משפחה בהתייעלות נספח לשאלות שלכם >> לווי כלכלי למשפחה כאן בלייב!

HennyS

משתמש מקצוען
לפני הפתרונות למצב של החובות אנחנו מוכרחים ללמוד איך לא להגיע לכזה מצב איך להתנהג כלכלית נכון לחיות עם מה שיש ואפילו בפחות ממה שיש
כי אם לא נעשה כך אז נמכור היום את הדירה נקנה דירה קטנה ופשוטה ומה נעשה עוד כמה שנים נעבור לדימונה ואח"כ מה?
אלא קודם כל נדע להתמודד כלכלית נכון משהו בפנים אצלנו ואח"כ נסתכל על ערימת החובות ונחשוב מה הפיתרון ואולי הפיתרון הכי טוב יהיה להמשיך לגלגל עוד כמה שנים ולהשיג הלוואות ארוכות טווח ולאט לאט לגמור אולי משכנתא, ואולי אפילו למכור את הדירה אבל משהו שבאמת יביא אותנו למקום של צמיחה ולא רק פלסתר
כל כך נכון!
הכרתי משפחה שהיו בחובות, וה"יועץ הכלכלי" דבר ראשון עשה להם מחזור משכנתא כדי להחזיר את ההלוואות. אח"כ הם לא המשיכו בתהליך.
המשיכו עם אותה התנהלות
היום כבר אין להם דירה :(

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אלף פעמים וואו..!!
ולחשוב שאני מלווה משפחה כזו, אין סיפוק גדול מזה.
יש לכם את היכולת להבין את המשמעות הנכונה של ההצלחה, וממילא להגיע אליה בעז"ה.
עוד חזון למועד..
מה לעשות החכמה שלך מדבקת...
א"א להיות להיות איתך יותר מ5 דקות ולא להחכים בחשיבה בכתיבה
אתה אלוף תותח...
אני תלמיד שלך
:)

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
יש הרבה מן הצדק בדבריך אבל יש בעיה שכיום לעשות גרירת משכנתא לא תמיד זה קל כי בודקים שוב את נתוני האשראי וכל הנ"ל וברגע שיש חובות בכזה רמה גם אם יאשרו לנו את הגרירה זה אמור להיות מסתכם בתוספת של כמה מאות אלפי ש"ח למשכנתא מה שלא בטוח שווה
אולי להשכיר את הדירה ולשכור דירה פשוטה יותר?
כך שישאר לכם פער שיכסה על חלק מהגרעון החודשי שלכם

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אולי להשכיר את הדירה ולשכור דירה פשוטה יותר?
כך שישאר לכם פער שיכסה על חלק מהגרעון החודשי שלכם
גם לגבי זה התשובה שכתבתי נכונה
קודם כל התנהלות נכונה אח"כ נפתח איך מרפאים את העבר...
אבל כתבת אז אני יאמר לך נגיד אני משכיר ושוכר
ולצורך הענין משכיר 4000 ושוכר ב2500 לא מאמין שיש עד כדי כך פער אבל הגיוני
עכשיו תחשוב בשנה יש פער 18000 זה בהחלט משמעותי
אבל תחשוב על זה שאתה תמיד תשכור ולא תמיד יהיו לך שוכרים
תחשוב על מעבר דירה תחשוב על רהיטים שתצטרך מחדש ואם תשתמש בקודמים לא בטוח שילכו איתך לאורך כל הדרך
אבל בהחלט יתכן שזה יהיה הפיתרון בסוף קודם כל נגיע למקום שבו הדבר היחיד שמפריע לנו הוא החובות....

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
@הון ובית ממש נהנתי לקרוא את האשכול שנחשפתי אליו רק עכשיו....
לגבי מה שכתבת על השיחה שהית לך עם אותו מדריך חתנים אני הייתי מפקפק בעניין, יש חתנים ואני בניהם
שעד עכשיו לא ניהלו כלום וחלק ממהדרכה שהם צריכים (ורוצים גם אם הם לא יאמרו בפה מלא) לקבל היא בהחלט התנהלות כלכלית....
אולי רק אני ככה?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי מה שכתבת על השיחה שהית לך עם אותו מדריך חתנים אני הייתי מפקפק בעניין, יש חתנים ואני בניהם
שעד עכשיו לא ניהלו כלום וחלק ממהדרכה שהם צריכים (ורוצים גם אם הם לא יאמרו בפה מלא) לקבל היא בהחלט התנהלות כלכלית....
אולי רק אני ככה?
לא!
לא רק אתה.. אני בהחלט מכיר עוד.
אבל הרוב, לא ממש מבין, ולא ממש מתחבר לצורך הזה של לחמוד לנהל את כלכלת המשפחה.
רק כשנתקלים יותר בקשיים או אתגרים, אז םונים לקבל פתרון.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
תחשוב על מעבר דירה תחשוב על רהיטים שתצטרך מחדש ואם תשתמש בקודמים לא בטוח שילכו איתך לאורך כל הדרך
זה לא פתרון קבע
אבל בתור פתרון זמני לכמה שנים עד שתתבססו עוד קצת זה יכול להיות פתרון לא רע

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אולי רק אני ככה?
לא!
לא רק אתה.. אני בהחלט מכיר עוד.
אבל הרוב, לא ממש מבין, ולא ממש מתחבר לצורך הזה של לחמוד לנהל את כלכלת המשפחה.
רק כשנתקלים יותר בקשיים או אתגרים, אז םונים לקבל פתרון.
אני יעשה את זה? לחלוק קצת על הון ובית?
כן מותר....
נכון שזה דבר הכי קריטי בעולם לפני שמתחתנים להבין אבל..
לדעתי אם היו מדברים איתי על זה לפני החתונה אפילו סתם בגיל 20 לא היה יוצא מזה כלום אנחנו נופלים לשם למרות זה כי עד שאנחנו מתחתנים אנחנו לא באמת יודעים מה זה החיים...
גם הרבה דברים שמדברים בהדרכה עצמה על זוגיות וכד' לא באמת תופס אצל רוב העם בגלל שא"א להסביר לאדם באמת משהו שאין לו מושג מה זה.
מורי ורבי אמר לי לפני החתונה תזכור את כל מה שאמרו לך בהדרכה ותראה מה יהיה
בהתחלה אתה תתנהג לפי מה שאמרו לך אבל אז גם בלי שהיו אומרים לך את כל המלל הזה היית מתנהג ככה
בהמשך למרות מה שאמרו לך אתה תתנהג אחרת ואז יגיע שלב העבודה האמיתי שיתבסס על הנתונים הפשוטים מה זה גבר ומה זה אשה ובשביל זה לא צריך הדרכה
יש את הדברים שודאי צריכים אבל בגדול הוא היה מאוד נגד האלה של 5 או 6 פגישות
וכיום אני מסכים איתו
קשה לנו לעכל את הנתונים במצב שאנחנו לא יודעים באמת על מה מדובר
וכ"ש וכ"ש שמדברים על חתן בין האירוסין לחתונה שעסוק בלגהץ את האשראי של ההורים באמת? כמה זה מעניין אותו

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אני אחזור ואומר
כרגע אנחנו לא שם
שנהיה שם כל הפתרונות והכי קשים יונחו על השולחן ואת הכי טוב לנו בעז"ה נעשה
תאמין לי שחשבתי על זה הרבה...

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
@ציני בכיר אני ממש מתנצל לא צריך לכעוס
אני רק חושב שאפילו אני שאם רק הייתי יכול להחזיר את הגלגל אחורה הייתי משלם על זה המון
חושב שעדיין לפני החתונה לא היה עוזר לי לשמוע

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
כן מותר....
לדעתי אם היו מדברים איתי על זה לפני החתונה אפילו סתם בגיל 20 לא היה יוצא מזה כלום אנחנו נופלים לשם למרות זה כי עד שאנחנו מתחתנים אנחנו לא באמת יודעים מה זה החיים...
גם הרבה דברים שמדברים בהדרכה עצמה על זוגיות וכד' לא באמת תופס אצל רוב העם בגלל שא"א להסביר לאדם באמת משהו שאין לו מושג מה זה.
בהתחלה אתה תתנהג לפי מה שאמרו לך אבל אז גם בלי שהיו אומרים לך את כל המלל הזה היית מתנהג ככה
בהמשך למרות מה שאמרו לך אתה תתנהג אחרת ואז יגיע שלב העבודה האמיתי שיתבסס על הנתונים הפשוטים מה זה גבר ומה זה אשה ובשביל זה לא צריך הדרכה
וכיום אני מסכים איתו
וכ"ש וכ"ש שמדברים על חתן בין האירוסין לחתונה שעסוק בלגהץ את האשראי של ההורים באמת? כמה זה מעניין אותו
אני חולק עליך ולא כועס;)
תרשה לי?
לדעתי דווקא חתן בין האירוסין לחתונה כשהוא רואה כמה כסף נשפך וכמה הוצאות יש הוא מתחיל לחשוב על החיים שלו בעתיד
מאיפה אני אביא כסף?
איך אני אחתן את הילדים שלי?
כמה הכנסות יהיו לי מול הוצאות ?
אני ארוויח מספיק?
איך אני קונה דירה?
כדאי לי לקחת הלוואה חוץ בנקאית בשביל משכנתא?

אז מה לדעתך?
עדיף להפיל את החתן הטרי בלי שום הדרכה?
או שאלי כדאי להדריך אותו לפחות עקרונית שידע לאן הוא מגיע...

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
וואו רק עכשיו ראיתי את האשכול המרתק .
בכל אופן @הון ובית אשמח לדעת ולהבין, בכתיבה שלך אתה מלא באופטימיות ותקווה,
אבל משפחה שההוצאות בחודש זה לפחות 5/6 אלף יותר מההכנסות אם לא יותר, איזה דרך בעולם יש לצאת מזה בטווח המיידי?
שאלה מעולה!
זו שאלה שאני מקבל כל פעם ממשפחות לפני התחלת תהליך.
התשובה על זה היא מכמה זוויות:
1. אופטימיות נותנת כוחות. אם הייתי משדר אי פעם לחץ למשפחה, נבהל ממצבה, או מגיב בספקנות לגבי ההצלחה של המקרה שלה - הייתי קובר את סיכויי ההצלחה שלהם, כאן ועכשיו! לכן אני תמיד משדר אופטימיות זהירה, ומאמין בחי העולמים, שיזעור לי לעזור למשפחה.
2. במקרה שלנו - מיד קלטתי [בפגישה הראשונה] מדובר במשפחה מדהימה. ריאלית, חכמה, נוכנה לעשות מה שיצטרכו [באמת ס"ד שנחתה עליי משפחה כזאת, זה פשוט הרבה יותר כייף לעבוד ככה, למרות שלא באתי לכייף אלא לעזור. אבל זה כמו צ'ופר משמיים..]. ולכן האופטימיות שלי הפעם מוצקה, ומגיעה ממקום של ידע והבנה בנפשות הפועלות, הם יצליחו, ובגדול מאד!
3. בואו נגדיר מהי הצלחה של תהליך!
אגב, @צעד נכון כתבו את זה בעצמם לבד אינספור פעמים, אבל אני אחדד את זה שוב.
ההצלחה, אינה חיסול כלל חובות המשפחה + פלוס גדול במאזן החודשי, ולקינוח קיצור תקופת המשכנתא, משכורת הייטק ודירה להשקעה. את זה נכניס לחזון הרחוק אולי..
הצלחה של תהליך - כשמשפחה עוברת מהיות מנוהלת, להיות מנהלת! כשמפחה יכולה לבנות עבור עצמה תכנית כלכלית לבד, לשמור עליו, לעמוד במסגרות שלו, ובקיצור - חיים כלכליים מסודרים, רגועים, ויציבים. עכשיו, ובעתיד.
לכן אני אופטימי. כי את זה כל משפחה [כמעט] יכולה להצליח!
4. בקשר לסידור חובות - אני לא מנסה את מזלי בסידור חובות קל של משפחות עם מעט חובות. ישנן תוכניות מאד מסודרות, לכל מנעד הקשת של בעלי החובות, למן חובות קטנטנים בבנקים או בגמחי"ם עבור דרך עיקולים והוצלפי"ם, וכלה בכאלה שבהליכי פש"ר.
בתור מי שאחראי במסילה על מחלקת סידור וניהול חובות קשים ומורכבים, ובתור יועץ משכנתאות שמטפל גם במסורבי בנקים - יש לי ב"ה את הכלים הנדרשים לכך.
זה לא אומר בהכרח שכל פיתרון הולך להיות סוג של הפי-הנד, אבל לכל מקרה אמור להיות פיתרון בס"ד.
מספיק סיבות להיות אופטימי..?!

כן מותר....
וכיום אני מסכים איתו
לזה בדיוק הייתה כוונתי!
אתה ממש לא חולק עליי.
אבל ישנם כן מעטים - שחונכו מבית לשים לב להוצאות, ולהבין שיש יום בסוף החודש, שצריך לבוא חשבון עמם.
אבל הם באמת מעטים. השאר, חיים בללה-לנד.

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אני חולק עליך ולא כועס;)
תרשה לי?
לדעתי דווקא חתן בין האירוסין לחתונה כשהוא רואה כמה כסף נשפך וכמה הוצאות יש הוא מתחיל לחשוב על החיים שלו בעתיד
מאיפה אני אביא כסף?
איך אני אחתן את הילדים שלי?
כמה הכנסות יהיו לי מול הוצאות ?
אני ארוויח מספיק?
איך אני קונה דירה?
כדאי לי לקחת הלוואה חוץ בנקאית בשביל משכנתא?

אז מה לדעתך?
עדיף להפיל את החתן הטרי בלי שום הדרכה?
או שאלי כדאי להדריך אותו לפחות עקרונית שידע לאן הוא מגיע...
ברור שאתה צודק
אני בין הארוסין לחתונה שפכתי כסף ולא חשבתי מה יהיה איתי וברוך ה' אני לא אדם טיפש
אתה לא שם ככה היא דעתי ויתכן מאוד שזה משתנה בין אדם לאדם
אני הייתי מעופף

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
שאלה מעולה!
זו שאלה שאני מקבל כל פעם ממשפחות לפני התחלת תהליך.
התשובה על זה היא מכמה זוויות:
1. אופטימיות נותנת כוחות. אם הייתי משדר אי פעם לחץ למשפחה, נבהל ממצבה, או מגיב בספקנות לגבי ההצלחה של המקרה שלה - הייתי קובר את סיכויי ההצלחה שלהם, כאן ועכשיו! לכן אני תמיד משדר אופטימיות זהירה, ומאמין בחי העולמים, שיזעור לי לעזור למשפחה.
2. במקרה שלנו - מיד קלטתי [בפגישה הראשונה] מדובר במשפחה מדהימה. ריאלית, חכמה, נוכנה לעשות מה שיצטרכו [באמת ס"ד שנחתה עליי משפחה כזאת, זה פשוט הרבה יותר כייף לעבוד ככה, למרות שלא באתי לכייף אלא לעזור. אבל זה כמו צ'ופר משמיים..]. ולכן האופטימיות שלי הפעם מוצקה, ומגיעה ממקום של ידע והבנה בנפשות הפועלות, הם יצליחו, ובגדול מאד!
3. בואו נגדיר מהי הצלחה של תהליך!
אגב, @צעד נכון כתבו את זה בעצמם לבד אינספור פעמים, אבל אני אחדד את זה שוב.
ההצלחה, אינה חיסול כלל חובות המשפחה + פלוס גדול במאזן החודשי, ולקינוח קיצור תקופת המשכנתא, משכורת הייטק ודירה להשקעה. את זה נכניס לחזון הרחוק אולי..
הצלחה של תהליך - כשמשפחה עוברת מהיות מנוהלת, להיות מנהלת! כשמפחה יכולה לבנות עבור עצמה תכנית כלכלית לבד, לשמור עליו, לעמוד במסגרות שלו, ובקיצור - חיים כלכליים מסודרים, רגועים, ויציבים. עכשיו, ובעתיד.
לכן אני אופטימי. כי את זה כל משפחה [כמעט] יכולה להצליח!
4. בקשר לסידור חובות - אני לא מנסה את מזלי בסידור חובות קל של משפחות עם מעט חובות. ישנן תוכניות מאד מסודרות, לכל מנעד הקשת של בעלי החובות, למן חובות קטנטנים בבנקים או בגמחי"ם עבור דרך עיקולים והוצלפי"ם, וכלה בכאלה שבהליכי פש"ר.
בתור מי שאחראי במסילה על מחלקת סידור וניהול חובות קשים ומורכבים, ובתור יועץ משכנתאות שמטפל גם במסורבי בנקים - יש לי ב"ה את הכלים הנדרשים לכך.
זה לא אומר בהכרח שכל פיתרון הולך להיות סוג של הפי-הנד, אבל לכל מקרה אמור להיות פיתרון בס"ד.
מספיק סיבות להיות אופטימי..?!

לזה בדיוק הייתה כוונתי!
אתה ממש לא חולק עליי.
אבל ישנם כן מעטים - שחונכו מבית לשים לב להוצאות, ולהבין שיש יום בסוף החודש, שצריך לבוא חשבון עמם.
אבל הם באמת מעטים. השאר, חיים בללה-לנד.
ללקק את ההצבעות מהכתיבה שלך...

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כל כך נכון!
הכרתי משפחה שהיו בחובות, וה"יועץ הכלכלי" דבר ראשון עשה להם מחזור משכנתא כדי להחזיר את ההלוואות. אח"כ הם לא המשיכו בתהליך.
המשיכו עם אותה התנהלות
היום כבר אין להם דירה :(
העניין הראשון הוא - כמו שכתב @צעד נכון שהחובות הם רק סימפטום של המחלה, ולא המחלה עצמה - שהיא ההתנהלות הלקויה, וחוסר הניהול של התקציב.
העניין השני - שהחובות יוצרים לחץ! כאב! וכאשר מסלקים אותם בתחילת התהליך, הכאב נגמר, הלחץ יורד, והמנועים של המשפחה לעוף למעלה, פשוט משתתקים.
שימו לב!
אני לרגע לא דיברתי עם המשפחה על סידור החובות.
שאלתי, הצפתי, רציתי לראות שהמשפחה מבינה באיזה מצב היא נמצאת. ולכן דיברנו על האתגרים, והמשעמות שלהם - כאב.
בחובות נטפל בסוף בעז"ה. ה' יעזור שגם נצליח.

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
העניין הראשון הוא - כמו שכתב @צעד נכון שהחובות הם רק סימפטום של המחלה, ולא המחלה עצמה - שהיא ההתנהלות הלקויה, וחוסר הניהול של התקציב.
העניין השני - שהחובות יוצרים לחץ! כאב! וכאשר מסלקים אותם בתחילת התהליך, הכאב נגמר, הלחץ יורד, והמנועים של המשפחה לעוף למעלה, פשוט משתתקים.
שימו לב!
אני לרגע לא דיברתי עם המשפחה על סידור החובות.
שאלתי, הצפתי, רציתי לראות שהמשפחה מבינה באיזה מצב היא נמצאת. ולכן דיברנו על האתגרים, והמשעמות שלהם - כאב.
בחובות נטפל בסוף בעז"ה. ה' יעזור שגם נצליח.
בעז"ה נצליח
ועוד נגיע רחוק
המון אמונה וכוחות נפש
הכל יגיע בעזרתו יתברך..........

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מה לגבי ילדים חדשים שנולדים במשך השנים?
שאלה טובה מאד!
נראה לי שרוח ורעיון התשובה עלתה הרבה פעמים - גם בתהליך, וגם כאן בנספח.
תכל'ס @צעד נכון כבר כתב, ואני שוב רק אוסיף קצת..
ילדים אינם הבעיה של התקציב.. בואו! ילדים הם חלק מהמשפחה, בדיוק כמו אבא ואמא!!
וכאשר המשפחה גדלה, התקציב משתנה, ב"ה בגלל סיבות טובות, ואז מה שאנחנו עושים -
מתיישבים ליד השולחן / או המחשב עם האקסל, מכניסים לשורת ההוצאות את עלות אחזקת הילד [כמה שזה נשמע מצחיק..], המאזן ישתנה בהתאם, ואם נכנסנו לגירעון בעקבות כך, שוב נעשה ונפעל עם הכלים לשינוי, שנדבר עליהם יותר בשלב הבא של התהליך.
כמה פשוט!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
חברים יקרים!
אני רוצה לענות על כל השאלות שלכם, אבל הכתיבה וההודעות פה רצות אחת אחרי השנייה, ואין לי את כל הפניות ביום לשבת ולענות ולכתוב, אז ראשית - גם אם לא יצא לי לענות ולהתייחס, ממש לא לקחת אישית, או שזה לא מעניין אותי. הכל מעניין! וכולם שואלים כאן לעניין, והייתי רוצה לענות כהלכה!
שנית, תשאלו/תתייגו אותי שוב, אני אשתדל לענות בל"נ.

למה?

משתמש פעיל
@הון ובית התהליך מאוד מעניין
אולם כעת אחרי שאני רואה בהודעות של @צעד נכון שמודע טוב למה שקורה איתו... ומבין משהו להתנהל נכון...
אז זה יהיה בשבילי הרבה יותר מעניין ומרתק לראות את כל התהליך!

נערך לאחרונה ב:

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
@הון ובית התהליך מאוד מעניין
אולם כעת אחרי שאני רואה בהודעות של @צעד נכון שמודע טוב למה שקורה איתו... ומבין משהו להתנהל נכון...
אז זה יהיה בשבילי הרבה יותר מעניין ומרתק לראות את כל התהליך!
תודה!
מחמם את הלב תעקבו תעקבו ותפרגנו
זה עושה המון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה