוטה ורציתי להשתדרג, אני לא יודעת אם ללכת על קלאסית איכותית יותר, או על אקוסטית.

אשמח לכל מידע

תודה רבה!

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ההבדל הוא בקול של הצליל
מה עדיף? תלוי למה אתה מתחבר
אני אישית מתחבר יותר לאקוסטית

שושניתוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תודה על התגובה.

אני מבינה שזה נשמע יותר עוצמתי.
אבל זה לא צריך גישה אחרת? יכול להיות שיש מישהו שלא יצליח לנגן בה?
פעם שמעתי מאיזו מורה לגיטרה שזה כלי אחר לגמרי...... זה נכון?

הלל וזמרה

משתמש חדש
תודה על התגובה.

בס"ד

1. עוצמה פחותה משל קלאסית בגלל שנפח הגיטרה (ה"בודי")גדול יותר.
2. בנגינה בציבור על פי רוב צריך הגברה.
3.האיצבוע בתחילה קשה יותר במיתרים הגבוהים ויכול לגרום ליבלות בתחילה בקצות האצבע.
4. כלי קשה יותר מקלאסי .
הטכניקה היא אותה טכניקה כעיקרון בנגינת ליווי- אבל בד"כ השימוש בעיקר במפרט.
5. סגנון הפינגר סטייל(שזה טכניקה פריטה באצבעות יותר שייך לאקוסטי. וזה דורש תרגול טכני -אבל שווה.
6. כל גיטרה משתנה באיכותה -המלכות הם טיילור. מרטין. גיבסון. -כמובן שהתקציב משחק.
7. סגנון הנגינה גם משחק תפקיד /סולו /ליווי/. יש באקוסטית טכניקות מדהימות בסולו שיוצרות סאונד חשמלי כמו "בנד"
שזו מתיחה ועוד. "המר און" שזה נקישות.
נגינה באצבעות יותר הולכת בקלאסית. ובעיקר סגנון ספרדי. וכמובן הפלמנקו שזה אני לא מאמין שתלכי לנגן.
אולי בהמשך אדגים ואציג כאן. הבדלים.
בברכה.
את יכולה להתייעץ עמי גם ב0527627132.

• תודה
Reactions: ts4

הלל וזמרה

משתמש חדש
בס"ד
נקודה חשובה ששכחתי לציין! ישנם ז'אנרים שהם מאד יחודיים לאקוסטית. כגון מוזיקת קאנטרי. בלוז. ורוק . לגבי מוזיקה חסידית. זה מאד תלוי באופי הנגינה וסגנונה.

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה על התגובה.

עצם הנגינה זה אותו דבר כגון ניתן לנגן אקורד Am גם בקלסית גם באקוסטית וגם בחשמלית וכן ניגון סולו ה'דו' היה אותו 'דו' רק בצליל שונה זה כמו שמנגנים באורגן כל מני צלילים אבל באותו תווים
הייתי מציעה לך ללכת לחנות גיטרות ולבדוק בעצמך

yz

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
צורת הפקת הצליל שונה בין שני סוגי הגיטרות. בקלאסית פורטים בעזרת אצבעות (+ צפורן) ובאקוסטית בעזרת מפרט.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם את מנגנת להופעות אולפנים או הקלטות את חייבת אקוסטית...
בהצלחה

שושניתוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בעצוב החדש עוד לא הצלחתי לפענח איך משגרים תודה לכל הודעה.

אז קודם כל תודה לכל העונים. עזרתם לי מאוד!

הלל וזמרה - החברות שרשמת - טילון, מרטין, גיבסון, מיצרות גם קלאסיות וגם אקוסטיות?

איך הגיטרות של ימהה? בכלי זמר מאוד המליצו לי על זה, אכן?

הלל וזמרה

משתמש חדש
בעצוב החדש עוד לא הצלחתי לפענח איך משגרים תודה לכל הודעה.

אז קודם כל תודה לכל העונים. עזרתם לי מאוד!

הלל וזמרה - החברות שרשמת - טילון, מרטין, גיבסון, מיצרות גם קלאסיות וגם אקוסטיות?

איך הגיטרות של ימהה? בכלי זמר מאוד המליצו לי על זה, אכן?
בס"ד
טיילור מייצרת אקוסטיות' קלאסיות אבל בארץ יש את האקוסטיות. חשוב לדעת שרובם מקסיקניות אבל יש גם אמריקאיות שהמחיר קופץ. מרטין גיבסון /אקוסטיות וחשמלית.
קחי בחשבון שגיטרה מוגברת עולה יותר. עם זה להופעות/הקלטות מומלץ לקחת מוגברת.
לגבי ימהאה, אני אישית לא חסיד גדול שלהם. הם מתכתיות קצת לטעמי.
כלי זמר מהיכרות איתם דוחפים את זה כי הם יבואנים בלעדיים.....
אני מכיר את ההתנהלות שם הם כאנשי מכירות.
נתון נוסף חשוב מאד!! חשוב שתבדקי בחנות את נוחות הנגינה(האיצבוע) על הצוואר. כי יש הבדלים בין גיטרות בין בעובי הגריפ וכן בעובי המיתרים. (אני מנגן 012 מ"מ עובי -טיילור)והסטנדרט הוא 011 שיותר קל אבל יש שינוי עצום בסאונד לטובת ה-012.
תוכלי לפנות אלי ב0527627132

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ימהה מצוינות גם באקוסטיות, אבל אין שטאנץ קבוע בגיטרות, צריך לבדוק כל אחת לגופה!

אגב לפי דעתי אקוסטית בציבור הרבה יותר נשמעת ולא מחייב הגברה וגם אם תרצי הגברה לאקוסטית היא יכולה להיות זולה בהרבה בטכניקת האלקטרו מגנט (סביב 100 ₪) מה שאין כן בקלאסית שההגברות הם רק עם מקרופון פנימי שהוא הרבה יותר יקר, ואיכותי!

הקלאסית היא בעיקר למוזיקה קלאסית, פלמנקו, ואחרים בז'אנר דומה, אם את מנגנת חסידי בעיקר, המלצתי על אקוסטית, זה ממש כלי כלי, אגב לי יש את הביג בייבי של טיילור, (שכשמה כן היא קומפקטית יחסית לאקוסטיות אחרות שתיבת התהודה שלהן גדולה ביחס לקלאסיות ), והיא ממש נהדרת, כמעט שהזנחתי את הקלאסית שלי בגללה, אבל שוב כל גיטרה טעונה בדיקה לעצמה!

הלל וזמרה

משתמש חדש
ימהה מצוינות גם באקוסטיות, אבל אין שטאנץ קבוע בגיטרות, צריך לבדוק כל אחת לגופה!

אגב לפי דעתי אקוסטית בציבור הרבה יותר נשמעת ולא מחייב הגברה וגם אם תרצי הגברה לאקוסטית היא יכולה להיות זולה בהרבה בטכניקת האלקטרו מגנט (סביב 100 ₪) מה שאין כן בקלאסית שההגברות הם רק עם מקרופון פנימי שהוא הרבה יותר יקר, ואיכותי!

הקלאסית היא בעיקר למוזיקה קלאסית, פלמנקו, ואחרים בז'אנר דומה, אם את מנגנת חסידי בעיקר, המלצתי על אקוסטית, זה ממש כלי כלי, אגב לי יש את הביג בייבי של טיילור, (שכשמה כן היא קומפקטית יחסית לאקוסטיות אחרות שתיבת התהודה שלהן גדולה ביחס לקלאסיות ), והיא ממש נהדרת, כמעט שהזנחתי את הקלאסית שלי בגללה, אבל שוב כל גיטרה טעונה בדיקה לעצמה!
ידידי הרשני לסייג את דבריך כאחד שמנגן רבות בציבור. הקלאסית ללא הגברה נשמעת עם עוצמה גבוהה יותר משום תיבת התהודה בעלת נפח מופחת ולכן קיים החוק הפיזקילי של גלי הקול.
לגבי ההגברה -pic up רובם היום הם פייאזו ולא מגנטיק. מה גם שחשוב משהו איכותי כטיילור או פישמן

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לגבי הפיק אפ, הסכמתי נתונה, וכתבתי שהמגנטי פחות איכותי, רק נראה לי שלשואלת הוא יספיק.

לגבי העוצמה אתה צודק בחוק הפיזיקאלי, אולם בל נשכח שמיתרי המתכת הגסים במובן חיובי כמובן, תורמים לעוצמה רבות מה שמיתרי הנילון של הקלאסית לא מסוגלים לעשות!

בכל מקרה נסיוני הוא כזה, נסיונך הוא אחר, הבה נשאר בזאת...

בהצלחה!

שושניתוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שוב תודה רבה רבה לכולם על העזרה ודברי ההסבר המפורטים, שמסיעים מאוד

תודה!

אוראור

משתמש צעיר
מגיבה על כמה נקודות שעלו פה, מנסיוני:
אני מנגנת על אקוסטית של טיילור (big baby), ועל קלאסית של אדמירה (maria), שהן שתיהן מעולות.
1. האקוסטית מביאה עוצמה פי כמה וכמה גבוהה! היא התחרתה עם קלאסית מוגברת בארוע קטן.
2. הנגינה על האקוסטית שלי קלה פי כמה מנגינה על קלאסיות סיניות פשוטות שבדרך כלל מתחילים קונים.
3. אני מנגנת על אקוסטית וקלאסית גם עם אצבעות וגם עם מפרט, אין קשר.
4. האקוסטית מתאימה לרוב סגנונות המוזיקה. לטעמי, טיילור יודעות להיות חמות ומרגשות מצד אחד בלי לאבד מתכתיות.
5. לחברה טובה שלי יש ימהה אקוסטית, הם מגושמות יותר וקשות יותר לנגינה, ואני פחות אוהבת את הצליל, אבל זה עניין של טעם.
ומה שהכי חשוב:
ללכת לחנות כמה פעמים לכמה שעות, עם חבר שמבין במוזיקה, או לפחות שיש לו שמיעה טובה, ולנגן ולנגן ולנגן. ולהרגיש.
לפי מה שאני מכירה, רוב הנגנים בסופו של דבר אוהבים שתהיה להם אקוסטית, משיח שאני שומעת, אחרי שנוגעים באקוסטית קשה לחזור לקלאסית, זה מעין עולם הבא:)

ממליצה ללכת לנסות את הביג ביבי של טיילור. שווה!

אוראור

משתמש צעיר
אה , ואם לא מופיעים ויש הגבלה בתקציב, אז עדיף לא מוגברת, כי הכסף הולך על ההגברה ולא על האיכות.
מוגברת ולא מוגברת באותו מחיר, חזקה על המוגברת שהיא פחות טובה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מגיבה על כמה נקודות שעלו פה, מנסיוני:
אני מנגנת על אקוסטית של טיילור (big baby), ועל קלאסית של אדמירה (maria), שהן שתיהן מעולות.
1. האקוסטית מביאה עוצמה פי כמה וכמה גבוהה! היא התחרתה עם קלאסית מוגברת בארוע קטן.
2. הנגינה על האקוסטית שלי קלה פי כמה מנגינה על קלאסיות סיניות פשוטות שבדרך כלל מתחילים קונים.
3. אני מנגנת על אקוסטית וקלאסית גם עם אצבעות וגם עם מפרט, אין קשר.
4. האקוסטית מתאימה לרוב סגנונות המוזיקה. לטעמי, טיילור יודעות להיות חמות ומרגשות מצד אחד בלי לאבד מתכתיות.
5. לחברה טובה שלי יש ימהה אקוסטית, הם מגושמות יותר וקשות יותר לנגינה, ואני פחות אוהבת את הצליל, אבל זה עניין של טעם.
ומה שהכי חשוב:
ללכת לחנות כמה פעמים לכמה שעות, עם חבר שמבין במוזיקה, או לפחות שיש לו שמיעה טובה, ולנגן ולנגן ולנגן. ולהרגיש.
לפי מה שאני מכירה, רוב הנגנים בסופו של דבר אוהבים שתהיה להם אקוסטית, משיח שאני שומעת, אחרי שנוגעים באקוסטית קשה לחזור לקלאסית, זה מעין עולם הבא:)

ממליצה ללכת לנסות את הביג ביבי של טיילור. שווה!

ממש מה שכתבתי לעיל, כולל ההמלצה על הביג בייבי של טילור שהיא "הכלי" שלי, גם אם לא כתבתי הכל, אלו ממש רחשי ליבי, בעיקר מזדהה עם הקושי לחזור לנגן על הקלאסית.

בהצלחה!

הלל וזמרה

משתמש חדש
ממש מה שכתבתי לעיל, כולל ההמלצה על הביג בייבי של טילור שהיא "הכלי" שלי, גם אם לא כתבתי הכל, אלו ממש רחשי ליבי, בעיקר מזדהה עם הקושי לחזור לנגן על הקלאסית.

בהצלחה!
ראשית1
אני מופיע עם אקוסטית של טיילור e210 אבל צריך לקחת בחשבון שצריך להתרגל לעובי המיתרים והברייסינג שלה נשמע בעיקר ב012 מ"מ. לגבי ימהה אני גם לא ממליץ מי יודע מה. החבר שמבין מוזיקה צריך להיות בן אדם שמבין באיכויות צליל של גיטרה ולא של חצצורה!!!. בנוסף חשוב שהקונה יחוש את הנוחות נגינה בעצמו כי מה שנוח לאחד לא נוח לשני. יש חבר'ה שאוהבים אקשן גבוה ויש אוהבים נמוך.(אקשן-הכוונה גובה צוואר) וזה משנה בסאונד. הדבר המאד ייחודי באקוסטיות זה בנגינה עם גרוב שזה פחות מצוי בקלאסית. וכן פינגרסטייל.

שושניתוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מה המחיר לערך של הטיילור ביג ביבי שאני מבינה שהיא מאוד מומלצת, והיכן אתם ממליצים לרכוש גיטרות באופן כללי? (אזור המרכז)

ושוב תודה לכולם!

הלל וזמרה

משתמש חדש
מה המחיר לערך של הטיילור ביג ביבי שאני מבינה שהיא מאוד מומלצת, והיכן אתם ממליצים לרכוש גיטרות באופן כללי? (אזור המרכז)

ושוב תודה לכולם!
בס"ד
סדר גודל של כ-2000 ש"ח ללא מוגברת(תקנוני אם אני טועה).
היבואנים הבלעדיים הם כלי זמר. אם את מאזור המרכז יש חנות שלהם ברח' ז'בוטינסקי בר"ג לא הרחק מאזור הבורסה. וגם בפ"ת איפשהו.

יש חנות "מרום" בר"ג במתחם הבורסה. היא נחשבת קצת סטייל.
.חשוב מאד ששתנסי בתחושת נגינה בעיקר ביד שמאל ואל תתניט למוכרים לנהל אותך עם מילים מפוצצות של בית מרקחת.( זו שיטה מוכרת להפיל לקוחות לקנות דברים שאחרי זה מתחרטים עליהם...).אם זורקים מילים מפוצצות וגבוהות על סאונד וכדו' לא להתבייש לשאול מה המשמעות בשפה ברורה ופשוטה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה