משפחה בהתייעלות נספח לשאלות שלכם >> לווי כלכלי למשפחה כאן בלייב!

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
סליחה שאני ככה מתערב :)
לומר שאין משפחה שמתנהלת נכון זה כלל לא נכון
יש בינינו הרבה ואני מכיר אישית בסוף בגלל מצבי יוצא לי לדבר המון
יש בינינו הרבה אברכים פשוטים שלא חסר להם כלום והם מכניסים משכורת מאוד מאוד נמוכה ואין להם חוב שקל
ונראה לי שזה מתחיל מאוד מהרבה דברים אבל גם מסגנון חיים
קראתי על זה הרבה
אבל אחד התובנות שיש לי בנושא
שכל אחד יחושב רגע לעצמו:
האם מפריע לנו שאין לנו בבית 3 קומות עם בריכה בחוץ (למי שאין...) בגדול אולי באל נו לפעמים אבל זה לא כ"כ מפריע לנו
א. כי באמת אנחנו לא חושבים שזה באפשרות שלנו
ב. כי זה לא סנטדרט.
אני מאוד חושב שאם נעבוד על הדברים האלה חזק באמת שהרבה מהצרות שלנו ירדו
ולמה אני מתכוין יש כאן 2 חלקים ולכל חלק את העבודה משלו קודם כל להפריד, ללמוד לא להסתכל מה לשני יש כי אין דןמה משפחה לחברתה וככה קצת אפשר פחות לקנא וכד' כ"א עם החבילה שלו...
אני בעבר מאוד הייתי אוהב לאכול במסעדות, והייתי עושה זאת בתדירות גבוהה, לאט לאט החובות עלו מעל הראש והתחלתי להימנע ותכלס היה מאוד קשה כי אתה מוותר על משהו שהיה חלק בלתי נפרד מחייך ואתה עושה זאת כי אין לך אפםשרות ואז זה נהיה קשה אתה מרגיש חסר יכולת ואז הבנתי שפשוט אני צריך לחיות את הנתונים שא. אין לי את האפשרות ודבר כזה לא יעשה לי טוב באמת אלא אולי לכמה דקות ואח"כ אני יתחרט וב. שבאמת זה לא מחויב מעצם החיים אלא רק עניין של הרגל ואני אומר לכם היום אם אני קונה משהו מוגזם כמו מסעדות זה לא נותן לי כלום אני לא מרגיש מתפנק מידי ואני לא מרגיש הנאה גדולה כי זה לא במושגים שלנו
אם נחליט לוותר על משהו יהיה לנו קשה אבל אם נחליט לא לוותר על משהו אלא להבין באמת שאנחנו לא צריכים את זה אז לא יהיה לנו כ"כ קשה זה עבודה חזקה שצריך להכניס אותה לתת מודע ולהבין ולא לכל אחד מתאים לעשות זאת באופן אישי
בסוף אנחנו הכי יכולים להשפיע על עצמנו לפעמים אנחנו צריכים ליווי כדי לגלות דברים שלא חשבנו עליהם אבל ליווי זה לא אנטיביוטיקה אלא זה להפנים עוד קצת דברים שלא אחזנו וכד'
אכן כמו שהון ובית אמר
יש "כלכלה התנהגותית", כך קוראים לזה?
מה שמקובל מסביב, אנחנו חייבים, כי יש לכולם
ולמה רק אנחנו נהיה המסכנים
וזה מה שקורה במקומות חרדיים אברכיים (הסטיגמה הרווחת היא על מודיעין עילית...)
משפחה חרדית עם אותה כמות הכנסות , שהיא יחסית גבוהה במקובל בציבור שלנו- 35K לדוג'
תוציא פחות במ. עילית לדוג' מאשר בב"ב לדוג'- כמובן הכל לעניין הממוצע
ולא בגלל שאין להם, כי דווקא יש להם
אבל הסטנדרט החברתי באזור מגוריהם הוא שונה...

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
@הון ובית , אני חייב לומר שאני קורא ברתק את אשכול הליווי. תודה רבה לך.

ומפה אני רוצה גם לחזק את @צעד נכון
המצב שלכם נגע לליבי ואני מייחל ומתפלל להצלחת המסע שלכם.
כל הכבוד לכם שאתם חושפים באומץ את מצבכם ונכונים להשתנות, להתייעל ולעשות כל מה שצריך כדי לצאת לרווחה.
אתם יודעים מן הסתם שהתהליך הזה הוא לא 'הוקוס פוקוס', אלא תהליך שמצריך מאמץ מסויים. אבל המאמץ משתלם ובעזרת ה' עוד תצאו מאפלה לאור גדול.

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
@הון ובית , אני חייב לומר שאני קורא ברתק את אשכול הליווי. תודה רבה לך.

ומפה אני רוצה גם לחזק את @צעד נכון
המצב שלכם נגע לליבי ואני מייחל ומתפלל להצלחת המסע שלכם.
כל הכבוד לכם שאתם חושפים באומץ את מצבכם ונכונים להשתנות, להתייעל ולעשות כל מה שצריך כדי לצאת לרווחה.
אתם יודעים מן הסתם שהתהליך הזה הוא לא 'הוקוס פוקוס', אלא תהליך שמצריך מאמץ מסויים. אבל המאמץ משתלם ובעזרת ה' עוד תצאו מאפלה לאור גדול.
יודעים גם יודעים
זה יקח זמן
ובעז"ה עם המון ס"ד נעבור את התקופה הזאת
אנחנו דבר אחד נמצאים כבר איתו תקופה ארוכה
עם הבנה פנימית ועמוקה שאנחנו בדרך לשינוי
וזה ידרוש מאיתנו מאמץ
אבל שאתה חי את הנתונים במשך תקופה ולא מתעלם מהם כל קושי של ויתור על איזור נוחות הוא מגיע עם כוחות וידיעה שאתה מרויח המון ובשם ה' נעשה ונצליח

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
יודעים גם יודעים
זה יקח זמן
ובעז"ה עם המון ס"ד נעבור את התקופה הזאת
אנחנו דבר אחד נמצאים כבר איתו תקופה ארוכה
עם הבנה פנימית ועמוקה שאנחנו בדרך לשינוי
וזה ידרוש מאיתנו מאמץ
אבל שאתה חי את הנתונים במשך תקופה ולא מתעלם מהם כל קושי של ויתור על איזור נוחות הוא מגיע עם כוחות וידיעה שאתה מרויח המון ובשם ה' נעשה ונצליח
דבר ראשון ישר כח.
לכם, למנטור ולהנהלת הפורום

דבר שני, אם יש באפשרותכם לתת תמצות בכמה שורות על מה היה היקף החובות הראשוני, ההלוואה מהדוד/משכנתא,
לפני שהתחיל הסחרור של לקיחת הלוואות וגמחים.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
מרתק מאוד!
עוקבת בהזדהות וסקרנות!
עם נתונים כמעט זהים;)

אכן כולנו עוקבים, וזו בעצם המטרה, לא?
אז תודה לכולם על ההזדמנות.
ל- @הכלבויניק
ול- משפחת @צעד נכון
ובפרט לך- @הון ובית
אתה ממש אלוף!!!!!!!!!!!!!
מקצועיות ברמה אחת מעל!!! התנסחות מטורפת!!!!!!! אתה בנ"א מוכשר בליגה!!
והאנושיות שלך גם היא סמל ודוגמא
תודה על הכל והרבה הצלחות!!!
:) :) :)

מצטרף בכל לב!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא הבנתי איך בדיוק מחשבנים הוצאות שנתיות? לחשבן היום כמה יעלה סעודה בפסח? ואם שנה אחת מישהו נמצא רק חוה"מ ואולי יעשה ליל הסדר בבית ואולי בכלל לא יהיה בבית? איך אפשר לדעת היום כמה תעלה קייטנה בחופש הגדול? וכמה נוציא על נופש משפחתי? כמה יעלה בגדים? יש משפחות שלפעמים קונות הכל? ויש משפחות שמקבלים לפעמים גם מהדודים? ויש שיש ירושות בין האחים אבל לפעמים הפתעות. ויש דברים שעדיין טובים משנה שעברה ויש שלא. ופתאום מישהו צריך משקפיים או נקרע הנעליים לילד איך אפשר לדעת כמה פעמים בשנה הוא יקרע את הנעליים?
וכו' וכו'
אני מקוה שהשאלה מובנת
@הון ובית תודה על הכל
וסתם שאלה האם @צעד נכון זה באמת משפחה שקיימת? כי לפי התובנות והכתיבה שלהם זה נראה כאילו הם...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני לא הבנתי איך בדיוק מחשבנים הוצאות שנתיות? לחשבן היום כמה יעלה סעודה בפסח? ואם שנה אחת מישהו נמצא רק חוה"מ ואולי יעשה ליל הסדר בבית ואולי בכלל לא יהיה בבית? איך אפשר לדעת היום כמה תעלה קייטנה בחופש הגדול? וכמה נוציא על נופש משפחתי? כמה יעלה בגדים? יש משפחות שלפעמים קונות הכל? ויש משפחות שמקבלים לפעמים גם מהדודים?
לפי מה שהבנתי מ @הון ובית לא לחשבן כמה יהיה בעוד חצי שנה, אלא לחשבן כעת כאילו שבוע הבא פסח ולפי הנתונים כעת לחשב כמה עולה סעודה וכמה כל הסעודות והוצאות ביגוד

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
אני לא הבנתי איך בדיוק מחשבנים הוצאות שנתיות? לחשבן היום כמה יעלה סעודה בפסח? ואם שנה אחת מישהו נמצא רק חוה"מ ואולי יעשה ליל הסדר בבית ואולי בכלל לא יהיה בבית? איך אפשר לדעת היום כמה תעלה קייטנה בחופש הגדול? וכמה נוציא על נופש משפחתי? כמה יעלה בגדים? יש משפחות שלפעמים קונות הכל? ויש משפחות שמקבלים לפעמים גם מהדודים? ויש שיש ירושות בין האחים אבל לפעמים הפתעות. ויש דברים שעדיין טובים משנה שעברה ויש שלא. ופתאום מישהו צריך משקפיים או נקרע הנעליים לילד איך אפשר לדעת כמה פעמים בשנה הוא יקרע את הנעליים?
וכו' וכו'
אני מקוה שהשאלה מובנת
@הון ובית תודה על הכל
וסתם שאלה האם @צעד נכון זה באמת משפחה שקיימת? כי לפי התובנות והכתיבה שלהם זה נראה כאילו הם...
נראה לי שבגדול מחשבנים לפי השנה הקודמת- כמה הוצאנו
וזה די מתקזז
אם שנה קודמת התארחנו בחג ראשון של פסח
אז לא התארחנו בשבועות
אם הוצאנו יותר על נופש
הקיטנות יצאו יותר זול
וכן הלאה
זה ממוצע
אכן לא מחייב אם כך הוצאתם בשנה האחרונה תוציאו אותו דבר בדיוק בשנה הבאה 'על השקל'
אבל זה אמור להיות פחות או יותר אותו דבר

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נראה לי שבגדול מחשבנים לפי השנה הקודמת- כמה הוצאנו
וזה די מתקזז
אם שנה קודמת התארחנו בחג ראשון של פסח
אז לא התארחנו בשבועות
אם הוצאנו יותר על נופש
הקיטנות יצאו יותר זול
וכן הלאה
זה ממוצע
אכן לא מחייב אם כך הוצאתם בשנה האחרונה תוציאו אותו דבר בדיוק בשנה הבאה 'על השקל'
אבל זה אמור להיות פחות או יותר אותו דבר
ואם לא רשמת שנה שעברה איך תדע כמה הוצאת? אם הוצאת הכל באשראי עוד ניחא! אבל אם יש הוצאות במזומן?

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
ואם לא רשמת שנה שעברה איך תדע כמה הוצאת? אם הוצאת הכל באשראי עוד ניחא! אבל אם יש הוצאות במזומן?
בשביל זה יש את דפי המאזן ואפשר לשער
כמה מצות לדעתך קנינו?
כמה עולה קילו מצות...
כמה הוצאנו על בגדים...
האקסלים האלה מעולים לשחזור!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
חבר'ה,
אתם תותחים, כולכם!
אני אנסה לעשות קצת סדר..
תראו.
העיקרון שצריך להנחות אותנו - הוא בכיוון של מהי עלות ההוצאות שלנו גם ברמה השנתית.
עם דגש, על כמה הוצאנו בשנה האחרונה, כי היא השנה שתיתן לנו אינדקציה ברורה, למה הגענו לאן שהגענו..
עכשיו, איך נזכור כמה הוצאנו שנה שעברה על ליל הסדר? או על החופש וכו'?
גםכרטיסי האשראי לא יצילונו לגמריי, מכיוון שההוצאות שם בלולות היטב עם שאר ההוצאות החודשיות ושאר השנתיות.
הדרך היא -
1. לחשוב בהיגיון כמה היינו מוציאים כעת, זה כנראה יהיה דיי דומה למה שהוצאנו.
ומה יהיה אם נסענו לחג?!.. אז ההיגיון שלנו צריך לזרום, שכנראה היינו נוסעים גם כעת לחג, בסגנון הגיוני אופיני לנו, שמדמה את מה שבאמת עשינו.
2. כמו שכתב/ה @מחר זה מאוחר - לפרק לפערורים כל הוצאה, כמה היא עולה, כמה אנחנו צורכים/צרכנו, ולנסות להגיע למספר.

עכשיו תראו,
אנחנו לא חוקרים של מס הכנסה, וגם לא בלשים בשב"כ..
אנחנו רק רוצים להגיע לכיוון כלשהו על ההוצאות, כדי שיהיה לנו כלי ומספרים, ואיזשהו נקודת יציאה לעבוד איתה - ולהבין מה הסדר גודל של המצב שלנו.
כך, שגם אם הנתונים שלנו מדוייקים ב90%, זה גם מצויין!
בעתיד, עוד נטפל בזה היטב, כשיגיעו המועדים עצמם - ונוכל בלייב לבנות את התקציב שלנו.
מקווה שעכשיו הובן יותר.
אם עדיין לא..
בשביל זה אני פה.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ובעיקרון לחשבן את חג הפסח כהוצאה שנתית? הרי בסה"כ מדובר על שבוע של אוכל שאוכלים בו כמו כל יום עם תוספות? זה לא שכל ההוצאות של פסח הם שנתיות. או שהאופציה זה פשוט לחשבן כמה הוצאנו על פסח ולהוריד מזה הוצאה שבועית רגילה ואז נדע מה החריג @הון ובית מה אומר על הרעיון?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
היי, שלום לכולם,
קודם כל אנחנו ממש משפחה ענקית, אין לי דרך לשכנע אותכם, אבל זה ממש סיפור אמיתי לחלוטין
אני רק יביא פה צילום מסך של המייל הראשוני ששלחנו להון ובית כדי שתראו שח"ו אין פה איזה אדם שכותב כפול....
בנוסף לגבי מה שאנשים שואלים גם על זה מאיפה נדע כמה פעמים יקרע הנעלים ומאיפה נדע האם נהיה חלק מחוה"מ האם השנה נארח או נתארח יותר משנה שעברה
אז על זה דעתי בנושא היא
שבסוף הסכומים יהיו פלוס מינוס אותו דבר בתוספת קטנה כל שנה כלומר אם השנה המכלול על פסח כלל לצורך הענין
4 אלף ש"ח שזה אומר סט כלים 500 מצות יין ביצים תפו"א 1500 בגדים 1500 משחקים 500
יתכן ששנה הבאה יהיה דברים שונים אבל בגדול זה יהיה אותו סכום כי במקום סט כלים נקנה סט סירים ובמקום משחקים נעשה טיול או אטרקציה וגם אם קצת יהיה יותר אז יתכן שבסוכות שבשנה שעברה הוצאנו 3000 נוציא השנה 3500
בסוף לדעתי אם נעקוב אחרי עצמנו ונחלק את ההוצאות לסוג קטגוריות ביגוד שבת להורים אז פעם זה יהיה בשמחה של הגיס ופעם ברית של הילד פעם לפני החגים חידשנו קולקציה אבל בסוף בערך הסכום הנ"ל
אותו דבר לגבי נעליים
זה לא רק נעליים אלא בסוף שנה אחת נקנה 5 זוגות נעליים שנה הבאה נקנה 2 זוגות נעליים אבל נקנה 2 משקפיים או לחילופין כמה מכנסיים סתם ליום חול
בסוף בגדול ההוצאות שלנו לפי קטגוריות די חוזרות על עצמם במובן השנתי
כן נראה לי שחשוב לומר שמחיה זה דבר שבגדול יהיה כל חודש את אותו סכום מה שיתכן שמשתנות כגון ביגוד קבוע (לא בגדי שבת וכד') משקפיים גופיות גרביים זה לא בדיוק כל חודש אותו דבר אמנם יש איזה ממוצע חודשי ולכן אנחנו רוצים לבדוק 3 חודשים
מחכים מאוד להמשך ותודה לכל המשתתפים מקרוב או מרחוק
אתם מחזקים אותנו

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2022-12-06 091048.png
    צילום מסך 2022-12-06 091048.png
    KB 27.6 · צפיות: 107

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה