נקב גדול בעור התוף - אשמח לכל מידע רפואי

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה התחיל מדלקת אוזניים בוקעת גולגולת, והתקדם לביקור שני בקופח (לאחר ביקור ראשון וקבלת מרשם לאנטיביוטיקה וטיפות),
שבו התגלה נקב גדול* בעור התוף באוזן שמאל, ועוד נקב חיצוני (אינני יודעת מה זה אומר. החכימוני. כמו כן לא נאמר לי שהוא גדול כמו שנאמר על אוזן שמאל).

התור לרופא אא"ג הוא שבוע הבא, לבינתיים חייבת להירגע:
1. האם יש עוד פתרונות סופיים חוץ מניתוח טימפנופלסטיקה?
2. לבינתיים, מותר שמן זית באוזן או שבגלל החור זה בעייתי? (השאלה עלתה עקב תגובה ישנה בפרוג על דלקות אוזניים. לא מצאתי תשובה ברורה).
3. ממה כדאי עוד להימנע חוץ ממים, רוח ורעשים חזקים?

4. אשמח לכל מידע רלוונטי בנוגע לניתוח.

*נקבים קטנים יכולים להתאחות לבד. אני יודעת. אבל זה גדול.

@KLM , ראיתי כאן שבררת גם את. אשמח אם יש לך איך לעזור.
תודה רבה ותמיד בבריאות!

מלי רוזן

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בוקר טוב,

רק יכולה לאמר לך שעברתי את הניתוח באוזן ימין, גם בגלל חור גדול בעור התוף.
וחבל שלא עשיתי את זה כמה שנים לפני כן.....
הכאב הכ"כ חזק בכל מגע עם מים הוא פשוט מיותר...
ממליצה מאוד מאוד להתייעץ בשר"פ בהדסה אצל ד"ר מיכל קאופמן- רופאה מדהימה שגם אצלה נותחתי בסופו של דבר.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בוקר טוב,

ממליצה מאוד מאוד להתייעץ בשר"פ בהדסה אצל ד"ר מיכל קאופמן- רופאה מדהימה שגם אצלה נותחתי בסופו של דבר.
תודה רבה!

אצלי זה יותר מתבטא בשמיעה לקויה לפעמים וכאב חזק מקולות (הרופאה הסבירה כי זה 2 עצמות גלויות שהרעש פוגע בהן בגלל החור).

אחרי הניתוח היו לך תופעות לוואי או משהו שכדאי לדעת?

תודה על ההמלצה!, אברר

נערך לאחרונה ב:

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הבן שלי עבר ניתוח באוזן בגיל 11 (לפני 3 שנים) גם בגלל נקב גדול שלא התאחה עקב ריבוי דלקות אוזניים (עם הפרשות מגיל שנה)
ב"ה הכל עבר מצוין, אחרי הניתוח היינו בביקורת כל 3 חודשים (כי נשאר נקב זעיר מאוד) ורק עכשו (לפני חצי שנה) אחרי שהרופא הסביר לו איך "לפמפם" באוזן, (להכניס אויר בפה) החור נסגר טוטאלית.
הוא טופל אצל רופא מדהים שמקבל בשוהם - ד"ר וולפוביץ, הוא גם ניתח אותו.
רופא מיוחד אכפתי וסמפטי - הרגשתי כאילו לקחתי רופא פרטי.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
בוקר טוב,

כנ"ל לגבי הניתוח
אין טעם להתעכב איתו, גם ככה התורות ארוכים (לפחות כמה חודשים)
1. האם יש עוד פתרונות סופיים חוץ מניתוח טימפנופלסטיקה?
2. לבינתיים, מותר שמן זית באוזן או שבגלל החור זה בעייתי? (השאלה עלתה עקב תגובה ישנה בפרוג על דלקות אוזניים. לא מצאתי תשובה ברורה).
3. ממה כדאי עוד להימנע חוץ ממים, רוח ורעשים חזקים?

4. אשמח לכל מידע רלוונטי בנוגע לניתוח.
1. לא שידוע לי
2. למה צריך שמן זית? עדיף להשים טיפות אוזניים.
3. לא שידוע לי, הכל סבבה חוץ מזה (ואני סבלתי מזה שנים בגלל שלא מומלץ לנתח עד גיל 16 ונהיה לי נקב גדול בגיל קטן מאוד)

4. הניתוח לא ארוך אבל נעשה בהרדמה כללית כי זה באזור הראש. יום אשפוז סך הכל פלוס כמה ביקורות אחרי לבדיקה.

אצלי זה יותר מתבטא בשמיעה לקויה לפעמים וכאב חזק מקולות (הרופאה הסבירה כי זה 2 עצמות גלויות שהרעש פוגע בהן בגלל החור).

אחרי הניתוח היו לך תופעות לוואי או משהו שכדאי לדעת?
לפני הניתוח לא הרגשתי בירידה בשמיעה אבל דווקא לאחריו שמתי לב שהיא התחדדה יותר, הבעיה שלי הייתה דווקא דלקות בתדירות מאוד גבוהה (השיא היה פעמיים בחודש), לאחי היה גם ואצלו באמת הייתה ירידה בשמיעה שנפתרה ב"ה.

אחרי הניתוח לא יכלתי לשמוע מישהו שר בכיוון של האוזן הזאת כי התווסף אל הקול מן רעשי לוואי מוזרים :sne: זה עבר אחרי חצי שנה בערך.
אהה והיו גם טינטונים, עד היום יכול להיות לי אבל זה כבר מאוד נדיר (פעם בחצי שנה אולי)

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הבן שלי עבר ניתוח באוזן בגיל 11 (לפני 3 שנים) גם בגלל נקב גדול שלא התאחה עקב ריבוי דלקות אוזניים (עם הפרשות מגיל שנה)
ב"ה הכל עבר מצוין, אחרי הניתוח היינו בביקורת כל 3 חודשים (כי נשאר נקב זעיר מאוד) ורק עכשו (לפני חצי שנה) אחרי שהרופא הסביר לו איך "לפמפם" באוזן, (להכניס אויר בפה) החור נסגר טוטאלית.
הוא טופל אצל רופא מדהים שמקבל בשוהם - ד"ר וולפוביץ, הוא גם ניתח אותו.
רופא מיוחד אכפתי וסמפטי - הרגשתי כאילו לקחתי רופא פרטי.
מה הרעיון של הפמפום? כל אחד יכול לעשות?.

תודה על המענה!.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תרופת סבתא לכאבים... אני שמה גם וגם
כנ"ל לגבי הניתוח
אין טעם להתעכב איתו, גם ככה התורות ארוכים (לפחות כמה חודשים)

1. לא שידוע לי
3. לא שידוע לי, הכל סבבה חוץ מזה (ואני סבלתי מזה שנים בגלל שלא מומלץ לנתח עד גיל 16 ונהיה לי נקב גדול בגיל קטן מאוד)

4. הניתוח לא ארוך אבל נעשה בהרדמה כללית כי זה באזור הראש. יום אשפוז סך הכל פלוס כמה ביקורות אחרי לבדיקה.

לפני הניתוח לא הרגשתי בירידה בשמיעה אבל דווקא לאחריו שמתי לב שהיא התחדדה יותר, הבעיה שלי הייתה דווקא דלקות בתדירות מאוד גבוהה (השיא היה פעמיים בחודש), לאחי היה גם ואצלו באמת הייתה ירידה בשמיעה שנפתרה ב"ה.

אחרי הניתוח לא יכלתי לשמוע מישהו שר בכיוון של האוזן הזאת כי התווסף אל הקול מן רעשי לוואי מוזרים :sne: זה עבר אחרי חצי שנה בערך.
אהה והיו גם טינטונים, עד היום יכול להיות לי אבל זה כבר מאוד נדיר (פעם בחצי שנה אולי)
תודה על המידע!.

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה הרעיון של הפמפום? כל אחד יכול לעשות?.

תודה על המענה!.
אחרי הניתוח עור התוף נדבק שם לעור וע"י הפמפום הוא היה אמור להשתחרר.
לא בדיוק הבנתי, אבל העיקר שהבן שלי הבין מה עליו לעשות וב"ה זה הסתדר.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בכללי האוזן חוזר למראה רגיל בסופו של דבר?
כי הבנתי שחותכים את האפרכסת מאחורה, ואז מגיעים לעור

טאבו

משתמש סופר מקצוען
בכללי האוזן חוזר למראה רגיל בסופו של דבר?
כי הבנתי שחותכים את האפרכסת מאחורה, ואז מגיעים לעור
החתך מאחורי האפרכסת, ככה שבהתחלה אומנם יש את הפצע של הניתוח, אבל זה מוסתר יחסית ועם הזמן הוא נעלם (אולי נשארת שם צלקת? לא בדקתי)
כלומר זה מאחורי האפרכסת בחלק העליון

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנסים לעשות את החתך כמה שיותר צמוד לאוזן ובמקביל אליו לאורך.
נשאר צלקת קטנה (מאחורי האוזן) אבל האמת לא נורא (זה מקום קצת נסתר)

דפה

משתמש מקצוען
אני עברתי לפני 19 שנה מרינגופלסטיקה, לדעתי זה שמות נרדפים.
מדובר על ניתוח ממש מורכב, מאחורי האוזן פותחים ועד ממש אמצע הראש. הייתי מאושפזת שבועיים אח"כ, ואז פעם בשבוע במשך כמה שבועות/חודשים מגיעים לבי"ח לשאיבה.
לא לטפטף כלום!!!!!! לתוך האוזן.
להימנע הרמטית ממים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אין לי כח להוסיף עוד סימני קריאה.
יש לקנות בחנויות של מכשירי שמיעה, אטמים לפי צורת האוזן, אין שום דרך אחרת לאטום הרמטית (עולה 300 שקל לאחד נראה לי, אבל הקופה נותנת הפנייה והתחייבות ועולה כמה שקלים בלבד).

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אני עברתי לפני 19 שנה מרינגופלסטיקה, לדעתי זה שמות נרדפים.
מדובר על ניתוח ממש מורכב, מאחורי האוזן פותחים ועד ממש אמצע הראש. הייתי מאושפזת שבועיים אח"כ, ואז פעם בשבוע במשך כמה שבועות/חודשים מגיעים לבי"ח לשאיבה.
לא לטפטף כלום!!!!!! לתוך האוזן.
אין לי כח להוסיף עוד סימני קריאה.
יש לקנות בחנויות של מכשירי שמיעה, אטמים לפי צורת האוזן, אין שום דרך אחרת לאטום הרמטית (עולה 300 שקל לאחד נראה לי, אבל הקופה נותנת הפנייה והתחייבות ועולה כמה שקלים בלבד).
נראה שהיום זה הרבה פחות מורכב מפעם
פתחו לי ממש קצת (רק מאחורי האפרכסת למעלה) והיה אשפוז של יום אחד (כלומר 24 שעות עד לבוקר שלמחרת)

כתר מלוכה

משתמש פעיל
אני עברתי את זה לפני 20 שנה.
זה היה ברמה שלא נשאר כמעט עור שאפשר לשתול עוד עור.
לוקחים קצת עור מאחורי האוזן [נהיה פצעון קטנצ'יק] ומחברים לעור התוף.
עשה לי את זה פרופסור נגריס. היה ממש קל והתאוששות מהירה.
כבר אז עשו חתך קטן לפני האוזן. לי בגלל גודל החור פתחו מאחורה.
בכל אופן זה היה ממש קל ולא זכור לי כאבים וסיוטים.
החיים משתנים ממש.
לפני כן אם נכנס טיפה מים נהיה דלקת, צריך פקקים מיוחדים עם מידות מיוחדות והמון זהירות.
ברוך ה' הכל עבר כלא היה.

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה גם לא נשמע לי אותו דבר.
גם לבן שלי עשו חתך קטן לאורך (ולא עד אמצע הראש) מאחורי האפרכסת.
הניתוח עצמו ארך 3 שעות (יחסית הרבה, יותר ממה שאמרו לי)
בעיקרון אמרו לי שאם הכל יהיה בסדר, הוא ישתחרר עוד באותו היום, אך כיון שהוא היה מורדם 3 שעות הוא בקושי הצליח להתאושש ולפתוח את העיניים.
אבל אחרי שהוא שמע שרוצים להשאיר אותו לשבת (הניתוח נערך ביום שישי בבוקר) הוא התאושש בכוח והצלחנו להגיע הביתה בצפצוף הראשון...

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא הצלחתי לגמרי:(, כי בגלל שאוזן אחת עדיין נפוחה בפנים, לא היה איך לתחוב אטמים או צמר גפן בצורה הרמטית. הכנסתי עד איפה שאפשר, ולא הגן כי היה נפוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה