נקב גדול בעור התוף - אשמח לכל מידע רפואי

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מדובר על ניתוח ממש מורכב, מאחורי האוזן פותחים ועד ממש אמצע הראש. הייתי מאושפזת שבועיים אח"כ, ואז פעם בשבוע במשך כמה שבועות/חודשים מגיעים לבי"ח לשאיבה.
אולי הייתה לך גם דלקת חמורה תוך כדי שהתפשטה או מה?
ממה שקראתי, חותכים רק מאחורי האוזן. עד אמצע הראש זה הזוי

טאבו

משתמש סופר מקצוען
לא הצלחתי לגמרי:(, כי בגלל שאוזן אחת עדיין נפוחה בפנים, לא היה איך לתחוב אטמים או צמר גפן בצורה הרמטית. הכנסתי עד איפה שאפשר, ולא הגן כי היה נפוח.
לא חייב לדחוף את הצמר גפן לתוך התעלה עמוק
פשוט לשים צמר גפן בצורה שתכסה ומעל שכבה עבה של וזלין.
ככה אמרו לי כמה רופאים (בכלל אחרי הניתוח הם אמרו לי לא להשתמש באטם שמותאם לאוזן אלא דווקא בצמר גפן ווזלין)

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא חייב לדחוף את הצמר גפן לתוך התעלה עמוק
פשוט לשים צמר גפן בצורה שתכסה ומעל שכבה עבה של וזלין.
ככה אמרו לי כמה רופאים (בכלל אחרי הניתוח הם אמרו לי לא להשתמש באטם שמותאם לאוזן אלא דווקא בצמר גפן ווזלין)
עם וזלין לא ניסיתי. אבל עם צמר גפן ניסיתי כל ויראציה, פשוט לא אוחז לי באוזן. ננסה פעם הבאה עם וזלין.

תודה לכולם וצום קל ומועיל!

מלי רוזן

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא השאיר תופעות- התאוששות של בערך שבועיים וזהו.
אני יכולה להגיד לך שעשיתי בדיקת שמיעה לפני הניתוח ורמת השמיעה באוזן היתה 40% בלבד.
וכחודש אחרי הניתוח עשיתי שוב בדיקת שמיעה ורמת השמיעה עלתה ל-96%.
אני ממליצה לך מאוד מאוד ושוב ממליצה על ד"ר קאפמן שהיא מקצועית מאוד ואישה נעימה מאוד.

שלומי ברגר

משתמש פעיל
קופץ על האשכול,
מישהו משך קצת באוזניים של הבן שלי... ושמע קול קטן מתוך האוזן,
יכול להיות שנפח משהו ח"ו?

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קופץ על האשכול,
מישהו משך קצת באוזניים של הבן שלי... ושמע קול קטן מתוך האוזן,
יכול להיות שנפח משהו ח"ו?
אין לי מושג. אבל הכי כדאי:
א. לשאול את הילד האם הוא מרגיש טוב באוזן\ לבדוק האם רמת השמיעה השתנתה או משהו.
ב. ללכת לרופא אא"ג בזריזות ולוודאות שהכל טוב בעזרת השם.

בהצלחה

puvdc

משתמש חדש
יש לי שאלה - אחרי הניתוח שמים איזה חומר שסותם את האוזן - החומר אמור ליפול? או להספג כליל?
עשיתי את הניתוח שבוע שעבר ויש לי תחושה שהוא הצטמצם והפקק הזה עומד ליפול...

מילתא אוושא

משתמש רשום
מקפיצה.
לבני יש נקב גדול בעור התוף וההמלצה היא כמובן לנתח.
בבדיקת שמיעה ראו ירידה נכרת בשמיעה ברמה בינונית-חמורה.
האם הניתוח אמור לשפר את השמיעה?
אשמח לשמוע מנסיון.
@~שפרה~ @מלי רוזן @פלורה @יונה צחורה

תודה רבה!

הקלינאית במכון השמיעה ממש הלחיצה ואמרה שלא אמור להיות שיפור ואף המליצה לברר על מכשירי שמיעה בהמשך...

יונה צחורה

משתמש מקצוען
אנחנו לא מיהרנו למכשיר שמיעה (הוא מסתדר פיקס אין דרך לדעת שיש לו ירידה בשמיעה חוץ מבדיקת שמיעה והוא מספיק גדול בשביל להחליט לבד מה נכון לו)
השמיעה שלו עדיין לא משופרת
היו סיבוכים בעקבות הנקב
ולכן השמיעה שלו לא השתפרה

באופן רגיל בעז"ה אמור להיות שיפור ניכר לאחר הניתוח
ממליצה לך לבצע את הניתוח אצל רופא שימליץ לך עסקן רפואי ואם ימליץ על פרטי לבצע את הניתוח באופן פרטי

מילתא אוושא

משתמש רשום
אנחנו לא מיהרנו למכשיר שמיעה (הוא מסתדר פיקס אין דרך לדעת שיש לו ירידה בשמיעה חוץ מבדיקת שמיעה והוא מספיק גדול בשביל להחליט לבד מה נכון לו)
השמיעה שלו עדיין לא משופרת
היו סיבוכים בעקבות הנקב
ולכן השמיעה שלו לא השתפרה

באופן רגיל בעז"ה אמור להיות שיפור ניכר לאחר הניתוח
ממליצה לך לבצע את הניתוח אצל רופא שימליץ לך עסקן רפואי ואם ימליץ על פרטי לבצע את הניתוח באופן פרטי
גם הבן שלי מסתדר מצוין ולא קיבלנו תלונות מהרב'ה\גננות\ממנו
ולכן היה לי מוזר הרעיון של מכשירי שמיעה.
את יודעת לומר לי איזה סיבוכים היו לבן שלך בגלל הנקב? מה רמת הירידה בשמיעה אצלו?
כי בבדיקה שעשו לבן שלי מאחורי האפרכסת (בדילוג על הנקב), השמיעה היתה מעולה ב"ה.
אני שמחה לשמוע שהניתוח אמור לשפר את השמיעה וכמובן שנלך לרופא פרטי לפי הצורך.

תודה ממש על התגובה!

את מצליחה קצת להרגיע אותי :)

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מקפיצה.
אשמח לשמוע מנסיון.

תודה רבה!

הקלינאית במכון השמיעה ממש הלחיצה ואמרה שלא אמור להיות שיפור ואף המליצה לברר על מכשירי שמיעה בהמשך...
הייתי שמחה לעזור, אבל לשמחתי הרבה לא היה צורך בניתוח בסוף. סיפור מבדר וניסי.

לפי מה שבררתי זה בהחלט משפר את השמיעה, כיוון שכשיש חור השמיעה לא ברורה, קשה לשמוע קולות חזקים ועוד...

המון המון הצלחה והמון בריאות!

מלי רוזן

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלי היתה ירידה בשמיעה וזאת גם היתה אחת הסיבות לניתוח והשמיע השתפרה פלאים.
בבדיקה לפני הניתוח היה 49 % שמיעה באוזן ולאחר הניתוח עלה ל92% שמיעה
מקפיצה.
אשמח לשמוע מנסיון.

תודה רבה!

יונה צחורה

משתמש מקצוען
גם הבן שלי מסתדר מצוין ולא קיבלנו תלונות מהרב'ה\גננות\ממנו
ולכן היה לי מוזר הרעיון של מכשירי שמיעה.
את יודעת לומר לי איזה סיבוכים היו לבן שלך בגלל הנקב? מה רמת הירידה בשמיעה אצלו?
כי בבדיקה שעשו לבן שלי מאחורי האפרכסת (בדילוג על הנקב), השמיעה היתה מעולה ב"ה.
אני שמחה לשמוע שהניתוח אמור לשפר את השמיעה וכמובן שנלך לרופא פרטי לפי הצורך.

תודה ממש על התגובה!

את מצליחה קצת להרגיע אותי :)
אם הוא מסתדר תנסי לקבל חוות דעת נוספת לגבי מכשירי שמיעה
יש רופאים שממהרים להציע את זה
לא יודעת מה המטרה שלהם
גם הבן שלי האפרכסת ברוך ה' בסדר
אבל מה שהסתבך לו שנכנסו לו תאי עור לתוך האוזן וכשסגרו לו את החור זה יצר מצב של תאים שמתחדשים בתוך האוזן ונקראים כולאסטוטומה חייבים להוציא אותם
זה סיבוך מוכר מנקב
הבעיה שלא מנתחים נקב לפני גיל 11-12

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מקפיצה.
אשמח לשמוע מנסיון.

תודה רבה!

אצלינו הרופא אמר שתוך כדי ניתוח הוא יוכל לדעת אם השמיעה באוזן תשתפר (אם הוא יצליח לשתול שם מעור התוף או משהו כזה - לא ממש הבנתי את מה שהסביר לי)
הניתוח ארך 3 שעות (!!) כיון שהחור היה ענק והוא לא הצליח 100%, שנה שלימה הוא נאלץ עדיין לשמור ממים כי נשאר שם נקב קטן בגודל סיכה (והיה צריך לפמפם באוזן) עד שזה נסגר.
מבחינת השמיעה גם לא היה שיפור משמעותי והרופא גם הפחיד אותנו על מכשירי שמיעה וכו'
אבל מבחינתינו הילד עירני שומע אחד המבריקים בכיתה (היום בישיבה) והוא עצמו טוען שהבדיקה שנעשתה לא היתה תקינה כי הוא מרגיש שהוא שומע מצוין....

מילתא אוושא

משתמש רשום
בינתים דברנו עם מומחה אאג ילדים ומנתח בכיר ברמב"ם
הוא אמר שניתוח שמצליח אמור לשפר משמעותית את השמיעה בעז"ה.
הוא לא ראה את הילד אבל אמר שיש מצבים בהם ממליצים להקדים את הניתוח אפילו לגיל 6 ופחות, תלוי כמה הילד סובל והאם הנקב עלול לגדול ולהחמיר את המצב.
אנחנו כעת מחכים לתור אצל שני מנתחים מומחים, בתקוה שנשמע בשורות טובות!
תודה לכולם!!

יונה צחורה

משתמש מקצוען
הוא אמר שניתוח שמצליח אמור לשפר משמעותית את השמיעה בעז"ה.
הוא לא ראה את הילד אבל אמר שיש מצבים בהם ממליצים להקדים את הניתוח אפילו לגיל 6 ופחות, תלוי כמה הילד סובל והאם הנקב עלול לגדול ולהחמיר את המצב.
אנחנו כעת מחכים לתור אצל שני מנתחים מומחים, בתקוה שנשמע בשורות טובות!
תודה לכולם!!
נשמע שאתם מטפלים באופן יסודי ושקול
מה שאני יכולה להרגיע אותך
שבנתיים כל הילדים שנפגשתי עם נקב
למרות שבבדיקה יש ירידה
בימיום הם מסתדרים סופר טוב
גם בלימודים וגם בחיים

שמחתי

משתמש רשום
אם המומחה הזה הוא מי שאני חושב (רופא חרדי?), מומלץ מאד לעשות את הניתוח אצלו, הוא עושה בשיטה שונה ממה שעשו פעם ונחשב מומחה פורץ דרך בתחום, לנו עסקנים רפואיים המליצו עליו, ואחרי שעברנו ניתוח אחד שלא שיפר את השמיעה, אצל רופא אחר, (בהחלט מומלץ ומצוין גם הוא בשעתו, אבל הוא אמר מראש שלא ניתן לדעת וזה תלוי באופן הקליטה של העור המושתל, לפעמים הוא רק סותם את החור, ואדרבה מפריע לשמיעה, ואז יש צורך במכשיר, ולפעמים הוא נקלט ועובר דיקוק ומתחיל לתפקד כעור תוף "מקורי".) עברנו שוב ניתוח אצלו, והשמיעה השתפרה פלאים.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אם המומחה הזה הוא מי שאני חושב (רופא חרדי?), מומלץ מאד לעשות את הניתוח אצלו, הוא עושה בשיטה שונה ממה שעשו פעם ונחשב מומחה פורץ דרך בתחום, לנו עסקנים רפואיים המליצו עליו, ואחרי שעברנו ניתוח אחד שלא שיפר את השמיעה, אצל רופא אחר, (בהחלט מומלץ ומצוין גם הוא בשעתו, אבל הוא אמר מראש שלא ניתן לדעת וזה תלוי באופן הקליטה של העור המושתל, לפעמים הוא רק סותם את החור, ואדרבה מפריע לשמיעה, ואז יש צורך במכשיר, ולפעמים הוא נקלט ועובר דיקוק ומתחיל לתפקד כעור תוף "מקורי".) עברנו שוב ניתוח אצלו, והשמיעה השתפרה פלאים.
אם זה באמת הוא (חוצניק?) גם ממליצה, לא בתור אחת שעברה את הניתוח ב"ה, אבל מדיבורים טובים בהחלט כן

מילתא אוושא

משתמש רשום

אם זה באמת הוא (חוצניק?) גם ממליצה, לא בתור אחת שעברה את הניתוח ב"ה, אבל מדיבורים טובים בהחלט כן
אני מקוה שאכן מדובר באותו רופא (חרדי, דרום אמריקאי כמדומני)
וגם אנחנו קבלנו עליו הרבה המלצות מאנשים פרטיים שטופלו אצלו ומעסקנים.

תודה על ההמלצות, טוב לשמוע!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה